Kaj prej? Servis ali bike fitting?

Domov > Forum > Kaj prej? Servis ali bike fitting?

Kaj prej? Servis ali bike fitting?

SORTIRAJ PO:
filius 17.07.2018 20:36

Pozdravljeni,


zanima me kaj je bolj smiselno opraviti prej, bike fitting ali servis cestnega kolesa?

Servis moram opraviti, ker sem padel s kolesom, sicer na levo stran ter se ujel, se je pa pri temu očitno malo zamaknil menjalnik, saj mi noče več prestaviti v najnižjo prestavo, pa tudi čas je da ga po enem letu popeljem malo sistematski pregled.. Namen pa imam opraviti tudi bike fitting saj se na kolesu še vedno ne počutim tako kot bi si želel, zato me zanima ali je bolj smiselno prej opraviti bike fitting, če bo slučajno potrebno zamenjati kakšno komponento in šele nato servis kolesa ali je bolj smiselno obratno?


Zanima me tudi ali ima kdo izkušnje z bike fittingom v Extreme Vital? Na forumu sem prebral pohvale za Bike fitting v Celju.

oschti 18.07.2018 11:41

1. Kaj pa ti meniš, da bi bilo najbolje narediti prej, bike fit ali servis? Vprašanje sem postavil zato, da malo spodbudim logično razmišljanje :)

2. Za Ext.Vital ne bi vedel, vem le to, da bike fit pri Nikotu v Celju, BL Šport/Specialized store, špila u nulo in v bodoče se bom za vse nove nastavitve zagotovo vrnil k njemu, ker je bil to v mojem življenju najboljši vložek z zdravje in užitek.


lp

Neejc 24.01.2019 20:55

 Naključno izbrana tema o bike fitu, nočem odpirat nove. Spravljam se nastavit TT kolo.

Predvsem me zanima, če pri nas na kronometer tekmah preverjajo TT kolesa po UCI pravilih(odmik sedeža in skrajnega dela balance od gonilnega ležaja)?

hvala


ReepsaaG 24.01.2019 23:56
@Neejc

 Naključno izbrana tema o bike fitu, nočem odpirat nove. Spravljam se nastavit TT kolo.

Predvsem me zanima, če pri nas na kronometer tekmah preverjajo TT kolesa po UCI pravilih(odmik sedeža in skrajnega dela balance od gonilnega ležaja)?

hvala

Na Franji sem enkrat vozil krono in so merili kolesa, za drugod ne vem. Sicer bolje nastavit po pravilih in imaš mir.



mai2sky 25.01.2019 09:21

Zdravo!

Dokler je sneg kar oboje. Najprej servis in nato fitting. Ko se ceste posusijo pa veselo ven.

1LpI


kolesar2012 14.03.2022 11:18

Pozdravljeni, prosim vas za vaše izkušnje z mojstri nastavitve drže, sedeža, pedal in vsega kar gre še zraven-bike fitting

koga priporočate, ima kdo slabe izkušnje?

hvala za pomoč

lp

G

jetam81 15.03.2022 20:30

Še nisem naredil fitinga. Naredim 3-4 tisoč na leto in zelo redko gonim na polno in močno obremenjujem telo, tudi laufam in hodim, da razbremenim mišice.

Imam home made fiting- youtube tutorial.

alexb 16.03.2022 08:16

Priporočam:https://za-bajto.business.site/

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI