Nakup trenažerja

Domov > Forum > Nakup trenažerja

Nakup trenažerja

SORTIRAJ PO:
dejanvuk48 21.01.2019 20:37

 Hvala za odgovor. Problem je, ker je potem potrebno dokupiti še campa drive body cca. 50€ in je ceneje, seveda, če bi delalo s shimano kaseto.

Monty 16.11.2019 13:58

Kupujem trenazer. Odlocil sem se za tacx vortex smart 2180. Ali je to ok cena? Vsebuje vse potrebno? Namrec rabljeni se prodajajo za cca 250 eur. Ve mogoce kdo kako je z uveljavljanjem garancije v sloveniji? 


Hvala. 

https://www.decathlon.de/p/rollentrainer-tacx-vortex-smart-t2180-interaktives-set/_/R-p-X8406860?mc=8406860&utm_source=idealo&utm_term=Rollentrainer+Tacx+Vortex+Smart+T2180+Interaktives+Set&utm_medium=shopbot&utm_campaign=Rollentrainer+Tacx+Vortex+Smart+T2180+Interaktives+Set

ElTorro 16.11.2019 20:08

Cena je odlična.


Garancijo lahko uveljavljaš pri katerem koli Tacxovem zastopniku (v Sloveniji je to Proloco Trade).

robizo 17.11.2019 10:59

Kdor karkoli kupi v prepričanju, da bo lahko uveljavil garancijo pri Proloco Trade (tudi blago, ki ga je ta uvozil) se pošteno moti. Glede uveljavljanja ali popravil pod garancijo je Prolocotrade  najbolj porazna firma, daleč naokoli.

Govorim iz lastnih izkušenj, enkrat je šlo za trenažer Tacx Satori, drugič pa za kolo. Teoretično bi sicer bilo možno, da sem samo jaz po naključju dvakrat nasankal, v praksi, pa seveda ni možno.

Febo 17.11.2019 11:12
@Monty

Kupujem trenazer. Odlocil sem se za tacx vortex smart 2180. Ali je to ok cena? Vsebuje vse potrebno? Namrec rabljeni se prodajajo za cca 250 eur. Ve mogoce kdo kako je z uveljavljanjem garancije v sloveniji? 


Hvala. 

https://www.decathlon.de/p/rollentrainer-tacx-vortex-smart-t2180-interaktives-set/_/R-p-X8406860?mc=8406860&utm_source=idealo&utm_term=Rollentrainer+Tacx+Vortex+Smart+T2180+Interaktives+Set&utm_medium=shopbot&utm_campaign=Rollentrainer+Tacx+Vortex+Smart+T2180+Interaktives+Set



Febo 17.11.2019 11:14

Za to ceno ga jaz prodajam s Fulcrum obročem, trenažer plaščem in campa zobnikom.

ElTorro 17.11.2019 11:30
@robizo

Kdor karkoli kupi v prepričanju, da bo lahko uveljavil garancijo pri Proloco Trade (tudi blago, ki ga je ta uvozil) se pošteno moti. Glede uveljavljanja ali popravil pod garancijo je Prolocotrade  najbolj porazna firma, daleč naokoli.

Govorim iz lastnih izkušenj, enkrat je šlo za trenažer Tacx Satori, drugič pa za kolo. Teoretično bi sicer bilo možno, da sem samo jaz po naključju dvakrat nasankal, v praksi, pa seveda ni možno.


Ne razumem, zakaj ne bi bilo možno uveljavljati garancije?

Seveda lahko podjetje "nagaja", in si vzame maksimalen dovoljen rok za reševanje garancije, in če si sredi zime 45 dni brez trenažerja je skoraj kot da ga nimaš..... ampak da pa garancije ne bi bilo možno uveljaviti pa mi je vseeno nenavadno, ob vsem varstvu, ki ga je deležen potrošnik v Sloveniji (in EU).

alen_ 18.11.2019 13:05

Zdravo,

Ima kdo že izkušnje s trenažerjem Elite Suito ali Flux 2 Smart?


Suito je cena 580€, s tem da je kaseta ze vključena, Fluxa dobim za 700€.

Po specifikacijah sta podobna. Kakšne so kaj razlike v programski opremi in delovanju?


Glede glasnosti predvidevam, da z nobenim ne bi bilo težav v bloku...


dejanvuk48 18.11.2019 19:11

Jaz imam fluxa, kolega pa suito. Če boš trenažer pospravljal potem suito, ker se zloži in ga prenašaš kot kovček, zasede tudi manj prostora,je tudi cenejši in nekje tu tu s fluxom. 

Flux je kar "kravica" in neroden za premikanje in pospravljanje. 


tris 18.11.2019 23:13

@alen_

Zdravo,

Ima kdo že izkušnje s trenažerjem Elite Suito ali Flux 2 Smart?


Suito je cena 580€, s tem da je kaseta ze vključena, Fluxa dobim za 700€.

Po specifikacijah sta podobna. Kakšne so kaj razlike v programski opremi in delovanju?


Glede glasnosti predvidevam, da z nobenim ne bi bilo težav v bloku...



Suito je po Raimakerjevo nekakšen letošnji best buy

www.dcrainmaker.com/2019/07/hands-on-elites-new-799-suito-smart-trainer-with-cassette.html/amp

boši 19.11.2019 16:26

Kupil pred dnevi Elite Suito in sem zelo zadovoljen, dobiš, postaviš in voziš. Zraven dobiš 11r kaseto, letno naročnino za MyEtraining in mesečno naročnino za Zwift. Kar se glasnosti tiče, ne bi smelo biti težav.

ketna80 20.11.2019 13:24

Elite Suito je verjetno trenutno najbolj prodajan trenažer. 

agajsak 20.11.2019 14:39

Kar nekaj reklamacij na Suito trenažer je objavljenih na spletu, večina se nanaša na  https://www.youtube.com/watch?v=BSede-t_tho

Neejc 20.11.2019 16:33

@agajsak

Kar nekaj reklamacij na Suito trenažer je objavljenih na spletu, večina se nanaša na  https://www.youtube.com/watch?v=BSede-t_tho


Nisem sicer ziher, ampak to bi  naj bilo pri prvih verzijah, in so sedaj odpravli..

Jaz sicer imam ta suito, sem bil tudi skeptičen zaradi slabih mnenj, pa vendar mi brez problema deluje že par mesecev..

Vidboj 18.02.2021 12:50

Pozdravljeni,

pred kratkim kupil  Elite Suito, pa me zanima a je potrebna kakšna kalibracija le tega?


jernejl 27.07.2021 10:04

Pozdrav,

kupujem trenažer za kolo. Imam MTB, 29'. Gledal sem ta dva:

Elite trenažer Novo Mag Force

Tacx Trenažer Boost

Po opisu se mi zdita kar podobna, ali sem kaj spregledal?

Agent041 27.07.2021 13:48

Ti ravno sedaj en prodaja na FB v Združenju Kolesarjev Bkool Pro za 150eur. Edino ročko za zaklep ima strto (je verjetno potem potrebno zapeti s pomočjo kakimo kombinerkami/kleščami). Drugače pa soliden pameten trenažer. Če deluje, je definitivno vreden svojega denarja, pa čaprav ni najnovejši model.

Agent041 27.07.2021 13:50

https://www.facebook.com/groups/1418429955128110/posts/2635943386710088/



Agent041 27.07.2021 13:51

Da še dodam, a Bkool v osnovi ni imel dodatne ThrueAxle adapterja, tako da ga povprašaj po tem. Če pa imaš QuickRelease, pa tako ni problem.

jernejl 27.07.2021 14:09

Hvala za link, rabljen (in potreben popravila) me ne zanima.

wragec 28.07.2021 10:58

Če te zanima Tack vortex smart, kupljen 2019 in v sezoni 2019/2020 prevoženih samo 300 km, to zimo pa sploh ni bil vožen (sem nabavil oblačila in vozil celo zimo zunaj). Cena 220 eur, nov je bil 330 eur, kupljen v AGP Pro.

nova_kolesarka 28.08.2021 16:02

Zdravo,

odločam se za nakup trenažerja Elite Suito T. Model Suito z vključenimi verižniki ne pride v poštev, ker imam na kolesu kaseto Shimano CS-HG400 9 Speed 11-32 T. Zanima me, kaj vse moram pri Suito T še dokupiti, samo verižnike enake kot so na kolesu ali rabim tudi račno, distančnike oz. še kaj? 

Hvala!

wragec 28.08.2021 19:12
@nova_kolesarka

Zdravo,

odločam se za nakup trenažerja Elite Suito T. Model Suito z vključenimi verižniki ne pride v poštev, ker imam na kolesu kaseto Shimano CS-HG400 9 Speed 11-32 T. Zanima me, kaj vse moram pri Suito T še dokupiti, samo verižnike enake kot so na kolesu ali rabim tudi račno, distančnike oz. še kaj? 

Hvala!


Kupiš samo kaseto 11-32  - 9 prestav kot imaš sedaj, ostalega ne rabiš, je že vse gor.
Nikita 02.09.2021 09:43

Prodam tisti najbolj enostaven trenažer. Ima tistih nekaj opcij za lažje ali težje obračanje in to je vse. Ni primeren, ker je nekoliko glasen, za kakšno blokovsko stanovanje ipd.

Nima seveda nobenih opcij za kakšno priključitev na program, ekran. Pač verzija izpred... let?

Cena je tam nekje ajde 80 eur. Za začetek, kdor nima pozimi kaj početi, pa tudi nima denarja za take bolj drage in seveda veliko boljše stvari, je ta trenažer čisto dovolj. Sam sem pred leti gonil brez prestanka po dve uri tako, da je vse "curilo" z mene. Kot pišem, začetno navdušenje pač nudi.

Mitko 02.09.2021 10:00
@Nikita

Prodam tisti najbolj enostaven trenažer. Ima tistih nekaj opcij za lažje ali težje obračanje in to je vse. Ni primeren, ker je nekoliko glasen, za kakšno blokovsko stanovanje ipd.

Nima seveda nobenih opcij za kakšno priključitev na program, ekran. Pač verzija izpred... let?

Cena je tam nekje ajde 80 eur. Za začetek, kdor nima pozimi kaj početi, pa tudi nima denarja za take bolj drage in seveda veliko boljše stvari, je ta trenažer čisto dovolj. Sam sem pred leti gonil brez prestanka po dve uri tako, da je vse "curilo" z mene. Kot pišem, začetno navdušenje pač nudi.

Za poizkusit je to dovolj. Ce dodas se senzor kadence in hitrosti pa lahko tudi uporabljas in preizkusis Zwift. Imenuje se Zpower. Nimas sprememb upora glede na konfiguracijo terena v Zwiftu (izkušnja je precej okrnjena), ampak avatar se premika. Zacetnih 25km imas free in potem vsak mesec 25km free. Če naredis v eni rundi vec kot 25km, te ne prekine. Torej, naredis en dan 24km, naslednji dan lahko potem 100km, ce zelis. Vec kot dovolj za preizkus. BTW, RGT nima moznosti s cadenco in speed senzorjem. Za kaj resnega tako ni uporabno.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI