Giant TCR advanced 1 - Težave

Domov > Forum > Giant TCR advanced 1 - Težave

Giant TCR advanced 1 - Težave

SORTIRAJ PO:
noorex 07.11.2017 10:08

Po dobrih 4-5 mesecih kolesarjenja je je pojavil čuden zvok pri kolesu.

Torej med kolesarjenjem se je pojavil čuden zvok / pokanje. Prvo sem mislil, da je šla gonilka saj se sliši zelo podobno kot bi bili zanič ležaji. Vendar pa se ta zvok neha ko vstanem in malo pošprintam. Ko se usedem nazaj na sedež se zvok ponovi.

Res, da sem bol močne postave.

175cm in 88kg

Ali morda kdo ve v čem bi lahko bila težava??

obelix 07.11.2017 10:26

Zategni malo objemko pri sedežni opori in sedež oz še bolje, odšraufaj, namaži z mastjo in malo bolj zategni nazaj. 

gtrks 07.11.2017 10:29

Običajno je to sedežna opora ali pa krmilni ležaj, ki ni dovolj stisnjen preglej, če je luft.  

Jaz odkrivam takšno "pokanje" tako, da sem na internetu kupil poceni mali mikrofon , ki ga z lepljenjem prestavljam po kolesu in iščem najvišjo glasnost. Aplikacija mora imeti izključitev avtomatskega prilagajanja ojačitve zvoka (AGC) ali pa mora biti namenjena merjenju glasnosti. 

noorex 07.11.2017 10:32

Bom prvo pogledal sedež in sedežno oporo

maticek 07.11.2017 10:59
@gtrks:

Običajno je to sedežna opora ali pa krmilni ležaj, ki ni dovolj stisnjen preglej, če je luft.  

Jaz odkrivam takšno "pokanje" tako, da sem na internetu kupil poceni mali mikrofon , ki ga z lepljenjem prestavljam po kolesu in iščem najvišjo glasnost. Aplikacija mora imeti izključitev avtomatskega prilagajanja ojačitve zvoka (AGC) ali pa mora biti namenjena merjenju glasnosti. 

To si pa picajzlast do amena!presenečen

mai2sky 07.11.2017 11:30

Zdravo!

Meni 1x letno tudi začne pokati. Če stojim, se ne sliši. Na servisu mi za par € podmažejo gonilni ležaj in verjetno tudi ležišče in je potem v redu. Sedaj to delam preventivno ob servisu na začetku sezone tako, da ne pride več do situacije, da bi me jezilo.

Se je pa tudi že zgodilo, da mi je začel škripati sedež (Selle Italia Gel Flow). S Crown sprejem sem pošprical nasadišča obeh vzdolžnih drogov in je ok.

1LpI 

Nofrus 07.11.2017 12:16

Sam sem imel podoben primer (pa me je očitno več kot tebe), pa je bila ne dovolj podmazana sedežna opora (kot so že nekateri omenili).

Pa za "joke" - lahko pa stojiš pa šprintaš celo turo nedolžen

pek123 07.11.2017 12:17

spanerje mal namazi ins tik okvir spaner.. namazi oz pospricaj malo raile od sedeza ki so v stiku z sedezem. objemko sedezne opore, ter na koncu navoj lezajev... nekaterim poka tudi fajfa oz stik fajfa krmilo / vilica

trisebi 07.11.2017 13:19
@pek123:

spanerje mal namazi ins tik okvir spaner.. namazi oz pospricaj malo raile od sedeza ki so v stiku z sedezem. objemko sedezne opore, ter na koncu navoj lezajev... nekaterim poka tudi fajfa oz stik fajfa krmilo / vilica

pri meni je bila fajfa-vilica.

gtrks 07.11.2017 13:56
@maticek:
@gtrks:

To si pa picajzlast do amena!presenečen

Aneda kul, si ne morm pomagat. Mikrofon na ebay stane 1,5€  Sploh se ne mučim več z iskanjem pokanja in škripanja in ugotavljanjem od kje za boga tisto piskanje.

Pol pa odkriješ s to metodo, da maš še ležaje od koles suhe.... To je to, ne pa ceramicspeed pa take budalaščine :) 

mai2sky 07.11.2017 15:31

Poročaj kako bo tole z mikrofoni delovalo. Sem malo skeptičen, saj bo namestitev najbolj kritična. Tudi zvok se lepo prenaša po okvirju.

Mislim, da boš hitrejši, če boš podmazal kar vse kar smo našteli.

1LpI

gtrks 07.11.2017 15:44
@mai2sky:

Poročaj kako bo tole z mikrofoni delovalo. Sem malo skeptičen, saj bo namestitev najbolj kritična. Tudi zvok se lepo prenaša po okvirju.

Mislim, da boš hitrejši, če boš podmazal kar vse kar smo našteli.

1LpI

Se strinjam smeh

KAVITATOR+ 07.11.2017 18:35

še sanke kjer se stikajo s sedežem namaži

pek123 08.11.2017 08:45

meni je pred pol leta na novem kolesu pokalo pa sm takoj mislu da je gonilka, je pa pokalo v sistemu za zapet sedezno oporo ter na stiku spaner okvir

n3o 09.11.2017 11:52

tele aero integrirani zapenjalci za šticno so taka neumnost....

...npr tcr ima dvodelno kajlo ki je znotraj okvirja....in ko popolnoma odšraufaš šrauf....kajla še vedno šticno drži...in da vse skup popusti moraš na rahlo udarit po zadnjem delu zica da kajla popusti...če je sreča, se ne bo nič laka odkrušlo od šticne...bo v najboljšem primeru ostala samo praska....

pek123 09.11.2017 12:50

malo jo probaj namazat z kako mastjo na rahlo tam kjer se ne dotika sedezne opore

n3o 09.11.2017 13:51

jz ne bi kr eno mast uporabljal vzel bi namensko karbon paste...

pek123 09.11.2017 14:57

pa no vsak ki kaj sraufa ima doma namensko mast za kolo.. verjetno ne maze z mastjo za kamjone

alan31 16.12.2017 17:28

Če še nisi rešil zadeve s pokanjem, bi jaz pregledal obroče sam vozim giant propel in sem imel velike težave s pokanjem. Prišli smo celo tako daleč, da so mi zamenjali obroče pa je bilo nekaj časa celo vredu, na koncu sem dal obroče scentrirati k profesionalcem, ki so to naredili tako kot se mora s tenziometrom in od takrat imam mir s pokanjem.

lp

Alan

Sligi 16.12.2017 18:14

Komu si jih dal scentrirat?

lp Igor

pek123 16.12.2017 18:29

al si ti pretezek al so ble feltne narejene preko kurca ali pa slab materjal

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI