Kaj pomenijo oznake delov kolesa ?

Domov > Forum > Kaj pomenijo oznake delov kolesa ?

Kaj pomenijo oznake delov kolesa ?

SORTIRAJ PO:
jesen 03.08.2018 14:26

l                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Zanima me, pomen oznak delov kolesa, poglejmo primer:

Imam v planu počasi zamenjat kaseto, ki ima oznako: SHIMANO HG62 11-34,10S

Vprašanje, kaj pomenijo te oznake, kje je možna kakšna sprememba, kje pa ne ?

Gonilka je FSA Gamma Drive Mega Exo 42/32/24 (ležaj BC1 37 X 24T) - za ležaj sem že slišal, da je bolj redek primer, torej drug ne pride v poštev.

Veriga je KMC X-10 , se pravi mora biti točno taka, ali je še kakšna boljša od te ?

Čeprav sem z menjalnikom, prenosi v glavnem zadovoljen, se včasih zgodi, da ne bi imel nič proti, da bi v kakšnem klancu imel še eno stopnjo za znižat prestavo, ali če bi ta velik zobnik zadaj imel kakšen zob več. Je pa deset zobnikov v kaseti seveda povsem dovolj.

Prosim za nasvet, da si lahko pripravil počasi dele za prenovo pogona.

fuego 03.08.2018 15:38
 Verige dela itak KMC tudi za Shimano. Tudi sam uporabljam to ketno na cestnem in gorskem, ker paše na vse 10 redne sisteme. Za gonilko pa preveri pri kakem serviserju.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI