Dostopnejši Power Meter, L+D za 199 €

Domov > Forum > Dostopnejši Power Meter, L+D za 199 €

Dostopnejši Power Meter, L+D za 199 €

SORTIRAJ PO:
mai2sky 22.12.2018 13:40

Zdravo!

Zadnja objava IQ2 je res vredna omembe.

Že pred meseci sem IQ2 power meter plačal na Indiegogo startup platformi (link odprite s Crome, z IE ne gre). Prišel je v serijsko proizvodnjo in distribucija nam prvim backerjem se začenja. Vsi backerji dobimo modele s titanium pušami. Smo pač omogočili zagon podjetja in seveda tudi malo riskirali.

Ugotovil pa so, da gre s pušami iz nerjavečega jekla ceneje. Odprli so web trgovino. Poglejte https://www.iqsquare.com/webshop Vsekakor daleč najcenejši power meter trenutno. Dobava bo v 3/2019.


Lp

Igor


ishtar007 22.12.2018 17:35
 Sem nekaj časa spremljal zadevo, ker se mi je zdela cena res top! Takrat je bila predvidena dobava november 2018. Sedaj vidim, da smo že pri marcu 2019. Glede na vse skupaj, dvomim, da bo kdo tole prejel za sezono 2019. Če pa se izkaže, da se motim, potem pa samo thumbs up za njih, ker cena je res noro noro dobra!!!
tris 22.12.2018 17:54
 malo off-topic,....trenutno se dobi na PROBIKEKIT PM od 4iiii  za 200€(gonilka shimano 105 5800-srebrna)
ElTorro 22.12.2018 18:41

Spremljam ta IQ2 že par mesecev, in doslej mi je deloval precej vaporware....nenehno zamikanje terminov, neredno javljanje, neodgovarjanje na konkretna vprašanja backerjev. 


Imam v planu za nabavit, ampak glede na dosedanji potek, bom raje počakal, da dobi izdelek v roke kdo od uglednih reviewerjev in potrdi, da vse res deluje tako kot treba. Pa čeprav bom zaradi čakanja plačal morda 50 EUR več, kot če bi šel noter takoj na začetku (oziroma za isto ceno dobil jeklo namesto titana).


big.G 28.12.2018 21:32
 Je kdo pomislil kaj za kolena in kolke pomeni +16mm Q-faktor na vsako stran? Jaz sem in sem za mnenje vprašal po mojem mnenju boljšega bodyfitterja za kolesa v Sloveniji. Nisem prepričan, če želite slišat odgovor, ampak če povzamem, potem naj povem, da ČE ŽE morate kupit ta PM, potem obvezno za obe nogi in nikakor samo na eni strani. ;)
mai2sky 29.12.2018 20:59

Splača se pogledati Q-factor Science. Potem bomo lažje razumeli kaj vse skupaj pomeni. Ni pa za vse nas isti Q faktor optimum saj imamo različno biometriko.

1LpI

ElTorro 29.12.2018 21:47

@big.G
 Je kdo pomislil kaj za kolena in kolke pomeni +16mm Q-faktor na vsako stran? Jaz sem in sem za mnenje vprašal po mojem mnenju boljšega bodyfitterja za kolesa v Sloveniji. Nisem prepričan, če želite slišat odgovor, ampak če povzamem, potem naj povem, da ČE ŽE morate kupit ta PM, potem obvezno za obe nogi in nikakor samo na eni strani. ;)

Kot prvo, zakaj obvezno obe nogi? Če kupiš samo za eno, dobiš spacer za drugo stran, tako da imaš v vsakem primeru simetrično postavitev nog.


Kot drugo, se marsikdo od nas redno preseda vsaj s cestnega na gorca.....nekateri tudi na TT kolesa, fatbike, spinnerje in še kaj. Že med povprečnim gorcem in cestakom je 20mm razlike. Spinnerji tudi imajo praviloma precej večji Q od cestakov. Fatbikeov sploh ne bom omenjal...


Večina kolesarjev spremenjenega Q faktorja niti ne opazi. Še sploh če delno kompenzira s prenastavitvijo čevljev.

Od tistih, ki ga opazijo, se jih večina navadi po dveh ali treh vožnjah.

Seveda obstajajo tudi kolesarji, katerim 3cm večji Q faktor pomeni bistveno razliko pri vožnji. Ampak ti praviloma ne gledajo budget power metrov.

-BLAŽ- 29.12.2018 21:56
 Norci. S čim vse se ukvarjate za par mogoče prišparanih evrov. Carji so, da vam tole prodajajo z enim lepim videom. Če bi dal 20eur na stran vsak mesec, bi prej našparal za PM, kot ga bojo teli izdelali. Pa imam občutek, da bo na koncu koštal 200eur + Stages. Še pri resnih firmah je ponavadi zaen drek prva izdaja, kaj šele pri telih kikstarter mojstrih.
ElTorro 31.12.2018 11:41

@-BLAŽ-
 Norci. S čim vse se ukvarjate za par mogoče prišparanih evrov. Carji so, da vam tole prodajajo z enim lepim videom. Če bi dal 20eur na stran vsak mesec, bi prej našparal za PM, kot ga bojo teli izdelali. Pa imam občutek, da bo na koncu koštal 200eur + Stages. Še pri resnih firmah je ponavadi zaen drek prva izdaja, kaj šele pri telih kikstarter mojstrih.

Tebi je 300 EUR morda "par prišparanih", marsikomu pa je to omembe vredna razlika pri neki investiciji v kolo. Še posebej takšni, ki ni ravno nujno potrebna (ker, roko na srce, koliko nas RESNIČNO potrebuje PM?)


Če bodo uspešno prestali teste, ne vidim razloga, zakaj ne bi enega gadgeta kupil za 150 EUR namesto za 500...


bécane11488 31.12.2018 15:35

 Strinjam se, da PM tisti, ki vozimo za dušo in da se razgibamo, stolčemo kakšno kcal/kg ne rabimo, tisti, ki rabijo, pa tukaj ni za šparat.

Teste koga ? YT gurujev, raznih bicikl strani, ki itak pišejo/prepisujejo iz proizvajalčevih marketing materialov ...

Prva serija bo itak testna, potem sta pa samo dve varianti, ali gre startup startdown, ali pa se izdelek dodela, amapk potem cena sigurno ne bo 70% pod primerljivo konkurenco.

ElTorro 31.12.2018 16:03

Kljub tvojemu očitno podcenjevalnemu odnosu do "yt gurujev" in podobnih, so njihovi testi praviloma bolje argumentirani kot "ne more biti tako poceni" ;)

Pinocio 31.12.2018 21:51

  Pizda ste eni butli,bicikle imate med 5k in 10k € eni še več,pa bi davali PM za 200 € gor,če že kupiš PM potem najboljše ali pa nič,nedeljski kolesarji pa tega itak ne rabijo.


Sicer pa.

SREČNO


ElTorro 02.01.2019 15:50

Vi, ki tekmujete, vsekakor potrebujete bicikl za 10k in najboljši(beri: najdražji) power meter.


Vsi ostali (torej, nedeljski kolesarji, kot nas imenuješ) razen kolesa ne potrebujemo ničesar. Kljub temu pa si kupimo kakšno dodatno opremo, kot so števci, merilci srčnega utripa, GPSi, senzorji za kadenco, action cami, trenažerji, boljši obroči in, da, tudi power metri.

Pri tem so redki tisti, ki rečejo "če bom nekaj kupil, nima smisla vzeti karkoli razen najboljšega (beri: najdražjega)". In zato obstajajo kolesa, ki stanejo manj kot 10k....trenažerji in obroči ki stanejo manj kot jurja....števci za manj kot 500 EUR in power metri za manj kot 500 EUR.

icindr2 08.01.2019 00:11

Nekaj na temo PM. Tisti ki jih imate dajte HRM stran in solo traso Franje/Alp ipd. (za pod 1,5h ne rabiš niti enega niti drugega) prevozite v enakem času. Če vam to ne uspe ga imate samo zato ker je to "in" oz. ga imate samo ker se vašemu egu fajn zdi tista št.pri NM/Max power v šprintu. Tisti ki ga pa znate uporabljat pa 👍👍

ishtar007 08.01.2019 12:28

@icindr2

Nekaj na temo PM. Tisti ki jih imate dajte HRM stran in solo traso Franje/Alp ipd. (za pod 1,5h ne rabiš niti enega niti drugega) prevozite v enakem času. Če vam to ne uspe ga imate samo zato ker je to "in" oz. ga imate samo ker se vašemu egu fajn zdi tista št.pri NM/Max power v šprintu. Tisti ki ga pa znate uporabljat pa 👍👍

3x sem prebral pa ne razumem, kaj si želel povedat!
Prosim popravi me:
Merilec utripa naj dam stran in solo prevozim traso Franje/Alp... pod 1,5h ne rabim ne enega ne drugega (hm, kaj sta ti dve zadevi, ki jih ne rabiš pod 1,5h?). No, tukaj se čisto izgubim v tvojem zapisu. Kdo naj bi sploh prevozil traso v 1,5h? Še z avtom se je ne da tako hitro!!!
Obenem želiš dopovedat, da naj bi bil solo s powermetrom hitrejši, kot pa v grupi brez powermetra, da si vreden lastiti si ga oz. da ni samo 'šminka'?
Ej, ga imam, ampak glede na tele tvoje kriterije, ga bom zgleda moral prodati!


icindr2 08.01.2019 13:00

@ishtar007

@icindr2
3x sem prebral pa ne razumem, kaj si želel povedat!
Prosim popravi me:
Merilec utripa naj dam stran in solo prevozim traso Franje/Alp... pod 1,5h ne rabim ne enega ne drugega (hm, kaj sta ti dve zadevi, ki jih ne rabiš pod 1,5h?). No, tukaj se čisto izgubim v tvojem zapisu. Kdo naj bi sploh prevozil traso v 1,5h? Še z avtom se je ne da tako hitro!!!
Obenem želiš dopovedat, da naj bi bil solo s powermetrom hitrejši, kot pa v grupi brez powermetra, da si vreden lastiti si ga oz. da ni samo 'šminka'?
Ej, ga imam, ampak glede na tele tvoje kriterije, ga bom zgleda moral prodati!

Pravim da za vožnje ki so manj kot 1,5h ne rabiš ne powermetra ne pulzmetra, ampak goniš poln gas. Za test sem podal traso franje in alp. Probaj jo prevozit samo s pm brez pulzmetra in primerjat s prejšnjimi časi (ne skupne vožnje). Če znaš vozit po powermetru jo boš prevozil hitreje kot samo s pulzmetrom. Hotel sem povdarit da je PM pripomoček za uravnavanje tempa (pacing) in tisti ki ga imajo za odčitavanje šprintov ga imajo samo za šminkirat. Zakaj bi ga moral prodat? Pravim samo da ga (najverjetneje) ne potrebuješ, to še ne pomeni da ga moraš prodat 🙈

ishtar007 08.01.2019 13:08

Me veseli, da si dešifriral svoj prejšnji post in jasno razložil, kaj si želel deliti z nami.
Sedaj, ko ga razumem, se celo strinjam s tvojim zapisom! 👍

ElTorro 08.01.2019 13:10

@icindr2

@ishtar007

@icindr2
3x sem prebral pa ne razumem, kaj si želel povedat!
Prosim popravi me:
Merilec utripa naj dam stran in solo prevozim traso Franje/Alp... pod 1,5h ne rabim ne enega ne drugega (hm, kaj sta ti dve zadevi, ki jih ne rabiš pod 1,5h?). No, tukaj se čisto izgubim v tvojem zapisu. Kdo naj bi sploh prevozil traso v 1,5h? Še z avtom se je ne da tako hitro!!!
Obenem želiš dopovedat, da naj bi bil solo s powermetrom hitrejši, kot pa v grupi brez powermetra, da si vreden lastiti si ga oz. da ni samo 'šminka'?
Ej, ga imam, ampak glede na tele tvoje kriterije, ga bom zgleda moral prodati!

Pravim da za vožnje ki so manj kot 1,5h ne rabiš ne powermetra ne pulzmetra, ampak goniš poln gas. Za test sem podal traso franje in alp. Probaj jo prevozit samo s pm brez pulzmetra in primerjat s prejšnjimi časi (ne skupne vožnje). Če znaš vozit po powermetru jo boš prevozil hitreje kot samo s pulzmetrom. Hotel sem povdarit da je PM pripomoček za uravnavanje tempa (pacing) in tisti ki ga imajo za odčitavanje šprintov ga imajo samo za šminkirat. Zakaj bi ga moral prodat? Pravim samo da ga (najverjetneje) ne potrebuješ, to še ne pomeni da ga moraš prodat 🙈


Kot sem že napisal - potrebujejo ga le tekmovalci. 

tjurij 08.01.2019 16:34

 Jaz imam PM za odčitavanje šprintov.

Sem "kratkoprogaš".

A sem zato šminker...?

Tudi lahko 😀

HP 09.01.2019 18:22

 

ElTorro 09.01.2019 20:01

@HP

 


Če se pogovarjamo o 200 EUR vrednem PM, potem je to na sliki bolj kilav dopust :)

Če pa se pogovarjaš s Pinociom, potem pa ja, 2 tedna Kanarskih za celo družino.... 

mai2sky 09.01.2019 23:36

Štos primerjave s počitnicami niti ni slab a s počitnicami lahko primerjamo vse nakupe ali pa zabavo, če hočete. Kaj pa, če bi primerjali s počitnicami kar nakup avta in opreme v avtu? Bore malo je dodatne avtomobilske opreme za 200€.

Na temo kdaj in zakaj merilec moči prav pride je najti veliko. Za začetek morda samo https://www.kineziolog.si/zakaj-trenirati-z-merilcem-moci/


mai2sky 10.01.2019 09:43

Današnje obvestilo IQ2. Vedno velja, da dokler nimaš trdnega portfelja dobaviteljev gre lahko marsikaj narobe od dobavnih rokov do kvalitete. V kampaniji so zbrali skoraj 2M € in prav je, da so nekaj nezanesljivih dobaviteljev že v štartu zamenjali. Potrpežljiv bom do začetka sezone, potem pa vedno bolj nervozen.

--------------------------------------

First Shipments in February

Hi everyone, 

First of all, we’d like to wish everyone an awesome and athletic 2019. Secondly, we apologize for the late update. We’re all well, so no worries… but we took some time off to spend with family and recharge. 

Ok, here’s the latest delivery news --> we’re shipping the first batch in February. 

As you know from a previous update, there was a delay because of the alternative component placement on the Printed Circuit Board (PCB). Somehow, the company producing the PCBs (after successful adaptations) didn’t deliver to our assembly partner in The Netherlands on time. iQsquare therefore missed the December production slot at our partner’s assembly factory. Not cool and very frustrating for all parties involved. 

We were told over Christmas by our assembly partner to wait until their new production schedule comes out, which took place yesterday in the afternoon. They told us that our components are being soldered this week (today in fact), but that the testing and visual checks are scheduled for the end of January, after which we will start assembly and shipping. We are at the mercy of their time slots, which are usually filled up 6 to 8 weeks in advance. Regrettably, we cannot force ourselves into our partner’s schedule; their timelines are rigid.

We’d like to have brought you better news and are equally bummed out by this development as you are. It’s now a waiting game in which we realize that patience is as much part of an ambitious startup as is production; we hope you agree with this line of thought. 

If you want to know more details or have any questions about your order, feel free to reach out through Customer Support! 


Support Team left to right: Kenneth Perry (live chat & email), Karlijn Peters (contact form & social media) and Astrid Peters ((social) media)


Kind regards, 

Team iQsquare

RMTL 10.01.2019 20:35

PM deluje kar v redu, sploh za to ceno :) A ni moteče pri vožnji, če prav razumem ta PM prestavi pedal bolj ven, verjetno vsaj 2 cm? 

ElTorro 10.01.2019 20:47

Čisto iz radovednosti - kako pa veš, da deluje kar v redu? Glede na to, da še niso niti enega proizvedli....


Pedal prestavi 16mm ven. Torej malenkost več, kot je razlika med povprečnim cestnim in gorskim kolesom. Prepričan sem, da tisti ki dejansko občutijo to razliko, ne gledajo poceni PMjev.

RMTL 10.01.2019 21:00

Deluje v redu, mislil sem, na izgled mi deluje v redu... 

Ne vem no, jaz ce malenkost prestavim blokeje za kak mm se ze pozna, vcasih se pojavi tudi kaksna bolecina v kolenu ce nisem imel dobro nastavljeno... je pa res, da ce pades na pedal, vsaj ne poskodujes PM za razliko od garmin vector, pa pa 900 EUR... po prvih testih, ce bodo seveda zadovoljivi, bom nabavil to zadevo:)

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI