Pokvarjen šifter?

Domov > Forum > Pokvarjen šifter?

Pokvarjen šifter?

SORTIRAJ PO:
istr 12.03.2018 12:28

Mam eno vprašanje. Mi je kolega prvleku neko specialko k ji nagaja prestavna ročica za zadnji menjalnik. Ko prestavljaš gre v prazno oz. ne povleče pletenice. Sm neki na pol razdiral, našpricu not fajn wdja, če bi bli slučajno zobje kej preveč zamaščeni, pa nč bolj. Mislite, da bi bilo lahko kej banalnega za popravit al se bolj poredko razdira te zadeve? Gre pa za 9 redno Dura ace ročico ST-7700. Hvala za odgovore

lone_rider 12.03.2018 12:34

Morda je strgana/natrgana pletenica v glavi menjalnika in zato nič ne povleče.

one too many 12.03.2018 12:43

Heh. Pred parimi mesci sem razdrl levo ročko ST-5500 (9 redni 105). Po moje sta precej podobni.

Slika:

image

Jaz moram sicer zadaj prestaviti 2x za uspešno prestavljanje. Prvič kliknem, drugič pa povlečem samo na pol, da res prestavi.

Ni prestavljala še predno si jo razstavljal? V katero smer ne prestavlja?

So ročke elastične oz. vzmetene? Se ročka sama vrne v prvotni položaj? Sicer to najbrž ni pomembno.

Lahko da zaradi padca ali kaj takega niso naravnane vzmeti in zatiči (spodnja vrsta, desna polovica).

Lahko pa so se zobje, ki premikajo te vzmeti in zatiče oziroma obratno, polomili (spodnja vrsta, med vzmetjo in malo ročko in drugi predmet od male ročke desno).

Sam zatič za pletenico je preveč robusten, da bi se polomil (tretji levo od male ročke)

aless 12.03.2018 12:54
@istr:

Mam eno vprašanje. Mi je kolega prvleku neko specialko k ji nagaja prestavna ročica za zadnji menjalnik. Ko prestavljaš gre v prazno oz. ne povleče pletenice. Sm neki na pol razdiral, našpricu not fajn wdja, če bi bli slučajno zobje kej preveč zamaščeni, pa nč bolj. Mislite, da bi bilo lahko kej banalnega za popravit al se bolj poredko razdira te zadeve? Gre pa za 9 redno Dura ace ročico ST-7700. Hvala za odgovore

Pozdravljen,

Imel pred časom podobno težavo... dol je metalo (v težjo), nazaj gor pa raje ne kot ja...
Razdrl ročko v prafaktorje, vse lepo očistil, rahlo namazal in dela še danes.

lp, Aleš 
P.S. bodi previden pri razstavljanju, da kaj ne ostane ko sestaviš nazaj kaže jezik 

istr 12.03.2018 13:29

Uf, na strgano pletenico nism pomislu...je bila pa neodzivna v obe smeri...bom rabu kako posebno orodje za razstavljanje/sestavljanje ročice?  Pa še to, a jo moram snet dol s krmila? Nism se še konkretno poglablju...thx

lone_rider 12.03.2018 13:55

Ko se je meni strgala/natrgala, se je z ročico dalo narediti le nekaj klikov gor/dol, do konca pa ne. Ob teh klikih, razumljivo, ni potegnilo pletenice oz. se je premaknila minimalno.

istr 27.03.2018 12:10

Evo, tole men zgleda polomljeno. Ideja kaka bi bila najbolj simpl, pa kokrtok pocen rešitev. Menjava s kako cenejšo 9-redno ročico ala tiagra/105/ultegra al kej podobnega? hvala za odgovore. lp

shrani.si/f/1r/LZ/3lc3fcOG/im g20180327120008.jpg

one too many 29.03.2018 12:34

Dura ace je očitno drugačen kot 105.

To črno na sliki je plastika? Je to nosilec za konec pletenice? Pri meni je to peti predmet na levi v spodnji vrstici.

Morda bi se to dalo 3D natisnit. Ne vem, pa če je dovolj močno. Po drugi strani je edina močna sila v ušesu za pletenico. Dobro, so še zatiči za zobce in za vzmet, vendar so po mojem sile manjše oziroma delujejo na večji površini.

Sam sem 3D natisnil manjšo ročko (samo črno plastično ohišje!) in po 5 letih se še vedno drži.

istr 01.04.2018 19:31

Ja, je plastik fantastik, nosilc za pletenico...hm, 3D print...

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI