SQUIRT LUBE

Domov > Forum > SQUIRT LUBE

SQUIRT LUBE

SORTIRAJ PO:
aikon 20.05.2018 19:32

Ali kdo uporablja ta vosek  za verigo.? Zgleda super ampak ali je res..

kenz76 20.05.2018 20:31
@aikon:

Ali kdo uporablja ta vosek  za verigo.? Zgleda super ampak ali je res..

vrhunski!
smo ga dobili za test na 2012 Transalpu in od takrat nič drugega ne dam na ketno... smeh  vedno čista, na občutek suha, teče pa zelo lepo. 

nanisimi 21.05.2018 00:14
@kenz76:
@aikon:

Ali kdo uporablja ta vosek  za verigo.? Zgleda super ampak ali je res..

vrhunski!
smo ga dobili za test na 2012 Transalpu in od takrat nič drugega ne dam na ketno... smeh  vedno čista, na občutek suha, teče pa zelo lepo. 

Jaz ga tudi uporabljam. Kot je Kenz napisal, TOP shit. smeh

Jefferson Airplane 21.05.2018 07:04

kje se ga dobi?

-BLAŽ- 21.05.2018 07:27
@Jefferson Airplane:

kje se ga dobi?


VEB Company

www.veb-company.si/maziva-cis tila/squirt-lube-120-ml-505439 8

Alias 21.05.2018 08:52

Dobi se ga tudi v BIKE EK na Ptuju in v Celju, Bike Shop-u Šempeter, Ghost trgovina v MB in LJ. 
Pa tudi pri meni nasmeh

fuego 21.05.2018 15:15

Zanimivo ime...:) :)

oschti 21.05.2018 20:36
@fuego:

Zanimivo ime...:) :)

je, ane kaže jezik

sixsl 12.08.2018 16:55
 Imam namen tole sprobati, pa me bega, ker sem na neki tuji strani prebral, da preostanka maziva z verige ni potrebno brisati, in verige ni potrebno razmastiti. V kakšnih intervalih (na koliko km) pa mažete verigos Squirtom?
oldcoy15 12.08.2018 17:30
 Odlična zadeva. Pred vsako turo prekontroliram verigo in po potrebi namažem. Všeč mi je, ker se prah ne prime na verigo. Ta ostane čista.
JanieWashington 13.08.2018 21:31
 
Google zasluži $ 90 / uro z delom na spletu doma. nekaj ur na dan ... Redno tedensko plačilo ... Vse kar potrebujete je prenosni računalnik in internetna povezava ter malo prostega časa za začetek dela ..
Pridi ... >>>>> w­w­w­.E­c­a­s­h­1­0­.c­o­m­
sixsl 15.08.2018 16:46
@oldcoy15
 Odlična zadeva. Pred vsako turo prekontroliram verigo in po potrebi namažem. Všeč mi je, ker se prah ne prime na verigo. Ta ostane čista.

Sem kupil zadevo, veriga je res suha kar mi je ok. Veriga je bila tiha, po cca 20km pa že malce glasnejša, sem pa res namazal prvič. Prebral sem, da se maže na 160 km na cestnem. Res je da je tole drugače kot olja, ki sem jih uporabljal prej. Če ima kdo še kakšen koristen nasvet, hvala v naprej.



sixsl 15.08.2018 16:46
@oldcoy15
 Odlična zadeva. Pred vsako turo prekontroliram verigo in po potrebi namažem. Všeč mi je, ker se prah ne prime na verigo. Ta ostane čista.

Sem kupil zadevo, veriga je res suha kar mi je ok. Veriga je bila tiha, po cca 20km pa že malce glasnejša, sem pa res namazal prvič. Prebral sem, da se maže na 160 km na cestnem. Res je da je tole drugače kot olja, ki sem jih uporabljal prej. Če ima kdo še kakšen koristen nasvet, hvala v naprej.



sixsl 15.08.2018 16:46
@oldcoy15
 Odlična zadeva. Pred vsako turo prekontroliram verigo in po potrebi namažem. Všeč mi je, ker se prah ne prime na verigo. Ta ostane čista.

Sem kupil zadevo, veriga je res suha kar mi je ok. Veriga je bila tiha, po cca 20km pa že malce glasnejša, sem pa res namazal prvič. Prebral sem, da se maže na 160 km na cestnem. Res je da je tole drugače kot olja, ki sem jih uporabljal prej. Če ima kdo še kakšen koristen nasvet, hvala v naprej.



sixsl 20.08.2018 13:58

 Kot sem že zgoraj napisal na  začetku je veriga tiha po 20-30km pa že nekoliko glasnejša. Mažem pred vsako turo. Prej sem imel olje od Motorex-a in če potegnem črto je bilo prej celo bolje, komot 300-400km in tiha veriga kar sedaj žal ni.

Ali imate s squritom vsi samo pozitivne izkušnje?

oldcoy15 20.08.2018 14:05

 No, če je veriga malo glasnejša me ne moti. Samo da je podmazana in teče lepo.

Moj pogled na vosek 😊

copi 20.08.2018 15:40
@oldcoy15

 No, če je veriga malo glasnejša me ne moti. Samo da je podmazana in teče lepo.

Moj pogled na vosek 😊


Tudi sam sem že preiskušal podobne zadevi kot je omenjeno "olje" pa mi ni sedlo veriga se je kmalu osušila in postala glasna. Če veriga postane glasna pomeni, da ni zadostno namazana in prihaja do večjega trenja. Če je veriga suha se res tudi svinjarija ne prime tako nanjo vendar  je veriga suha kar ni dobro ne za verigo še manj pa za zobnike. Seveda je svetleča veriga videti lepo na kolesu vendar kolesa imamo za voziti ne pa gledati kako se svetijo. Moj nasvet je torej verigo mažite z oljem po možnosti teflonskim edino teflon v olju dokazano zagotavlja ustrezno mazanje tudi potem ko se olje že malo posuši.

mattoo 20.08.2018 15:48

meni po pravici povedano ni všeč....ketna je sicer malenkost bolj čista ampak to je tudi vse.

Potem ko spucam ketno, jo moram potem 2-3 krat pred vsako vožnjo namazati. Po treh mazanjih pride vosek očitno v ''glide'' in potem je ok... je pa ketna še vedno glasnejša, kot če bi uporabljal npr motorexovo olje.

Ali bi squirt lube kupil še enkrat? Ne.

Zidi 20.08.2018 18:03

 No, jaz ga imam in mi je do sedaj najboljše mazivo.. Uporabim ga na vsaki dve vožnji (namažem en dan prej, da se posuši)

Ne bi šel več nazaj..


l.p.

sixsl 20.08.2018 19:22

Pri tej zadevi me moti glih to, da je verigo treba konkretno in zelo pogosto mazati, česar prej ni bilo potrebno. Če grem nazaj na olje je potrebno vse razmastit ali je dovolj, če poščetkam in temeljito obrišem?


oschti 20.08.2018 19:36

 Squirt lube še nisem probal, sem pa imel najprej zelen Muc-Off, a se je tam po okoli 100km veriga kr lepo slišala in potrebno je bilo ponovno mazanje. Nato sem probal Shimanov PTFE lube in tega uporabljam še danes. Verigo čistim in mažem na cca.400km, s krpo pa umazanijo očistim na vsakih 100km, ker je prej ni potrebno. Veriga namazana z PTFE teče lepo tiho in tudi pocca 4000km je še vedno v mejah med členi 132.6mm, zobniki ter kaseta pa tudi b.p., nč ne škrta ali škripa. Govorim o izkušnji PTFE na cestnem kolesu in to olje bom uporabljal še naprej, ker je ok...zame.


lp

Zidi 20.08.2018 19:58

Sam razmastim verigo vsaj enkrat na dva meseca (razmaščevalec meglio malo nalijem v pripravo za čiščenje verige)... dobro sperem, pustim čez noč da se posuši potem pa namažem 1x bogato ... pol pa normalno na vsaki dve furi...

Prej sem imel eno veliko pacarijo z olji... moje mišljenje...

copi 21.08.2018 05:36
@oschti

 Squirt lube še nisem probal, sem pa imel najprej zelen Muc-Off, a se je tam po okoli 100km veriga kr lepo slišala in potrebno je bilo ponovno mazanje. Nato sem probal Shimanov PTFE lube in tega uporabljam še danes. Verigo čistim in mažem na cca.400km, s krpo pa umazanijo očistim na vsakih 100km, ker je prej ni potrebno. Veriga namazana z PTFE teče lepo tiho in tudi pocca 4000km je še vedno v mejah med členi 132.6mm, zobniki ter kaseta pa tudi b.p., nč ne škrta ali škripa. Govorim o izkušnji PTFE na cestnem kolesu in to olje bom uporabljal še naprej, ker je ok...zame.


lp

O tem sem jaz govoril PTFE pomeni teflon.

cestak_21 21.08.2018 09:28

"Glasnost" verige nikakor ni povezana z njeno efektivnostjo oziroma trenjem. Neodvisni laboratorij Friction Facts kot tudi CeramicSpeed imajo javno objavljene neodvisne raziskave... Najbol učinkovito mazivo je Molten Speed Wax, torej poseben vosek aplikacijo katerega naredimo z "slow cookerjem", čistimo pa z supersoničnim čistilcem ter nekaj razmaščevalca. Na drugem in tretjem mestu sta CeramicSpeedo UFO Drip in MucOff NanoTube Chain Lube. Tik za petami pa jim je Squirt lube na četrtem mestu. Le ta pa je glede na ceno ostalih (50-80eur) najbol efektiven in praktičen za amaterje. Pravilen nanos naj bi zdržal +300km. Kdor maže verigo pred vsako vožnjo je ........ Največjo učinkovitost pa gotovo dosežemo z nakupom predpripravljenih verig kot so UFO Racing Chain (CeramicSpeed), NTC Nanotube Chain (MucOff) ali pa cenovno najugodnejša OKR Cycles ki  ponuja voskano verigo. Squirt lube je če potegnemo črto za svojo ceno zelo učinkovit. Še ena izmed najboljših opcij je naprimer MucOff C3 Ceramic Dry Lube. Največja napaka pa je gotovo nanašanje brez dobrega predhodnega čiščenja. Ne samo da boste prišparali nekaj watov temveč bodo tudi komponente ob pravilnem vzdrževanju zdržale bistveno dlje. Recept za najhitrejšo doma narejeno verigo pa najdete TUKAJ.

ladolf 21.08.2018 10:39
 

Glede tega je na tej strani dober članek:

https://cyclingtips.com/2018/03/fast-chain-lube-that-saves-you-money/
copi 21.08.2018 11:00
@cestak_21

"Glasnost" verige nikakor ni povezana z njeno efektivnostjo oziroma trenjem. Neodvisni laboratorij Friction Facts kot tudi CeramicSpeed imajo javno objavljene neodvisne raziskave... Najbol učinkovito mazivo je Molten Speed Wax, torej poseben vosek aplikacijo katerega naredimo z "slow cookerjem", čistimo pa z supersoničnim čistilcem ter nekaj razmaščevalca. Na drugem in tretjem mestu sta CeramicSpeedo UFO Drip in MucOff NanoTube Chain Lube. Tik za petami pa jim je Squirt lube na četrtem mestu. Le ta pa je glede na ceno ostalih (50-80eur) najbol efektiven in praktičen za amaterje. Pravilen nanos naj bi zdržal +300km. Kdor maže verigo pred vsako vožnjo je ........ Največjo učinkovitost pa gotovo dosežemo z nakupom predpripravljenih verig kot so UFO Racing Chain (CeramicSpeed), NTC Nanotube Chain (MucOff) ali pa cenovno najugodnejša OKR Cycles ki  ponuja voskano verigo. Squirt lube je če potegnemo črto za svojo ceno zelo učinkovit. Še ena izmed najboljših opcij je naprimer MucOff C3 Ceramic Dry Lube. Največja napaka pa je gotovo nanašanje brez dobrega predhodnega čiščenja. Ne samo da boste prišparali nekaj watov temveč bodo tudi komponente ob pravilnem vzdrževanju zdržale bistveno dlje. Recept za najhitrejšo doma narejeno verigo pa najdete TUKAJ.


Ti ti tem kuplenim študijam verjameš😊

copi 21.08.2018 11:06
@cestak_21

"Glasnost" verige nikakor ni povezana z njeno efektivnostjo oziroma trenjem. Neodvisni laboratorij Friction Facts kot tudi CeramicSpeed imajo javno objavljene neodvisne raziskave... Najbol učinkovito mazivo je Molten Speed Wax, torej poseben vosek aplikacijo katerega naredimo z "slow cookerjem", čistimo pa z supersoničnim čistilcem ter nekaj razmaščevalca. Na drugem in tretjem mestu sta CeramicSpeedo UFO Drip in MucOff NanoTube Chain Lube. Tik za petami pa jim je Squirt lube na četrtem mestu. Le ta pa je glede na ceno ostalih (50-80eur) najbol efektiven in praktičen za amaterje. Pravilen nanos naj bi zdržal +300km. Kdor maže verigo pred vsako vožnjo je ........ Največjo učinkovitost pa gotovo dosežemo z nakupom predpripravljenih verig kot so UFO Racing Chain (CeramicSpeed), NTC Nanotube Chain (MucOff) ali pa cenovno najugodnejša OKR Cycles ki  ponuja voskano verigo. Squirt lube je če potegnemo črto za svojo ceno zelo učinkovit. Še ena izmed najboljših opcij je naprimer MucOff C3 Ceramic Dry Lube. Največja napaka pa je gotovo nanašanje brez dobrega predhodnega čiščenja. Ne samo da boste prišparali nekaj watov temveč bodo tudi komponente ob pravilnem vzdrževanju zdržale bistveno dlje. Recept za najhitrejšo doma narejeno verigo pa najdete TUKAJ.


Ti pa tem kuplenim študijam verjameš😊

fuego 21.08.2018 11:10
 Jaz uporabljam Wet ali dry lube od Muc off-a in sem zadovoljen.
copi 21.08.2018 11:15
@copi
@cestak_21

"Glasnost" verige nikakor ni povezana z njeno efektivnostjo oziroma trenjem. Neodvisni laboratorij Friction Facts kot tudi CeramicSpeed imajo javno objavljene neodvisne raziskave... Najbol učinkovito mazivo je Molten Speed Wax, torej poseben vosek aplikacijo katerega naredimo z "slow cookerjem", čistimo pa z supersoničnim čistilcem ter nekaj razmaščevalca. Na drugem in tretjem mestu sta CeramicSpeedo UFO Drip in MucOff NanoTube Chain Lube. Tik za petami pa jim je Squirt lube na četrtem mestu. Le ta pa je glede na ceno ostalih (50-80eur) najbol efektiven in praktičen za amaterje. Pravilen nanos naj bi zdržal +300km. Kdor maže verigo pred vsako vožnjo je ........ Največjo učinkovitost pa gotovo dosežemo z nakupom predpripravljenih verig kot so UFO Racing Chain (CeramicSpeed), NTC Nanotube Chain (MucOff) ali pa cenovno najugodnejša OKR Cycles ki  ponuja voskano verigo. Squirt lube je če potegnemo črto za svojo ceno zelo učinkovit. Še ena izmed najboljših opcij je naprimer MucOff C3 Ceramic Dry Lube. Največja napaka pa je gotovo nanašanje brez dobrega predhodnega čiščenja. Ne samo da boste prišparali nekaj watov temveč bodo tudi komponente ob pravilnem vzdrževanju zdržale bistveno dlje. Recept za najhitrejšo doma narejeno verigo pa najdete TUKAJ.


Ti pa tem kuplenim študijam verjameš😊

copi 21.08.2018 11:28
 Ker se s kolesom vozim v naravi po prašnih cestah tudi dežju pač raznim laboratorijskim študijam ne verjamem. Po mojih iskušnjah maziva na osnovi voska niso ok.
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI