Iz Ljubljane do Ptuja - katera trasa je najbolj primerna

Domov > Forum > Iz Ljubljane do Ptuja - katera trasa je najbolj primerna

Iz Ljubljane do Ptuja - katera trasa je najbolj primerna

SORTIRAJ PO:
Kolesarkamica 30.07.2017 15:52
Glede na vaše izkušnje, katera je najlepša trasa, da ni preveč strmih klancev, za pot od Ljubljane do Ptuja? Hvala!
povratnik987654321 31.07.2017 09:08

Če bi e radi izognili klancem - vodoravno. Se pravi ob rekah. Kako prideš od Ptuja do Celja - po pravici, tako dolgo nazaj, da se takratno in sedanje stanje na cestah verjetno ne da več primerjati. Od Celja pa preko Laškega, Zidanega mostu, Trbovlje, Zagorje, Litija , Dolsko, do LJ. Je to "glavna" cesta, zato je treba računati na to - promet itd. Razen od Dolskega do Šetjakoba pri LJ , kjer je vodoraven "obvoz" cca 5-6 km, so vse druge variante manj prometnih cest povezane z višinci. 

ckr.si. 31.07.2017 09:35

Ljubljana-Hrastnik (Zidani most) ali čez hrib v Rimske Toplice-Laško(čez Savinjo)-Celje-Štore-Šentju r-Šmarje pri Jelšah-Podplat-Poljčane-Mak ole-Majšperk-Ptujska gora-Lovrenc na Dravskem polju-Hajdina-Ptuj.
Nekaj gre vseeno navzgor, ni pa nikjer prav strmo.mežik

fuego 31.07.2017 11:32
@Kolesarkamica: Glede na vaše izkušnje, katera je najlepša trasa, da ni preveč strmih klancev, za pot od Ljubljane do Ptuja? Hvala!

V naših koncih je problem, da ne bi šlo gor..ravna je samo Savinjska..:)
 Najboljš ti je kr po glavni mimo Trojan do Celja, potem pa mimo Vojnika do Slovenskih Konjic in potem tam na Loče - Poljčane - Ptujska gora....

lone_rider 01.08.2017 13:42

Celje - Šmarje - Podplat (- Poljčane/Rogatec) je dosti manj prometna cesta kot stara cesta CE - MB mimo Konjic.

lancearmstrong 01.08.2017 14:24

Moj predlog

 

do Celja po stari mimo Trojan potem pa od Celja Proseniško Ponikva Dramlje Poljčane Ptjujska gora ter Ptuj.

fuego 01.08.2017 15:32
@lone_rider:

Celje - Šmarje - Podplat (- Poljčane/Rogatec) je dosti manj prometna cesta kot stara cesta CE - MB mimo Konjic.

Dvomim, da je Celje  - Šmarje manj prometna...namreč proti Konjicam se lahko pelješ po avtocesti dočim do Šmarja je samo regionalka in je vedno promet. Jaz bi sicer šel raje čez Ponikvo sam je tipo napisal, da nima rad klancev.

lancearmstrong 01.08.2017 15:41

Sej tam pa ni klancev sam kratki pukli v 20 sekundah si prek večine od njih še najdaljšega ima tik pred Ptujem pri gori...

jeti 01.08.2017 18:26

proseniško ponikva!!!

ckr.si. 01.08.2017 20:05

Ko sem šel pred časom na Areh sem ubral to pot in se ne bo ponovilo!zarečeni kruh

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI