ture ob nadiži

Domov > Forum > ture ob nadiži

ture ob nadiži

SORTIRAJ PO:
bytheway 25.07.2017 11:30

Živjo,

 

drug teden grem na dopust v kamp Nadiža, pa bi rad s seboj vzel svoje cestno kolo. Ker ta konec Slovenije ne poznam, mi lahko kdo napiše kakšno lepo turo za cestno kolo? Max tja do 100 km, po možnosti po ne preveč prometnh cestah...

mulo 25.07.2017 13:25
@bytheway:

Živjo,

 

drug teden grem na dopust v kamp Nadiža, pa bi rad s seboj vzel svoje cestno kolo. Ker ta konec Slovenije ne poznam, mi lahko kdo napiše kakšno lepo turo za cestno kolo? Max tja do 100 km, po možnosti po ne preveč prometnh cestah...

Se spustiš do Starega sela v krožišču zaviješ desno proti Italiji.V kraju Ponte San Quirino zaviješ levo in potem slediš tablam za Kolovrat. Na vrhu imaš potem možnost,da nadaljuješ vzpon proti vrhu Kolovrata, spust proti Livku in nato v Idrsko in nazaj v kamp. Ali se spustiš v Volče pa do Mosta na Soči-Tolmin in po vaseh do Kobarida in nato v kamp. Ena izmed mnogih :)

burek66 25.07.2017 14:08

Pojdi v Kobarid v TIC, dobiš zastonj kolesarske zemljevide in opis tur. 

Zasledovalec 25.07.2017 15:22

V TIC-u imajo zemljevide v glavnem za Slovenijo Italije je na njih zelo malo prikazano, so pa po Italiji čidovite trase. Recimo iz kampa greš do Robiča se spustiš v Italiji do mesteca Stupizza zelo blizu potem zaviješ desno na prelaz montefosca(13,5 km vzpon) nadaljuješ spust do Robidišča, Podbela in nazaj u Kobarid oziroma kamp. Lahko greš na Matajur(15 km vzpon) iz Italijanske strani ali pa greš do vasi Idrsko nato zaviješ v vas Livek in proti Matajurju. To je bolj iz Slovennske strani. Za to traso dobiš natančen opis v brošuri, ki jo dobiš v TIC-u v Kobaridu. Potem lahko greš iz Robidišča proti Faedisu in na prelaz Učja ali se spustiš do Čedada in furaš nižinsko. Lahko greš iz Čedada na Castelmonte. V glavnem v Italiji se ne moreš zgubit ker so vse poti povezane pa še dosti je stranskih in lepše je vozit ker so italijani zelo dosti bolj strpni vozniki kot naši pantaloni. Po Sloveniji imaš Bovec, Drežnica, Tolmin, Soška skratka za kolesarit ne zmanka...

 

bytheway 25.07.2017 15:49

Super, hvala lepa vsem. Se bom res ustavil na TIC-u v Kobaridu preden grem v kamp. Še prej pa bom po zemljevidu pregledal ture, ki ste mi jih že napisali. Skratka mislim, da izbire imam res veliko :)

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI