Gravel kolo predlogi za nakup

Domov > Forum > Gravel kolo predlogi za nakup

Gravel kolo predlogi za nakup

SORTIRAJ PO:
SODROVC 13.09.2019 18:22

V Hervisu so prodali ogromno TREK-ov in FUJI-jev. 

LeQuack 13.09.2019 19:38

@SODROVC

V Hervisu so prodali ogromno TREK-ov in FUJI-jev. 

Ja sej drugega nimajo. 😄

No imajo še tiste svoje firme ala Kilimanjaro in podobno. Nisem pa videl nobenih gravel kolesa v Hervisu na Viču.

MatMat 13.09.2019 21:50
@felx

Največ škode temu tipu koles daje poimenovanje gravel/makadamkarji. V bistvu gre le za all-road kolesa (cesta na 100 in en način, od makadama do asfalta) in to je to. Vsaj polovica kupcev specialk v Hervisu bi se bolje počutila na takem kolesu, dam roko v ogenj.

Se strinjam glede poimenovanja takih koles. Tudi sam vozim t.i. gravel, ampak  jaz temu rajši rečem da vozim specialko s širšimi plašči oz. še boljše, allroad kolo. 
LeQuack 14.09.2019 18:18

Jaz vozim MTB z 32mm gumami, temu bi tudi lahko rekel gravel kolo.

ElTorro 14.09.2019 20:46

Moj stari Rog Senior je tudi gravel, če malo pomislim

felx 16.09.2019 12:57

Ko sem včasih na mtb-ja tiščal 26x1.0 gume, so me čudno gledali, danes furam cestaša s kramparcami, me spet čudno gledajo :)

Več furat, manj smrdet (kakor pravi grafit v LJ), pa bo...

Gretzky 16.09.2019 13:37

Vzemi si čas in se zapelji do Cycling United Ljubljana, Ridley ima kar nekaj gravel in cx koles v svoji ponudbi. Dobiš kolo za zelo normalen denar.

https://cu-ljubljana.com/

Lp

matejS 16.09.2019 20:29

Priporočam.

fuego 17.09.2019 15:25

Tisto kar je bilo z 50/34 gonilko ni bilo za nikamor. Sedaj z GRX grupo pa je že bolj podobno kolesu, s katerim se da prevozit tudi kakšen makadamski vzpon. Čeprav 2 dni nazaj, ko sem kolesaril po Dolomitih in smo gonl po 17% slabo utrjenem makadamu, sem že z gorcem komaj vozil. Zgornji del, kjer je naklon narastel preko 20% so pa itak lahko prevozili samo električarji. Z gonilko 46/30 in 11-34 pa bi se že dalo gonit 10% makadame.

LeQuack 20.09.2019 08:54
@fuego

Tisto kar je bilo z 50/34 gonilko ni bilo za nikamor. Sedaj z GRX grupo pa je že bolj podobno kolesu, s katerim se da prevozit tudi kakšen makadamski vzpon. Čeprav 2 dni nazaj, ko sem kolesaril po Dolomitih in smo gonl po 17% slabo utrjenem makadamu, sem že z gorcem komaj vozil. Zgornji del, kjer je naklon narastel preko 20% so pa itak lahko prevozili samo električarji. Z gonilko 46/30 in 11-34 pa bi se že dalo gonit 10% makadame.

Al pa glede na to da gravel so itak težji, naj dajo spet triple, npr. 50/34/22 ali kaj podobnega. Pa se bo dalo it tudi v 20%.
fuego 20.09.2019 09:16

@LeQuack

@fuego

Al pa glede na to da gravel so itak težji, naj dajo spet triple, npr. 50/34/22 ali kaj podobnega. Pa se bo dalo it tudi v 20%.

Sej ni problem 20%, če ne gre za makadam. Ne vem koliko goniš ampak 17% makadamski klanc s slabo podlago, se pravi da je gor kamenje , pesek, ki se vgreza...je že z gorskim kolesom težko pregonit. Drugače pa ko se govori o naklonih...ni problem, če je to kratek odsek 50 ali 100m...ko je pa treba pregonit tudi po 2 km...potem te pa zmanjka. Že asfaltni 18% 1km odsek je težko prefurat...npr. zadnji km na Golte. Ali pa kak makadam na morju, kjer je že na manjših naklonih lahko slabo prevozen makadam. To so stare mulatjere s kamenjem, lahko tudi skalami...Po moje je tale gravel oz. allround kolo bolj mišljen za mešanico asfalt /normalen makadam...Sploh če maš gor G one, ki nimajo skoraj nič profila. Kolega si ga bo kupil da bo sedaj lahko prevozil kak hrib, kjer je šel gor po asfaltu potem se je pa moral obrnit zaradi makadama. Sedaj bo lahko z gravelom nadaljeval in naredil krog.

mv 22.09.2019 18:57

Seveda imajo za promoviranje gravel koles proizvajalci interes, kolesa kot taka pa so "nekaj vmes".  Za večino voženj po Sloveniji so dvomi o uporabnosti, posebej pa še o smiselnosti nakupa pri tistih, ki že imajo tako cestno kot kolo, posebej, če tudi kolo za ciklokros, utemeljeni.  Z izjemo DustLustov v izvedbi PiciBici pri nas takorekoč ni bilo dejanskih gravel prireditev (1), niti Gravelutiona ne štejem mednje (2).  Gravel klasike trajajo več (celih) dni, potekajo po mešanih terenih vključno s skalnatimi odseki (a tudi asfaltnimi, peščenimi idr), večinoma si udeleženci na kolesih prevažajo tudi vso opremo vključno s tisto za spanje; to način uporabe že bolje opredeli (ad 1).  Vsaj zame pa gravel tudi niso dirke (ad 2), temveč nepodrprte in netekmovalne avanture, kjer je poleg napora v ospredju odkrivanje oziroma doživljanje pokrajine, druženje in sodelovanje.  Preverjeni primeri poleg že navedenih DustLustov: TuscanyTrail, Veneto Gravel, Torino-Nice Rally.  Kolesa do neke mere različna, a s skupnimi značilnostmi za opisano.

kenz76 23.09.2019 07:52

Gravel ni nič drugega kot obujeno kolo tipa Rog Maraton iz 80-ih let prejšnjega stoletja... Vsi smo jih vozili, vsepovsod. Gravel je all-road bajk.

In tako kot smo se včasih z "Maratonci" gonli po takratnih "cestah" in čez travnike, pa tud skoz kako gošo kdaj, pa kak vaški maraton odgonli, se tud zdej z gravelom pelješ kjerkoli... In se odpelješ... 

Tisti, ki ne razume, zakaj gravel kolo, ga ne rabi. In ni treba komplicirat zakaj ja in zakaj ne. 😃

Če bi ga pa kdo poskusil zapeljat po naših savinjskih kolovozih, ga lahko pri meni najame (imam velikosti 53 in 55 GT Grade 105 za dnevni najem)... 

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI