2019 Pomurje, Burgenland, Zala... naše kolesarjenje, pohodi in drugo povezano s športom

Domov > Forum > 2019 Pomurje, Burgenland, Zala... naše kolesarjenje, pohodi in drugo povezano s športom

2019 Pomurje, Burgenland, Zala... naše kolesarjenje, pohodi in drugo povezano s športom

SORTIRAJ PO:
Nikita 04.05.2019 09:35

 Ka, tebe se je tipka zaskoučela? Tou je fčaseh dobro spucate, ehhhh! 😳

morison 04.05.2019 13:33

@Nikita

 Ka, tebe se je tipka zaskoučela? Tou je fčaseh dobro spucate, ehhhh! 😳

Zdaj  je  vredi 😄

Nikita 13.05.2019 19:25

 Naslednja vožnja se nekako planira po nekdanji moji... ko sem še treniral tudi za DOS! V smeri urinega kazalca, preko Ptuja do Konjic, Doliča, Slovenj Gradca, Dravograda, po dolini Drave... mogoče kje malce levo in desno in nekje pri Kamnici do Kungote in od tam... se že ve domov.


Tokrat se bom probal pri trasiranju za razliko od proge Morski konjiček (ta bo deležna nekih popravkov) izogibati nabijanju višincev.


Ampak vreme.... to smo se pa zamerili onemu zgoraj!

Nikita 16.05.2019 20:53

 Danes na enem portalu zasledil naslednji podatek: letošnji "ledeni možje" so doprinesli k največjemu mrazu in padavinam v zadnjih 41. letih!


Torej v letu, ko moram glede privat zadev urediti veliko stvari in mi časa zmanjkuje, torej v letu, ko bi moral trenirati za Dolomite, pa tega seveda ne morem početi, torej v letu, ko bi moral imeti že sedaj vsaj 5 kilogramov manj, pa jih nimam.


Verjetno bo potrebno v bodoče, da začnem  zahajati v cerkev? 😡

TEX 17.05.2019 22:10

 Pozdrav vsem , prosim za kak namig za prenocitev dveh kolesarskih popotnikih v okolici Lendave , pa ne  glih kak nobel hotel. 

Hvala

Nikita 18.05.2019 10:13
@TEX

 Pozdrav vsem , prosim za kak namig za prenocitev dveh kolesarskih popotnikih v okolici Lendave , pa ne  glih kak nobel hotel. 

Hvala

Tu ti ne morem pomagati. Upam pa, da se nekdo oglasi. Če bo to videl, bo po mojem Feri sigurno kaj stuhtal.

franklin 18.05.2019 10:32

@TEX

 Pozdrav vsem , prosim za kak namig za prenocitev dveh kolesarskih popotnikih v okolici Lendave , pa ne  glih kak nobel hotel. 

Hvala


Zdravo.  Ena opcija je to:   https://hotelvinarium.si/

najameš si celo vikendico za zmerno ceno.

Nikita 06.09.2019 12:49

Uh, kar nekaj mesecev brez objave? Nekaj o avanturah po Italiji in Švici, sicer res z zadržkom, ampak komaj ta teden sem se odločil, da se spet spravim k pisanju:

Italijanski trojček (I. dan) - Vzpon do jezera Cancano

Koga bo zanimalo si lahko prebere nadaljevanja, katera bodo sledila v ciklusu približno na en teden.

Nikita 18.09.2019 19:15

Nadaljevanje kolesarjenja... tokrat Stelvio z južne in severne strani v enem dnevu:

Italijanski trojček (II. dan) - Stelvio

eustahija 19.09.2019 11:08

Uživaš v penziji?

Nikita 19.09.2019 14:30

@eustahija

Uživaš v penziji?

Ja, mi je strahovito dolgčas in nikoli nimam časa! 👌

Nikita 23.09.2019 09:55

Še tretji dan, tokrat že "mučenja" po Italiji in Švici:


Italijanski trojček (III dan) - Vzpon na Mortirolo



Nikita 23.09.2019 10:15

Ker se približuje nedelja, še tole:


Dödölijada in Biciklijada

Nikita 07.10.2019 09:25

Še zadnja zgodbica našega štiridnevnega kolesarjenja po Italiji in deloma po Švici:

Italijanski trojček (IV. dan) - Proti Švici in domov

mv5267 07.10.2019 23:09

Nikita, lepo si opisal.  Prelaz po Foscagnu proti Livignu se imenuje Eira.  In še predlog, kakršnega sem ti dal že pred leti:  lepo bi bilo, da bi za pokrajinska imena uporabljal slovenske izraze, vsakokrat v naslovu prebrati Burgenland je kar moteče.  Upam, da mi ni tokrat ni potrebno utemeljevati (kot tudi ne napišeš Italia, die Schweiz/La Suisse/La Svizzera)?

Nikita 08.10.2019 08:55

@mv

Nikita, lepo si opisal.  Prelaz po Foscagnu proti Livignu se imenuje Eira.  In še predlog, kakršnega sem ti dal že pred leti:  lepo bi bilo, da bi za pokrajinska imena uporabljal slovenske izraze, vsakokrat v naslovu prebrati Burgenland je kar moteče.  Upam, da mi ni tokrat ni potrebno utemeljevati (kot tudi ne napišeš Italia, die Schweiz/La Suisse/La Svizzera)?

Te prispevke za polet.si sem pisal mislim da vsaj dva meseca po vrnitvi. Seveda si tudi nisem sproti zapomnil... kje vse se vozim. Ime tega prelaza sem videl na zemljevidu... sigurno je bila kakšna cesta... sicer pa tale prelaz proti Livignu vsaj s te strani ni nekaj posebnega, saj se povzpneš cca. 200 m. Toliko za pojasnilo, če je ime prelaza navedeno napačno.

Mene pa krajevna imena v slovenščini npr. avtstrijskih krajev kar motijo, razen večjih: Celovec, Dunaj, Železna Kapla... Na telefonu se mi velikokrat pojavi Vrbje... mislim, da je to Feldbach... tik ob meji je majhna vasica Zelting... po naše Zenkovci, ampak od nas kolesarjev bi težko našel koga, kateri bi izgovarjal ime kot Zenkovci... Samo do pomot bi prihajalo, kajti na cesti Lemerje proti Goričkemu prav tako obstaja vas Zenkovci.


Aja Burgeland? To je že večje področje, zdaj če se napiše Gradiščansko... po mojem tudi ni narobe. Moje mnenje je, da piši tako, da te kar najbolje razume čitalec... res, če napišeš Bejing pa vsak res tudi ne ve, da je to Peking? Saj je enako z državami? Kdo bo tulep isal United Kingdom...? Pa še Združeno kraljestvo se malo uporablja, ampak pomotoma uporabljamo izraz Anglija...


Vsekakor pa bom probal, kjer bo razumljivo res upoštevati tvoj predlog, saj po svoje tudi ni napačen!

Nikita 17.11.2019 21:03

Malce MTB zgodbe:

MTB zgodba o Goričkem



1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI