Norost na naših cestah

Domov > Forum > Norost na naših cestah

Norost na naših cestah

SORTIRAJ PO:
sixsl 21.06.2018 19:34
 
sixsl 21.06.2018 19:38

 https://www.youtube.com/watch?v=OhQ9y4EHTFA

Dostikrat se vprašam, joj ma pa še srečo, da me od teh psihičev še nobeden ni nasadil (upam, da pri tem tudi ostane).

nanisimi 21.06.2018 21:41
@sixsl

 https://www.youtube.com/watch?v=OhQ9y4EHTFA

Dostikrat se vprašam, joj ma pa še srečo, da me od teh psihičev še nobeden ni nasadil (upam, da pri tem tudi ostane).

 Kakšnih 14 dni nazaj, me po šmartinski prehiteva  kandidat  v avtošoli, z ogledalom čisto ob balanci. Nasproti vozijo avtomobili, inštruktor pa mu kaže naj kar gre naprej.  Malo nižje ko sta zavijala, se zapeljem vštric in inštruktorju rečem, da bi bilo bolje, če bi se on in kandidat zamenjala. 

Če jih že v avtošoli učijo, da je takšno prehitevanje vredu, potem je vse zaman. 

EasyMucy 22.06.2018 07:19
@nanisimi
@sixsl

 https://www.youtube.com/watch?v=OhQ9y4EHTFA

Dostikrat se vprašam, joj ma pa še srečo, da me od teh psihičev še nobeden ni nasadil (upam, da pri tem tudi ostane).

 Kakšnih 14 dni nazaj, me po šmartinski prehiteva  kandidat  v avtošoli, z ogledalom čisto ob balanci. Nasproti vozijo avtomobili, inštruktor pa mu kaže naj kar gre naprej.  Malo nižje ko sta zavijala, se zapeljem vštric in inštruktorju rečem, da bi bilo bolje, če bi se on in kandidat zamenjala. 

Če jih že v avtošoli učijo, da je takšno prehitevanje vredu, potem je vse zaman. 

 Veš, kaj, ko si že omenil, tukaj v naši vasi je redni Fitipaldi nek inštruktor avtošole, ki vozi (službeni avto, z oznakami L in vse) s polnim gasom, omejitev 50 velja pri njem verjetno samo na domačem dvorišču, vse ostalo je pa zanj Monte Carlo. Sem že imel bližnja srečanja z njim, če se mu ne umakneš, ko greš skozi naselje 50, on pa 100, ti bo še blendal in bentil. Me je tudi že na kolesu skoraj odpihnil s ceste. Tu mimo proti bolnici vozi veliko rešilcev. Niti eden niti enkrat ni vozil tako divje.

Enkrat moram ujeti njegovo registracijo in ga posenti na video, potem gre njegova rit na policijo.

Mile 22.06.2018 07:34

Tako kamero je dobro imeti za pobegle storilce, dva dni nazaj je Audi zbil kolesarja, še ne vem če so ga najdli.

Če bi bil kak zakon da bi lahko kaznovali prekrškarje prek teh kamer bi bilo fajn. Ne rabiš pa it na regionalne ceste da jih najdeš, v treh dneh sem imel dvoje srečanj z avtomobilisti v mestu. Eden benti nad kolesarje ker normalno prečkajo cesto, 2 dni nazaj me je pa Taxi izsilil. 

...in smo napredovali iz 13. na 8. mesto na Copenhagenize listi - za kolesarje dobro mesto !? 

Milc 22.06.2018 08:05
 eno je infrastruktura, druga pa mentaliteta
bécane11488 22.06.2018 08:24
@Mile

Tako kamero je dobro imeti za pobegle storilce, dva dni nazaj je Audi zbil kolesarja, še ne vem če so ga najdli.

Če bi bil kak zakon da bi lahko kaznovali prekrškarje prek teh kamer bi bilo fajn. Ne rabiš pa it na regionalne ceste da jih najdeš, v treh dneh sem imel dvoje srečanj z avtomobilisti v mestu. Eden benti nad kolesarje ker normalno prečkajo cesto, 2 dni nazaj me je pa Taxi izsilil. 

...in smo napredovali iz 13. na 8. mesto na Copenhagenize listi - za kolesarje dobro mesto !? 

 Kot voznik avtomobila in kolesa žal opažam (Ljubljana) da so kolesarji, ki pravilno* prečkajo cesto v veliki manjšini. Jih pa res veliko misli, da so pravilno prečkali ... Vožnja po nepravi strani je pa še večji šport ...

*Kaj je to normalno prečkanje ceste ?

Mad_one 22.06.2018 10:36
@nanisimi
@sixsl

 https://www.youtube.com/watch?v=OhQ9y4EHTFA

Dostikrat se vprašam, joj ma pa še srečo, da me od teh psihičev še nobeden ni nasadil (upam, da pri tem tudi ostane).

 Kakšnih 14 dni nazaj, me po šmartinski prehiteva  kandidat  v avtošoli, z ogledalom čisto ob balanci. Nasproti vozijo avtomobili, inštruktor pa mu kaže naj kar gre naprej.  Malo nižje ko sta zavijala, se zapeljem vštric in inštruktorju rečem, da bi bilo bolje, če bi se on in kandidat zamenjala. 

Če jih že v avtošoli učijo, da je takšno prehitevanje vredu, potem je vse zaman. 

 Mislim, da bi morali kolesarji najprej poskrbeti(zlobirati) za to, da se uzakoni pravilo prehitevanja:  min. 1,5m bočne razdalje od enoslednega vozila (lahko pa se v to kategorijo dodajo tudi otroški vozički, rolarji, pešci, kosilnice, .. se pravi vse, kar se vozniki motornih vozil trudijo obvoziti tako, da ne zapeljejo čez sredinsko črto).

To pravilo ne bi (razen potencialnih morilcev) omejevalo nikogar in tudi nobenih stroškov ne bi potegnilo za sabo. Ne bi povzročilo zastojev na cestah ali česarkoli drugega negativnega. 

Tako pravilo imajo marsikje (npr. v Franciji, kjer na vsakem klancu vidiš table, ki na to opozarjajo).

Tisti, ki smo tudi kolesarji, vemo, da je prehitevanje kolesarja z avtomobilom lahko tudi popolnoma varno (za oba) - samo obnašati se je treba temu primerno.


Pa policijo je treba "prevzgojiti": Naj kaznujejo tistega, ki gre preko rdeče luči, v napačno smer … tako, da glava boli. Če pa kolesar (ki vozi hitreje kot to dopušča izvedba/kvaliteta kolesarske steze vozi pravilno in po vseh predpisih po cesti, naj ga pustijo pri miru.

Aja … pa tudi kolesarske steze bi bilo treba očistiti parkrat letno, pa tega tudi nikogar ne zanima.


nanisimi 22.06.2018 10:50
@Mile

Tako kamero je dobro imeti za pobegle storilce, dva dni nazaj je Audi zbil kolesarja, še ne vem če so ga najdli.

Če bi bil kak zakon da bi lahko kaznovali prekrškarje prek teh kamer bi bilo fajn. Ne rabiš pa it na regionalne ceste da jih najdeš, v treh dneh sem imel dvoje srečanj z avtomobilisti v mestu. Eden benti nad kolesarje ker normalno prečkajo cesto, 2 dni nazaj me je pa Taxi izsilil. 

...in smo napredovali iz 13. na 8. mesto na Copenhagenize listi - za kolesarje dobro mesto !? 

Voznik audija se je na policijo javil sam. Verjetno bo njegova zgodba, da sploh ni opazil da je zadel kolesarja.

Tko kot ta tip v Braziliji ki je 6 km vozil mrtvega kolesarja na haubi. https://www.youtube.com/watch?v=IVBfmzLZZc0

Mile 22.06.2018 12:01

 Copenhagenize gleda varnost in infrastrukturo. Več nesreč slabše uvrsti mesto.


pro Audi: Se mi je dozdeval da bi ob vsej teh kamerah ob cestah bilo dobro da se je voznik Audija sam javil, mislim da bi ga odkrili kad-tad. Sploh če bi imeli ruski sistem, kamere na vseh avtih. Nismo pa zaščiteni kot ruski kolesarji (https://www.youtube.com/watch?v=Q9w8L_v4ym4)


Za čiščenje se strinjam, steklo večkrat moti, ampak čistijo pa, včeraj sem jih srečal na Dunajski pred Delom, smo šli čez pločnike ker je bus od Snage pucal kolesarsko. 

Na Bavarskem dvoru proti centru bi lahko lepše uredil kolesarsko, zaradi pešcev kateri izstopajo iz BUSa, prav noben ne gleda desno na kolesarsko, samo v mobitel. 


Za "normalno prečkanje",  čez zebro bi dejanko moral razhajat kot vem. Avto je bil predaleč da bi bili ogroženi, vsaj če se je držal 50 km/h omejitve. Če bi prišlo do nesreče, bi verjetno vsak plačal kazen, voznik za prehitro vožnjo itd, jaz pa verjetno ker nisem prečkal zebre peš... in če bi šel peš bi bili vozniki še bolj živčni ker jim dlje časa onemogočam prehod. Mal je farse v teh zakonih. A Amsterdamu baje prvo kolesar, potem avto, na njihovih križiščih. 









Mile 22.06.2018 12:02
 p.S. Za Brazilijo, isto je grozno gledat une z mobiteli kako snemajo...sam še selfi je manjkal. 
pogy 22.06.2018 12:32
Na cestah je veliko norcev za volanom, ampak tudi za balanco jih ni malo... Predvsem mi pa parajo živce kolesarji brez zdrave pameti. Ne moreš se v prometni konici vozit po glavni, zelo prometni cesti (v okolici pa kup manjših cest, ki so super za kolo) in zadrževat tovornjakarje, ki ne morejo prehitet. Ko pa končno prehitijo, jih pa kolesar na prvem križišču po desni zopet pusti zadaj... Takšni primeri povzročajo slabo voljo in slabo mnenje o kolesarjih.... Enkrat sem v Kamniku začutil, da bo nek možakar na kolesu šel po desni mimo kolone 5 čakajočih avtomobilov, zato sem 5o metrov pred njim zapeljal povsem desno do pločnika. In je seveda znorel... Le zakaj?
wavemaker 22.06.2018 21:20
 prehitevanje stoječih avtov po desni tudi meni ni logično...
Mile 26.06.2018 14:01

 Spet slaba novica, in spet Audi. Otrok huje poškodovan in voznik zbežal. Zmeraj bolj mislim na zadnjo kamero.  


https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/policisti-nasli-voznika-ki-je-povozil-devetletnika-in-pobegnil.html

Mile 26.06.2018 14:01

 Spet slaba novica, in spet Audi. Otrok huje poškodovan in voznik zbežal. Zmeraj bolj mislim na zadnjo kamero.  


https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/policisti-nasli-voznika-ki-je-povozil-devetletnika-in-pobegnil.html

oschti 26.06.2018 17:52
@pogy
Na cestah je veliko norcev za volanom, ampak tudi za balanco jih ni malo... Predvsem mi pa parajo živce kolesarji brez zdrave pameti. Ne moreš se v prometni konici vozit po glavni, zelo prometni cesti (v okolici pa kup manjših cest, ki so super za kolo) in zadrževat tovornjakarje, ki ne morejo prehitet. Ko pa končno prehitijo, jih pa kolesar na prvem križišču po desni zopet pusti zadaj... Takšni primeri povzročajo slabo voljo in slabo mnenje o kolesarjih.... Enkrat sem v Kamniku začutil, da bo nek možakar na kolesu šel po desni mimo kolone 5 čakajočih avtomobilov, zato sem 5o metrov pred njim zapeljal povsem desno do pločnika. In je seveda znorel... Le zakaj?
 Vsakodnevno sem na poti v službo Kamnk-Mengš in ko vidim kolesarja, da se pelje po glavni prometnici Kamnk-Mengš po 14 uri ali pa v dopoldanskem času se vprašam, čemu ta kolesar dela skoraj samomor??? Prometnica je dnevno zelo frekventna, tudi v času vikenda, hitrosti tam so od 70-90+km, izogibanje na 1.5m je podvig v prometni konci...itd itd. Zavoljo zdravja vseh kolesarjev jim toplo priporočam traso Kamnk-Radomle-Mengš/proti Domžalam mimo Količevega. Ta trasa je veliko manj prometna in prijazna do kolesarjev; neumnost ki se je pripetila prejšnji teden je ena zelo redkih na tem odseku. Za bolj varno in lepšo pot se lahko tudi uporabi trasa Kamnk-Podgorje-Križ-Komenda-Topole-Mengš/Koseze-Utik-Lj. Pa še en zlat nasvet za vse, ki se želijo počutit malce bolj varno na cesti: na sedežno oporo si namontirejte rdečo utripajočo luč, kr močno, usmerjeno malce v levo, da vas voznik zadaj prej zazna in postane pozornejši. Preverjeno deluje, ker sem enkrat namerno vozil z lučjo zadaj in so bili vozniki malce bolj pozorni, ko pa sem jo izklopil se je pa začel rally in prehitevanje na minimalni, še zdravi razdalji. Probejte, pa se sami prepričajte; in pustite nasvet "egota", da luč/pumpa ne paše na specialko...še kako paše, če pride do neljubih situacij. Pa varno pot na kolesu. lp
oschti 26.06.2018 17:56
@Mile

 Spet slaba novica, in spet Audi. Otrok huje poškodovan in voznik zbežal. Zmeraj bolj mislim na zadnjo kamero.  


https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/policisti-nasli-voznika-ki-je-povozil-devetletnika-in-pobegnil.html

 pijani vozniki, ki se sami javijo, ko si spučejo jetra in kri...kazen 3 mesce do pet let??? bolje bi bilo 30+let brez pogojno ter dosmrtni odvzem vseh vozniških dovoljenj, edino izpit za dovoljenje za kolo bi moral pa naredit....in to ob 15 uri v sredo skozi Lj, ne na kolesarki stezi...
mastif 26.06.2018 23:13

 Kot voznik, pešec in kolesar opažam, da ni tako malo kolesarjev, ki kar konkretno krši predpise oz. močno z dejanji ogrožajo sebe in ostale v prometu:

vožnja po napačni strani vozišča, prečkanje ceste brezglavo na prehodu za pešce, telefoniranje med vožnjo, vožnja cele družine klesarjev po pločniku, vožnja s kolesom po peš coni (po možnosti s telefonom na ušesu), neupoštevanje rdeče luči, vožnja ponoči brez svetlobnih teles,....

Lahko še naštevam. Dejstvo je, da smo kolesarji zaradi takih dejanj še bolj na očeh in osovraženi pri voznikih in pešcih. 



Ibaraki 26.06.2018 23:41
@mastif

 Kot voznik, pešec in kolesar opažam, da ni tako malo kolesarjev, ki kar konkretno krši predpise oz. močno z dejanji ogrožajo sebe in ostale v prometu:

vožnja po napačni strani vozišča, prečkanje ceste brezglavo na prehodu za pešce, telefoniranje med vožnjo, vožnja cele družine klesarjev po pločniku, vožnja s kolesom po peš coni (po možnosti s telefonom na ušesu), neupoštevanje rdeče luči, vožnja ponoči brez svetlobnih teles,....

Lahko še naštevam. Dejstvo je, da smo kolesarji zaradi takih dejanj še bolj na očeh in osovraženi pri voznikih in pešcih. 



Vse zgoraj našteto pa le ni prepovedano:

V območjih za pešce je dovoljen tudi promet uporabnikov posebnih prevoznih sredstev in kolesarjev oziroma kolesark (v nadaljnjem besedilu: kolesarjev), vendar le tako, da ne ogrožajo pešcev. 

mastif 27.06.2018 05:58
@Ibaraki
@mastif

 Kot voznik, pešec in kolesar opažam, da ni tako malo kolesarjev, ki kar konkretno krši predpise oz. močno z dejanji ogrožajo sebe in ostale v prometu:

vožnja po napačni strani vozišča, prečkanje ceste brezglavo na prehodu za pešce, telefoniranje med vožnjo, vožnja cele družine klesarjev po pločniku, vožnja s kolesom po peš coni (po možnosti s telefonom na ušesu), neupoštevanje rdeče luči, vožnja ponoči brez svetlobnih teles,....

Lahko še naštevam. Dejstvo je, da smo kolesarji zaradi takih dejanj še bolj na očeh in osovraženi pri voznikih in pešcih. 



Vse zgoraj našteto pa le ni prepovedano:

V območjih za pešce je dovoljen tudi promet uporabnikov posebnih prevoznih sredstev in kolesarjev oziroma kolesark (v nadaljnjem besedilu: kolesarjev), vendar le tako, da ne ogrožajo pešcev. 

 Res je. Vendar če pogledaš stanje v Ljubljani in verjamem, da drugje ni nič drugače, je takih kolesarjev/kolesark, ki bi v peš coni prilagodili hitrost in ne ogrožali dripugih malo. Če pa še malo bolje pogledaš jih 90% ni sposobno manevrirati varno kolesa pri nižji hitrosti...

jeti 27.06.2018 08:36

 varneje na cesti

TomazK 27.06.2018 08:37
To itak niso kolesarji v pravem pomenu besede, ampak potniki na kolesih.
ckr.si. 27.06.2018 09:09
 Zanimivo bi bilo vedeti koliko šoferjev različnih prevoznih sredstev živi v prepričanju, da smo kolesarji enakovredni psom na cesti. Prepričan sem, da jih je zelo veliko. Dejstva, da smo kolesarji omejeni pri manevriranju na cesti pa tudi ne poznajo. Redki kolesarji so za volanom tako neuvidevni kot tisti, ki to niso.
mastif 27.06.2018 09:18
Mislim da smo rangirani nižje, kot psi na cesti.
mastif 27.06.2018 09:19
@TomazK
To itak niso kolesarji v pravem pomenu besede, ampak potniki na kolesih.
Nekdo ki ni kolesar nas meče v isti koš...
majas 27.06.2018 10:27

 Sem potnik na kolesu, sem cestni kolesar, sem na rolerjih, sem na skuterju in vozim avto.

In sem tudi pešec.


3x sem pristala na avtomobilskem pokrovu pri pravilnem prečkanju križišča v mestu... - a menite, da še prečkam v pravilno smer križišče? Ne.


Na kolesarskih stezah bi se vozila, če po kilomeru tresenja na rampah ne bi imela občutka, da sem človeški smoothie, če mi mame vozičkov vehementno ne bi zapeljale na kolesarsko stezo, če mi lastniki psov z vrvicami ne bi naredili vožnje čez ovire in če lastniki dragih avtomobilov nebi zaparkirali moje poti in me prisilili, da vozim po cesti. 


Ko s cestnim kolesom prehitim mopedista, pa se vprašam - ali njim tudi kdo kdaj trobi, se nad njimi izživlja,...  Mislim, da ne.


Sicer pa za vse mestne in medkjrajevne avtomobiliste velja neosveščenost o hitrosti cestnega kolesarja; ki pri hitrosti 30kmh ne sme!!! voziti po kolesarski stezi,

ki ima v vetrovnih pogojih večjo možnost da ga turbulenca potegne pod avto,

ki ima daljšo zavorno pot (že zato, ker ima dve in ne štirih zavor),

....


Prav tako pa se večkrat vprašam kako lahko nekdo z vsaj 120 konji vidi konkurenco v eni bogi kobili..., če pa na kilometer vožnje izgubi od pol do minute in pol časa, če me prehiteva 1km!!!(kar je za nekega voznika, ki zna vozit tako ali tako popolnoma preveč; prej bi rekla, da tak ne zna vozit) pri hitrostih 50/70/90... 



Moj najljubši cestni dogodek pa je tako ta, ko je vozniku osebnega avtomobila na luknji iz prikolice padel nezavarovan kovinski sod in se zakotalil naravnost vame, na kolesu. Policija vehementno mimo. Nič ni bilo narobe. 






lone_rider 27.06.2018 11:48
 Na kolesarski stezi ni omejitve 25 km/h. Bila je po starem zakonu do 2011. Sedaj te omejujejo členi, ki razlagajo, da mora biti hitrost taka, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.
ckr.si. 27.06.2018 12:10
@lone_rider
 Na kolesarski stezi ni omejitve 25 km/h. Bila je po starem zakonu do 2011. Sedaj te omejujejo členi, ki razlagajo, da mora biti hitrost taka, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

 Kako mi kot kolesarju izmerijo hitrost vožnje? In pa seveda argumentirajo. Morda po sistemu, ki so ga imeli Madžari pred 40 leti. Policaj je štel koliko sekund si vozil od točke A do točke B. Ko je imel moj potni list v žepu mi je povedal po kakšni ceni ga lahko odkupim.😂

lone_rider 27.06.2018 12:51
Enostavno. Če si padel npr. zaradi peska na stezi, veje, ki tam leži, psa, ki ga sprehaja najstnica s slušalkami v ušesih, previsokega robnika, prometnega znaka, ki štrli sredi steze, družine z otroki, ki tekajo sem in tja, parkiranega avta si KRIV, ker nisi prilagodil hitrosti razmeram na cestišču... Tako enostavno je merjenje tvoje hitrosti.
mark 27.06.2018 13:19
@majas

 Sem potnik na kolesu, sem cestni kolesar, sem na rolerjih, sem na skuterju in vozim avto.

In sem tudi pešec.


3x sem pristala na avtomobilskem pokrovu pri pravilnem prečkanju križišča v mestu... - a menite, da še prečkam v pravilno smer križišče? Ne.


Na kolesarskih stezah bi se vozila, če po kilomeru tresenja na rampah ne bi imela občutka, da sem človeški smoothie, če mi mame vozičkov vehementno ne bi zapeljale na kolesarsko stezo, če mi lastniki psov z vrvicami ne bi naredili vožnje čez ovire in če lastniki dragih avtomobilov nebi zaparkirali moje poti in me prisilili, da vozim po cesti. 


Ko s cestnim kolesom prehitim mopedista, pa se vprašam - ali njim tudi kdo kdaj trobi, se nad njimi izživlja,...  Mislim, da ne.


Sicer pa za vse mestne in medkjrajevne avtomobiliste velja neosveščenost o hitrosti cestnega kolesarja; ki pri hitrosti 30kmh ne sme!!! voziti po kolesarski stezi,

ki ima v vetrovnih pogojih večjo možnost da ga turbulenca potegne pod avto,

ki ima daljšo zavorno pot (že zato, ker ima dve in ne štirih zavor),

....


Prav tako pa se večkrat vprašam kako lahko nekdo z vsaj 120 konji vidi konkurenco v eni bogi kobili..., če pa na kilometer vožnje izgubi od pol do minute in pol časa, če me prehiteva 1km!!!(kar je za nekega voznika, ki zna vozit tako ali tako popolnoma preveč; prej bi rekla, da tak ne zna vozit) pri hitrostih 50/70/90... 



Moj najljubši cestni dogodek pa je tako ta, ko je vozniku osebnega avtomobila na luknji iz prikolice padel nezavarovan kovinski sod in se zakotalil naravnost vame, na kolesu. Policija vehementno mimo. Nič ni bilo narobe. 






Po isti logiki lahko torej avtomobilisti parkirajo na kolesarski, ker ni primernih parkirišč, vozijo po kolesarski, če so na cesti luknje, pešci hodijo po kolesarski, ker je tam lepša senca itd. Se mi zdi, da je takšno tvoje razmišljanje kar blizu povprečnemu kolesarju in to je seveda razlog, da je odnos avtomobilistov do nas kolesarjev tak kot je. Ne samo, da so prav tako kot kolesarji tudi oni precej brezbrižni do predpisov in iščejo milijon izgovorov, zakaj naj bi se jih ne držali, mnogi so zaradi kolesarskih navad prav sovražno razpoloženi do nas.
1 2 3 ... 5
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI