Katero kolo

Domov > Forum > Katero kolo

Katero kolo

SORTIRAJ PO:
Bartus82 04.11.2018 10:19
 Pozdravljeni vsem skupaj. Sem nov na forumu.sem pred nakupom prve specialke oz imam željo. Zanima me če sploh specialka je zame. Imam namrec 120 kg ter 185 cm. Sem bil v par trgovinah oz sem se pozanimal malo pa vsak drugace pove.vedel bi bil vsakega mnanja.lp
ElTorro 04.11.2018 12:31

Če imaš željo in se boš z njo vozil, potem je zate.

Verjetno imaš pomisleke zaradi teže... svoj čas sem bil blizu tvojih številk, pa ni bilo nekih problemov. Paziti moraš le, da ima kolo obroče, ki lahko nosijo takšno težo. In seveda sprejeti dejstvo, da boš zaradi prestavnih razmerij že v zmerne (6-8%) hribe zelo trpel (tudi, če boš dal zadaj gor cirkularko, ampak tisto baje itak ni več "specialka" :) )

Doroman 04.11.2018 16:44

Če imaš resno željo, potem je gotovo tudi zate.

Imam prijatelja, ki je še težji, pa se vozi povsod z nami, le v večje strmine malo zaostane za nami , suhci. Zato pa nas navzdol vse nažge.

Sicer pa upoštevaj nasvet v predhodnem odgovoru (naj ima kolo obroče -napere za obremenitev 120 kg).

bécane 04.11.2018 19:01

120 kg, pa saj si suhec (drugače pa eno alu/steel kolo in campagnolo vento, in pozimi hoja v hrib, ter prehrana [vsa] brez prenajedanja in vmesnih "čips" obrokov in bo teža kar letela dol):

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI