Jesen in zima

Domov > Forum > Jesen in zima

Jesen in zima

SORTIRAJ PO:
kamencek 13.09.2018 12:42

 Kam se hodite specialkarji vozit čez hladnejši/temnejši del leta?

Obstaja kakšna fina, neprometna cesta v hrvaški Istri in Dalmaciji, morda celo na katerem od mnogih njihovih otokov, kamor bi se bilo vredno spravit preko vikenda, ali celo za več dni?

peak 13.09.2018 14:23

 http://www.apartmaji-kuret.si/kontakt/

Kam drugam? :) 

wavemaker 14.09.2018 09:09

Čez zimo pretežno gorsko kolo, kjer so hitrosti nižje in posledično ne hladi tako zelo. Geografsko pa seveda primorska, kadar ni burje. 

Za specialko je optimalna okolica Gorice, proti Čedadu ali Gradežu, morju. Najdejo se tudi neprometne ceste, le z glavne zaviješ. Sicer pa so tudi glavne ceste večinoma ok, ker so široke in s prometom ni težav.

Druga stopnja je Istra, le prepih je tam pogost. Dalje v Dalmacijo se po mojem mnenju ne splača preko vikenda.

POtem je tu seveda še let do kanarskih ali na mallorco...

SlowEddy 16.09.2018 15:47

 Kras, dragi moji, kras in to v vseh letnih časih.

Lepe ceste malo ali skoraj nič prometa .

kamencek 16.09.2018 19:20

 @SlowEddy, lahko našteješ nekaj krajev, skozi katere vodijo preizkušene trase? Krasa ne poznam prav nič.

In kako je s temperaturami ter burjo decembra, januarja in februarja?

Ferdo 07.10.2018 09:55
 na Krasu te prav lepo odpihne s specialke že ko malo začne pihat 
Nejc1986 07.10.2018 17:41

 Evo, še moje izkusnje. Kolesarim par let in ker sem imel dovolj tega, da spomladi zacnem znova, sem se 2leti nazaj tudi jaz spravil kolesarit tudi cez zimo.


Prvo leto sem nekje do sredine zime (januar ce se prav spomnim) hodil na MTB na moje standardne krajse turce (okolica ljubljane).  Kljub temu, da ki kolesarjenje pri temperaturah malo nad lediscem ni bilo v uzitek, sem vztrajal. Nekje 300km na zimski mesec.


Dokler mi vse skupaj ni doqrcilo (nonstop smrkal,mokre noge,depresivno vreme, skratka nic od nic) do te mere, da sem se spomladi komaj s5 spravil na kolo.


Lani sem naredil drugace. Z oktobrom sem zacel malo bolj intenzivno teči, tako da sem cez zimo tekel nekje 4x -5x na teden po  1h-1,5h. To se mi je zelo obrestovalo pri ohranitvi kondicije. Poleg tega pa sem 2x na mesec šel kolesarit s specialko v Istro ali na Krk. Izbral sem si lep,soncen dan, da je temperatura vsaj 8stopinj. In tako sem vsakic naredil cca100km. In pa recimo 1-2x na mesec sem sel z mtb-jem recimo za 1h nekam, npr.pance, orle... 


VEDNO PA SEM SE DRZAL SLEDECEGA:  izbiral sem trase, kjer ni gor-dol-gor-dol... ampak zgolj vzpon (na vrhu se v ostariji komplet preoblekel) in spust domov.


Takoj po koncani aktivnosti (ampak res takoj!!) Vroc tus.


Tudi v Istri sem bil kot zadnji "čeh" z res grdo torbico na balanci, kjer sem imel komplet za preoblect. Na to dajem zelo velik poudarek, ker sem astmatik in zelo dovzeten za razne prehlade in hitro me prepiha... 


Vedno sem vozil z zelo nizko intenzivnostjo, zgolj za uzitek (a ni to smisel kolesarjenja?). Moras vedeti, da je dan kratek. Jaz sem ponavadi startal z avtom iz Lj že ob 5h zjutraj, tsko da sem kolesaril od 8h do npr.15h. Z vmesno pizzo, postanki, kavicami. Uzitek torej.


Tako da... razmisli o kaksnem drugem sportu pozimi (tek,hoja?), kolesarjenje pa bolj za dušo morda...


No, spomladi sem se lacen kolesa s5 vsedel na kolo in naredil ze do sedaj bistveno vec kilometrov in lepih tur, kot prej v celi sezoni. Plus da sem vzljubil tek in predvsem, kar je najpomembneje, prvic prezivel zimo brez najmanjse zdravstvene tezave, pa sem tekel tudi pri minus10stopinjah... trkam po lesu...


Vem da je malo off topic, ampak upam da ti je vsaj malo pomagalo?


Lp

sixsl 07.10.2018 20:15

@Nejc1986

 Evo, še moje izkusnje. Kolesarim par let in ker sem imel dovolj tega, da spomladi zacnem znova, sem se 2leti nazaj tudi jaz spravil kolesarit tudi cez zimo.


Prvo leto sem nekje do sredine zime (januar ce se prav spomnim) hodil na MTB na moje standardne krajse turce (okolica ljubljane).  Kljub temu, da ki kolesarjenje pri temperaturah malo nad lediscem ni bilo v uzitek, sem vztrajal. Nekje 300km na zimski mesec.


Dokler mi vse skupaj ni doqrcilo (nonstop smrkal,mokre noge,depresivno vreme, skratka nic od nic) do te mere, da sem se spomladi komaj s5 spravil na kolo.


Lani sem naredil drugace. Z oktobrom sem zacel malo bolj intenzivno teči, tako da sem cez zimo tekel nekje 4x -5x na teden po  1h-1,5h. To se mi je zelo obrestovalo pri ohranitvi kondicije. Poleg tega pa sem 2x na mesec šel kolesarit s specialko v Istro ali na Krk. Izbral sem si lep,soncen dan, da je temperatura vsaj 8stopinj. In tako sem vsakic naredil cca100km. In pa recimo 1-2x na mesec sem sel z mtb-jem recimo za 1h nekam, npr.pance, orle... 


VEDNO PA SEM SE DRZAL SLEDECEGA:  izbiral sem trase, kjer ni gor-dol-gor-dol... ampak zgolj vzpon (na vrhu se v ostariji komplet preoblekel) in spust domov.


Takoj po koncani aktivnosti (ampak res takoj!!) Vroc tus.


Tudi v Istri sem bil kot zadnji "čeh" z res grdo torbico na balanci, kjer sem imel komplet za preoblect. Na to dajem zelo velik poudarek, ker sem astmatik in zelo dovzeten za razne prehlade in hitro me prepiha... 


Vedno sem vozil z zelo nizko intenzivnostjo, zgolj za uzitek (a ni to smisel kolesarjenja?). Moras vedeti, da je dan kratek. Jaz sem ponavadi startal z avtom iz Lj že ob 5h zjutraj, tsko da sem kolesaril od 8h do npr.15h. Z vmesno pizzo, postanki, kavicami. Uzitek torej.


Tako da... razmisli o kaksnem drugem sportu pozimi (tek,hoja?), kolesarjenje pa bolj za dušo morda...


No, spomladi sem se lacen kolesa s5 vsedel na kolo in naredil ze do sedaj bistveno vec kilometrov in lepih tur, kot prej v celi sezoni. Plus da sem vzljubil tek in predvsem, kar je najpomembneje, prvic prezivel zimo brez najmanjse zdravstvene tezave, pa sem tekel tudi pri minus10stopinjah... trkam po lesu...


Vem da je malo off topic, ampak upam da ti je vsaj malo pomagalo?


Lp

Podoben režim imam tudi sam. Nekje novembra ko so temperature že nižje in kratki dnevi pospravim kolo v kot in začnem z hitro hojo ali rahlim tekom v bližnje klance (Orle, Molnik,...). Tako, da nekako ohranjam kondicijo... Ko pa so na vidiku toplejši dnevi pa nazaj na kolo in glih zaradi tega se ga še nisem naveličal.

Če bi bil celo leto na kolesu je nevarno, da bi se ga naveličal, tako, da čez zimo je dobro kakšno spremembo narediti, da ni potem vse monotono.

Nejc1986 07.10.2018 20:26

 Mislim da je tudi sicer pametno kombinirati vsaj še1šport... jaz npr.vozim mtb in specialko cca 50:50 (gledano po casu, ne po km) in pridejo tedni, ko sem samo na specialki in potem na1x zacutim zeljo po mtb in sem skoraj cel mesec na gorcu...


Sicer se res navelicas. Skoda da se ti nekaj tako lepega kot je kolo zameri (oz.da se ga prenajes) in ga imas poln qrac na lepe soncne dni, samo zato ker se je hotelo iti z glavo skozi zid sredi zime...


Tek na smuceh, hoja, tek, fitnes na vsake kvatre, smucanje, gledanje tvja konec koncev, toplice... vse to so fajn stvari in mislim da se cisto nobene hude skode ne naredi, ce gres 2x na mesec na kolo v istro in 2x na teden tect za 1h.... 


Samo ne se spravit zacet laufat ko bo prehladno za kolo, ampak navadi telo na tek ze prej... jaz cez leto tecem 1x na teden po manj kot uro, zdaj v oktobru pa "ze"  2-3x na teden po slabo uro... orle,golovec,rasica ipd...

fuego 08.10.2018 09:50
 Sam gonim tudi pozimi, vendar samo kadar je + in sončno vreme. Ponavadi 4x na mesec, ostalo kombiniram tek + hoja v hribe. Letos sem nabavil še en pocen trenažer tolk, da bom tu in tam mal zagonil, da noge ne pozabijo se pravi max 45 minut - 1 ura. Včasih se na ta način tudi ogrejem pred tekom. Se pravi kakih 15 minut trenažer + razgibavanje.
Nejc1986 08.10.2018 10:01
 Tudi sam sem razmišljal o trenazerju pa sem videl da za ta denar raje kupim nekaj mesečno karto za fitnes,kamor bi zagotovo hodil,medtem ko bi na trenazerju se zelo verjetno nabiral prah... No,potem sem ta denar raje dal za gtx superge in par kosov zimske tekaške opreme in mi ni žal :)
fuego 08.10.2018 10:38

@Nejc1986
 Tudi sam sem razmišljal o trenazerju pa sem videl da za ta denar raje kupim nekaj mesečno karto za fitnes,kamor bi zagotovo hodil,medtem ko bi na trenazerju se zelo verjetno nabiral prah... No,potem sem ta denar raje dal za gtx superge in par kosov zimske tekaške opreme in mi ni žal :)


Za trenažer sem dal 50€ v Hoferju..:) Dvomim, da dobiš za ta denar nekamesečno karto v fitnessu..:)



Nejc1986 08.10.2018 10:57

Ja to sem videl v hoferju... Porocaj kakšen se ti zdi.


Jaz kolikor sem gledal so takrat bili 100eur + in še treba kupit zadnjo gumo , podlogo za prednje kolo... Hrup in predvsem dejstvo , da bi to pri meni nabiralo prah, so olajšali dilemo kupiti ali ne kupiti.


Ja,za letno dopoldansko karto sem , ko sem še redno hodil v fitnes dajal 240eur,mesecna te pride mislimda 26eur...



fuego 08.10.2018 11:32

 Tak osnovni trenažer, 7 obremenitev ki jo nastavljaš na krmilu, zraven še podloga za sprednje kolo.


Nisem ga še mel čas sprobat, ker se še da gonit zunaj.

mastif 09.10.2018 00:57
 Dokler so stopinje nad lediščem z dobro opremo brez problema cestno kolo. Drugače mtb, tek na smučeh in seveda meni največji užitek pozimi...hoja v hrib. Ni skrbi, da bi zmanjkalo kondicije, če si le vztrajen.
kamencek 09.10.2018 08:18

 @Nejc1986 hvala za trud!

Saj, enako menim sam - enostavno ni potrebe za rinit z glavo skozi zid v mrazu, ker je to čisti mazohizem. Zato pa iščem možnosti, da bi vsaj med vikendom obrnil pedala nekje, kjer je topleje.

Z veseljem bi se lotil teka, če me ne bi tako zelo basala poškodba ahilove tetive, katera mi onemogoča hribolazenje in tek.

Poganjat trenažer nekje v zaprtem prostoru je pa zame živa muka in popolnoma voljo ubijajoče, ker je bistvo gibanja, najsibo to tek, ali kolesarjenje, ravno to, da sem lahko zunaj, na svežem zraku.

SODROVC 09.10.2018 08:36
Vipavska dolina, Istra, Italija (Furlanija, Julijska krajina). V Italiji pozimi ne solijo in ne posipajo cest. Oziroma le izjemoma.  
fuego 09.10.2018 09:17
@kamencek

 @Nejc1986 hvala za trud!

Saj, enako menim sam - enostavno ni potrebe za rinit z glavo skozi zid v mrazu, ker je to čisti mazohizem. Zato pa iščem možnosti, da bi vsaj med vikendom obrnil pedala nekje, kjer je topleje.

Z veseljem bi se lotil teka, če me ne bi tako zelo basala poškodba ahilove tetive, katera mi onemogoča hribolazenje in tek.

Poganjat trenažer nekje v zaprtem prostoru je pa zame živa muka in popolnoma voljo ubijajoče, ker je bistvo gibanja, najsibo to tek, ali kolesarjenje, ravno to, da sem lahko zunaj, na svežem zraku.

Tisto uro na trenažerju že preživiš. Recimo 2 x teden. Zraven pogledaš kako serijo itd. Jaz se ponavadi ogrejem na njem pred tekom.



Nejc1986 09.10.2018 09:57
@fuego
@kamencek

 @Nejc1986 hvala za trud!

Saj, enako menim sam - enostavno ni potrebe za rinit z glavo skozi zid v mrazu, ker je to čisti mazohizem. Zato pa iščem možnosti, da bi vsaj med vikendom obrnil pedala nekje, kjer je topleje.

Z veseljem bi se lotil teka, če me ne bi tako zelo basala poškodba ahilove tetive, katera mi onemogoča hribolazenje in tek.

Poganjat trenažer nekje v zaprtem prostoru je pa zame živa muka in popolnoma voljo ubijajoče, ker je bistvo gibanja, najsibo to tek, ali kolesarjenje, ravno to, da sem lahko zunaj, na svežem zraku.

Tisto uro na trenažerju že preživiš. Recimo 2 x teden. Zraven pogledaš kako serijo itd. Jaz se ponavadi ogrejem na njem pred tekom.



Ja,saj verjamem da se da. "Problem" pri meni je zgolj to, da sportam iz uzitka... trenazer mi pa ne predstavlja nekega uzitka. Nevem,mogoce bi moral probati.


Meni je eden vecjih uzitkov pozimi iti tect ali pa, še bolje, na frei soncen dan (med tednom ko ni guzve) dati specialko v avto in iti v toplejse kraje, tam neobremenjeno kolesariti, spiti kavo in pojesti pico 😊


Se pa strinjam; trenazer je za precej mali denar zelo koristna zadeva, ki ne zahteva velikega casovnega vlozka...



Nejc1986 09.10.2018 09:59
@kamencek

 @Nejc1986 hvala za trud!

Saj, enako menim sam - enostavno ni potrebe za rinit z glavo skozi zid v mrazu, ker je to čisti mazohizem. Zato pa iščem možnosti, da bi vsaj med vikendom obrnil pedala nekje, kjer je topleje.

Z veseljem bi se lotil teka, če me ne bi tako zelo basala poškodba ahilove tetive, katera mi onemogoča hribolazenje in tek.

Poganjat trenažer nekje v zaprtem prostoru je pa zame živa muka in popolnoma voljo ubijajoče, ker je bistvo gibanja, najsibo to tek, ali kolesarjenje, ravno to, da sem lahko zunaj, na svežem zraku.

Kaj pa fitnes? Meni je bilo presentljivo zelo vsec, pa sem tudi velik ljubitelj narave/svezega zraka..



kamencek 09.10.2018 10:05

 Fitness je pa od vsega še najslabša opcija.

V mladosti sem preveč časa zapravil v teh zatohlih prostorih, še zdaj mi je žal, ker sem bil mlad in dovolj neumen, da sem se spuščal v to.

Skratka, fitness odpade.

Če bo dovolj snega, bom šel teč na smučeh. Tam mi ahilova tetiva vsaj dovoli naredit korak brez bolečin.

Nejc1986 09.10.2018 10:10

 Sicer pa evo moji letosnji zimski meseci: 


Januar: 6x mtb (330km) , 1x specialka (120km)


Februar: 2x mtb (75km)


Marec: 4x specialka (205km), 5x mtb (140km)


In veliko teka....


Skoda da nimam podatkov tudi za lanski november, december... vem da sem hodil 3-4x na mesec v Istro ( celo na bozicni vecer)in mi je bilo super. Sploh Limski Kanal.... meni je noro, noro ,noro lepo tam... 


In pa z gorcem na Pance na silvestrovo....


Vse se da. Ampak ne z glavo skozi zid...

Nejc1986 09.10.2018 10:14
@kamencek

 Fitness je pa od vsega še najslabša opcija.

V mladosti sem preveč časa zapravil v teh zatohlih prostorih, še zdaj mi je žal, ker sem bil mlad in dovolj neumen, da sem se spuščal v to.

Skratka, fitness odpade.

Če bo dovolj snega, bom šel teč na smučeh. Tam mi ahilova tetiva vsaj dovoli naredit korak brez bolečin.

Ja... tudi sam sem v fitnesu nekaj probaval z utezmi, pa sem hitro odnehal... mi je pa bilo ok " tect " in "kolesarit" tam. Predvsem malo spremembe.


Ko smo ze pri tem... kot otrok in srednjesolec sem parkrat tekel na smuceh. Opreme nimam vec... bi pa probal... pozna kdo kaksno fajn opcijo za sposodit si oziroma kaksen tecaj, da malo osvojim osnove?



kamencek 09.10.2018 10:24

 Jaz sem si smuči sposodil pri trenerju nordijskih disciplin in ko sem ugotovil, da mi je tek na smučeh všeč, sem jih kar odkupil od njega. Z vso dodatno opremo vred, seveda.

Oprema ni ravno vrhunska, se je pa potrudil in mi je vsaj smuči potem priskrbel nove.

Dovolj je dobro zame, da se lahko pozimi zunaj malo razmigam s tem.


fuego 09.10.2018 13:37
@Nejc1986
@kamencek

 @Nejc1986 hvala za trud!

Saj, enako menim sam - enostavno ni potrebe za rinit z glavo skozi zid v mrazu, ker je to čisti mazohizem. Zato pa iščem možnosti, da bi vsaj med vikendom obrnil pedala nekje, kjer je topleje.

Z veseljem bi se lotil teka, če me ne bi tako zelo basala poškodba ahilove tetive, katera mi onemogoča hribolazenje in tek.

Poganjat trenažer nekje v zaprtem prostoru je pa zame živa muka in popolnoma voljo ubijajoče, ker je bistvo gibanja, najsibo to tek, ali kolesarjenje, ravno to, da sem lahko zunaj, na svežem zraku.

Kaj pa fitnes? Meni je bilo presentljivo zelo vsec, pa sem tudi velik ljubitelj narave/svezega zraka..



Časovno zamudno. Preden prideš do fitnessa pa potem nazaj. Raje grem tečt. Direkt od doma pa si v eni uri nazaj pa že lahko piješ pivo. :)



ElTorro 09.10.2018 22:09

@kamencek

Poganjat trenažer nekje v zaprtem prostoru je pa zame živa muka in popolnoma voljo ubijajoče, ker je bistvo gibanja, najsibo to tek, ali kolesarjenje, ravno to, da sem lahko zunaj, na svežem zraku.


Saj ga lahko postaviš tudi zunaj :)


Malo za šalo, malo zares sicer, ampak - če ga postaviš na teraso ali balkon, si na svežem zraku, temperatura je par stopinj višja kot na prostem, pa še vetra ni.

ElTorro 09.10.2018 22:18

@fuego
@Nejc1986
@kamencek

 @Nejc1986 hvala za trud!

Saj, enako menim sam - enostavno ni potrebe za rinit z glavo skozi zid v mrazu, ker je to čisti mazohizem. Zato pa iščem možnosti, da bi vsaj med vikendom obrnil pedala nekje, kjer je topleje.

Z veseljem bi se lotil teka, če me ne bi tako zelo basala poškodba ahilove tetive, katera mi onemogoča hribolazenje in tek.

Poganjat trenažer nekje v zaprtem prostoru je pa zame živa muka in popolnoma voljo ubijajoče, ker je bistvo gibanja, najsibo to tek, ali kolesarjenje, ravno to, da sem lahko zunaj, na svežem zraku.

Kaj pa fitnes? Meni je bilo presentljivo zelo vsec, pa sem tudi velik ljubitelj narave/svezega zraka..



Časovno zamudno. Preden prideš do fitnessa pa potem nazaj. Raje grem tečt. Direkt od doma pa si v eni uri nazaj pa že lahko piješ pivo. :)



Jaz imam to srečo, da imam v kleti dovolj prostora za klopco in uteži......mi paše 1x tedensko dvignit nekaj težkih stvari, da zgornji del telesa ne hira preveč.

Saj vem - mišična masa v zgornjem delu telesa je na klancih mrtva teža, a vseeno.... :)

Na fitnes sem v mlajših letih parkrat poskusil hoditi.....pa me nikoli ni potegnilo. Zatohlost, gneča, boj za proste naprave, pozerji, pa izguba časa za pot.... doma v kleti pa je prav fino.

kamencek 10.10.2018 07:47
@fuego
@Nejc1986
@kamencek

 @Nejc1986 hvala za trud!

Saj, enako menim sam - enostavno ni potrebe za rinit z glavo skozi zid v mrazu, ker je to čisti mazohizem. Zato pa iščem možnosti, da bi vsaj med vikendom obrnil pedala nekje, kjer je topleje.

Z veseljem bi se lotil teka, če me ne bi tako zelo basala poškodba ahilove tetive, katera mi onemogoča hribolazenje in tek.

Poganjat trenažer nekje v zaprtem prostoru je pa zame živa muka in popolnoma voljo ubijajoče, ker je bistvo gibanja, najsibo to tek, ali kolesarjenje, ravno to, da sem lahko zunaj, na svežem zraku.

Kaj pa fitnes? Meni je bilo presentljivo zelo vsec, pa sem tudi velik ljubitelj narave/svezega zraka..



Časovno zamudno. Preden prideš do fitnessa pa potem nazaj. Raje grem tečt. Direkt od doma pa si v eni uri nazaj pa že lahko piješ pivo. :)




EXACTLY!
kamencek 10.10.2018 07:50

@ElTorro

@kamencek

Poganjat trenažer nekje v zaprtem prostoru je pa zame živa muka in popolnoma voljo ubijajoče, ker je bistvo gibanja, najsibo to tek, ali kolesarjenje, ravno to, da sem lahko zunaj, na svežem zraku.


Saj ga lahko postaviš tudi zunaj :)


Malo za šalo, malo zares sicer, ampak - če ga postaviš na teraso ali balkon, si na svežem zraku, temperatura je par stopinj višja kot na prostem, pa še vetra ni.


Evo, če bi bil pri tastu, kateri ima veliko, odprto teraso v prvem nadstropju hiše na deželi, bi to naredil z veseljem!

Ker pa živim v mestu, v bloku v 3. nadstropju, je to na balkonu malo bolj zoprno.

Je pa res, da se je glede tega sramota za zmišljevat!

Če je bilo za Robiča dobro, zakaj torej ne bi zadostovalo meni?!?

kamencek 10.10.2018 07:52

@ElTorro

@fuego
@Nejc1986
@kamencek

 @Nejc1986 hvala za trud!

Saj, enako menim sam - enostavno ni potrebe za rinit z glavo skozi zid v mrazu, ker je to čisti mazohizem. Zato pa iščem možnosti, da bi vsaj med vikendom obrnil pedala nekje, kjer je topleje.

Z veseljem bi se lotil teka, če me ne bi tako zelo basala poškodba ahilove tetive, katera mi onemogoča hribolazenje in tek.

Poganjat trenažer nekje v zaprtem prostoru je pa zame živa muka in popolnoma voljo ubijajoče, ker je bistvo gibanja, najsibo to tek, ali kolesarjenje, ravno to, da sem lahko zunaj, na svežem zraku.

Kaj pa fitnes? Meni je bilo presentljivo zelo vsec, pa sem tudi velik ljubitelj narave/svezega zraka..



Časovno zamudno. Preden prideš do fitnessa pa potem nazaj. Raje grem tečt. Direkt od doma pa si v eni uri nazaj pa že lahko piješ pivo. :)



Jaz imam to srečo, da imam v kleti dovolj prostora za klopco in uteži......mi paše 1x tedensko dvignit nekaj težkih stvari, da zgornji del telesa ne hira preveč.

Saj vem - mišična masa v zgornjem delu telesa je na klancih mrtva teža, a vseeno.... :)

Na fitnes sem v mlajših letih parkrat poskusil hoditi.....pa me nikoli ni potegnilo. Zatohlost, gneča, boj za proste naprave, pozerji, pa izguba časa za pot.... doma v kleti pa je prav fino.


V mladosti sem se res nažrl točno tega, kar opisuješ - zatohlost, gneča, boj za prostor na napravi, pozerji, izguba časa, zato sem si tudi jaz postavil klopco v kleti, kjer sem se hudo silil, da sem treniral.

In ravno to mi je fitness zagabilo do konca.

Preprosto ne morem več iti nazaj v to.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI