Železniški tiri

Domov > Forum > Železniški tiri

Železniški tiri

SORTIRAJ PO:
Lumen 09.08.2017 09:41

lone_rider 09.08.2017 09:51

En tak železniški prehod je za Poljčanami, prvi prehod v smeri Križnega vrha. Cesta pride iz hribčka, tiri pa cesto sekajo pod ostrim kotom, na prehodu pred tiri je pločevina, nato pa zarado kota tirov velika praznina. Nevarno je že ob suhem, ob dežju pa bi najraje šel peš preko.

Sicer je treba tire prečkati pravokotno. Na zgornjem posnetku to pomeni, da bi se morali kolesarji pred prehodom pomakniti v svojo skrajno desno in nato prečkati tire tako, da bi končali levo že skoraj na cesti.

Janja 09.08.2017 10:02
@lone_rider:


Sicer je treba tire prečkati pravokotno. Na zgornjem posnetku to pomeni, da bi se morali kolesarji pred prehodom pomakniti v svojo skrajno desno in nato prečkati tire tako, da bi končali levo že skoraj na cesti.

V drugi polovici posnetka (caa2 min) se vidi, da so tako pot (pravokotno) tudi naredili/označili - in še komentar, da "šikano" večinapresenečen uporablja. 

SODROVC 10.08.2017 16:07

Največja napaka je zmnjšavanje hitrosti pred prečkanjen tirov. To sem v teh dneh vedno znova in znova videval. Jaz sem šel čeznje na polno, le gonil nisem. Pa zadnjico vedno dvignem s sedeža. XC tehnika premagovanja kočljivih delov na malo težjih odsekih poti (ne velja za vožnjo, kjer se teren dviguje).

Quercus 15.12.2020 12:48

Vam je kaj poznana situacija na Vodovodni cesti v Ljubljani ?

Problem
Vodovodna cesta v Ljubljani za Bežigradom prečka Kamniško progo (železniška proga Ljubljana - Kamnik) pod zelo ostrim kotom. Zaradi tega morajo kolesarji prečkati to cesto pod zelo ostrim in nevarnim kotom. Tukaj se dogajajo številni padci kolesarjev, ki so lahko posebej hudi.

http://www.kolesarji.org/pasti/213-1.JPG

http://www.kolesarji.org/pasti/213-2.JPG

http://www.kolesarji.org/pasti/213-3.JPG

http://www.kolesarji.org/pasti/213-4.JPG

Nejc1986 15.12.2020 13:08

Še huje je pri papirnici Vevče.

Quercus 15.12.2020 13:15

Tudi poznano.

Imaš mogoče slike?

Maratonac 15.12.2020 19:00

Prvi zakon tračnic , preko njih samo pravokotno,  z roko nakažeš zavijanje , da te še kdo ne povozi . Za tramvajske pa,  ne vozi se med njimi , ker boš slej ko prej naletel na kretnico .

SODROVC 15.12.2020 20:19

Da ne boste doktoriral. Lani sem v močnem dežju kolesaril cel dan, vmes tudi pom Pragi. Tračnc kolkr čš, vode oz mešanica deževnice in greznice pa po ulicah Stare Prage skoraj do pesta. Če bi tako kompliciral, kot se tukaj gor piše, bi moral vzet taxi. Če z tračnce se gre z najvišjo možno hitrostjo, pa naj bo pravokotno al pa všrek, sonce al pa dž. Če kdo ne verjame, se lahko kdaj dobimo, ko bo deževal.

Marsikdaj so kolegi/kolegice letel po tleh, ker so se pred progo "podelal" in začel zavirat. Naleti, zaviranje na tračnicah, ni da ni.

A u gmajni, ko gre čez korenine al pa kamne, tud tako komplicirate?

um_etnik 15.12.2020 22:44

SODROVC ti tega ne razumeš. Danes je tako, danes mora biti vse preštudirano. Če so nejasni koti atake  pred tiri je treba ta problem izpostaviti in mu na vsak način priti do dna. Napake so nedopustne in kažejo na slabo in površno tehnično pripravo kolesarja. Danes je pač tako.


SODROVC, povej mi prosim koliko km obrneš letno, recimo v povprečju zadnjih 10 let

Maratonac 15.12.2020 23:02
@um_etnik

SODROVC ti tega ne razumeš. Danes je tako, danes mora biti vse preštudirano. Če so nejasni koti atake  pred tiri je treba ta problem izpostaviti in mu na vsak način priti do dna. Napake so nedopustne in kažejo na slabo in površno tehnično pripravo kolesarja. Danes je pač tako.


SODROVC, povej mi prosim koliko km obrneš letno, recimo v povprečju zadnjih 10 let

A te spomnim kako si ruknu na marmorju Mormontove  v Splitu ?



SODROVC 16.12.2020 08:32

@um_etnik

SODROVC ti tega ne razumeš. Danes je tako, danes mora biti vse preštudirano. Če so nejasni koti atake  pred tiri je treba ta problem izpostaviti in mu na vsak način priti do dna. Napake so nedopustne in kažejo na slabo in površno tehnično pripravo kolesarja. Danes je pač tako.


SODROVC, povej mi prosim koliko km obrneš letno, recimo v povprečju zadnjih 10 let


Več kot 12 000. Bi moral preveriti, pa mi je najdražja vrgla dnevnik v star papir s vsemi plezalnimi, alpinističnimi in kolesarskimi turami. Ko sem veliko kolesaril z mtb, se je nabralo malce manj km pa več vm.

Predlani samo na specjalki skoraj 15 000 km. Seveda z ogromno višinci, dobrih 150 000. (kar je na Stravi, pa manjka še kakšen, zaradi različnih vzrokov).

Lani par sto km več kot 15.000 in preko 190 000 vm. Pa npr. več kot 1600 km v dobrih 6. dneh. Samo z breveti se je nabralo obojega veliko. 

Letos jih malce pod 14.000 km s preko 160.000 vm.

Ko sem bil mlajši, je bilo vm še več, sploh takrat, ko sem 3 leta zapored (2012, 2013, 2014) veliko kolesaril v Švici. Cestno, gorsko. In pešačil. 

Letos sem se že 3. leto zapored edini kolesar, ki se je vsak mesec spravil na 200 ali več km dolg brevet. Zmanjkal mi bo december. Imam pa že 2 plaketi. 😏 Z randonneurstvom pa se ukvarjam že od 1. breveta naprej. Priznanj pa ne bi našteval, vemo zakaj.



SODROVC 16.12.2020 09:11

Mene pri kolesarjenju v skupini bolj kot sam strah kolesarjev pred tiri, pa pred hitrimi spusti moti to, da jih še vedno ogromno ne zna voziti v skupini. Še v dvoje je včasih zelo neugodno. Vse to je posledica individualnih treningov oz. voženj. 

Včasih se kdo spotakne/obregne ob kakšnega starega kolesarja zaradi njegovih zmanjšanih sposobnosti na klancih. Vendar je veliko starih mačkov, ki se znamo voziti v grupi.

Tu gor je en naš kolega, ki spada v to skupino. Sem veliko kolesaril z njim, tudi v tujini in lahko rečem "Vsaka čast", obvlada kolo, pa naj bo otovorjeno ali ne.

Po drugi strani so pa taki, da z njimi že prvi vožnji ne grem nikoli več z njimi nikamor. Ali pa grem po določenem času po svoje, ker cesta ni namenjena samo njemu. Ker na vsaki (prepogosti) okrepni postaji pade eno veliko pivo. Saj ne, da meni občasno ne zapaše, vendar mi je malo dovolj. Že tako je kolesarjenje tvegano zaradi drugih udeležencev v prometu, pa poti ne potrebujem še ljubiteljev piva, neuvidevnih in občasno nespretnih kolesarjev.

um_etnik 16.12.2020 21:30

Bravo SODROVC! Impresionantno! Se mi je že nekaj časa zdelo, da si "fuoriclasse". Kapo dol. Naj ti zdravje služi, da bodo rezultati sijali še naprej!

Prigoda s tvojim dnevnikom je pa shrljiva, saj je bilo notri celo tvoje življenje. Se bom raje vdržal komentarja. 

Maratonac 17.12.2020 10:44

Jaz imam tudi kolesarski dnevnik . Notri je zapisana tura , km, cca in čas. Ko zberem 2000 km , vem , da moram zamenjati verigo z oprano . Ko se mi izrabi guma , pogledam koliko km je zdržala . Na 3000 kontrola centriranja in napetosti obročev . Ne vodim pa servisne knjige za avto . Kolesu je treba dati večji pomen kot avtu , ker skoraj ni teorije , da padeš iz avta , s kolesa pa drugam pasti ne moreš,  kot strugat po asfaltu  in zato je treba pisati .  

Quercus 17.12.2020 11:02

Kaj se ti je pa zgodilo?    


SODROVC 17.12.2020 11:32

@Quercus

Kaj se ti je pa zgodilo?    


Po moje nič, je preveč izkušen. Je tak, da skrbi za kolo itd. Pa za kolege tudi. Se spomnim, kako sca/smo kolesarili po Kninsko-Šibenski županiji. Ves čas me je opozarjal, da nej se ne vozim preblizu roba ceste (tako sem pač navajen). Mi je povedal, zakaj. In sem kmalu zvedel... poskoki (modrasi?) so pogosto ob robu ceste. Ali se grejejo, ali pa so prečkali cesto. Ali jo pa šele bojo. In dol nimajo protistrupa, pred letom ali dvema je en Kninjan zaradi ugriza umrl. 

Ampak, to ne sodi več v temo Prečkanje tirov, ne? 😏

Quercus 28.12.2020 20:02

Ja, to ti pa da misliti.

Čudna pa je tudi zadeva na državni cesti Mengeš-Kamnik pred železniškim prehodom na Mengeškem polju pri Šmarci


Quercus 23.01.2022 15:38

Ta prehod je tudi zakompliciran in zanimivo narejen...

To lahko samo v Zokilandu naredijo....

Prehod Kamniške proge iz Goriške do BŠK Šiška...

https://image.shutterstock.com/z/stock-photo-barriers-on-a-brand-new-train-grade-crossing-for-pedestrians-are-just-closing-down-on-a-sunny-1589660107.jpg

SODROVC 28.01.2022 07:59

Prehod žel. tirov s kolesom sli s specjalko ni nič kaj bolj za.eban kot je vožnja z gorcem prek mokrih korenin. Čim hitreje in z "mehkim" telesom. Tako, kot naj bi se jahalo tudi konje. 😉 

Quercus 28.01.2022 10:42

@SODROVC

Prehod žel. tirov s kolesom sli s specjalko ni nič kaj bolj za.eban kot je vožnja z gorcem prek mokrih korenin. Čim hitreje in z "mehkim" telesom. Tako, kot naj bi se jahalo tudi konje. 😉 

Zanimivo razmišljanje in opis.


Eden iz arhiva na Tržaški cesti v Mariboru

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4e/%C5%BDelezni%C5%A1ki_prehod_na_Tr%C5%BEa%C5%A1ki_cesti_v_Mariboru_1958.jpg/800px-%C5%BDelezni%C5%A1ki_prehod_na_Tr%C5%BEa%C5%A1ki_cesti_v_Mariboru_1958.jpg

Quercus 26.03.2022 21:17

Enaka primera sta tudi v občini Škofljica in sicer eden na Lavrici, kjer je prehod z Andrejevim križem in količki, drugi pa je tisti glavni na Škofljici kjer je treba zapeljati s pločnika, potem pa prečkati tračnice ; nekaj se jih je s specialkami že pošteno zagozdilo.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI