Assos

Assos

SORTIRAJ PO:
katy80 19.04.2018 12:49

Zanima me ali je vredno kupiti na kvaliteto Assos kolesarska oblačila glede na to, da so zelo draga? izkušnje...

misko 19.04.2018 12:59
Sam imam nekaj njihovih kosov. Ponavadi kupil na razprodaji, ki jih imajo angleške internetne trgovine. Hlače nosim že peto sezono, ob pravilni negi se ne pozna bistvene obrabe. Ene bolj udobnih hlač, ki sem si jih lastil. Dve jakni tudi kot novi...meni osebno top športne cunje. Če dobiš popuste, so cene primerljive s kako drugo firmo.
koi 19.04.2018 14:03

Top!!

Primoz75 20.04.2018 08:48

Assos hlače imajo res dober vložek. Vendar le ta ni plod njihovega znanja in firma, ki jih dela jih prodaja tudi nekaterim drugim blagovnim znamkam. Torej lahko dobiš hlače s takim vložkom tudi drugje. In tudi za manj denarja. 

Janja 20.04.2018 09:11

Podatki, podatki... prosim! Verjetno komu pridejo prav.

n3o 20.04.2018 09:13

rapha.cc

 

best all in all servis

ken 20.04.2018 09:51

In bo tak ko ti...nagubano čelo
Kupuje Assos

nemelk 20.04.2018 10:05

Zanimivo prepričanje, da daje kvaliteto hlačam le hlačni vložek ?!?

SHad 20.04.2018 12:14
Dobre hlače dajo občutek, da si kot gol na kolesu. Nič ti ne sme dati občutka, da imaš kaj oblečeno, da te kaj drži kje.
In Assos že da ta občutek.

Sicer pa tudi mene zanima, komu Assos prodaja vložke. Močno dvomim, da so enaki.
Bugo14167 20.04.2018 12:18

@Katy80 da ti odgovorim še moje mnenje: DA,zame so vredne kak € več!

To ne pomeni, da druge niso OK, ampak nad Assosom dvomim, da je bil kdo resno razočaran.

Najbolje pa je, da kupiš, "reskiraš" malo več € in enostavno probaš, voziš in vidiš.  Vsaka rit ima svojo zgodbo =)

 

Je pa res, da poznam ljudi ki vozijo "osnovne" hlače, ki so jim čisto OK - dokler ne probajo kaj boljšega..in tako do Assosa =)

 

S fičkotom se da priti na morje... ampak z Maybachom je bolj udobno =)

 

tris 20.04.2018 14:08
Elasticinterface dela vložke za asos, ni pa kolikor vem to produkt iz njihovega standardnega programa(delajo ga ekskluzivno za asos).
Si pa take zadeve po naročilu lahko načelonma privošči vsaka malo “dražja“ znamka, cena vrhunskega vložka naj bi bila tam okoli 20 €.
SODROVC 20.04.2018 14:21
@SHad: Dobre hlače dajo občutek, da si kot gol na kolesu. Nič ti ne sme dati občutka, da imaš kaj oblečeno, da te kaj drži kje.
In Assos že da ta občutek.

In jaz sem zadnji mislil, da je to zaradi barve. Zg. del in del hlačk sta enake barve. presenečen
Drugače pa imaš prav. Hlačke se morajo prilegati.
Sem dal ene hlačke delati po naročilu, vložek drag kot hudič (pa dober tudi), ampak se ga vozi samo na sedežih brez vzdolžne luknje. (Sem izvedel kasneje, ko sem malo nergal, da imam težave). In jaz imam samo take sedeže.

Občasno pa vidim kolesarje, ki imajo prevelike hlačke, pa se mi potem ne zdi nič čudnega, če imajo odrgnine vsepovsod.

misko 20.04.2018 18:48
Ni važna samo kvaliteta vložka, temveč tudi to, kako je ta vložek všit v same hlače. Sem pa imel par insiderskih informacij glede same znamke, ko so se določeni kosi šivali še v Sloveniji. Sam tekstil skoraj toliko top secret, kot kak arhiv v CIA
heron 20.04.2018 21:04
@tris: Elasticinterface dela vložke za asos, ni pa kolikor vem to produkt iz njihovega standardnega programa(delajo ga ekskluzivno za asos).
Si pa take zadeve po naročilu lahko načelonma privošči vsaka malo “dražja“ znamka, cena vrhunskega vložka naj bi bila tam okoli 20 €.

to je to?
www.elasticinterface.com/bran ds/

um_etnik 20.04.2018 21:55
@katy80:

Zanima me ali je vredno kupiti na kvaliteto Assos kolesarska oblačila glede na to, da so zelo draga? izkušnje...

Na kratko: NE, ni vredno!

Te sem imel na sebi cca 60X


uploaded



Te pa cca 50X

uploaded







thaking 20.04.2018 22:25

Kaj pa je to na materialu ? Kako si pral ?

mare77 20.04.2018 22:26

Kako je  pa kaj z Castelli kolesarskimi hlačami? Moram si nabavit čim prej nove kolesarske hlače, rad bi nekaj kvalitetnega, pa nimam pojma kaj nabaviti. 200€ se mi pa zdi predrago za hlače.

um_etnik 20.04.2018 22:43
@thaking:

Kaj pa je to na materialu ? Kako si pral ?

Ker sprašuješ " na materialu" in ne v materialu misliš verjetno na drugo fotko
To je obledel material od sočnih žarkov, sicer pa prano z ASSOS active wear cleanser

SODROVC 21.04.2018 07:54

Kvalitetni dresi, ki sem jih nosil: MEM, Mr. Sport. Pa še bi lahko našteval. Vse pa tam od 120 € naprej. Zdaj se na veliko kupuje ALE. Večino dresov se izdela na Kitajskem. En naš trgovec od tam mesečno uvozi 3 kontejnerje različne robe. Kam vse to potem gre...
Itak pa so hlačke po eni sezoni za v smeti. No, če se dela veliko km. 

sixsl 21.04.2018 07:56

Uf, tole je pa grdo za videt, sam sem imel letos smolo in sem že dvakrat padel, posledično raztrgal majico oz hlače, zato si ne upam niti pod razno nameniti toliko denarja za Assos.

Ene od hlač so Nakamura pa so po 100+ pranjih še vedno popolnoma črne. Tole na sliki res ni vredno investicije.

pek123 21.04.2018 07:59

umetnik tole si ti lepo prepral oz pral napacno. Zbledelo je pa ker si susil na soncu verjetno poleti lepo ajmo na 40 stopinj pa pustu verjetno par ur.. ne palamudi.. ce bi pral kot moras in malo bolj skrbel za zadevo ne bi izgledala taka

tris 21.04.2018 08:28
@SODROVC:

Kvalitetni dresi, ki sem jih nosil: MEM, Mr. Sport. Pa še bi lahko našteval. Vse pa tam od 120 € naprej. Zdaj se na veliko kupuje ALE. Večino dresov se izdela na Kitajskem. En naš trgovec od tam mesečno uvozi 3 kontejnerje različne robe. Kam vse to potem gre...
Itak pa so hlačke po eni sezoni za v smeti. No, če se dela veliko km. 

Ne vem če se res večino dresov izdela na kitajskem, no morda res ta cenejših.
Višji cenovni rang se še vedno dela npr.v Italiji ali v Evropi.Veliko zadev je mpr.iz Romunije(Italijanski lastniki),...lansko leto sem kupil 2 zimske/dolge hlače — ista znamka.Cenejše so Kitajske, in se po nekaj vožnjah že vidi, da je material nižjega cenovnega razreda, druge so narejene na Madžarskem in so bistveno boljše(in dražje ).
tris 21.04.2018 08:34
@pek123:

umetnik tole si ti lepo prepral oz pral napacno. Zbledelo je pa ker si susil na soncu verjetno poleti lepo ajmo na 40 stopinj pa pustu verjetno par ur.. ne palamudi.. ce bi pral kot moras in malo bolj skrbel za zadevo ne bi izgledala taka

Ok , ni se držal navodil do do zadnje vejice, ampak....zbledelost materiala, ki je itak ko jev uporabi večino na soncu je prav grozna....take postanejo običajno črne majice za par evrov... tu govorimo o super materialih,....in hlačah za 150€ +,.....tud če jih daš na 90°C ne smejo take postat
copi 21.04.2018 08:49
Za polovico cene assosa dobiš že vrhunske hlače povsem primerljive z assosom ali pa še boljše.
sixsl 21.04.2018 08:49
@tris:
@SODROVC:

Kvalitetni dresi, ki sem jih nosil: MEM, Mr. Sport. Pa še bi lahko našteval. Vse pa tam od 120 € naprej. Zdaj se na veliko kupuje ALE. Večino dresov se izdela na Kitajskem. En naš trgovec od tam mesečno uvozi 3 kontejnerje različne robe. Kam vse to potem gre...
Itak pa so hlačke po eni sezoni za v smeti. No, če se dela veliko km. 

Ne vem če se res večino dresov izdela na kitajskem, no morda res ta cenejših.
Višji cenovni rang se še vedno dela npr.v Italiji ali v Evropi.Veliko zadev je mpr.iz Romunije(Italijanski lastniki),...lansko leto sem kupil 2 zimske/dolge hlače — ista znamka.Cenejše so Kitajske, in se po nekaj vožnjah že vidi, da je material nižjega cenovnega razreda, druge so narejene na Madžarskem in so bistveno boljše(in dražje ).

To bo držalo ni vse kitajsko. Imam majico znamke Endura, ki je narejena v Bosni.

bécane11488 21.04.2018 09:20
@tris:
@pek123:

umetnik tole si ti lepo prepral oz pral napacno. Zbledelo je pa ker si susil na soncu verjetno poleti lepo ajmo na 40 stopinj pa pustu verjetno par ur.. ne palamudi.. ce bi pral kot moras in malo bolj skrbel za zadevo ne bi izgledala taka

Ok , ni se držal navodil do do zadnje vejice, ampak....zbledelost materiala, ki je itak ko jev uporabi večino na soncu je prav grozna....take postanejo običajno črne majice za par evrov... tu govorimo o super materialih,....in hlačah za 150€ +,.....tud če jih daš na 90°C ne smejo take postat

Ne do zadnje vejice, ampak se jih verjetno sploh ni držal. Sam sem prešaltal na Castelli zaradi vložka, ki mi je boljši od Assosa, imam pa še ene Assos že 5 leto, jih še uporabljam za fitnes kolo redno in so samo pri stegnu od zica malo odrgnjene in vložek že malo slabše blaži, ampak za tisto uro in pol na fitnes biciklu med tednom popoldan so še super. Drugače pa zgledajo kot nove. Vsa oblačila perem takoj po vožnji na kratkem 20 minut programu in jih posušim tudi na soncu, cca pol urce. Hlače dam v priloženo mrežico, zadeve z zadrgami pa v eno staro prevleko za blazino, da mi zadrge ne poškodujejo blaga hlač. Na ta način imam vse stvari po več let.

 

Naj pove kaj je počel, jih je kuhal in prav v kisu :) Al' pa alibabi kupu za $20?

 

Assos sploh ni nujno drag, če se vzame osnovni model, ki je skoraj primeljiv s špico, samo manj detaljev je kot na premium. Včasih so se imenovale Uno, ne vem pa kako je sedaj.

um_etnik 21.04.2018 10:56
Fantje, kolikor močno se trudite, da bi krivdo za to, kar je od Assos hlač, po 13 mesecih nošnje ostalo, sprevrgli na mene, ne boste uspeli
Živim v bloku brez balkona, torej na soncu jih bolj težko sušim, tudi če bi si to močno želel.
Čudi me, da vas vse moti samo obledelost drugih hlač, na to, da so prve od znotraj dobesedno razpadle pa ni pripomb. Pa še to, prve hlače od zunaj niso nič obledele. Interesantno, kaj ne!
Oba para hlač sem seveda reklamiral in ob tem, bedak, povedal in dokazal z računom, kdaj sem jih kupil. Prve pred 13, druge pred 15 meseci. Vse to se je dogajalo pred 2 leti.
Hlače so poslali v švicarsko tovarno. Na njihov odgovor sem čakal cca 1 mesec. In to kakšen odgovor. Arogantni švicarji so mi odgovorili: nam je zelo žal, vendar je garancija potekla!!!
Od trgovca sem zahteval mail od švicarja s katerim se dogovarjajo za posle in poslal sem mu protesno pismo v katerem sem se mu ogorčeno pridušal o nesprejemljivost njihovega odgovora, da je garancija že potekla, ko pa gre očitno za defekt v materialu. Prepotentnež mi še odgovoril ni.
No, toliko za enkrat. Če se pa kljub temu odgovoru spomnite še kaj, kar bi bila lahko moja napaka, da so hlače propadle tako kot so, pa kar na plano z njimi. Interesantno, da švicarji, kljub vsemu ne premorejo toliko zlobe, kot nekateri izmed vas,ker sploh omenili niso, da sem s hlačami počel to, kar mi posamezniki pripisujejo
Have a good ride
ckr.si. 21.04.2018 11:13

Zadrge dejansko povzročajo škodo v pralnem stroju. Potrebno jih je vsaj zapreti, če že ne prati tako kot je omenjeno zgoraj. Tisto kar se vidi na fotkah pa je malce neobičajno. Meni so se vedno hlače predrajsale zadaj, tam kjer je zgornji del drgnil po hlačah in pa v mednožju. Malce seveda po dolgotrajni uporabi tudi zbledijo. Hlače sem vozil vsake vsaj po 30.000km . Moj zaključek bi bil, da so seveda daleč od ugodne cene, so pa trpežne in udobne, kar pa je najbolj pomembno. Ni hujšega od neudobnega sedenja pri kolesarjenju.

copi 21.04.2018 11:55
@um_etnik:
@thaking:

Kaj pa je to na materialu ? Kako si pral ?

Ker sprašuješ " na materialu" in ne v materialu misliš verjetno na drugo fotko
To je obledel material od sočnih žarkov, sicer pa prano z ASSOS active wear cleanser

Pri kakšnih stopinjah?
um_etnik 21.04.2018 15:05
30°C
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI