Dve vprašanji ob nakupu fitnes kolesa

Domov > Forum > Dve vprašanji ob nakupu fitnes kolesa

Dve vprašanji ob nakupu fitnes kolesa

SORTIRAJ PO:
LaMar 20.03.2018 08:08

Pozdravljeni.

Ker sem bolj laik kot ne v svetu kolesarstva me zanima mnenje poznavalcev.
Kupujem fitnes kolo. 
1. Kolebam med:
www.eurobike.si/sl/specialize d-sirrus-elite-alloy-disc-men - 2018.html
www.rutlandcycling.com/bikes/ hybrid-bikes/giant-fastroad-s l r-1-2017-hybrid-bike-black_37 1 945

Nekako se bolj nagibam k Giantu - oprema je na prvi pogled enaka (Tiagra), ali?

2. vprašanje: A je že kdo kupoval preko spletne strani www.rutlandcycling.com/ ?
So zanesljivi? Namreč tukaj dobim za 100€ ceneje kolo kot pri nas...

pene 20.03.2018 09:31

Spec je vendarle Spec :) Sem imel njihovega alu Alleza in sem bil izjemno zadovoljen z okvirjem iin njegovo udobnostjo ter  odzivnostjo hkrati.

 

Sicer sem imel priložnost peljati tudi fastroada in lahko rečem, da je za fitnes kolo precej hiter bajk.

 

Za kateregakoli se boš odločil po mojem ne moreš zgrešit

lone_rider 20.03.2018 11:40

Oba sta hecna. Zakaj točno potrebuješ fitness kolo? Vozil se boš samo po asfaltu. Zaradi ravne belance in shifterjev?

LaMar 20.03.2018 12:49

Hecna? Argumenti? Alternative?
Res je, vozil bom samo po asfaltu...sama drža na specialki mi ne ustreza - med vožnjo rad "držim za rogove"...in želel bi se hitrje peljati - kot s trekom...zato fitnes kolo se nekako nagibam k fitnes kolesu.

ken 20.03.2018 13:10

Giant pomoje dobiš tudi pri nas..?nasmeh Nasproti gospodarca v LJ.
Kolesa sta oba prijetna na pogled,seveda stvar okusa, vsekakor pa precej bolj kolesa, kot so to trekingi. Greš na boljše!nasmeh

fuego 20.03.2018 13:30
@LaMar:

Hecna? Argumenti? Alternative?
Res je, vozil bom samo po asfaltu...sama drža na specialki mi ne ustreza - med vožnjo rad "držim za rogove"...in želel bi se hitrje peljati - kot s trekom...zato fitnes kolo se nekako nagibam k fitnes kolesu.

Praviš , da držiš kolo za rogove...to je zelo podobno kot, če držiš specialko za ročke. Jaz pa ravno pri ravnih balancah pogrešam ukrivljeno, ker je več različnih pozicij. Pa še to...če bi se rad hitreje peljal je balanca preširoka na fitness kolesu. Zato so na specialkah ožje balance. Ravna in širša balanca ima prednost recimo na MTB-ju pri bolj tehničnih vožnjah, ker imaš zaradi širšega krmila boljše ravnotežje.

LaMar 20.03.2018 14:12
@ken:

Giant pomoje dobiš tudi pri nas..?nasmeh Nasproti gospodarca v LJ.

Da, poznam to štacuno....ampak so za 60€ dražji kot v tujini(s poštnino vred)! smeh 
60€ pa tudi ni pes ;)

fuego 20.03.2018 14:25
@LaMar:
@ken:

Giant pomoje dobiš tudi pri nas..?nasmeh Nasproti gospodarca v LJ.

Da, poznam to štacuno....ampak so za 60€ dražji kot v tujini(s poštnino vred)! smeh 
60€ pa tudi ni pes ;)

Pa si se pozanimal, če ti dajo kaj popusta. Sam sem že večkrat dobil pri nas boljšo ceno kot v tujini, če sem povprašal.mežik

LaMar 20.03.2018 14:31
@fuego:
@LaMar:
@ken:

Giant pomoje dobiš tudi pri nas..?nasmeh Nasproti gospodarca v LJ.

Da, poznam to štacuno....ampak so za 60€ dražji kot v tujini(s poštnino vred)! smeh 
60€ pa tudi ni pes ;)

Pa si se pozanimal, če ti dajo kaj popusta. Sam sem že večkrat dobil pri nas boljšo ceno kot v tujini, če sem povprašal.mežik

Sem sem...ampak so "trdi" glede tega...žal. nagubano čelo

lone_rider 20.03.2018 14:50

Nikoli nisem razumel koncepta fitnes koles, zato tak moj post. Pa po fotografijah iz tvojih linkov sta oba okvirja 'hecna', zvita, zbita, morda so to slike S velikosti okvirjev, da potem tako štrlijo 700c kolesa stran. Ne vem. Ne tič ne miš. Ali si MTB ali pa cestak. Če si vmes si pa treking. Fitnes je pa že vmes med vmesno kategorijo, med trekingom in cestakom. kul Ampak to je v mojih očeh, važno da so tebi všeč in da si jih želiš. Je pa za razmislit o fuegovem mnenju o položaju rok na belanci.

lone_rider 20.03.2018 14:52
@LaMar:
Sem sem...ampak so "trdi" glede tega...žal. nagubano čelo

Morda pa se dogovoriš za zastonj prvi servis, ki ga novo kolo po 500 km itak potrebuje (nastavitev menjalnikov, zavor...) pa si tam. Če ne morjo dati več popusta na kolo, ti lahko dajo servis.

obelix 20.03.2018 15:51

Za 60€ se ti pa res ne splača tvegat s spletnim nakupom kolesa. Pri spletnem nakupu je vedno mal riziko, ker kolesa prej ne vidiš, lahko je potem kakšna kozmetična napaka, lahko skrivljen menjalnik, luft v zavorah,.... , prav tako je oteženo in časovno precej zamudno uveljavljanje morebitnih reklamacij, pa tudi pošiljanje gor pa dol ni nujno vedno povrnjeno....

Po drugi strani pa ti domači trgovec kolo sestavi, preveri in odpravi prve porodne težave, imaš potem prvi servis gratis, reklamacije se rešujejo zelo hitro oz. serviser bo marsikaj takoj naštimal, zategnil, preveril, če se pojavi kakšen problem, ponavadi vse brezplačno. Neprecenljivo je, ko kaj frderbaš v petek zvečer sredi sezone, pred tabo pa nor vikend, ko nujno rabiš kolo, takrat bo serviser veliko lažje našel v natrpanem urniku kakšnih 5-10 minut, če se bo le dalo kaj rešiti, če bo videl, da je bilo kolo kupljeno pri njih. Skratka odnos gre v obe smeri.
Pa skoraj vedno da prodajalec še kakšen cukr zraven kolesa npr. kakšen nosilec bidona, bidon, ... , popust pri nakupu kakšnega kosa obleke ali opreme, ... 


... skratka tistih 60€ boš notri dobil veliko hitreje kot sam misliš. 

Se pa pridružujem zgornjemu mnenju glede držanja specialke zgoraj za ročke, je podobno kot držanje za roge, s tem da imaš neposreden stik z zavoro in prestavnima ročicama, pa še šaltat je poezije na specialki. 

airpir 20.03.2018 18:25
nabavi gravel specialko in to je to,je pa res da je precej drazja vendar tudi nudi precej vec...
bécane11488 20.03.2018 19:31
Fitnes je superca. Pri meni je tako, da me MTB, gravel, cyclo-cross ne zanima in sem si nabavil fitnes za pozimi in zgodnjo pomlad. Če bi bil samo na cestnem, se bi kolesarjenja malček naveličal, tako pa je tudi malo motivacijskega učinaka zadaj, poleti komaj čakam, da grem iz fitnes na cestaka, pozno jeseni in pozimi, če je mila, se pa veselim ravne balance.

Fitnes ima tudi svoje prednosti, si malo višji z lepšim razgledom na okolico, pomladi za bazo delat je super. Sam imam sirussa v pro carbon izvedbi z gonilko 50/34 in ultegro ter 28 plašči , čeprav bi šli gor tudi širši. Vse je super, minus so samo diski, ki cvilijo, če je mokro ali vlaga in potrebni so več vzdrževanja kot glumice.

Vsekakor priporočam nakup tistim brez plašnic.
fuego 21.03.2018 09:48

Pa naj si kupi fitness kolo, če hoče. Men osebno ni všeč, pa tut ne vem zakaj bi imel na specialki ravno balanco kot ne razumem zakaj dajejo na kolesa podobna hartailom ukrivljeno...Še vedno trdim, da ni univerzalnega kolesa. Gume, ki so dobre za makadam so počasne na asfaltu prav tako so prestavna razmerja pretežka za sfurat kak strm makadamski vzpon. Za take stvari je najboljši 29 colar trdak. Sam vozim alu Scale-a kadar si zaželim stran z asfalta. Udobno se peljem po makadamu ali kakšni singli ob Savinji, hkrati je bolj okreten od kakega CX ali gravel kolesa za sfurat še kak tehnično zahtevnejši del brez, da je treba dol stopit, da ne govorim o vožnji čez korenine itd. Tako se lahko od doma odpeljem po gozdni poti, vmes prečkam travnik in se zapeljem po slabši makadamski cesti ter nadaljujem vzpon malo po gozdu malo po makadamu. Tudi po asfaltu se da z njim peljat okol 30, če ni nekega vetra. Mi pa na pamet ne pade, da bi se z njim vozil samo po asfaltu, ker se s specialko enostavno lažje in lepše pelješ. Kakorkol obrneš rabiš najmanj 2 kolesi za rekreacijo.

pene 21.03.2018 10:19

Modirjani, možakar je vprašal za mnenje glede dveh modelov fitness kolesa in spletne štacune, vi pa mu nakladate kako se vam zdi nesmiselno da si kupi hibrida, naj si raje kupi specialko, gravela, skiro, monocikel itd.  

 

Sam sem imel priliko vozit že vse razen fatbika in downhill kolesa in lahko rečem, da se hibrid (konkretno giant fastroad) pelje zelo zelo lepo in precej bolj udobno od specialke. Povsem druga pozicija je kot na cestnem kolesu. Ta, ki sem ga jaz vozil ima tudi malenkost višje obroče (po mojem 35 mm), kar se pozna pri aerodinamiki, k čemur pripomore tudi aero vilca. Gor pa lahko namontiraš od 23 do 32mm plašče. Vsekakor zelo široko uporabno kolo, precej bolj kot specialka!

 

Tako da ni vse samo belo ali črno, je tudi kaj vmes!

 

LaMar 21.03.2018 10:34

@pene: zadel si point....jaz sem se že odločil za fitnes kolo - vprašanje je (bilo in še je) kateri je po vašem mnenju boljši/izkušnje - ker nisem poznavalec kolesarske opreme. Cena je za oba (Giant &Špeci) skoraj enaka.
In če je že kdo kupoval preko rutlandcycling.com? Tu je @obelix dal tudi zelo konkreten komentar -hvala

p.s. naslednjo sezono pa itak grem še po en soliden hartail bike ...za vožnjo k Dravi ipd :) Če pa letos nabavim obe kolesi me pa stara itak iz kože izlušči v zadregi

fuego 21.03.2018 10:49
@pene:

Modirjani, možakar je vprašal za mnenje glede dveh modelov fitness kolesa in spletne štacune, vi pa mu nakladate kako se vam zdi nesmiselno da si kupi hibrida, naj si raje kupi specialko, gravela, skiro, monocikel itd.  

 

Sam sem imel priliko vozit že vse razen fatbika in downhill kolesa in lahko rečem, da se hibrid (konkretno giant fastroad) pelje zelo zelo lepo in precej bolj udobno od specialke. Povsem druga pozicija je kot na cestnem kolesu. Ta, ki sem ga jaz vozil ima tudi malenkost višje obroče (po mojem 35 mm), kar se pozna pri aerodinamiki, k čemur pripomore tudi aero vilca. Gor pa lahko namontiraš od 23 do 32mm plašče. Vsekakor zelo široko uporabno kolo, precej bolj kot specialka!

 

Tako da ni vse samo belo ali črno, je tudi kaj vmes!

 

O kakšni aerodinamiki je lahko govora pri ravni balanci? Sploh kadar piha veter. Že na specialki se pozna, če si na dropih. Pa še na ukrivljeni balanci imaš bolj naraven položaj rok. Tudi avtomobilski
volan se drži podobno.
Sam vozim Synapse-a, ki je endurance kolo. Zgoraj na ročkah lahko sedim skoraj tako pokončno kot na 29 colarju, če bi fajfo obrnil kontra pa bi bil na isti višini. Tudi gume lahko namontiram 30mm. 

Ampak kot sem rekel vsak ma drugačen okus.

lone_rider 21.03.2018 11:15
@pene:

Vsekakor zelo široko uporabno kolo, precej bolj kot specialka! 

Za v trgovino in gostilno ne bo. Vprašanje tudi, če bo gor dajal 30 plašče, da bi pogojno lahko vozil po neasfaltni cesti.

lone_rider 21.03.2018 11:20

Tega med oglasi si @LaMar opazil?

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI