Kateri sedež?

Domov > Forum > Kateri sedež?

Kateri sedež?

SORTIRAJ PO:
Lentus 13.07.2018 14:20

 Pozdravljeni


Pred enim letom sem si za svoje treking kolo, nabavil nov sedež, Specialized Avatar Comp Gel.

Vse je bilo kot mora, dreveneja ni bilo več in lahko sem odpeljal tudi (zame) dalše vožnje. Ampak... pojavili so se mi hemeroidi in nisem počakal, da bi se stvar do konca umirila in sem ponovno sedel na kolo, potem pa fasal zunanji trombozni hemeroid, potem pa kirurgija, rezanje, mirovanje že dva tedna...

Odločil sem se zamenjati sedež za bolj udobnega in z širšo vzdolžno luknjo, ker se enostavno bojim, da se mi stvar pri nalednji vožnji ponovi.

Nekako sem izbral ta dva sedeža:

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/sedez-specialized-power-comp-p-16358.html

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/sedez-selle-italia-max-flite-gel-flow-p-1564.html

Prosil bi za mnenje kateri sedež izbrati, (lahko tudi katerega drugega v tem cenovnem razredu) in ali se je že kdo soočil s podobnimi težavami.

Svoj sedež pa prodajam v oglasih:

https://www.bicikel.com/mali-oglasi/sedez-specialized-avatar-comp-gel-17713






fuego 13.07.2018 15:33

 Sedež se nikoli ne kupuje s predlogi z interneta...najprej si izmeri razmak med kostema potem pa kupuj sedež.

Zato pa so sedeži različnih širin. Imajo pa v boljših trgovinah napravo za merjenje in ti lahko izberejo primeren sedež.

Lentus 13.07.2018 16:17

 Širina med medeničnima kostema je bila izmerjena in na podlagi tega, je bil kupljen primerno širok sedež. Saj sem napisal, da je bilo vse ok. 

Sem bolj pričakoval odgovor kolesarja, ki se je že soočil s podobnimi težavami in na kakšen način, oziroma s kakšnim sedežem, je odpravil težavo.

SODROVC 13.07.2018 16:47

 Sicer bi ti na tole vprašanje vedel bolje odgovoriti dober bikefitter, ampak bom pa poizkusil tudi jaz malo prispevati.

1. Položaj/drža na kolesu? Z držo, ki je na specialki bolj agresivna glede na trekking kolesa, bi se stvari verjetno malo umirile ali celo odpravile. Ne poznam specjalkarja, ki bi imel take probleme na specjalki. (Lahko pa, samo jih jaz ne poznam).

2. Hlačke? 

3. Preveliki napori za nekoga, ki tega ni počel že v mlajših letih, lahko povzročijo težave s hemeroidi. V bistvu jih lahko vsak prevelik napor, na katerega nismo ustrezno pripravljeni/trenirani. 


Žrtvuj nekaj časa in nekaj denarja za BF, se zna zgoditi, da bo potem precej bolje. Sicer se zna zgoditi, da se ne boš takoj sprijaznil z novimi nastavitvami. Se je treba na nove nastavitve prilagoditi počasi, postopoma, brez takojšnjih daljših tur. 


gran 18.01.2020 17:23

Pozdravljeni,


Lani sem kupil kolo, letos bi zamenjal sedež. Zdaj imam Selle Italia X3, ki ni slab, definitivno je boljši od prejšnjega na treking kolesu, ki je bil mehkejši in bolj zavit. Vem, da če nekomu nek sedež odgovarja, ni nujno, da bo tudi meni. Ampak ponudba je ogromna, na stotine različnih sedežev, kjer jih pride večina v različnih velikostih in oblazinjeni ali neoblazinjeni. Tako da sploh ne vem, kje naj začnem iskat. Sedežev je absolutno preveč, da bi si lahko sploh ogledal vse, kaj šele testiral.


Za začetek me zanima nekaj bolj splošnih vprašanj - zadnje čase vidim precej sedežev, ki so spredaj krajši. Kakšna je razlika v primerjavi z daljšimi sedeži?


Zdaj imam okrogle aluminijaste 7mm cevi. Če bodo na novem sedežu karbonske, ovalne, 7x9mm, ali jih lahko vpnem normalno, kot sedaj okrogle, ali moram še kaj zamenjat?


Kakšna je poanta luknje/odprtine v sedežu?


Kakšne sedeže imate ostali, prisegate na trše ali mehkejše sedeže, z odprtino ali brez, čimbolj ravne ali rahlo zavite?

Lentus 18.01.2020 18:56

Kakšne težave pa imaš, če jih sploh imaš, saj nisi nič napisal. Koliko kilometrov si prevozil? Morda je potrebno le še privajanje na sedež. Če pa je težava drevenenje, potem pa bo ga verjetno res potrebno zamenjati.

Poanta luknje je ravno v tem, da ne stiska mednožnega živca in posledično drevenenja.

Orginalni sedež na moji novi specialki je imel vzdolž le žleb, vendar mi nikakor ni ustrezal, ker sem imel težave z drevenjem. Potem sem dal gor sedež Specialized Avatar Comp Gel z luknjo in drevenenja ni bilo več.

Je pa zelo odvisno od človeka, kateri sedež mu paše pa tudi od starosti in teže. Poznam ljudi, ki z sedežem z utorom nimajo čisto nobenih težav, pa še začetniki so.


Naj še napišem, kako sem rešil svojo težavo, zaradi katere sem odprl to temo.

Kot je Sodrovc napisal, za pojav hemeroidov, ni bil kriv sedež, ampak preobčutljivost na laktozo🙈.

In sedež Specialized Avatar Comp Gel, ki sem ga hotel takrat prodati, se je na lani kupljeni novi specialki, izkazal za vsaj meni, najboljšega. Le prevoziti sem moral nekaj tisoč kilometrov, da sem se privadil na njega.

Tako, da za zdaj, težav z sedežem več nimam.


1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI