Gravel kolo predlogi za nakup

Domov > Forum > Gravel kolo predlogi za nakup

Gravel kolo predlogi za nakup

SORTIRAJ PO:
Nikita 27.09.2020 10:35

@SHad

Ker že imam enduro specialko in je za mene gravel isto samo z drugimi gumami. Pa še nekih daljših ravnih makadam odsekov ni pri nas.

Treking za to, ker želim še več udobnosti in tudi za kasnejša daljša potovanja.

Lepo, da boš imel treking. Jaz bom mojega prodal... 😂. Nameravam kupiti t. i. fitnes kolo... brez prednjega vzmetenja, kompakt gonilko, odzadaj mi je vseeno, če bo to 11, 10 ali 9... Le, da je razmereje prestav bolj ugodno, kakor jih imam sedaj na trekingu. Malce gledam Meride... kaj pa druga kolesa?

fuego 27.09.2020 18:56
@obelix

Ste vsi gravelisti zadovoljni z svojim izborom prestavnega sklopa 1x11 ali 2x11 ali ima kdo pomislek nad izbranim in bi raje imel 1x11 namesto 2x11 in obratno? V teoriji mi je vse jasno, ampak včasih praksa pokaže čist drugo perspektivo, tako da tukaj imam pri sebi še največjo dilemo.

Ne bi imel 1x11, ker se ne vozim samo po makadamu in ker se da potem po asfaltu peljat skoraj tako hitro kot s specialko.

BBQ 27.09.2020 19:50
@obelix

Ste vsi gravelisti zadovoljni z svojim izborom prestavnega sklopa 1x11 ali 2x11 ali ima kdo pomislek nad izbranim in bi raje imel 1x11 namesto 2x11 in obratno? V teoriji mi je vse jasno, ampak včasih praksa pokaže čist drugo perspektivo, tako da tukaj imam pri sebi še največjo dilemo.

Sam vozim poleti 1x11 Sram Force, spredaj 40t, zadaj 11-36, 40mm G-one Allround plašči - torej gravel. Pozimi, ko so ceste že mokre in umazane (in je specialke škoda), vozim na istem kolesu 1x11, spredaj 42t, zadaj 11-30, plašči Continental GP, 28 ali 32mm. Zimsko razmerje res ni za v neke klance, a je itak premrzlo za dolge spuste, se pa zmanjšajo preskoki med zobniki in čisto lepo voziš po umazanih in posoljenih cestah. Kar se mene tiče, je za gravel 1x sistem super. Tudi s poletnim razmerjem 40t, 11-36, lahko normalno pelješ 40 km/h, več pa s 40mm plašči nima smisla. Edino pri spustih zmanjka (za to pa mogoče kdaj  nabavim 10 zobnik zadaj...)

nemelk 27.09.2020 20:35
@SHad

Ker že imam enduro specialko in je za mene gravel isto samo z drugimi gumami. Pa še nekih daljših ravnih makadam odsekov ni pri nas.

No, s tem zapisom si pa pokazal, da nimaš pojma....

Nikita 28.09.2020 13:33

@nemelk
@SHad

No, s tem zapisom si pa pokazal, da nimaš pojma....

No... pa nas ti razsvetli? Na tisoče tako Slovenk in Slovencev, kakor tujcev se vozi s podobnimi kolesi in težkimi nahrbtniki, prtljažniki naokrog! Dobro, meni sicer bolj odgovarja krmilo za specialko, drugače pa se kar rad vozim tudi s trekingom... in vmes kar daljše vožnje. Nekaterim to odgovarja, nekaterim pa ne... zaradi tega verjetno niso postali čez noč "neznalice"?

Vsaj z SHad-om planirava drugo leto narediti s trekingi/ fitness kolesi turo od Sobote do izvira Drave... to pa je na drugem koncu Avstrije. Bo kar zanimivo in verjemite, noben se ne bo ubil zaradi "neustreznega" kolesa, na kar namiguje gornji!

obelix 28.09.2020 13:57
@BBQ
@obelix

Sam vozim poleti 1x11 Sram Force, spredaj 40t, zadaj 11-36, 40mm G-one Allround plašči - torej gravel. Pozimi, ko so ceste že mokre in umazane (in je specialke škoda), vozim na istem kolesu 1x11, spredaj 42t, zadaj 11-30, plašči Continental GP, 28 ali 32mm. Zimsko razmerje res ni za v neke klance, a je itak premrzlo za dolge spuste, se pa zmanjšajo preskoki med zobniki in čisto lepo voziš po umazanih in posoljenih cestah. Kar se mene tiče, je za gravel 1x sistem super. Tudi s poletnim razmerjem 40t, 11-36, lahko normalno pelješ 40 km/h, več pa s 40mm plašči nima smisla. Edino pri spustih zmanjka (za to pa mogoče kdaj  nabavim 10 zobnik zadaj...)

Hvala za odgovor. A je prehod na 10/42 kaseto stvar samo zadnje piramide, ali je potrebna tudi kakšna drugačna račna?

zjan 28.09.2020 19:04
Vozim 1x11. ima dva kompleta zobnikov. 46-11 in 42-10. spredaj imam 37. uporabljam samo 46-11. na zadnjem zobniku se vozi pri deklarani kadenci med 30-34 km na uro. 40 se da voziti s težavo kak km, frekvenca je prevelika. Ne rabim več, hitrost okoli 30 mi odgovarja. Po klancu navzdol seveda ni primeren in na strmih klancih mu ne moreš pomagat. 46 spredaj mi je hudo v pomoč naj se sliši še tako pretirano. vzponu na toško čelo in rašico so prava uživancija (seveda govorim o gozdnih poteh). Tudi na Zvoh mi je veliki zobnik pomagal. Pri vmesnih zobnikih je lahko, pač našaltaš gor al pa dol pa je :)
fuego 28.09.2020 21:37
@zjan
Vozim 1x11. ima dva kompleta zobnikov. 46-11 in 42-10. spredaj imam 37. uporabljam samo 46-11. na zadnjem zobniku se vozi pri deklarani kadenci med 30-34 km na uro. 40 se da voziti s težavo kak km, frekvenca je prevelika. Ne rabim več, hitrost okoli 30 mi odgovarja. Po klancu navzdol seveda ni primeren in na strmih klancih mu ne moreš pomagat. 46 spredaj mi je hudo v pomoč naj se sliši še tako pretirano. vzponu na toško čelo in rašico so prava uživancija (seveda govorim o gozdnih poteh). Tudi na Zvoh mi je veliki zobnik pomagal. Pri vmesnih zobnikih je lahko, pač našaltaš gor al pa dol pa je :)

A si ti sploh prebral kaj si napisal? Pišeš da imaš 1x11 potem pa pišeš da imaš 2 kompleta zobnikov? Potem pišeš, da imaš spredaj 37 nato pa da ti je v pomoč 46 zobnik spredaj??
kamencek 29.09.2020 12:00

@fuego
A si ti sploh prebral kaj si napisal? Pišeš da imaš 1x11 potem pa pišeš da imaš 2 kompleta zobnikov? Potem pišeš, da imaš spredaj 37 nato pa da ti je v pomoč 46 zobnik spredaj??

2 kaseti ima, 42-10 je rezervna, prednji verižnik je en in ima 37 zob.

Pomoje, da je hotel povedati, da s prenosom 37:46 tudi Zvoh pade.

zjan 29.09.2020 20:07

Ja, se opravičujem. Namesto zadaj sem napisal spredaj in hvala Kamenček, pravilno si razbral

@kamencek

@fuego

2 kaseti ima, 42-10 je rezervna, prednji verižnik je en in ima 37 zob.

Pomoje, da je hotel povedati, da s prenosom 37:46 tudi Zvoh pade.

1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI