Novi obroci

Domov > Forum > Novi obroci

Novi obroci

SORTIRAJ PO:
obelix 29.08.2019 16:23
@kamencek

Je menjava osnovnih Bontrager obročev za recimo Fulcrum Racing Zero smiselna, ali pa bi zgolj zaradi lepote zapravil tistega malo manj kot tisočaka, kar se mi zdi nesmisel.

Tudi sam dobil na kolesu wheelsete ranga 1850g, po 2000km sem menjal za 1500g Superstar wheelsete za cca 125€. Razlika v vožnji kot noč in dan. Pospeševanje, "preskakovanje" klančkov/nadvozov, vožnja v stoje, vožnja v hrib, agilnost, živahnost kolesa ...  povsem druga dimenzija in res neprimerno večji užitek. Takrat sem si rekel, da nikoli več obroči nad 1500g. Skratka, ne rabiš dal miljone, da se dobro pelješ. 

Po treh letih in cca. 28 000 km je zadnji obročnih počepnil v celoti, tako da sem trenutno na originalnem obročniku in skupni teži wheelseta 1780g.. Sem se prav potrudil in "ga slekel" ker me je res zanimalo, koliko vaga trenutni komplet, ker zadeva je kar sidro, pošteno se čuti. Čist mi je ubilo veselje za lovljenje BP po lokalnih kucljih, kolo je bolj leno, ....

Tako da moj odgovor je jasen, z Fulcrum Zero bo vožnja definitivno drugačna,boljša, že samo  tako razliko v teži občuti vsak amater oz. nedeljski voznik, kaj šele resen kolesar.  Gre za ene najboljših obročev, so tudi pri meni na ozjem seznamu, samo cenovno res ni poceni (vsaj dokler jih ne primerjaš s karbonskimi kompleti). 

Kar se pa tiče visokoprofilnih obročev, korist je in to občutna, saj kolikor sem se jaz pozanima/razbral na internetu in iz pogovora z imetniki takih obročev. Je pa res treba imet noge, da se to izkoristi. Seveda govorim o cestnem kolesu oz. bolj primerno dirkalcu, ki je namenjen za dirkanje (proti grupi, kolegu, KOM-u, BP-u)  in kjer je vsaka sekunda, vsak watt , vsak en km/h več pomemben. Seveda razni breveti, nedeljski izleti do Bleda, rekreativna vožnja in podobno to niso. Ja pa res, da izgledu ne gre oporekati :)

bécane 29.08.2019 17:18

Z zgoraj napisanim glede pospeševanja, živahnosti kolesa se popolnoma strinjam in lahko tudi potrdim, še bolj se mi zdi pa pomembno oziroma je večja prednost te lahkotnosti, da le ta manj utruja in če si na večurni furi se to tudi pozna na utrujenosti/spočitosti/regeneraciji kolesarja.

Kot sem že večkrat zapisal, nič ni narobe z osnovnimi obroči, kaj šele s Qattro/Zonda ranga, ampak ko si na boljšem, vidiš razliko in potem je res težko iti nazaj. Včasih si rečem, da bi bilo bolje, da ne poskušam več novih reči, ker ni nikoli konca, vedno se najde kaj bolje :)

crni2 29.08.2019 18:53

obelix: … Seveda govorim o cestnem kolesu oz. bolj primerno dirkalcu, ki je namenjen za dirkanje (proti grupi, kolegu, KOM-u, BP-u)  in kjer je vsaka sekunda, vsak watt , vsak en km/h več pomemben. Seveda razni breveti, nedeljski izleti do Bleda, rekreativna vožnja in podobno to niso. ...

He, he, he, … daj obelix, pridi na kakšen brevet, pa pokaži kako se vozi na dobrih obročih    :-)

Brevet res ni dirka, se ne skače, ampak tempo prvih je pa … znanstvena fantastika za večino uporabnikov tega foruma. In mimogrede, večina brevetarjev ima nižjo ali srednjo grupo (105 - Ultegra, … Athena) in ALU feltne, pač zaradi robustnosti. Ko ti zvezdica zaspanka leze v glavo, je dobro, da imaš ORNK opremo, ki prenese tudi kakšen luknjast udarec.  

Sicer pa, obelix, če ti je obroč znesel jajce po 28.000 km, potem ali si ga nabavil v Aziji, ali pa ne znaš s telesom pokrivat lukenj oz. ti manjka prožnosti vožnje v grupi, kjer so možna raznovrstna presenečenja. 

fuego 30.08.2019 09:31

Kolega je imel karonske felge in jih je dal dol. Že itak je vožnja s specialko trda, z karbonskimi obroči pa še bolj je rekel. Je šel nazaj na alu. Večina folka jih kupi zaradi izgleda. Sploh pa se visokoprofilni obroči poznajo pri vožnjah nad 40km/h, takih hitrosti pa rekreativci ponavadi ne dosegajo. Sam imam navadne Fulcrum 4 pa ne opazim razlike da bi se hitreje peljal. Sem imal najboljše povprečne z Fulcrum 5, pa ne zaradi obročev. :)

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI