Amatersko kolesarstvo... ja pa ja...

Domov > Forum > Amatersko kolesarstvo... ja pa ja...

Amatersko kolesarstvo... ja pa ja...

SORTIRAJ PO:
Pirjek 01.02.2018 11:02
Ob 5.10 mi zvoni budilka, se vstanem in pojem "zdrav" zajterk. Zraven gledam novice, fb, instagram,... pa vidim naše "amaterje" kako trenirajo. Takrat pa mi začne odmevat po glavi... AMATERJI, AMATERSKO KOLESARSTVO.... Sam sem se do sedaj imel za neke vrste amaterja. Pač hodim v službo imam družino nakrampam cca 7000km + sam si kupujem opremo,itd... pol pa vidim AMATERJE na treningih kako si vmes preglejujejo kri, delajo nevem kake teste, oprema topšit, zraven cela ekipa, serviserji, prevozi preko 20000km... pa kako je lahko ta človek Amater??? Kako se lahko mi navadni smrtniki na neki drirki kosamo z AMATERJI v isti kategoriji? Kaj sem potem jaz? Kaj je moj kolega ko spravi skup 2000km? Kam to pelje? Ja zgleda,da sem imel res zdrav zajterk. No pa veselo v službo.
ckr.si. 01.02.2018 11:12
@Pirjek: Ob 5.10 mi zvoni budilka, se vstanem in pojem "zdrav" zajterk. Zraven gledam novice, fb, instagram,... pa vidim naše "amaterje" kako trenirajo. Takrat pa mi začne odmevat po glavi... AMATERJI, AMATERSKO KOLESARSTVO.... Sam sem se do sedaj imel za neke vrste amaterja. Pač hodim v službo imam družino nakrampam cca 7000km + sam si kupujem opremo,itd... pol pa vidim AMATERJE na treningih kako si vmes preglejujejo kri, delajo nevem kake teste, oprema topšit, zraven cela ekipa, serviserji, prevozi preko 20000km... pa kako je lahko ta človek Amater??? Kako se lahko mi navadni smrtniki na neki drirki kosamo z AMATERJI v isti kategoriji? Kaj sem potem jaz? Kaj je moj kolega ko spravi skup 2000km? Kam to pelje? Ja zgleda,da sem imel res zdrav zajterk. No pa veselo v službo.

Ti si rekreativec.kul

ari.berni 01.02.2018 11:18

Amaterski amater. :)

propel 01.02.2018 11:28

Naj te potolažim,da  nisi sam ki se ob nečloveških urah in vsevremenskih pogojih biciklira na šiht.Si krade ure ob vikendih,saj veš družina pa to,tak da pozabi na AMATERJE.Tak kot pri vseh športih,če bi imeli vsi enake pogoje in seveda sredstva bi v svetu športa bilo vse precej drugače.Ampak je tak tud super dok se mi tamali trudimo in imamo voljo.Je zato tolko bolj slatka vsaka mala zmaga ki jo dobimo na kolesu,neglede na rezultat.Tak da samo naprej...

FMK 01.02.2018 11:39

kam to pelje? nikamor... ampak roko na srce. tudi tu na forumu najdeš osebke, ki pravijo, da nisi kolesar, če ne prevoziš xyz kilometrov letno. mene ne moti kilometraža. jaz po svojih zmožnostih vozim zase in ne za... (vstavite po lastni interpretaciji :-))

KAVITATOR+ 01.02.2018 11:43
Scasoma se vsi vrnejo na rekreacijo. Ker edin to je pravi uzitek. Brez wattmetrov cssov povprecnih itd.
Pac gres ko ti pase in cas dopusca in uzivas
ckr.si. 01.02.2018 11:56
@KAVITATOR+: Scasoma se vsi vrnejo na rekreacijo. Ker edin to je pravi uzitek. Brez wattmetrov cssov povprecnih itd.

Povprečje je pa le potrebno nadzorovati, drugače si hitro podoben dostavljačem pošte.zarečeni kruh

Pirjek 01.02.2018 12:03
Za moje pojme bi se moglo to malo ločit. Ko se ti profi-amaterji pojavijo na dirki se že točno ve kako in kaj bo. Mogli bi narest neko selekcijo oz naj imajo svoje profi-amaterske tekme. ;)
nm2412 01.02.2018 12:13
@Pirjek: Za moje pojme bi se moglo to malo ločit. Ko se ti profi-amaterji pojavijo na dirki se že točno ve kako in kaj bo. Mogli bi narest neko selekcijo oz naj imajo svoje profi-amaterske tekme. ;)
Če spremljaš kolesarstvo bi lahko vedel da imajo že ločeno kar se dirk tiče.
Pirjek 01.02.2018 12:22
Ja po kategorijah... če imam licenco pa sem v isti starostni skupini pol ni več razlik med PA profi amaterji in A amaterji :)
nm2412 01.02.2018 12:24
@Pirjek: Ja po kategorijah... če imam licenco pa sem v isti starostni skupini pol ni več razlik med PA profi amaterji in A amaterji :)
Kje si ti najdu kategorijo profiamaterji ??
Pirjek 01.02.2018 12:27
Ne te ni ne. Pač sem jih tak poimenoval. ;)
mantra 01.02.2018 12:57

Vsi imate toliko za povedat čez "vaške" dirke in amaterko kolesarstvo da je joj, ampak problem je samo v vas samih! Iz teh vaših pisanj se da razbrat, da bi vas veliko prišlo na dirko "okoli vaške cerkve" če bi le lahko zmagali, zato vas motijo vsi, ki so vam konkurenca. Pa kaj je z vami ljudje. Če ne znate uživat na dirki se raje vozte od gostilne do gostilne, in nadaljujte z glupostimi po tem forumu.

tacto 01.02.2018 13:14
@mantra:

Vsi imate toliko za povedat čez "vaške" dirke in amaterko kolesarstvo da je joj, ampak problem je samo v vas samih! Iz teh vaših pisanj se da razbrat, da bi vas veliko prišlo na dirko "okoli vaške cerkve" če bi le lahko zmagali, zato vas motijo vsi, ki so vam konkurenca. Pa kaj je z vami ljudje. Če ne znate uživat na dirki se raje vozte od gostilne do gostilne, in nadaljujte z glupostimi po tem forumu.

zelo dobro povedano bistvo!

Pirjek 01.02.2018 13:14
@mantra:

Eden z 20k km proti mojim 7k km ni glih moja konkurenca :-)
tacto 01.02.2018 13:23

Ko se je pred parimi leti pojavila pobuda, da bi se poleg amaterske scene pojavil še amater+, sem bil na sestanku proti iz več razlogov:
- pri amaterski sceni imamo že tako preveč kategorij (14)
- z drobljenjem na amater+ ali kot rečete nekateri profi rekreacijo bi dobili še manjše kategorije, povečali razlike med enimi ki so malo bolj in drugimi, ki so malo manj na kolesu in 
- začeli mešati mladince v starte amaterjev, kar se mi z vidika razvoja kolesarja ne zdi OK

človek si sam izbira pot. Če je ta taka, da s svojim početjem ne greniš življenja drugim, potem tu ni kaj dodati - vsak naj počne pač kar mu je volja. Če pa je obratno, potem naj se zamisli. 
Da pa bi imeli poleg amaterske scene še nekatero drugo, to pa je nekaj, kar se mi ne zdi smiselno. In ko gre debata na forumu v smeri koliko ima kdo časa: vsak ga nameni tistemu, za kar ve, da mora ali da je prav. Ne pozabit da so nekateri v gostilni in bi bilo boljše, da bi naredil po 20k na leto. Tudi za tiste, ki si postavljate filozofska vprašanja obstoja amaterizma, bi bilo boljše, da se usedete na kolo in "odvrtite" tistih par misli in pisanj po forumu - verjetno bi se nabralo kar nekaj km.

Pa lep dan, rdečim in belim!

copi 01.02.2018 13:37
@KAVITATOR+: Scasoma se vsi vrnejo na rekreacijo. Ker edin to je pravi uzitek. Brez wattmetrov cssov povprecnih itd.
To je to.
StaraKost 01.02.2018 13:42
@Pirjek:
@mantra:

Takoj, ko bi se pojavila kategorija tistih, ki letno delajo največ 7k, bi se oglasili tisti, ki delajo letno 2k in se pizdili, da je to za njih premočna konkurenca smeh  .
Stvar je jasna. S premalo treninga ne moreš računati na prva mesta. Če pa že tekmuješ, tekmuješ tako, da premaguješ "včerajšnjega" sebe in ne sotekmovalce, če že ne moreš iz bilo katerih razlogov, konkurirati za absolutno dobre uvrstitve.  

Urednik 01.02.2018 13:55
@Pirjek:
@mantra:

Takoj, ko si vzel licenco, si ti njegova konkurenca. Tudi če samo na startu ali prvih nekaj kilometrov.
Po tvoje bi morali organizatorji narediti še kategorijo, glede na prevožene kilometre. Verjetno ne bi kaj veliko pomagalo, ker bi bilo razmerje podobno, kot je zdaj.

Kot so napisali, že drugi, ko znaš na kolesu uživat je vseeno ali je 1.000km ali 30.000km na leto.

sk5561 01.02.2018 14:05
Naj naredijo jakostne kategorija recimo 5 in je to to.

Glede amaterjev, kaj pa tisti ko dobijo plačano, da dirkajo? Kdo so ti? Še vedno amaterji?

Glede prevoženih km pa, pro kolesarji jih delajo 25k km in več, najboljši amaterji pri nas pa tudi preko 30k km...
CHEF 01.02.2018 14:23

Fantje, treba je znati izbirati dirke.

Nisem tako nor, da bi dirkal na resnih amaterskih kronometrih, sem pa lani na kronometru v svoji starostni kategoriji osvojil odlično tretje mesto, ki je odločno izboljšalo mojo samopodobo.

Glede na kilometrino sicer sodim v kategorijo 10.000-11.000 in v tej kategoriji bi bil morda celo lahko zmagal.

kovit 01.02.2018 14:23
@Pirjek: Ob 5.10 mi zvoni budilka, se vstanem in pojem "zdrav" zajterk. Zraven gledam novice, fb, instagram,... pa vidim naše "amaterje" kako trenirajo. Takrat pa mi začne odmevat po glavi... AMATERJI, AMATERSKO KOLESARSTVO.... Sam sem se do sedaj imel za neke vrste amaterja. Pač hodim v službo imam družino nakrampam cca 7000km + sam si kupujem opremo,itd... pol pa vidim AMATERJE na treningih kako si vmes preglejujejo kri, delajo nevem kake teste, oprema topšit, zraven cela ekipa, serviserji, prevozi preko 20000km... pa kako je lahko ta človek Amater??? Kako se lahko mi navadni smrtniki na neki drirki kosamo z AMATERJI v isti kategoriji? Kaj sem potem jaz? Kaj je moj kolega ko spravi skup 2000km? Kam to pelje? Ja zgleda,da sem imel res zdrav zajterk. No pa veselo v službo.

Ob 5:10 pejt na bicikl ne pa take oslarije brat.mežik

Pirjek 01.02.2018 14:46
@kovit:

Bi vendar morem it v službo :P

_skot_ 01.02.2018 14:55
@Pirjek:
@kovit:

Pejt z biciklom! mežik

Drugače pa mene bolj zanima to, kakšen izziv je sploh lahko takim resnim amaterjem, ki dirkajo z ekipo, serviserji, maserji, trenerji, višinskimi pripravami itd., da premagujejo nas navadne amaterje? Meni ne bi bil noben izziv in zadovoljstvo, da premagam sosedovega Janeza na tekmi za PSLO, če vem, da sem najmanj dva ranga boljši zaradi vsega zgoraj naštetega. V tujini je dovolj močnejših amaterskih dirk, kjer bi se lahko primerjali s sebi enakimi.

Jello 01.02.2018 15:20
@Pirjek:
@kovit:

Verjetno si mislil "moram". Nujno je umret in plačat davke. Vse ostalo je prostovoljno, oziroma vsak je sam kriv za svojo (ne)srečo (razen če si prvi, ki mu je služba in družina z neba na glavo padla). Torej, steraj ženo in otroke, službo na klin in med amaterje. Če ti je toliko do tega (kar je očitno, sicer nebi jamral).

IZO 01.02.2018 16:37

Pirjek...mislim, da sem tole že ene stokrat povedal! Pa bom še enkrat: najlažje je sesti na kolo in dirkat. Vse ostalo je umetnost.
Govorim o nas, amaterjih. Profiji so vsi vzgojeni kolesarji. Ne gledat na vir dohodkov, ampak na stroko. Kdor vzame licenco, je jasno, da se mu ne gre zgolj za rekreacijo, temveč za rezultat.
Življenje pač ni pravično, kaj hočemo! To, da se delimo na UCI kategorije, je že prav. Vsaj po 40. letu. Drugačnega mišljenja so tisti, ki do tu še niso prišli. 
Niso kilometri tisti, ki nas delijo. Če bi, bi bil naš poštar že svetovni prvak, pa ni. In nikoli ne bo. Najbolj nas delijo geni in staršem se zahvali za VO2max. Nato pride pridnost, vztrajnost, odrekanje in sposobnost za organizacijo življenja. In ne na koncu, inteligenca - pristop do treninga. S pametnim treningom se da marsikaj skompenzirat.
Najlažje je jamrat. Po možnosti še koga obsojat za doping. Vse samo zato, ker izpolnjuje vse gornje pogoje. Govorim splošno za ta forum. Ni pošteno nekomu očitat, če je pripravljen vlagati in če seveda to zna.  
Aja, še to....najbolj me radostijo tisti, ki kao vozijo zase in za svojo dušo....kot da kdorkoli za koga drugega, a ne? Ja, pa tisti, ki vozijo za uživancijo...v resnici pa trenirajo več in bolje, kot ostali.

Zato, ne stokat. Navij si uro za ob štirih za začetek, jebiga!mežik

SODROVC 01.02.2018 18:25
@IZO:

Ja, pa tisti, ki vozijo za uživancijo...v resnici pa trenirajo več in bolje, kot ostali. mežik

Sej trenirati je užitek, ker leti. Sploh je trenig uživanjcija, če treniraš sam, ker si vedno prvi. smeh  Kriza pride, ko so na treningu še drugi, pol pa vidiš, da njim leti še bolj. presenečen 

KAVITATOR+ 01.02.2018 18:56

mal se sprostte pa še kej druzga probite kot sam bajk

IZO 01.02.2018 19:38
@KAVITATOR+:

mal se sprostte pa še kej druzga probite kot sam bajk

Smola je to, da smo na kolesarskem forumu...

Sodrovc, krize ni! Če je kdo boljši, je pač boljši. Plača je enaka. :)

simeon 01.02.2018 19:39
Ko se začneš ukvarjati s seboj in ne z drugimi, svet postane lepši.
1 2 3 ... 6
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI