Kateri števec za kolo ?

Domov > Forum > Kateri števec za kolo ?

Kateri števec za kolo ?

SORTIRAJ PO:
jesen 16.07.2018 23:31

Prosim za nasvet za števec za kolo in sicer ne rabi imeti ne vem kakšne funkcije, bistvena je hitrost, tekoči čas, pa temperatura. Zaplete se pa pri spodnjem delu, je mogoče kakšen števec, ki se bolj konkretno pritrdi na vilice in ne samo z vezicami ? Problem je tudi razmak med senzorjem in magnetom na kolesu, v Hoferju sem nabavil komplet piše vsega 2mm. Na gorcu, ki ima vibracije, mi takšna namestitev ne vliva neke trdnosti.

PrimožR 17.07.2018 08:43

Uporabljal sem števec, ki sem ga kupil v Lidlu in je bil povsem bp. Kupil sem ga, ker mi je števec druge znamke kot za stavo padal iz nosillca na cesto, dokler ni bil fuč. Hoferejev bo zagotovo tudi v redu.

Sedaj ga več ne uporabljam. Novo kolo, nov števec...

Roxin 17.07.2018 09:08

Če rabiš samo števec je trenutno najugodnejša tale varjanta brezžična SIGMA 

https://www.mimovrste.com/brezzicni-stevci/sigma-kolesarski-stevec-bc-716-ats?src=bestsellers

lone_rider 17.07.2018 09:22
 Vsi števci na senzor in magnet morajo imeti razdaljo med njima približno 1-2 mm.
janja7811 17.07.2018 10:09

Pritditev z vezicami - je za maso tipala več kot dovolj. 

Poskusi odtrgati ali odpeti vezico...

Če se bojiš, da bo zdrsnilo po vilici - pa malo gume (če že ni) med tipalo in vilico - ali pa kar konček dvostranskega "selotejpa" - tistega na penastem traku - lažja montaža, a vezic ali gumice ne pozabit. 

Edini scenarij, ki mi pade na pamet, je da pretolčeš vezico, ko ta pride med vilico in skalo. A mislim, da v takem primeru števec ne bi bil na vrhu za sekiranje, če pa bi bil - pa od veselja ne bi bilo časa za sekiranje...

gtrks 17.07.2018 12:11
 Bryton 310... in Bryton na splošno. Priporočam :)
Pinocio 17.07.2018 19:03
@lone_rider
 Vsi števci na senzor in magnet morajo imeti razdaljo med njima približno 1-2 mm.
 Ne bo držalo,jaz imam Sigma kolesarski števec BC 9.16 ATS,pa imam med magnetom in senzorjem 8-10 mm razdaljo in dela brez problema.
ElTorro 17.07.2018 19:20
@gtrks
 Bryton 310... in Bryton na splošno. Priporočam :)
 Tudi jaz sem z Brytonom zelo zadovoljen (sicer imam 330)....res je, da so GPS števci dražji, so pa veliko bolj priročni če jih uporabljaš za več stvari.....moj gre recimo na dve različni kolesi, gre z mano na SUP in v hribe.
MatMat 17.07.2018 22:28

Jaz sem pa še "malo za časom" in uporabljam navadno žično Sigmo 9.16. Iz gorca sem jo premontiral na specialko, mislil sem da bo to le začasno, ampak moram reči da mi prav nič ne manjka. Trenutno ne mislim menjat. Za kontrolo srčnega utripa in občasno beleženje GPS poti, pa imam Polarjevo uro m430 (+senzor utripa Polar H10). To je to od elektronike na meni in mojih kolesih....če odmislim telefon, seveda. 

Od modernejših zadev mi je všeč Garmin Edge 130.

Broken Lizard29175 15.04.2019 13:57

Da ne odpiram novem teme.

Ugl. sem bi ze skoraj 100% odlocen da za prvi kolesarski stevec za svojo specialko vzamem Garmin Edge 130 HR bundle, potem pa sem sel malce raziskovat se ostale firme kot Bryton, Wahoo in sem naletel na komplet stevec Bryton Rider 530 T GPS. Ta ima v kompletu tako trak za merjenje srcnega utripa ter senzor hitrosti/kadence in me zanima ker sem ze veliko prebral tukaj dobrega o firmi Bryton me zanima ce se splaca "plunit" par evrov vec za Bryton-ov stevec ter kaksna bi bile prednosti tega stevca proti Garminovemu.

Ubistvu je cena obeh stevce tam tam samo me zanima katere so po vasem bistvene razlike med obema?

obelix 15.04.2019 14:58

Velikost in senzorji + nosilec v prid Brytona, Strava segments v prid Garmina. Mislim da ta paket pri garminu nima niti tistega podaljšanega nosilca v paketu. 

obelix 15.04.2019 14:58

MJ86 15.04.2019 18:45

Garmin edge 520 plus (proper navigacija) je po novem neverjetno poceni.

Za 210 € sem ga dobil noega skupaj z nosilcem za na specialko ter osnovno montažo (mtb).

Hvala A2U!

majkl_t 15.04.2019 19:14

Lahko edino napišem za Rider450 in sicer mi služi več kot odlično...Baterija zdrži 20h+, pa imam vklopljeno povezovanje z vsemi sateliti (GPS, Glonass, Galileo,...), po vsaki furi vklopim BT ter sinhroniziram s telefonom, da se prenesejo vsi podatki.

Je pa Rider530 "out of date", tako da če želiš aktualen model, preveri Rider450 oz. njegovo "aero" različico Aero60.

slitkx 15.04.2019 20:27

Ima kdo izkušnje s/z (namestitvijo) Tahuna Teasi One 4?

https://tahuna.com/en/devices-accessories/

Nisem ziher, če bi se ga dalo namontirati na https://www.cube.eu/en/2019/bikes/road/road-cyclocross/sl-road/cube-sl-road-race-blackngreen-2019/.

Dosedanjega Garmin Edge 500 namreč ne morem, ker ima novo kolo drugačno razmerje ogrodja, pa je problem senzorje nastaviti dovolj blizu enega drugemu.

Broken Lizard29175 16.04.2019 11:57

Potem bi recimo prisel v postev TALE komplet? Sicer malce drazji ampak ok

majkl_t 16.04.2019 15:04

Recimo ja. Jaz ga nisem vzel samo zato, ker imam omenjeni števec za več koles, med drugim tudi za MTB.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI