nakup 27,5 Small gorca s sprednjim vzmetenjem 1.200-1.600 eur

Domov > Forum > nakup 27,5 Small gorca s sprednjim vzmetenjem 1.200-1.600 eur

nakup 27,5 Small gorca s sprednjim vzmetenjem 1.200-1.600 eur

SORTIRAJ PO:
lakkon 03.05.2018 00:00

Pozdravljeni!

Rad bi novo gorsko kolo z le sprednjim vzmetenjem: 27,5 inch kolesa, okvir S (sem malce pod 170cm). Proračun cca 1.600 eur.

Morda se odločam v neugodnem času, ko je v ponudbi ostalo manj izbora želene velikosti. Trenutno imam še staro 26ko gary fisher marlin gorca 2006 (takrat cca 650 eur) z deore opremo, gume pa continental race king 2.0. Lani me je zelo pozitivno presenetil, saj me je pripeljal povsod, kamor sem si zamislil (Uršlja gora – jasno, tudi z nekaj hoje, Krvavec, Dleskovška planota, Golte z vzhoda, še na nekaj planin med 1.300 in 1.500m n.v.). Bilo je brez omembe vrednih težav. Še originalni menjalnik brez servisiranja deluje še vedno kot nov.

A si želim novo kolo. Želim biti vsaj nekoliko hitrejši, saj mi je parkrat zmanjkalo razpoložljivega časa. Pa tudi v družbi, če so šli bolj resno, sem znal zaostati ali pa sem moral vložiti več truda za njih dohajanje. Ni pa mi/nam hitrost zelo pomembna. Se tudi velikokrat ustavim, uživam v naravi, fotografiram, itd. In če sem normal preživel premagovanje ovir gor/dol z 26ko, se mi zdi za moje potrebe 29ka skoraj manj uporabna. Nekak vidim v 27,5 najboljši kompromis med hitrostjo, udobjem, trakcijo in okretnostjo kolesa (kopiral od nekod, hehe).

Namen? Predvsem osvajanje čim višje ležečih vrhov, planot in drugih višjih točk, do katerih gre neke vrste cesta ali širša pot. Sem pristaš vožnje po še kar spodobnih gozdnih cestah, kolovozih, tudi po lepših pešpoteh. Ne zanima me namerno divja vožnja po pešpoteh, niti po urejenih kolesarskih progah. Le če bo res neizogibno, sem pripravljen iti pazljivo po čemu krajšem, slabšem, kar pa mi je uspevalo tudi z trenutnim 26''.

V slovenskih trgovinah vidim nekaj zanimivih modelov pri Scott, Specialized, Giant, Trek, GT, Merida, Cube, Cannondale, KTM. Res se ne morem odločiti. Če pa moje želje zadovoljijo všečni modeli še blizu 1.200 eur – ker vidim, da jih je veliko – pa jim dam morda prednost in si za preostanek kupim kaj koristne opreme, itd.

A bo za moje potrebe 27,5 bolj primerna od 29ke?

Katerim znamkam bi dali prednosti glede na moje potrebe? Kateri iz mojega seznama?

Konkretno katere opreme se naj izogibam oz. katera bi zadovoljila moje želje?

Če ne dobim želenega, bom počakal do konca leta in takrat ob večji novi ponudbi kaj nabavim. Če pa me vmes med preizkušanjem prepriča kakšna 29ka, se pa morda vseeno odločim za njo.

Tu je moj izbor. Nimam zajetih glih dosti 2017 modelov. Imam pa tudi seznam koles do 1.200 eur in še par njih 1.600-1.800 eur že omenjenih znamk, ki jih lahko naknadno dodam.

1.200 do 1.400 eur:

www.velodrom.si/2220/393/kole sarstvo/kolesa/gorska/agu-torb e/cube-ltd-race-2017-gorsko-ko lo-podrobnosti

www.funsports.si/bike/kolesa- 2018/gorska/prednje-vzmetenje/ x-caliber-9-2018.html

www.funsports.si/bike/kolesa- 2018/gorska/prednje-vzmetenje/ roscoe-9-2018.html

stangelj.si/sl-SI/merida-big- seven-600/p-zojTLr_XDE6U-DtCVh rqNA

stangelj.si/sl-SI/merida-big- nine-600/p-uVYoDPSm6ES6L-KXPqZ Vnw

www.freestyle.si/artikel/1183 7915/kolo-giant-fathom-29er-2- m-2018

www.centerbauer.com/ktm-2017/ ktm-ultra-1964-ltd-29-30

www.extremevital.com/sl/koles a/gorsko-kolo-scott-scale-960- 2018-p-23630.html

do 1.600 eur:

www.velodrom.si/2222/393/kole sarstvo/kolesa/gorska/agu-torb e/cube-reaction-c-62-2018,-gor sko-kolo-podrobnosti

www.funsports.si/bike/kolesa- 2018/gorska/prednje-vzmetenje/ procaliber-6-2018.html

www.jbcenter.si/sl/kolesa/gor ska/cross-country/chisel-comp- 2018

www.eurobike.si/sl/cannondale -trail-1-29er-2018.html

stangelj.si/sl-SI/merida-big- nine-xt-edition/p-8Wkg7R8gmkS8 SPYA3lBK4g

stangelj.si/sl-SI/merida-big- seven-limited/p-d32EvZyr0UmMnw yDralRHg

stangelj.si/sl-SI/merida-big- nine-limited/p-ZWfkmIubLUmzTDo C-MlIxg

www.freestyle.si/artikel/1183 9616/kolo-giant-terrago-29er-1 -l-2018

www.hervis.si/store/Oprema/Ko lesa/Gorska-kolesa/KTM/Peak-Ra ce-27%2C5%22-2017/p/COLOR-1987 496

www.kolesarskiservis.si/vrste -koles-glede-na-uporabo/gorska -kolesa-27-5/gorska-kolesa-27- 5-scott/scott-scale-730-2018-d etail

www.extremevital.com/sl/koles a/gorsko-kolo-scott-scale-900- elite-2018-p-23795.html

www.extremevital.com/sl/koles a/mosko-gorsko-kolo-scott-aspe ct-900-2018-p-23644.html

Vnaprej hvala za pomoč in obilo kolesarskih užitkov!

felx 03.05.2018 09:00

Za tvojo višino bo 27,5 čisto ok. 29ka sicer bolje pobira neravnine, a glede na namen bo povsem ok, pa še pri small okvirju bo lepše kolo. 

kicklen 03.05.2018 09:13

Probat 27,5 in 29, ker je odvisno od proizvajalca in modela. Nekateri modeli imajo bolj "podrt" okvir spet drugi bolj pokončnega. Glede velikosti ti pa spet priporocam, da probas več različnih modelov. Manjši okvir za bolj športno-agresivno vožnjo, večji za bolj udobno vožnjo.

Za bolj resno uporabo ti odsvetujem vse kar prihaja iz hervisa, intersporta, itd kul Največ opreme glede na ceno dobiš pri Cubih mežik

pene 03.05.2018 09:53

jaz se na tvojem mestu ne bi omejeval na 27.5, bolj je pomembno, da ti okvir ustreza in da je oprema dobra.

sem lani kupoval gorca in bil v podobnih dilemah kot ti, na koncu sem se odločil za 27.5, ki se sicer super peljejo, vendar je bila pri meni na koncu najpomembnejši dejavnik odločitve oprema. Pravzaprav vsi, ki vozijo 29, so zelo zadovoljni z voznimi lastnostmi svojih koles

tole kar je napisal kickeln ne drži, ker recimo dražji cube, ki si ga navedel, ima praktično najslabše zavore M315. Meni se zdijo zavore ena bolj ključnih komponent na gorskem kolesu - zato ne glej samo zadnji menjalnik

škoda, da nisi manjši, ker potem bi lahko prišel do vrhunskega kolesa, kakršnega furam tudi sam - žal ima prodajalec samo še XS velikost www.a2u.si/kolo-haibike-freed -755-xt-2x11speed-3

Jaz bi na tvojem mestu razmislil o spodnjih štirih  - merida je v MTB svetu zelo prisotna na najvišji ravni že dolga leta, giant, dale in spec preverjena roba, predvsem pa so tile 4 dost solidno opremljeni..

stangelj.si/sl-SI/merida-big- nine-xt-edition/p-8Wkg7R8gmkS 8 SPYA3lBK4g
www.freestyle.si/artikel/1183 9616/kolo-giant-terrago-29er-1 -l-2018

www.jbcenter.si/sl/kolesa/gor ska/cross-country/chisel-comp - 2018

www.eurobike.si/sl/cannondale -trail-1-29er-2018.html

lakkon 03.05.2018 14:04

Zahvaljujem se vam za odgovore.

Še posebej pa jasno ''pene-ju''. Takšni konkretni odgovori so mi všeč. bom vrgel oko v smer, ki ste mi jo nakazali. na srečo imam kar blizu ponudnike nekaj teh koles. Vmes pa bom vseeno pogledal pri njih kot še kje drugje nekaj všečnih mi modelov.

no, tudi drugi se lahko še oglasite s svojimi mnenji, predlogi koles, ki bi zadovoljile moje dokaj skromne apetite.

VILI63 03.05.2018 15:22
@kicklen:

Probat 27,5 in 29, ker je odvisno od proizvajalca in modela. Nekateri modeli imajo bolj "podrt" okvir spet drugi bolj pokončnega. Glede velikosti ti pa spet priporocam, da probas več različnih modelov. Manjši okvir za bolj športno-agresivno vožnjo, večji za bolj udobno vožnjo.

Za bolj resno uporabo ti odsvetujem vse kar prihaja iz hervisa, intersporta, itd kulNajveč opreme glede na ceno dobiš pri Cubih mežik

Kaj imate vsi proti hervisu, itd?neodločen ravno tako imajo neke "generic" okvirje, isto imajo Shimano (ali katero drugo) opremo, ...
Aja, majo pa ceno malo nižjo! mežik 
Servisiraš pa tako ali tako  pri tvojem najljubšem/najbližjem servisu.
Če pa ne čuvaš kolesa, je pa tak vseeno kaj in kje vzameš - ker ti je očitno malo mar za tvojo opremo/denar.

P.S.

Imam KTM iz Hervisa že 5 leto, pa razen 2x prebita guma in 1x menjava ploščic brez problema (pri cca. 2000km in 30000 višincev na leto).

P.P.S.

ti lakkon pa vzami, kar ti je najbolj všeč, ker v tem rangu za tvoje potrebe je vsako zgoraj našteto kolo več kot dovolj.
je pa tudi res, da je pri takih malih številkah 27,5 kolo bolj "skladno na pogled".
pa 29" se morš malo navadit (posebej v ovinkih).

lakkon 03.05.2018 17:05

vili63,

pa sej vem, da bi bil iz tistega obsežnega seznama zame verjetno skorajda vsak zadovoljiv. A se trenutno res še nisem poglabljal v konkretne komponente koles, katere so boljše, itd. Tokrat kupujem le in samo kolo in drugih večjih izdatkov ne pričakujem. Torej če sem že dal max izdatek na cca 1.600 eur, potem bo v igri verjetno boljša znamka s še kar spodobno opremo. Je pa tudi res, da še tako dobrega kolesa za še sprejemljivo ceno ne bom vzel, če mi res ne bo všeč na pogled. In na srečo se najdejo v mojem izboru ter tistem od ''pene-ta'' tudi lepotci. ja, z 29ko, če bo morda na koncu izbor, se bo pa najbrž treba že prej v ravnini in na lažjih terenih poigrati. to zato, da ne bo pri kakih spustih po cestah ob srečanju z vozili, v ostrih ovinkih s smotanim terenom in na kakšnih ožjih terenih s pešci in drugimi kolesarji (če se pač zgodijo, ne bodo pa namerno na sporedu) večjih nevšečnosti. tudi zato mi je trenutno nekak bližje 27,5. a bomo videli.

pene 04.05.2018 09:25

mal se razglej še po tujih trgovinah

tole je recimo top deal-focus raven, karbon okvir, top oprema, lightweight, pa še tvojo velikost imajo. Poštnina te pride 40 eur.

www.bunnyhop.de/en/bikes/moun tainbike/focus-raven-27r-5-0-c arbon-red-grey-20154

Tale Ghoast tudi:
www.bunnyhop.de/en/bikes/moun tainbike/ghost-lector-3-lc-27- 5-20173

Bunnyhop je sicer nemška onlina štacuna

lakkon 04.05.2018 21:14
pene, še 1x hvala. a sem si že ogledoval v Slo trgovinah par modelov in bom kar tu kupil. bo merida, giant ali specialized. lahko dobijo pravi model zame. sem pa ob preizkusu meride (eden od 4ih predlaganih), samo ne glih istega modela, a z istim okvirjem, prišel do zakkjučka: zame od njih M velikost + 29ka sprobana in odpade 27.5. sem se hitro navadil. bom videl, kaj bo na koncu prišlo k meni. lp.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI