Okvir COLNAGO

Domov > Forum > Okvir COLNAGO

Okvir COLNAGO

SORTIRAJ PO:
berny71167116711671167116 20.10.2018 16:52

 Živ

Zanima me kaj mislite o takem okvirju ali je to res toliko slabši karbon ?

Ker cena je res smešno nizka.

In ali je že kdo kaj podobnega kupil?







-BLAŽ- 20.10.2018 22:17

 O boh nam pomagaj......vidim, da norci kar ne izumrejo.



bécane11488 21.10.2018 10:34

 "Cene so res ugodne, kaj pa C64, če ni dosti dražji? Pa še plašči 28 pašejo."

berny71167116711671167116 21.10.2018 14:21
@-BLAŽ-

 O boh nam pomagaj......vidim, da norci kar ne izumrejo.


Te nisem vprašal ,da žališ .Samo zanima me ali je kdo kupil kaj podobnega.In kje misliš delajo okvirje drugače-na Kitajskem.



Cwetko8091 21.10.2018 14:50

 Pred kratkim sem na AliExpressu kupil karbonski sedež s katerim sem zadovoljen. Dal sem slabih 20€, vendar sem dal raje kakšen evro več, kot da bi izbral cenejšega (enakega) - splača se naročiti pri ponudniku, ki ima dobre ocene in veliko naročil. 

Okvira pa ne bi nikoli naročal...kvaliteta, carina, varnost, ... ne splača se.


Ne pravim, da je kdo norc, ki ga naroči (ker eni so z njimi zadovoljni) vendar sam ne bi reskiral.

bécane11488 21.10.2018 15:57
@berny
@-BLAŽ-

 O boh nam pomagaj......vidim, da norci kar ne izumrejo.


Te nisem vprašal ,da žališ .Samo zanima me ali je kdo kupil kaj podobnega.In kje misliš delajo okvirje drugače-na Kitajskem.



Od kje ti podatek, da se C60 dela na Kitajskem ?

jopsi 21.10.2018 16:43
C60 se lepi v Italiji iz cevi in mufov, proizvedenih v Kitajski iz Japonskega materiala (Toray). Možno je, da se le del njih sestavi v Italiji, a nekateri sestavijo v Kitajski in samo lakirajo v Italiji.
Teoretsko je mogoče, da na Aliexpressu prodajo original (direkt z kitajskega pogona, mimo Colnaga, ker tako zaslužijo precej več), čeprav so možnosti za to zelo majhne.
FMK 21.10.2018 16:48

takole je... imaš na netu kar nekaj linkov o okvirjih iz daljnjega vzhoda npr.

https://www.bikebiz.com/features/open-molds-v-knockoffs

http://forums.roadbikereview.com/bikes-frames-forks/chinese-carbon-thread-ebay-direct-version-7-0-a-346068-47.html

če že nabavljaš potem vzemi raje kakšen črn, nebarvan hongfu, dengfu, desal... ipd ki imajo ti. open mold design. omenjeni colnago je, bom previdno napisal, replika in ni narejen kot original (orig. ima cevi+ mufne) kar pa ne pomeni, da ni stabilen ampak pojdi v kontakt s prodajalcem pa poobaraj o širini gum, nosilnosti kolesa... glej tudi kako je ocenjen prodajalec, kako so zadovoljni kupci in kak dolgo obstaja spletna trgovina.

ko uvažaš moreš pravilno tarifirat dele po TARICu:

8714 91 30 21 karbonske vilice

8714 91 10 21 karbonski okvir

na osnovno ceno še prištej dajatve: 4,77% carine+ 22% DDV+ xy eur koliko si vzame pošta slovenije. upam, da sem ti lahko kaj pomagal. p.s.: pri črnem no name ne boš imel morebitnih težav na carini...

bécane11488 21.10.2018 18:25

@jopsi
C60 se lepi v Italiji iz cevi in mufov, proizvedenih v Kitajski iz Japonskega materiala (Toray). Možno je, da se le del njih sestavi v Italiji, a nekateri sestavijo v Kitajski in samo lakirajo v Italiji.
Teoretsko je mogoče, da na Aliexpressu prodajo original (direkt z kitajskega pogona, mimo Colnaga, ker tako zaslužijo precej več), čeprav so možnosti za to zelo majhne.

Recimo, da si ti Alex in ne jopsi, je šansa, da se v 2018 pojavi C60 na AE ? Ali, da si čang-šlang proizvajalec, bi dal okvir na AE, da enkrat, dvakrat zaslužiš nekaj več ?


Dajte si v male možgane črko "F".


Za ljubitelje črnih okvirjev in F Rolexov za 1$: https://www.youtube.com/watch?v=1UkZ00PxOjo



BosS 22.10.2018 20:23
@Cwetko

 Pred kratkim sem na AliExpressu kupil karbonski sedež s katerim sem zadovoljen. Dal sem slabih 20€, vendar sem dal raje kakšen evro več, kot da bi izbral cenejšega (enakega) - splača se naročiti pri ponudniku, ki ima dobre ocene in veliko naročil. 

Okvira pa ne bi nikoli naročal...kvaliteta, carina, varnost, ... ne splača se.


Ne pravim, da je kdo norc, ki ga naroči (ker eni so z njimi zadovoljni) vendar sam ne bi reskiral.


In v malih možganih vedno pomislek, ko se spušča dol iz Vršiča po kockah, v primeru obročev in okvirja. Določene komponente so vitalne, ki tudi nosijo garancijo na izdelek z namenom. 
Cwetko8091 22.10.2018 22:06

 Tako je. Priznam, da obročev, vilic, okvirja, krmila nikoli ne bi kupil takole iz kitajske. Še sedež, ki sem ga kupil za 20€ imam samo na kolesu, ki ga občasno uporabljam za do službe (sem zadevo pač želel enkrat stestirati, da vidim kje smo s to robo 😄)

ElTorro 22.10.2018 22:57

@Boss
@Cwetko

 Pred kratkim sem na AliExpressu kupil karbonski sedež s katerim sem zadovoljen. Dal sem slabih 20€, vendar sem dal raje kakšen evro več, kot da bi izbral cenejšega (enakega) - splača se naročiti pri ponudniku, ki ima dobre ocene in veliko naročil. 

Okvira pa ne bi nikoli naročal...kvaliteta, carina, varnost, ... ne splača se.


Ne pravim, da je kdo norc, ki ga naroči (ker eni so z njimi zadovoljni) vendar sam ne bi reskiral.


In v malih možganih vedno pomislek, ko se spušča dol iz Vršiča po kockah, v primeru obročev in okvirja. Določene komponente so vitalne, ki tudi nosijo garancijo na izdelek z namenom. 
In kaj, a misliš da je ta 500 EUR okvir res slabši od najcenejšega karbonca, ki ga kupiš v Hervisu? Tisti okvir so Kitajci naredili za še pol nižjo ceno....

Vsak pač ni pripravljen (ali zmožen) izkašljati 5 jurjev za bicikl....pa še nisem slišal, da bi tistim cenejšim množično razpadali okviri in se lomili obroči.

Cwetko8091 23.10.2018 08:11

@ElTorro

@Boss
@Cwetko

 Pred kratkim sem na AliExpressu kupil karbonski sedež s katerim sem zadovoljen. Dal sem slabih 20€, vendar sem dal raje kakšen evro več, kot da bi izbral cenejšega (enakega) - splača se naročiti pri ponudniku, ki ima dobre ocene in veliko naročil. 

Okvira pa ne bi nikoli naročal...kvaliteta, carina, varnost, ... ne splača se.


Ne pravim, da je kdo norc, ki ga naroči (ker eni so z njimi zadovoljni) vendar sam ne bi reskiral.


In v malih možganih vedno pomislek, ko se spušča dol iz Vršiča po kockah, v primeru obročev in okvirja. Določene komponente so vitalne, ki tudi nosijo garancijo na izdelek z namenom. 
In kaj, a misliš da je ta 500 EUR okvir res slabši od najcenejšega karbonca, ki ga kupiš v Hervisu? Tisti okvir so Kitajci naredili za še pol nižjo ceno....

Vsak pač ni pripravljen (ali zmožen) izkašljati 5 jurjev za bicikl....pa še nisem slišal, da bi tistim cenejšim množično razpadali okviri in se lomili obroči.


Okvir, ki ga kupiš v EU je izdelan po nekih standardih, ki ti garantirajo kakovost, ki se jih direktni ponudniki iz Kitajske ne rabijo držati. Ne pravim, da se kolesu od priznane znamke ne more nič zgoditi, vendar je zelo majhna verjetnost pa še oni nosijo odgovornost. 


ElTorro 23.10.2018 15:22

Okvir na poceni Intersportovem kolesu je izdelan po čisto istih standardih (in v čisto isti tovarni) kot tisti, ki ga kupiš direktno s Kitajske.... pa boš dal isti nasvet nekomu, ki bo vprašal za mnenje o Hervisovem (namerno mešam trgovine, ker so itak vse v tem rangu podobne) - "saj je ok kolo, samo jaz si ne bi upal z Vršiča peljati z njim"?


Pri priznanih znamkah je seveda drugače, saj imajo praviloma višje standarde kakovosti in boljši nadzor procesov izdelave, ampak trditi, da se je s 500 EUR okvirom vprašljivo spuščati z Vršiča, pa je pretirano...

obelix 24.10.2018 10:56

Toliko enih če-jev , rizika in dodatnih komplikacij pri uvozu kitajskih okvirjev, ki sploh niso pod črto ravno poceni. Karbon okvirje vseh vrst preverjene znamke Cube in Radon dobite tukaj od 200€ dalje, rizik free :) . Pa lahko se še preseravaš glede modelov, barv,.... ni da ni, smešne cene...

https://www.bike-discount.de/en/shop/carbon-277?l=24&o=preis

obelix 24.10.2018 10:56

Toliko enih če-jev , rizika in dodatnih komplikacij pri uvozu kitajskih okvirjev, ki sploh niso pod črto ravno poceni. Karbon okvirje vseh vrst preverjene znamke Cube in Radon dobite tukaj od 200€ dalje, rizik free :) . Pa lahko se še preseravaš glede modelov, barv,.... ni da ni, smešne cene...

https://www.bike-discount.de/en/shop/carbon-277?l=24&o=preis

bécane11488 24.10.2018 14:46
 Se popolnoma strinjam, ampak berny bi rad šminkiru, še Sidi, Castelli in Rolex kopija in je pripravljen za franjo :)
Anquetil.J 24.10.2018 14:51
 Kupi, stestiraj na hard in sporoči, kako se obnese.
berny71167116711671167116 24.10.2018 15:32

@bécane
 Se popolnoma strinjam, ampak berny bi rad šminkiru, še Sidi, Castelli in Rolex kopija in je pripravljen za franjo :)
Lej bécane zgleda da imaš težavo pri komuniciranju.Mene je samo zanimalo pravo mnenje in ali je kdo že kupil kaj podobnega ,Ne pa ,da bi šminkiru.Mislim ,da nima nihče med nami toliko denarja ,da bi kupil mačka v žaklju.

Ne bom ga kupil je preveč če-jev.

Hvala vsem za mnenja.


SODROVC 24.10.2018 17:26

@obelix

Toliko enih če-jev , rizika in dodatnih komplikacij pri uvozu kitajskih okvirjev, ki sploh niso pod črto ravno poceni. Karbon okvirje vseh vrst preverjene znamke Cube in Radon dobite tukaj od 200€ dalje, rizik free :) . Pa lahko se še preseravaš glede modelov, barv,.... ni da ni, smešne cene...

https://www.bike-discount.de/en/shop/carbon-277?l=24&o=preis


Izjava uradne osebe na carini: "Kvaliteta ni tako velika težava, kot si ljudje mislijo. Večja težava je v tem, da najprej naročijo, potem pa nočejo blaga prevzeti. Za kolesarske okvirje iz Kitajske so namreč zaradi dampinških cen uvedene antidampinške carinske dajatve. In na koncu izpade, da zadeva ni nič kaj poceni."


FMK 24.10.2018 23:20

 šodrovc,... ni antidumpinga. ta uradna oseba s carine te je nategnu ali pa nima pojma o dotičnih uvozih. taric številke pa sem navedel zgoraj, da ne rabite iskat in kliknite na dajatve (poreklo CN).


Pinocio 24.10.2018 23:33

 Jaz tudi ne razumen ljudi,da bi na nekem jebenem AlliExpresu kupli okvir za 500 € neke dvomljive kvalitete,ko dobiš na primer super okvir za 450 €,res model starejšega letnika,ampak eden naj okvirjev za sestavo dobre specialke.

Kako ono pravijo..."U srcu Bosna...a u  glavi fosna."


Okvir Scott Addict RC 450 €



peak 25.10.2018 06:50

@berny
@-BLAŽ-

 O boh nam pomagaj......vidim, da norci kar ne izumrejo.


Te nisem vprašal ,da žališ .Samo zanima me ali je kdo kupil kaj podobnega.In kje misliš delajo okvirje drugače-na Kitajskem.



To kar počnejo kitajci je gospodarski kriminal. Očitno ti to ni mar, nasprotno , ti bi to še podpiral. 

Če hočeš imeti tako kolo pojdi v Veb ali A2U in se dogovori za original. Vse drugo so nebuloze. Čist simpl, ane Berny ? 😳😃

ElTorro 25.10.2018 08:43

Če gre za ponaredek, je res "gospodarski kriminal". In v tem primeru se čisto lahko zgodi, da carina okvir zaseže. Se je zgodilo znanki ko je naročila ponaredke torbic.


Če pa gre za primer, ko Kitajci prodajajo za 500 EUR isto stvar, za katero naši trgovci zahtevajo jurja ali dva, potem  pa tu ni nič kriminalnega ampak gre za preprosto cenovno konkurenčnost, ki je praviloma potrošniku v korist.


S tem da je ta drugi primer manj verjeten.....ker po mojih izkušnjah originali na Ali-ju niso nič kaj cenejši kot pri nas.

Jello 25.10.2018 13:26

 Če gor piše colnago in stane 500 eur je ponaredek in je edino pravilno da gre na carini v prešo.  Nekaj drugega pa je nakup no name kitajskega okvirja.


Sicer pa, "fake watches for fake people" ne velja samo za ure.

bécane11488 25.10.2018 17:32

@berny

@bécane
 Se popolnoma strinjam, ampak berny bi rad šminkiru, še Sidi, Castelli in Rolex kopija in je pripravljen za franjo :)
Lej bécane zgleda da imaš težavo pri komuniciranju.Mene je samo zanimalo pravo mnenje in ali je kdo že kupil kaj podobnega ,Ne pa ,da bi šminkiru.Mislim ,da nima nihče med nami toliko denarja ,da bi kupil mačka v žaklju.

Ne bom ga kupil je preveč če-jev.

Hvala vsem za mnenja.


Lej, veliko je bilo šale mal pa tudi zares. Če bi vsaj napisal koliko si star, npr. star sem 13 let in sem na aliju najdel zanimiv okvir, bi verjetno dobil več in veliko resnih odgovorov in pojasnil, tko si pa pač izpadu ...

Ni potrebno prav veliko vedenja, če veš, da je original 3000+ eur, ti pa vidiš na kung-fu z istim imenom za pol tisočaka (včasih so vsaj ime spremenil, npr. CHOLNAGO, Kamel, etc.), da je faik, kar pa ne pomeni, da je tako grozno slabo. Problem je v tem, da sploh pomisliš, da bi to kupil, zdaj pa, ali si šminka (kot tisti, ki kupujejo F Louis Vuitton kufre, turki Lacoste z obrnjenim krokodilom, etc;  kaj pa naj si človek misli o takih, ki kupi fake prestižne znamke, namesto kakšne super zadeve manj uveljavljene blagovne znamke) ali pa še ne hodiš v službo in ne ceniš svojega ali tujega dela, lahko pa tudi, da prihajaš iz javnega/državnega sektorja, in ne veš kaj pomeni nekaj narediti, prodati in ustvariti še plus, da bo dovolj zate, za tvoje zaposlene in za nadaljnji razvoj.

In, če res nočeš kupiti mačka v žaklju, imaš v SLO cel kup trgovin, kjer boš dobil odlične izdelke v svojih cenovnih razredih. In ne bodi tipičen Slovencelj in ne kupuj za 10 eur razlike v tujini!

Zdaj pa povej, kaj te zanima, kakšne barve, cenovni rang, da ti bodo poznavalci lahko svetovali. Z moje strani pa nasvet, blagovna znamka niti ni tako važna, v samih cenovnih razredih in med razredi je manjša razlika, kot bi si kdo mislil, zato kupi tisto kar ti je všeč in še lahko privoščiš, da bo motivacija in veselje za kolesarjenje.



peak 25.10.2018 19:07
@ElTorro

Če gre za ponaredek, je res "gospodarski kriminal". In v tem primeru se čisto lahko zgodi, da carina okvir zaseže. Se je zgodilo znanki ko je naročila ponaredke torbic.


Če pa gre za primer, ko Kitajci prodajajo za 500 EUR isto stvar, za katero naši trgovci zahtevajo jurja ali dva, potem  pa tu ni nič kriminalnega ampak gre za preprosto cenovno konkurenčnost, ki je praviloma potrošniku v korist.


S tem da je ta drugi primer manj verjeten.....ker po mojih izkušnjah originali na Ali-ju niso nič kaj cenejši kot pri nas.



peak 25.10.2018 19:07
@ElTorro

Če gre za ponaredek, je res "gospodarski kriminal". In v tem primeru se čisto lahko zgodi, da carina okvir zaseže. Se je zgodilo znanki ko je naročila ponaredke torbic.


Če pa gre za primer, ko Kitajci prodajajo za 500 EUR isto stvar, za katero naši trgovci zahtevajo jurja ali dva, potem  pa tu ni nič kriminalnega ampak gre za preprosto cenovno konkurenčnost, ki je praviloma potrošniku v korist.


S tem da je ta drugi primer manj verjeten.....ker po mojih izkušnjah originali na Ali-ju niso nič kaj cenejši kot pri nas.



peak 25.10.2018 19:09

 Toro..

Rabiš ti podnapise ali kak ogled Colnago v trgovini? 😳

peak 25.10.2018 19:12
 
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI