Nakup družinskega avtomobila - kam dati specialko

Domov > Forum > Nakup družinskega avtomobila - kam dati specialko

Nakup družinskega avtomobila - kam dati specialko

SORTIRAJ PO:
maticpetek 01.01.2018 14:50

Zdravo,
   Smo družina 4 člani, otroka stara 2 in 5 let. Kupujem novi rabljen avto. Ker rad kolesarim in gremo skoraj vsaki vikend iz LJ v MS k tašči + 10x na leto na Pag, bi rad s seboj prevaža tudi kolo (specialko). Ima kdo kakšne izkušnje s prevažanjem znotraj avtomobila (ala WV Touran, Berlingo, VW Sharan, itd).
   Ali je bolje, da na vse skupaj pozabim in raje kupim dober prtljažnik za na kljuko? Malo me skrbi, da ga bo žena takoj parkirala v kakšen stebliček. Vendar sem slišal, da se jih da enostavno odstraniti (in mogoče kar dati v prtljažnik?)
   No, kakšna izkušnja in nasvet bi mi prav prišel. Hvala vam.
lp
Matic

bishop 01.01.2018 16:27

Bi ti priporočal res prtljažnik za na kljuko. Ko greš na dopust (vsaj pri meni) ni skoraj nikoli dovolj prostora v avtu za kolo(pa imam C4 Grand Picasso). Na streho ga je mal težji dajat, ker je enoprostorec,tisti za na zadnjo havbo/šipo naslonit, pa za moj avto ne obstaja. Res je pa večji strošek, če še nimaš kljuke. Za moj avto pride kljuka cca 350€, potem pa še strošek prtljažnika in si hitro na 500€+.

SODROVC 01.01.2018 16:32

Takega za na kjuko imam, pa gresta gor dve kolesi. Cena je pa odvisna od vrste prtljažnika.

obelix 01.01.2018 16:35

Mi smo super zadovoljni z berlingotom, če daš obe gumi dol, gre v prtljažnik kamot kolo noter vzporedno z zadnjimi sedeži, čisto ob sedeže, tako da ostane še glavnino prtljažnika, tako da ostane prostor še za dve otroški kolesi in poganjavčka (naš primer). Če daš pa en zadnji sedež ven, sredinski ali enega stranskega, potem pa imaš zadevo še precej poenostavljeno, saj daš dol samo prednje kolo in brez problema ga imaš not. 

Jaz sicer praktiricam kolesa na strehi, ampak pogosto pa situacija narekuje, da moram kolo spraviti v avto in je to res piece of cake. Višina avtomobila oz. kabine in velika zadnja vrata naredijo zadevo super uporabno. Iz vidika uporabnosti, se razni tourani in sharani ne morejo kosati z avtomobili tipa Berlingo.

rs1975 02.01.2018 06:51

Pri nas imamo Tourana, kupil sem si Thule 561 za na streho. Za specialko, ki je lahka je OK, bi bil pa verjetno problem dajati na streho MTB...
Smo 4-članska drućina, občasno vozim kolo tudi v prtljažniku, samo odstranim prvo kolo, pa ni težav.
Kaj pa nosilec za kolo na zadnja vrata? 

n3o 02.01.2018 10:42
V vsak avto gre specialka ce se peljes sam...v druzinski avto pa se lazje....

Ce se pa sprasujete kam v avtu s specialko ko greste s familijo na pocitnce....pa verjetno rabte pomoc kakega drugega strokovnjaka...

Ce ze dajete specialko na streho avta pa jo vpenjajte v sprednje vilce in ne na downtube...
Merlin 02.01.2018 10:58

Jaz vozim specialke izključno v avtomobilu. Izkušnje imam z Galaxy in z Sharanom. V oba sem ga namestil v Thulejev nosilec. Odviješ sprednjo kolo in kolo priviješ v nosilec. Za takšen prevoz podreš en sedež. Še snameš obe kolesi pa gre prečno v avtomobil. Sam ga tako ne prevažam rad ker je kolo v tem primeru potrebno zavit v neke "koce", da se ne poškoduje, ko naložoš več koles.

Nekaj večji je Galaxy, kljub podobnemu zunanjemu izgledu. 

kovit 02.01.2018 11:05
@maticpetek:

Zdravo,
   Smo družina 4 člani, otroka stara 2 in 5 let. Kupujem novi rabljen avto. Ker rad kolesarim in gremo skoraj vsaki vikend iz LJ v MS k tašči + 10x na leto na Pag, bi rad s seboj prevaža tudi kolo (specialko). Ima kdo kakšne izkušnje s prevažanjem znotraj avtomobila (ala WV Touran, Berlingo, VW Sharan, itd).
   Ali je bolje, da na vse skupaj pozabim in raje kupim dober prtljažnik za na kljuko? Malo me skrbi, da ga bo žena takoj parkirala v kakšen stebliček. Vendar sem slišal, da se jih da enostavno odstraniti (in mogoče kar dati v prtljažnik?)
lp
Matic

Nerešljiv problem.
Z ženo sva si pred mesecem omislila kemperja, pa ker ni največja izvedba, se spet čoham kam bom dal bicikle.
Dokler ti še otroci po glavi skačejo pa sploh ne vem ... najbolje kar posebno prikolico ali pa počakaš da le ti odrastejo pa še žena bo vesela.mežik 

BANANI 03.01.2018 16:59

V novega Tourana boš spravil tudi največji okvir prečno,brez koles,lahko tudi pomekneš zadnjo klop naprej za cca 20cm in je še vedeno dovolj prostora za otroške sedeže, zadaj pa še za obroče,prtljago in ostalo otroško šaro...

Jello 04.01.2018 09:43
@kovit:
@maticpetek:

Zdravo,
lp
Matic

Nerešljiv problem.
Z ženo sva si pred mesecem omislila kemperja, pa ker ni največja izvedba, se spet čoham kam bom dal bicikle.
Dokler ti še otroci po glavi skačejo pa sploh ne vem ... najbolje kar posebno prikolico ali pa počakaš da le ti odrastejo pa še žena bo vesela.mežik 

Kaj pa če bi kar avtobus vzel, kolesa naj pa zadaj tašča pelje, zapakirana, pokrita z odejico, z rumeno lučjo in tablo "convoi exceptionnel"?

Skratka mal preveč komplicirate. Če že imaš kljuko na avtu (in če ta ni ponavadi zasedena) vzameš nosilec za kljuko, drugače jih daš na streho. Nisem ravno dvometraš, pa normalno nataknem na tourana 5 biciklov na streho. Za tiste bolj na sredini je treba na prag stopit in kolo nataknit. Ne vem no, če vam je to pretežko naj vam žena ali otroci kolesa natikajo.

FMK 04.01.2018 10:36

uploaded

C4 GP. 4 kolesa BP na streho.

grega12 04.01.2018 10:59
@obelix:

Mi smo super zadovoljni z berlingotom, če daš obe gumi dol, gre v prtljažnik kamot kolo noter vzporedno z zadnjimi sedeži, čisto ob sedeže, tako da ostane še glavnino prtljažnika, tako da ostane prostor še za dve otroški kolesi in poganjavčka (naš primer). Če daš pa en zadnji sedež ven, sredinski ali enega stranskega, potem pa imaš zadevo še precej poenostavljeno, saj daš dol samo prednje kolo in brez problema ga imaš not. 

Jaz sicer praktiricam kolesa na strehi, ampak pogosto pa situacija narekuje, da moram kolo spraviti v avto in je to res piece of cake. Višina avtomobila oz. kabine in velika zadnja vrata naredijo zadevo super uporabno. Iz vidika uporabnosti, se razni tourani in sharani ne morejo kosati z avtomobili tipa Berlingo.

Jst sem tud mel berlingota. Not lohka spraviš celo kolo! In to pokonci! Tak, da mi je prekleto žal tistega avtomobila!!

grega12 04.01.2018 11:01

Na streho pa ne dam kolesa za noben gnar odkar sem pred leti videl modela kak je zaril v garažno hišo. Človek ni zlomil samo kolesov! Avto je bil totalka!!!

fopa 04.01.2018 11:10

Jaz vozim kolo raztavljeno v kuferraumu v Passatu karavanu, pa smo tudi stirje in se ni bilo problemov. Zgoraj omenjeni avtomobili imajo vsi vecje prtljaznike tako, da ne bi smelo biti problema, ce bos vozil kolo v avtu.

FMK 04.01.2018 11:35

uploaded

gre tudi lepo en not. pa ostaneta še dva zica vzadaj. ker je placa dovolj so kufri pač nametani...

grega12- kdo je kriv? model ali avto? p.s.: veš kaj sem jaz že vse v življenju videl :-)

prikazane so pač opcije. za kaj se bo kdo odločil pa je na strani le tega.

vpetje je rešeno na simplkopimlp sistem, ker ima C4GP na sedežu držalo za otroški sedež kjer pripneš sno pripravico in vpneš vilico not... 

uploaded

Jello 04.01.2018 12:02
@grega12:

Na streho pa ne dam kolesa za noben gnar odkar sem pred leti videl modela kak je zaril v garažno hišo. Človek ni zlomil samo kolesov! Avto je bil totalka!!!

Fora te teme je ravno v tem, kam dat bicikle ko v avtu ni prostora. Sicer pa pokaži avto v katerega gre 5 potnikov in 5 biciklov. Ne 5 specialk , ki jih podreš v prafaktorje in kot lego kocke naložiš v kufer, ampak npr. 2x mtb, 2 otroška bicikla in specialka. Pa kombije in avtobuse lahko izpustiš.

Bugo14167 04.01.2018 12:32

Odgovor je: bicikle na streho ali na pritljažnik na vlečno kljuko.

moj primer:

4 odrasli

4 specialke

4x vsa kolesarska oprema + 4x potovalna torba

hrana za 3 dni

na streho gre definitivno še 1 specialka.

Simply clever !

uploaded

Lopata 04.01.2018 13:24
@maticpetek:

Zdravo,
lp
Matic

Kolesa v avtu, poleg žene in dveh otrok, zagotovo ne boš vozil. Na to idejo kar pozabi. Mogoče si misliš, da boš, mogoče ti je pritrdila celo žena, ampak dejstvo je, da za otroke rbiš tisti kufer oblačil za čez vikend, ne glede na dejstvo, da imaš pri tašči rezervo. Potem pa še rabiš še osnovno kolesarsko opremo. In avto bo kar na enkrat poln. Še bolj, ko se boš vračal iz Prekmurja, saj veš, da ti bo tašča nabasala hrane za dve hofer vrečki. Da ne bodo otroci lačni pa to... 

Prav tako upoštevaj, da če se v petek po šihtu odpravljaš v MS, te žena ne bo čakala, da boš ti spakiral svojo specialko v avto. Žena namreč pakira za vaju in za otroke, ti so po navadi napaljeni do amena, in ko prideš ti v petek iz šihta ima žena vsega poln kufer (dobesedno in metaforično), zato bi samo rada "že enkrat šla", ne pa čakala tebe, da spakiraš kolo v avto. Poleg tega kolo v avtu pomeni, da se za tisti dve uri v soboto in nedeljo ne boš družil z njenimi starši, ki te vidijo "redko", in da ne boš pomagal okoli hiše, kot od tebe pričakuje tast. "Ka se š nafčo delatij" bi rekli prekmurci.

Zato specialka v avtu, ko boš za vikende na poti k tašči? Ha ha...

P.S.: Vem kako ti je, ker sem na istem kot ti=D

obelix 04.01.2018 14:05

He he Lopata, to pa je črn scenarij. Se bo še kdo premislil, pa bo spet nataliteta padla pri slovencih :)

Jaz sem drugače rešil ta problem, povečal kvoto otrok na 4, v Berlingota nas ne more it 6, ker ima samo 5 zicev, tko da, ko je treba it k tašči na dolenjsko, je ena opcija z dvema avtomobiloma dol, kar je drago in neekonomično ali naša opcija, družina z avtom, jaz pa s kolesom. Cca. 70-80 km do dol, kosilo, kakšna dva klišejska pogovora z taščo in tastom, potem pa je treba že nazaj. Šolski primer win win situacije :)

Kar se tiče placa v Berlingotu, tudi če je kolo notri, ni šans da ga 4 članska družina nafila z robo za vikend. Tisti ki misli kontra, še ni filal berlingota. Od kar je ta avto pri nas, se z ženo nisva še nikol skregala, ko smo pakirali za morje :)

kovit 04.01.2018 14:28
@Bugo:

Odgovor je: bicikle na streho ali na pritljažnik na vlečno kljuko.

moj primer:

4 odrasli

4 specialke

4x vsa kolesarska oprema + 4x potovalna torba

hrana za 3 dni

na streho gre definitivno še 1 specialka.

Simply clever !

uploaded

Dolgočasno pomanjkljivo. Nobenih otrok ni videti...

n3o 04.01.2018 14:59

@kovit

verjetno so samski.... :)

bishop 04.01.2018 15:15

Jst na streho C4GP kolesa ne morem dati, ker imam gor že čez celo streho kufer in ni prostora še za kolo.

maticek 04.01.2018 15:45

Jest mam družinski kombi, Pežo Tipi, sam ker je družinski, grejo kolesa na streho... Ne morš tašče pa tasta dat nastreho, halo!?!

Lopata 04.01.2018 16:16
@maticek:

Jest mam družinski kombi, Pežo Tipi, sam ker je družinski, grejo kolesa na streho... Ne morš tašče pa tasta dat nastreho, halo!?!

A ti voziš taščo v svojem avtuzapečateno

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI