gravel kolo

Domov > Forum > gravel kolo

gravel kolo

SORTIRAJ PO:
pogy 11.10.2017 14:18

Zanimam se za nakup gravel kolesa. Čisto v začetni fazi... Trenutno vozim scott aspect, pred tem sem cestno (ko je bilo še veliko časa za kolo, sedaj grem 2x tedensko...). Ker se večinoma vozim po makadamih, se mi zdi, da mtb kolesa niti ne rabim. Me pa zanimajo kakšne osebne izkušnje, če jih kdo ima: kako se vozi po cesti, kako po makadamih, občutek na makadamskih ovinkih... Če kdo vozi, bom vesel informacij. Hvala

n3o 11.10.2017 19:19
Kona rove definitivno...ce hočeš bit fajn rove st....ceprav je osnovna Sekvoja od Specialized tudi super...sam mal hecne komponente ma...sam bi jih dol dal in dal gor 1x Sram in 11x42 veriznik gor....
felx 12.10.2017 08:16

Če daš neke bolj gladke gume (30-35mm široke) ni velike razlike napram cestnemu kolesu (malenkost počasneje, več gripa). Po makadamu gre super, še posebej če voziš z nižjim tlakom (cca. 3 bare je meni super). Ovinki na makadamu so pa res delikatni, ampak saj ponavadi jih ne jemlješ na polno...

ken 12.10.2017 08:33

youtu.be/Kr7u9hgUKJs

Evo...poglej!mežik

pogy 12.10.2017 14:47

Hvala za video. Super zadeva, čeprav mi je jasno, da gravel ni tako hiter kot cestak na asfaltu... Kar se tiče makadama, je pa najbrž res precej odvisno od tlaka v gumah. Saj sem tudi s cestnim vozil kakšen košček makadama z 8 bari in upal, da ne bo treba menjati smeri... Občutek je pa fenomenalen, zato pa tudi razmišljam o gravel biciklu. Najbolje, da si ga nekje sposodim za testiranje.

bécane 11.05.2018 15:04
@n3o: Kona rove definitivno...ce hočeš bit fajn rove st....ceprav je osnovna Sekvoja od Specialized tudi super...sam mal hecne komponente ma...sam bi jih dol dal in dal gor 1x Sram in 11x42 veriznik gor....

Da ne odpiram nove teme ...

... voziš tako kolo ?

Da si malo popestrim bike life bi zamenjal fitnes kolo za drope in da ne bo popolnoma enako kot cestno, želim nekaj takega, kjer hitrost ni primarna, ampak uživanje v nehitrosti oziroma vožnja izven glavnih cest. V mislih je čimveč neasvaltirane površine kot kakšni hudi tehčni odseki.

Prvi izbor je splaval po vodi zaradi nedobavljivosti (včasih life poskrbi in uravnoteži zadeve), in sedaj sem zagledan v alternativo, katero lahko dobim v 2-3 tednih, t.j. Rove.

Dilema je samo, al 2x al' 1x ? Sem bolj za 1x, da bo drugače od cestaka, me pa malo skrbijo večje luknje me prestavami. Ogledano kolo ima 40-10-42 in ker bo vožnja verjetno 60/40 road/offroad bom verjetno večino časa nekje okolo 40-14 in skrbi me, da so ravno tam prevelike luknje.

Kaj vi vozite na takih kolesih - 1x 2x, se morda splača spremeniti prednji verižnik na 42 ali samo kaseto ?

Se veselim predlogov uporabnikov podobnih koles.

CePO 11.05.2018 17:17

Jaz vozim zobnik 40 naprej, pa 10-42 zadaj, na 650b kolesih, pa ne občutim ravno neke strašne luknje med zobniki. En čas boš se vozil, potem pa se navadiš....jaz osebno sem se navadil 1x sistema tako zelo, da mi je po prvih treh tednih bilo kar čudno peljati specialko (res pa je da imam na gravel biciklu sram na specialki pa shimano). 

Sicer pa tako ali tako nekih strašnih konstantnih hitrosti na makadamu neboš dosegal, tak da tudi če bo kadenca skakala za ene 10-20 obratov nebo neke sile. Če kupuješ kolo za uživanje potem se ne obremenjuj z nepotrebnimi stvarmi in uživaj :)

ken 11.05.2018 17:28
@ becane
Lej..nej ti Boštjan zamenja to kar ti ne paše...sej si,ali boš,vendar kupil kolo pri Njemu..!?
Stalna stranka ..je Najstranka!
n3o 11.05.2018 17:45
@ken: @ becane
Lej..nej ti Boštjan zamenja to kar ti ne paše...sej si,ali boš,vendar kupil kolo pri Njemu..!?
Tocno

1x10....42 spredaj...11x42 zadaj...top !!!
bécane 11.05.2018 17:50

Sploh ni problem zamenjava in da mi ne bi prišli nasproti, tako B kot kakšen od UK portalov. Itak se bom potrudil, da deal ostane na naši zemlji; kot vedno ;-)

Nočem pa obremenjavti prodajalca in ne sebe z menjavami, zato želim že vnaprej zbrati čim več informacij. Ful forsirajo proizvajalci ta 1x, 2x gre samo še na low budget kolesa in verjetno bi rad samo slišal kakšnega uporabnika 1x, da mu je žal da ni šel na 2x :-)

Kaj zdej, je 15%+ med p.razmerji preveč za prežvečiti in je bolje ostati na 2x ? To je mišljeno za kolesarja, ki kolesari rekreativno, 3-4x na teden, 50+ leta. Sam povem, da mi ne bo kakšen mlad "Savčan" prodajal buče, kako je vse izi :-)

bécane 11.05.2018 17:53
@CePO:

Jaz vozim zobnik 40 naprej, pa 10-42 zadaj, na 650b kolesih, pa ne občutim ravno neke strašne luknje med zobniki. En čas boš se vozil, potem pa se navadiš....jaz osebno sem se navadil 1x sistema tako zelo, da mi je po prvih treh tednih bilo kar čudno peljati specialko (res pa je da imam na gravel biciklu sram na specialki pa shimano). 

Sicer pa tako ali tako nekih strašnih konstantnih hitrosti na makadamu neboš dosegal, tak da tudi če bo kadenca skakala za ene 10-20 obratov nebo neke sile. Če kupuješ kolo za uživanje potem se ne obremenjuj z nepotrebnimi stvarmi in uživaj :)

Odličen reply, cestno ni gravel in ne smem mešati jabolk in hrušk!

bécane 11.05.2018 18:01
@n3o:
@ken: @ becane
Tocno

1x10....42 spredaj...11x42 zadaj...top !!!

TXNX.

OCD mi ni dal miru in sem dal vsa mogoča razmerja v excel. Glede na to, da nimam v planu super tehničnih in strmih vzponov (max bodo kratki odseki 16-20%), je tudi meni  zgleda 42 spredaj top za mojo vožnjo.

Mislim da sem sedaj nekako odločen in že vem kateri konjiček bo prišel v štalco.

ken 11.05.2018 19:42
Ko omenim gravel razmerja kakemu trgovcu pri nas...
Se zabava začne..;)
n3o 11.05.2018 21:23
Optimist si da gres sploh vprasat....sj ves kak je z gravel gumami....
bécane 12.05.2018 16:03

A vidva s kenom to furata al sta samo teoretika ? Željan sem inside infornacij glede koles, ne "Rapha" outfit :)

kenz76 12.05.2018 17:24
bécane, kua boš nabavu?
mark69 12.05.2018 17:54
Letos nabavu gravel kolo. Z prenosom 48/32 in 11/32, širina gum pa 38 Men je to čist ok. Po ravnem dovolj hiter, v hrib pa brez problemov. Vozim pa kr neki po makadamu. In tu se pokažejo kvalitete gravel kolesa. Mtb in specialke skoraj ne uporabljam več. Res kolo za uživanje
n3o 12.05.2018 19:44
@mark69: Letos nabavu gravel kolo. Z prenosom 48/32 in 11/32, širina gum pa 38 Men je to čist ok. Po ravnem dovolj hiter, v hrib pa brez problemov. Vozim pa kr neki po makadamu. In tu se pokažejo kvalitete gravel kolesa. Mtb in specialke skoraj ne uporabljam več. Res kolo za uživanje
Odlicno!!!! Sam ves bajk je se tudi zelo uporaben
ken 13.05.2018 17:00
@bécane

A vidva s kenom to furata al sta samo teoretika ? Željan sem inside infornacij glede koles, ne "Rapha" outfit :)

Halo..?
Hvala za kompliment..!! :)

Jaz sem itak teoretik..vprašaj n3o...to je stroka!

Uff..moram ze spet na dopust?? ;)

Danes zgleda prevozeni KM res niso več merilo za "pametovanje" na kolesarskem forumu.. :(

tomassini 14.05.2018 10:08

Po avtomobilski terminologiji so gravel kolesa SUB - sports utility bikes. Uporabni za (skoraj) vse podlage ;)

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI