Obroči 3T Orbis II C35 Pro

Domov > Forum > Obroči 3T Orbis II C35 Pro

Obroči 3T Orbis II C35 Pro

SORTIRAJ PO:
Agent041 26.07.2017 09:37

Pozna mogoče kdo te 3T Orbis II C35 Pro obroče in kako se odnesejo. Ti so namreč že 19c in zunanje širine 25mm. Tako so z 25mm gumami že malo bolj udobne, kot pri 17c. Prav tako pridejo tudi malo širše, kar je dobro za zimske razmere.

www.wiggle.co.uk/3t-orbis-ii- c35-pro-clincher-wheelset/

Iščem obroče za pozimi na primarni specialki (in poleti na sekundarni specialki).

Že celo leto imam v planu kupiti preverjene Fulcrum Quattro obroče, ki sem jih sam tudi že imel, pa sem sedaj naletel na te obroče. Cena bi mi bila enaka pri obeh. 

Sama znamka bi naj bila kar cenjena kolikor vem. Morebitna mnenja o samih obročih in znamki 3T sami, bi mi bilo v ogromno pomoč.

Alzap 26.07.2017 11:56

Nabavil v petek Fulcrum Quattro nov model in so odlične, prav ne morem verjet, da lahko obroči za 300€ toliko doprinesejo predvsem hitrejši vožnji in lažjemu hribolazenju kljub teži obročnikov.
Kupi preverjeno Quattro ne boš zgrešil.

Agent041 26.07.2017 13:05

Sem Quattro že imel in sem res bil zelo zadovoljen. Pa so oni bili celo 15c. Zdaj so tako ali tako že 17c.

Tu pa me vleče predvsem to, da so 19c. Sam imam namreč že globokoprofilne karbonske obroče, iščem pa nekaj za zimske razmere (in potem bi tudi bili na sekundarni specialki za slabo vreme poleti). Tako bi bile gume še širše in bi oprijem pozimi in v slabših razmerah bil še boljši. Da o udobnosti ne govorim.

Se mi je pa pojavil problemček, ko sem pri mojem serviserju povprašal, ali mi lahko, če bi bilo potrebno, tudi zamenja kako zlomljeno špico. Žal mi je odgovoril, da teh špic nima in če bi jih hotel kupiti, bi moral vzeti cel pak, pa še dražje so.

Ali kdo ve kje kupiti sledeče Piller špice v rezervo:
Straight pull, stainless steel, black finish, round tripple butted, Pillar TB, 18 front, 24 rear

Nekaj sem našel na e-bayu, ampak nevem če je to to:
www.ebay.com/sch/i.html?_odkw =pillar+tb+spoke &_osacat=0 &_from=R40 &_trksid=p2045573.m570.l13 13.TR0.TRC0.H0.Xpillar+spokes+ tb.TRS0 &_nkw=pillar+spokes+tb &_sacat=0
Piller špice pri nas sploh nisem zasedil. Sem mogoče kaj narobe iskal?

Agent041 27.07.2017 10:14

No pa sem jih naročil. In to celo po ceni slabih 230 EUR (238eur - 10eur kupon)

So na ChainReaction res po neverjetni ceni
www.chainreactioncycles.com/s i/en/3t-orbis-ii-c35-pro-clinc her-wheelset/rp-prod147189
Na Wigglu 300eur, drugje pa s popustom ne pod 400eur Retail cena je že proti 600eur.

Edino pocencialna skrb mi je, če bo potrebno menjavati kaj špice, da bom malo bolj moral iskati, kje jih dobiti. Druga manjša pomanjkljivost, pa se mi zdi, da nimajo zunaj niplov za špananje špic. Torej predpostavljam, da bo mi mehanik moral sneti plašč in zračnico za špananje.

copi 27.07.2017 12:57
@Agent041:

Sem Quattro že imel in sem res bil zelo zadovoljen. Pa so oni bili celo 15c. Zdaj so tako ali tako že 17c.

Tu pa me vleče predvsem to, da so 19c. Sam imam namreč že globokoprofilne karbonske obroče, iščem pa nekaj za zimske razmere (in potem bi tudi bili na sekundarni specialki za slabo vreme poleti). Tako bi bile gume še širše in bi oprijem pozimi in v slabših razmerah bil še boljši. Da o udobnosti ne govorim.

Se mi je pa pojavil problemček, ko sem pri mojem serviserju povprašal, ali mi lahko, če bi bilo potrebno, tudi zamenja kako zlomljeno špico. Žal mi je odgovoril, da teh špic nima in če bi jih hotel kupiti, bi moral vzeti cel pak, pa še dražje so.

Ali kdo ve kje kupiti sledeče Piller špice v rezervo:
Straight pull, stainless steel, black finish, round tripple butted, Pillar TB, 18 front, 24 rear

Nekaj sem našel na e-bayu, ampak nevem če je to to:
www.ebay.com/sch/i.html?_odkw =pillar+tb+spoke &_osacat=0 &_from=R40 &_trksid=p2045573.m570.l13 13.TR0.TRC0.H0.Xpillar+spokes+ tb.TRS0 &_nkw=pillar+spokes+tb &_sacat=0
Piller špice pri nas sploh nisem zasedil. Sem mogoče kaj narobe iskal?

Nevem kaj kompliciraš z temi špici tak tip špic praktično dobiš kjerkoli pilar sapim dt mach......vse to paše gor samo da je dolžina pa glava prava.
Agent041 27.07.2017 13:21
@copi:
Nevem kaj kompliciraš z temi špici tak tip špic praktično dobiš kjerkoli pilar sapim dt mach......vse to paše gor samo da je dolžina pa glava prava.

Upam. Vendar sodeč po lokalnem serviserju (ki je zelo priznan in cenjen v okolici - in teh ni veliko), teh on nima. In bi moral vzeti kar cel komplet (ca. 70 špic). Da bi pa lahko dal gor katerokoli znamko pa tudi ni omenil. Pri teh mu je kao "Straight pull" varianta navzkriž, čez da nima. Znamka verjetno res ni pomembna kot sam praviš.

Sicer je res brezveze da se že naprej o tem sploh sekiram, saj odkar vozim specialko, mi ni šla še nobena špica in sem imel že par obročev. Ampak dobro pa je vedeti vnaprej. Za velikost ležaja (je btw. industrijski) se recimo ne sekiram, saj se dandanes povsod najdejo vse mogoče velikosti, če bi slučajno bil nestandardni.

copi 27.07.2017 13:24
@Agent041:
@copi:

Upam. Vendar sodeč po lokalnem serviserju (ki je zelo priznan in cenjen v okolici - in teh ni veliko), teh on nima. In bi moral vzeti kar cel komplet (ca. 70 špic). Da bi pa lahko dal gor katerokoli znamko pa tudi ni omenil. Pri teh mu je kao "Straight pull" varianta navzkriž, čez da nima. Znamka verjetno res ni pomembna kot sam praviš.

Sicer je res brezveze da se že naprej o tem sploh sekiram, saj odkar vozim specialko, mi ni šla še nobena špica in sem imel že par obročev. Ampak dobro pa je vedeti vnaprej. Za velikost ležaja (je btw. industrijski) se recimo ne sekiram, saj se dandanes povsod najdejo vse mogoče velikosti, če bi slučajno bil nestandardni.

Potem pa že ni kakšen hud serviser, če teh zadev ne pozna ali pa je kakšne stare šole in so mu ti angleški  izrazi tuji.

Agent041 27.07.2017 13:38
@copi:

Potem pa že ni kakšen hud serviser, če teh zadev ne pozna ali pa je kakšne stare šole in so mu ti angleški  izrazi tuji.

nebi rekel da ne pozna. Tudi izrazi mu niso tuji. Pač teh ravnih špic verjetno nima, ker se verjetno dosti ne uporabljajo. Oz. jih te najbolj priznane znamke ne uporabljajo. Predvidevam.

copi 27.07.2017 13:41
@Agent041:
@copi:

nebi rekel da ne pozna. Tudi izrazi mu niso tuji. Pač teh ravnih špic verjetno nima, ker se verjetno dosti ne uporabljajo. Oz. jih te najbolj priznane znamke ne uporabljajo. Predvidevam.

Tudi najbolj priznane znamke jih uporabljajo izjema je kakšen mavic, ki uporablja svoje fulcrum campa ima svoje pa tudi standardne......

Agent041 04.08.2017 11:34

Sem dobil omenjene obroče, pa sem bil presenečen, ko sem na obročih zagledal nalepko z pritiskom v gumah.

23c - 7,8 bar
25c - 7,2 bar
28c - 6,4 bar
32c - 5,6 bar
35c - 5,1 bar

Sam bom imel 25c gume (Continental 4-Season), ki jih imam na 15c obročih in 17c obročih na skoraj 8 barov. Imam 86kg.

Ali je pri vseh 19C obročih potem obvezno imeti na manj pritiska ali pa se guma vseno lahko napolni do omejitve kot piše proizvajalec gum (v tem primeru mislim da celo do 8,5bara max.)? Ali potemtakem pomeni, da obroč ne vzdrži pritiska nad 7,8 bara (za 23C), če pa guma sama lahko zdrži do 8,5bara???!!!

Nekako se mi ne zdi, da je sedaj volumen zraka toliko večji v gumi, da bi bilo možno toliko manj pritiska. Guma 23c in 25c je lahko namreč pri Continentalu napumpamo na enako bara (oziroma vsaj prepričan sem da najmanj do 8bara).

Mi bo obroč (in zavorno površino) razneslo, če bi se držal navodil za gume in ne za obroče? smeh

Anquetil.J 04.08.2017 12:32
Upoštevati je nujno potrebno maximalni tlak obročev glede na dimenzijo plašča. Posledice so lahko katastrofalne ali ti odtrga obroč ali pa se ti sname plašč.
Zato je smiselno kupit tubular obroč, kjer ni omejitve tlaka obroča.
nemelk 04.08.2017 12:34

Si se vprašal pri kakšni temperaturi je primeren omenjeni tlak?? Koliko 'duše' bi stisnil sedaj ko je zunaj npr 35c in vsi vemo, da se pri višjih temperaturah zrak širi...da ne omenim kako se še dodatno segreje obroč pri zaviranju in posledično še zrak v zračnicah...

gorann316998 04.08.2017 12:35
zakaj bi sploh pumpal na vec kot je dovoljeno
Agent041 04.08.2017 13:02
@gorann3: zakaj bi sploh pumpal na vec kot je dovoljeno

ker mi je na 15C in 17C na recimo 7,2 premalo za mojo težo.

Janja 04.08.2017 14:19
@nemelk:

Si se vprašal pri kakšni temperaturi je primeren omenjeni tlak?? Koliko 'duše' bi stisnil sedaj ko je zunaj npr 35c in vsi vemo, da se pri višjih temperaturah zrak širi...da ne omenim kako se še dodatno segreje obroč pri zaviranju in posledično še zrak v zračnicah...

???
Ali sprašuješ - če pumpaš v klimatiziranem stanovanju (20 st.) in voziš opoldne (40 st.)?
Računaj (p= 7,2*293/313) ali pa pumpaj zunaj, pa ne bo problemov (kar se zaviranja tiče, pa so po mojem proizvajalci tud mal pomislili na to).

Anquetil.J 04.08.2017 20:11
Ker si večkrat omenil svojo težo, menim, da so obroči ki spadajajo v vstopni razred kar malo podhranjeni.
kosmata_noga 04.08.2017 23:00
Shujsaj.
gorann316998 05.08.2017 07:19
@Agent041:

a niso napisali kolk je max dovoljeno kg
Agent041 05.08.2017 09:07
@gorann3:
@Agent041:

a niso napisali kolk je max dovoljeno kg

max. kg kolesarja je 100kg (ali pa še nekaj več). To sem preveril, preden sem jih vzel.

@Anquetil.J: Ker si večkrat omenil svojo težo, menim, da so obroči ki spadajajo v vstopni razred kar malo podhranjeni.

"Vstopni razred" je po mojem tukaj malo drugačnega pojma. Kolikor sem zasledil, so to sploh edini aktualni aluminijasti obroči od firme 3T. Sicer so še eni nekje isto cenovno in sploh nevem v čem je razlika med temi (mogoče so za MTB ali kaj takega). Ostali tipi obročev so karbonski in vsi preko 1.000 eur. Retail cena pa je nekje na rangi Fulcrum Racing 3. Kvalitetno pa po mojem spadajo nekje med Racing Quatro in Racing 3. In ne na kakih Racing 5 ali celo Racing 7.  

Agent041 05.08.2017 09:13

Za 7,2 bara na mojih 25c bi naj potem bilo 104psi. Sem jih včeraj poiskusil in imel napumpane na 100psi in obroči so na otip popolnoma trdi, na vožnji pa tudi brez kakršnih koli problemov.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI