prehod plašča iz 23 na 25 mm - cestno kolo

Domov > Forum > prehod plašča iz 23 na 25 mm - cestno kolo

prehod plašča iz 23 na 25 mm - cestno kolo

SORTIRAJ PO:
-BLAŽ- 24.08.2018 20:17
Otifak, kakšne blodnje. 
ckr.si. 24.08.2018 20:39
@ketna80

Da ne boste preveč pumpal kliknite na kalkulator

V tem primeru ima kolesar neto 80kg in kolo ravno tako 10kg brez opreme, ki jo kolesarji navesijo. Kakšna je v resnici skupna teža?
SODROVC 24.08.2018 20:56

Pa pri 19 mm-skih gumah je treba manjkrat flikat, ker je možnost, da povoziš kakšno glažeuno manjša, kot pri 28 mm-skih. 😂😂😂

28 mm-ske vozim zaradi udobja, ne pa zaradi višjih hitrosti. Bolj kot širina gume vpliva na hitrost širina krmila. A se komu zdi dat gor eno ozko? Imam doma kakšno novo, tako za retro specjalko. 😜

Aja, pa na specjalko paše/gre samo ena košarica za bidon. Drugi dela preveč upora. 

matejn 24.08.2018 21:02
 Če je tako, bi moral upoštevati polne oz. prazne bidone, dehidracijo, frutabele ipd. Ne ga srat no. Pa ja veš na pamet oz. po občutku, kdaj je guma dost nafilana. Če se ti zvija pod ritjo je premal, če pa poskakuješ, da si več v zraku kot na tleh, pa preveč. Simpl.
SODROVC 24.08.2018 21:10

@matejn
 Če je tako, bi moral upoštevati polne oz. prazne bidone, dehidracijo, frutabele ipd. Ne ga srat no. Pa ja veš na pamet oz. po občutku, kdaj je guma dost nafilana. Če se ti zvija pod ritjo je premal, če pa poskakuješ, da si več v zraku kot na tleh, pa preveč. Simpl.

Ni ravno tako. 28-ke se manj pumpa kot 23-ke. Sicer pa nekateri proizvajalci napišejo, kako in kaj. Tisti "max" je pa zaradi varnosti, ker eni pumpajo precej preko. 

Pumpanje po občutku je bolj slaba navada, se lahko zmotiš tudi za precej več kot 1 bar.

matejn 24.08.2018 21:13
@SODROVC

@matejn

Ni ravno tako. 28-ke se manj pumpa kot 23-ke. Sicer pa nekateri proizvajalci napišejo, kako in kaj. Tisti "max" je pa zaradi varnosti, ker eni pumpajo precej preko. 

Pumpanje po občutku je bolj slaba navada, se lahko zmotiš tudi za precej več kot 1 bar.

-BLAŽ- 24.08.2018 21:16
 Kot vidim, se vsi ukvarjate kaj piše na gumi, nihče pa kaj dovoljuje obroč. Za poltabular obroče proizvajalci običajno ne dovoljujejo čez 8 barov, guma pa marsikatera dovoljuje več....
matejn 24.08.2018 21:19
@matejn
@SODROVC

@matejn

Vozim 25k-ke in se ravnam tako po priporočilu proizvajalca kot po občutku. Osebno imam raje trše gume kot mehkejše. Če je guma ( zadaj ) premehka imam vedno občutek kot pri defektu, sploh na kakšnem bolj grobem asfaltu. Je pa to čisto osebna preferenca pridobljena s kilometrino. Zato pa tudi pravim, da mora vsak sam priti do tega kaj mu paše.

matejn 24.08.2018 21:24
@-BLAŽ-
 Kot vidim, se vsi ukvarjate kaj piše na gumi, nihče pa kaj dovoljuje obroč. Za poltabular obroče proizvajalci običajno ne dovoljujejo čez 8 barov, guma pa marsikatera dovoljuje več....

Si mi dal misliti in sem šel pogledat za moj set ( fulcrum R3 ). Je navedeno, da naj se ravnamo po priporočilu na gumah.
SODROVC 24.08.2018 21:29
 Vittoria Rubno Pro ima npr. min. 7,5 BAR. 
-BLAŽ- 24.08.2018 21:49

@matejn
@-BLAŽ-

Si mi dal misliti in sem šel pogledat za moj set ( fulcrum R3 ). Je navedeno, da naj se ravnamo po priporočilu na gumah.

Tukaj so ene, vem pa da sem jih pred časom našel cel kup. 

• WH-RS700-TL: Maximum pressure = 8bar / 116psi / 800kPa A higher pressure than indicated can cause a sudden puncture and / or sudden release of the tire, which can result in serious injury

SODROVC 24.08.2018 21:57
@peak

https://www.velonews.com/2012/04/bikes-and-tech/what-tires-wheels-and-pressures-were-roubaix-riders-running_212925

5-6 barov na PRubaix.. :) 

Večina je na 28 mm-skih. Pri takem tlaku ni čudno, da imajo toliko defektov. 28 mm-ske Continentalke: teža celotnega kolesa in opreme + teža kolesarja = določen tlak v gumah. Zame in moje kolo za daljše ture je to 6,5 bar. 25 mm-ske 7 bar, 23 mm-ske 7,5 bar. (za drugi dve pocestnici).

ckr.si. 24.08.2018 22:03
@SODROVC

Moje so Continental 4000 SII-25, kjer dovoljujejo 8,5 , meni je v redu 6,2. Naj pripomnem, da sem brez defekta že vsaj 20.000km . 
matejn 24.08.2018 22:32
@ckr.si.
@SODROVC

Moje so Continental 4000 SII-25, kjer dovoljujejo 8,5 , meni je v redu 6,2. Naj pripomnem, da sem brez defekta že vsaj 20.000km . 

A mi razkriješ skrivnost za to, da si že toliko časa brez defekta. Je bil obdobje ( cel Maj ), ko nisem imel vožnje brez defekta. Včasih tudi po dva na turo. 
-BLAŽ- 24.08.2018 22:56
@matejn
@ckr.si.
@SODROVC

A mi razkriješ skrivnost za to, da si že toliko časa brez defekta. Je bil obdobje ( cel Maj ), ko nisem imel vožnje brez defekta. Včasih tudi po dva na turo. 

To ni normalno. Znucane gume, stari zaščitni trakovi? Jaz tudi ne pomnim zadnjega defekta. No upam, da ne bo takoj jutri :-)
-BLAŽ- 24.08.2018 23:05

Pa še ena zadeva glede pritiska.

Kako ste tako suvereno prepričani da gume pumpate na 6,2 oziroma kolikorkoli že barov? To merite z manometrom na pumpi ali kako drugače? Manometer na tlačilki namreč niti pod razno ne kaže pritiska v gumah, ampak pritisk v cevki. Pravilno lahko kaže samo na avto ventilu. Tista špička namreč deluje kot povratni ventil, tega pa presta nima.

ckr.si. 24.08.2018 23:25
@-BLAŽ-

Kako ste tako suvereno prepričani da gume pumpate na 6,2 oziroma kolikorkoli že barov? To merite z manometrom na pumpi ali kako drugače? Manometer na tlačilki namreč niti pod razno ne kaže pritiska v gumah, ampak pritisk v cevki. Pravilno lahko kaže samo na avto ventilu. Tista špička namreč deluje kot povratni ventil, tega pa presta nima.

Čemu so torej pumpe tako narejene? Včasih se prav namučim, da mi pokaže aktualno stanje. Kakorkoli že, meni se tak način obnese. 
ketna80 25.08.2018 07:02
@ckr.si.
@ketna80

V tem primeru ima kolesar neto 80kg in kolo ravno tako 10kg brez opreme, ki jo kolesarji navesijo. Kakšna je v resnici skupna teža?

Skupna teža je vsa teža ki pritiska na gume, kolesar z oblačili in kolo z vsemi pritiklinami. Drugače pa se nekaj kg razlike ne pozna veliko.
sixsl 25.08.2018 07:44
@-BLAŽ-

A potem je najbolje, da daš nastavek na presto in pumpaš kot da imaš avto ventil?
Ferdo 25.08.2018 11:50
@ketna80
@ckr.si.
@ketna80

Skupna teža je vsa teža ki pritiska na gume, kolesar z oblačili in kolo z vsemi pritiklinami. Drugače pa se nekaj kg razlike ne pozna veliko.
se pa na dvigu kolesa občuti vsakih 20 dodatnih g na širšo gumo in 50g težji sedež, zanimivo. 

ketna80 25.08.2018 12:00

@Ferdo
@ketna80
@ckr.si.
@ketna80

se pa na dvigu kolesa občuti vsakih 20 dodatnih g na širšo gumo in 50g težji sedež, zanimivo. 

Se malenkost pozna seveda, samo 2-3kg plus ali minus vseeno ni tako ogromna razlika.  Če želite res natančno potem je najbolje, da se oblečete obujete ter stehtate na g natančno in potem še kolo z vso opremo na tehtnico ter šele potem vržete vrednosti v kalkulator, seveda je to potrebno ponoviti pred vsako furo 👍

lone_rider 27.08.2018 09:17
Pa ne pozabit na temperaturo zunaj :) Ko je zelo vroče, je treba takoj spustit tlak, saj se v vročem le-ta poveča, zaradi hitrejšega gibanja molekul. V hladnem pa dopumpat. Malo za šalo, ampak v resnici je res tako.
Ferdo 27.08.2018 12:06
 zanima me koliko je res da gume prej z časom razpokavajo ko jih imamo napumpane enako tudi ko končamo s treningom. Nekje sem slišal da jih eni takrat spustijo da plašč ne poka. Trenutno imam nove plašče in jih pustim enako tudi ko končam s treningom.  Kako je s tem ?
peak 27.08.2018 13:47

Lej Ferdo..

Če ti treniraš moraš tudi posledično bolj skrbet za svojo opremo.. Ergo gume. 

Jest ti svetujem, da jih po vsakem "treningu" spustiš do 3bara in potem ko greš zjutraj na tešče na trening spet napumpas na 7,8 bara.

Imel boš lepo ogrevanje, malce tudi anaerobno... :) 

Pa vseeno pazi da ne padeš v kako luknjo, ker bo potem guma še bolj razpokana... 

Ferdo 27.08.2018 13:57
@peak

Lej Ferdo..

Če ti treniraš moraš tudi posledično bolj skrbet za svojo opremo.. Ergo gume. 

Jest ti svetujem, da jih po vsakem "treningu" spustiš do 3bara in potem ko greš zjutraj na tešče na trening spet napumpas na 7,8 bara.

Imel boš lepo ogrevanje, malce tudi anaerobno... :) 

Pa vseeno pazi da ne padeš v kako luknjo, ker bo potem guma še bolj razpokana... 

@peak model ti moraš bit pa fest bolan da se na vsak moj post v drugi temi vtikaš skoraj na osebnem nivoju. Za take izpade obstajajo tudi druge psihične institucije, ustanove in ne forum, kjer maltretiraš nekoga ki sprašuje nekaj splošnega za svojo korist. Mislim......
fuego 27.08.2018 13:59
@Ferdo
 zanima me koliko je res da gume prej z časom razpokavajo ko jih imamo napumpane enako tudi ko končamo s treningom. Nekje sem slišal da jih eni takrat spustijo da plašč ne poka. Trenutno imam nove plašče in jih pustim enako tudi ko končam s treningom.  Kako je s tem ?

Pa ti boš doktoriral iz teh gum? :) Ka treniraš za svetovno prvenstvo? Potem je najbolje, da se obrneš na Rogliča al pa Mohoriča..ti bosta znala svetovat glede gum.....
peak 27.08.2018 14:39

Ferdo..

Men je že tvoj nick komičen... ker se vedno spomnim na Deso, ki nekoč prav: Ferdo piš! :) 

ktomek 03.06.2022 21:16

Po daljšeem času sem začel gonit in ne morem verjet, da imajo zdaj širše gume, originale gume sem imel 23 širino, potem sem pa dal 20ko gor in še vedno vozim te gume :). Včasih je veljajo, ožja guma manj trenja in posledično bolj "leti"? 

ktomek 03.06.2022 21:40

Sem našel dober video iz youtuba
What Is The Fastest Tyre Width For Cycling On Cobbles - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=xPi6lvkp7qw

verjetno bodo naslednja vsaj 23c

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI