Norost na naših cestah

Domov > Forum > Norost na naših cestah

Norost na naših cestah

ckr.si. 03.07.2018 15:52
@copi
 Na vem kaj zahtevate 1,5 metra ker je pa "strokovnjak" v oddaji Volan na kanalu A razlagal kako mu parajo živce kolesarji, ki se vozijo vštric in da je dovolj, da se kolesarja prehiteva z 0,5 razdalje 
 Recimo en meter! To je veliko več kot se mi dnevno dogaja.
duke 04.07.2018 06:46

A je tako težko uzakonit take znake?! Vem, bo treba prvo v glavah pošlihtat....

Mad_one 04.07.2018 08:55
@duke

A je tako težko uzakonit take znake?! Vem, bo treba prvo v glavah pošlihtat....

Točno o tem sem govoril … pa da ne govorimo, da je tukaj kolesarjem še celo poseben pas namenjen.

Najbrž so tisti, ki so to uzakonili v Franciji, Španiji, … vedeli o določitvi 1,5m več kot mi, ki razpravljamo tukaj. Je smiselno.

Seveda v praksi tega nihče ne meri z metrom in tudi prehitevanja so na manjši razdalji.

Poanta je v tem, da voznik ve, da te mora OBVOZITI. In če bo to naredil na več kot 3/4m razdalje - smo zmagali.

Zdaj vozniki ocenjujejo le, če je med nasprotivozečim (oz. sredinsko črto) in kolesarjem vsaj 2m razdalje.

Če ni nevarnosti za podrajsan pleh, bo rinil skozi.

Še najbolj pa dvignejo pritisk tisti, ki te obvozijo na 10cm - nasproti pa nikogar in cesta pregledna za "14 dni naprej".

Tega 1,5m razdalje je treba UZAKONITI na VSEH cestah (no, morda lahko izvzamemo AC in ceste, rezervirane za promet z motornimi vozili ;) ) !!!

Mile 04.07.2018 09:22

relativno vse skupaj. Če me v Ljubljani pri 40 km/h prehiti avto na 50 cm se ne bom počutil ogroženega. Na Zasavki ob 100 km/h, kjer šibajo tudi več, bo 50cm premalo. Sem že doživel da je šel več kot 100 km/h mimo mene, ni veliko manjkalo da bi me z ogledalom zadel. 

Bolj kot postavitev tabel bi pomagala vzgoja mladih kot počnejo Nizozemci. Vse kar smo imeli v osnovni šoli o tem je bil kratek izpit za kolo, takrat smo nalepke nalimali direktno na Pony Rogovca. Zdej mi je žal da ne vidim telih nalepk.

jeti 05.07.2018 01:10

nekaj sem že omenil a s koncem julija in začetkom avgusta pripravljamo akcijo v kateri lahko sodelujete tudi vsi prisotni. namen je, da opozorimo na potrebno razdaljo pri prehitevanju (1,5 m v tujini). Pri nas žal ni uzakonjeno.

pripravili bomo majčke in pa kartončke katere bo lahko uporabljal vsak kolesar pri vožnji, zato naredimo mi kolesarji največ, da bomo prepoznavni na cesti in da tudi premaknemo ljudi za volanom.

kaj več že drugi teden!!!!!!!!!!

Mile 05.07.2018 12:15
 Kaj se je pa s kritično maso zgodilo ? Par dni nazaj so imeli v Beogradu, tukaj ni nobenih obvestil. Admin bi lahko malo dodal tele stvari. Kritična masa, sejem rabljenih koles na Eipprovi itd.
Mad_one 05.07.2018 12:16
@jeti

nekaj sem že omenil a s koncem julija in začetkom avgusta pripravljamo akcijo v kateri lahko sodelujete tudi vsi prisotni. namen je, da opozorimo na potrebno razdaljo pri prehitevanju (1,5 m v tujini). Pri nas žal ni uzakonjeno.

pripravili bomo majčke in pa kartončke katere bo lahko uporabljal vsak kolesar pri vožnji, zato naredimo mi kolesarji največ, da bomo prepoznavni na cesti in da tudi premaknemo ljudi za volanom.

kaj več že drugi teden!!!!!!!!!!

Pohvalno.

Ampak poglejmo realno: Akcijo (majčke, kartončke …) bo "videlo" 10.000 voznikov. 90% jih ne bo niti opazilo, da je kjerkoli/karkoli narisano/napisano.

Od preostalih 10% jih bo večina ugotovila "na pločnik pejte, če vam kaj ne paše … MENE motite".

Morda se bo od preostalih kdo zamislil - ampak če sam nič ne kolesari, mu itak ne bo jasno.

Prava (ampak zelo mukotrpna) pot je pot do uzakonitve in table ob cesti. Če jih lahko postavljajo v opozorilo motoristom (ki si po svojih življenjih z neupoštevanjem omejitev strežejo sami), bi jih lahko postavili tudi v opozorilo voznikom (v korist kolesarjem ipd.).

Katerega poslanca bo torej treba zlobirati?

ckr.si. 05.07.2018 15:05
 Dolga leta nazaj so imeli kolesarji na zadnji vilici montirane zastavice, ki so štrlele kakšnih trideset centimetrov v stran. Torej težave s prehitevanjem niso od včeraj. 
jeti 05.07.2018 20:41

kdo pa pravi da ne gremo do konca. če vsi stopimo skupaj za naše dobro lahko naredimo spremembo v glavah in uzakonimo načelo.