Kolesarski čevlji

Domov > Forum > Kolesarski čevlji

Kolesarski čevlji

SORTIRAJ PO:
Tuttifrutti 30.08.2018 17:12
 Zadnje čase imam bolečine po cca 50 km na robu podplata. Mislim da je to zaradi kolesarskih čevljev. Sedaj imam sidi čevlje, mislim pa da bi bolečina izginila ob uporabi širšega modela čevla. Kaj predlagate
mohimm 30.08.2018 20:11

Pred kratkim sem tudi sam kupoval (široka in visoka noga), in sem testiral SIDI, ki so mi bili spredaj ozki, Specialized pa nizki. Seveda pač modeli, ki sem jih testiral jaz. 

Na koncu sem se odločil za Shimano, kjer sta se mi oba testirana modela zdela spredaj bolj prostorna. Če zapnem do konca, po daljšem času tudi čutim nelagodje, tako da ob zapenjanju posvetim 10s časa in preverim da niso preveč zapeti.... 

Če se odločiš za Shimano so cene precej različne, tako da malo poglej za najugodnejšo ponudbo :)



fuego 30.08.2018 20:17
@mohimm

Pred kratkim sem tudi sam kupoval (široka in visoka noga), in sem testiral SIDI, ki so mi bili spredaj ozki, Specialized pa nizki. Seveda pač modeli, ki sem jih testiral jaz. 

Na koncu sem se odločil za Shimano, kjer sta se mi oba testirana modela zdela spredaj bolj prostorna. Če zapnem do konca, po daljšem času tudi čutim nelagodje, tako da ob zapenjanju posvetim 10s časa in preverim da niso preveč zapeti.... 

Če se odločiš za Shimano so cene precej različne, tako da malo poglej za najugodnejšo ponudbo :)



Meni Shimano niso odgovarjali, ker so mi bili preozki in sem si moral kupiti številko večje, da me ni tiščalo pri prstih. Na cestnem imam Sidi Mega in so res prostorne, skoraj preveč. Na nogo mi pa kot uliti pašejo Specialized, ki jih imam na gorskem kolesu.



peak 30.08.2018 21:44

@Tuttifrutti
 Zadnje čase imam bolečine po cca 50 km na robu podplata. Mislim da je to zaradi kolesarskih čevljev. Sedaj imam sidi čevlje, mislim pa da bi bolečina izginila ob uporabi širšega modela čevla. Kaj predlagate

Giro. 

VebCompany

BBQ 31.08.2018 06:10

Pozdravljeni! Sem nov na forumu, hvala za kar precej koristnih informacij. 

Sam sem imel iste tezave (siroko stopalo, pritisk cevlja na palcno kost). Po kar nekaj poizkusih narocil shimano rc7 wide - sirok model (oznaka E). Od takrat bolecin ni vec, tudi po petih urah voznje. 

Res pa je, da lahko zmeces stran kar nekaj denarja, preden najdes ustrezen model.

gran 06.09.2019 21:16

Mene zanima, katere čevlje uporablja Pogačar na Vuelti? Na slikah z današnje etape izgleda, kot da ima čevlje z vezalkami, meni se zdijo hudi.

Benjany 06.09.2019 22:18

Mislem da so čevlji Berk,prodaja jih pa čerin!!

tuljo 08.09.2019 10:52

Kdo pri nas prodaja SHIMANO čevlje??

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI