SRAM 10 redna veriga na 9 redni Shimano verižnik?

Domov > Forum > SRAM 10 redna veriga na 9 redni Shimano verižnik?

SRAM 10 redna veriga na 9 redni Shimano verižnik?

SORTIRAJ PO:
Lentus 07.04.2018 21:17

Lani sem na svojem trekingu kolesu, dal pri serviserju preventivno zamenjati verigo.

Danes sem pa jo čistil in glej ga zlomka, na njej videl oznako SRAM PC-1051. Koliko sem guglal, je ta veriga namenjena za 10-redne verižnike. Oprema na kolesu je drugače Shimano Deore XT in zadaj 9-redni verižnik.

Ali je torej to hudo narobe, da je veriga za 10-redni verižnik zmontirana na 9-rednega in mi lahko dosti prej pobere zobnike, kot bi sicer, ali pa je to ok? Na prednjem zobniku piše HG-X Chain only.

april 07.04.2018 21:28

Če  nič ne šklopota in ne preskakuje ni panike

Lentus 07.04.2018 22:15

Ja, šklopota v skrajnih prestavah, kar prej z staro verigo ni, in občasno tudi nenadoma preskoči, kar tudi prej ni.

Po pravici povedano, sem do danes mislil, da menjalnik morda ni pravilno nastavljen in da so zobniki obrabljeni in nova veriga ne naseda več kot bi morala.

Sedaj vidim, da je očitno, za to kriva nepravilna veriga.

Sem kolo peljal na servis z namenom, da se delo naredi 100% strokovno in sem za to bil tudi pripravljen plačati.

Veigo meni sploh ni noben problem zamenjati, ostalo pa itak ni bilo videti, da bi bilo narejeno.

Kolo sem sedaj na servis peljal zadnjič.

nanisimi 08.04.2018 08:44
@Lentus:

Ja, šklopota v skrajnih prestavah, kar prej z staro verigo ni, in občasno tudi nenadoma preskoči, kar tudi prej ni.

Po pravici povedano, sem do danes mislil, da menjalnik morda ni pravilno nastavljen in da so zobniki obrabljeni in nova veriga ne naseda več kot bi morala.

Sedaj vidim, da je očitno, za to kriva nepravilna veriga.

Sem kolo peljal na servis z namenom, da se delo naredi 100% strokovno in sem za to bil tudi pripravljen plačati.

Veigo meni sploh ni noben problem zamenjati, ostalo pa itak ni bilo videti, da bi bilo narejeno.

Kolo sem sedaj na servis peljal zadnjič.

Pelji na isti servis in mu povej kaj si našel, če bo pameten bo priznal napako in popravil. Če ne pa povej še nam, da bomo vedeli katerega serviserja se moramo izogibati.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI