Razlika med Press Fit 71 in Shimano RS500?

Domov > Forum > Razlika med Press Fit 71 in Shimano RS500?

Razlika med Press Fit 71 in Shimano RS500?

SORTIRAJ PO:
Lentus 06.01.2019 18:39
Zanima me, ali je kakšna omembe vredna razlika med v naslovu navedenima ležajema gonilke. Ali je pri izbiri kolesa potrebno biti pozoren na to in izbrati nekoliko dražje kolo z vgrajenim Press Fit 71 gonilnim ležajem?
copi 07.01.2019 08:29
 Pressfit gre v okvirje s sredino brez navoja, rs 500 pa v okvirje s sredino z navojem.Pri nakupu glej na drugo opremo tu gre samo za razliko v okvirju. Okvirji s pressfitom so novejši. Razlike v kvaliteti ležajev ni razen v tem da ti presffit lahko prej začne škripati, rs500 je bolj preprost za servis.
icindr2 07.01.2019 23:47

@copi
 Pressfit gre v okvirje s sredino brez navoja, rs 500 pa v okvirje s sredino z navojem.Pri nakupu glej na drugo opremo tu gre samo za razliko v okvirju. Okvirji s pressfitom so novejši. Razlike v kvaliteti ležajev ni razen v tem da ti presffit lahko prej začne škripati, rs500 je bolj preprost za servis.

Tudi novi okvirji so z navoji. So tudi gonilke (Aero) ki se ne morejo montirat na pressfit. Kot uporabniku ti je pa čisto vseeno katerega vzameš. Razlika je v proizvodnji ležajev in designu samih okvirje, je lažje vse s pressfit, prav tako je hitrejša sestava kolesa. Baje da se ohišje/vložek (Alu ali Carbon) hitrejše obnuca pri PF kot navoj in alu vložek pri threaded BB...ampak razen če vsak mesec menjaš ležaje je to itak nepomembno..ti bo v 30letih po tolkih menjavah prej kaj drugega na okvirju šlo 😂😂

copi 08.01.2019 09:19
@icindr2

@copi

Tudi novi okvirji so z navoji. So tudi gonilke (Aero) ki se ne morejo montirat na pressfit. Kot uporabniku ti je pa čisto vseeno katerega vzameš. Razlika je v proizvodnji ležajev in designu samih okvirje, je lažje vse s pressfit, prav tako je hitrejša sestava kolesa. Baje da se ohišje/vložek (Alu ali Carbon) hitrejše obnuca pri PF kot navoj in alu vložek pri threaded BB...ampak razen če vsak mesec menjaš ležaje je to itak nepomembno..ti bo v 30letih po tolkih menjavah prej kaj drugega na okvirju šlo 😂😂

Seveda so tudi novi okvirji z navojem saj je tako tudi bilo postavljeno vprašanje.Pressfit se je pojavil ko so proizvajalci okvirjev začeli nižati težo okvirjev tako da so naredili sredino brez navojne puše, ki je bila kovinska. Edina prednost pressfita je po mojem mnenju lažje kolo za nakaj g mrtve teže. Vse ostalo montaža, demontaža kompaktnost je na strani navojnih sredin. Pri pressfitih je tudi večja možnost "čričkov". Nekaj na to temo govori tudi informacija, da Peter Sagan ne vozi pressfita vsaj po mojih inf.

Lentus 08.01.2019 18:54

Hvala obema za dobro obrazložitev.

Dejansko sprašujemm zato, ker imam naročeno kolo Giant TCR Advanced 2 2019 in sem šele sedaj zasledil, da ima vgrajen ležaj gonilke rs500, dražji Advanced 1, (ki ima sicer isti okvir) pa ima Press Fit 71 in me je malo zaskrbelo glede vzdržljivosti in kvalitete ležaja.

Očitno je skrb odveč.

1
Zadnji komentarji v kategoriji "CESTNO & TREKING"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI