Merjenje utripa na zapestju

Domov > Forum > Merjenje utripa na zapestju

Merjenje utripa na zapestju

SORTIRAJ PO:
Milk- 28.01.2019 08:04
 
Milk- 28.01.2019 08:24

 Prejšni teden sem kupil Garmina 35, ki ima merjenje utripa na zapestju. Do sedaj sem imel pas, ki pa dostikrat ni delal tako kot bi moral. Glede na to, da je to sedaj skoraj standard in glede na to, da ima Garmin 35 tri lučke za zaznavanje utripa, sem pričakoval precej zanesljivo delovanje. Vedel sem, da popolne natančnosti najbrž ne bo in da kdaj pa kdaj lahko pride tudi do odstopanj, toda v majah sprejemljivega.

Danes nameravam uro nesti nazaj, ker je, kar se tiče merjenja utripa, popolnoma neuporabna. Včeraj ko sem šel dokaj hitro po klancu navzgor na Jošta, mi je precej časa (ne samo na začetku!) kazala utrip med 100 in 120. To se je izmenjevalo s realnim utripom, ki je bil med 130 in 140. (Vse se je dogajalo pri podobni strmini in enaki hitrosti!). Ko sem se vračal nazaj, pa mi je ob počasni hoji navzdol z vmesnimi kratkimi postanki, kazala utrip 155, ki pa se je počasi spustil do 140. Po kakih desetih ali celo petnajstih minutah pa se je v trenutku znižal pod 90, kar je bila realna vrednost.

Zanima me, če ste tisti, ki imate ure z merjenjem utripa na zapestju pozorni na vrednosti, ki jih kaže ura in če tudi pri ostalih urah prihaja do nerazumnih odstopanj. Ali je to problem tehnologije ali samo te ure, oziroma modela, saj sem pri znancu, ki ima enako uro, prav tako opazil odstopanja, toda nekoliko manjša.

bécane11488 28.01.2019 09:16

 Za neko resno merjenje te zadeve na zapestju še niso in vprašanje kdaj bodo ok. Jaz uporabljam na zapestju za hojo, hicking, na kolesu pa pas. Pomembno je tudi, da jo imaš pravilno nameščeno, torej  za kostjo na zapestju in dokaj čvrsto, ura ne sme opletati in se premikati.

So pa razlike med urami. Težave, ki jih opisuješ, se mi pojavijo na Samsung Gear S3, sicer te ure ne uporabljam za šport, sem jo pa nekajkrat testiral in se je dogajalo ravno to, da ko sem samo hodil, je kazalo utrip 150, ko sem šel v klanec in začutil hitrejši utrip, pa 100 :)

Garmnin 935 je veliko bolj natančen, odstopanja so, če dodam pas, ni pa teh extremnih felerjev, je konstanta, ko gre utrip gor ura kaže gor in obratno.

Seveda, če so ti podatki utripa pomembni itak obvezno dodat pas.

upetje 28.01.2019 09:54
 Uporabljam Garmin 935. Razlike so velike, prevelik čas za odziv na spremembo pulza, za intervale je merjenje utripa na zapestju neuporabno. 
Milk- 28.01.2019 11:50
 Pašček sem imel na pravem mestu in dovolj zategnjen. Ko sem videl, da ne kaže pravilno, sem nekoliko premikal uro, pa ni pomagalo. Trening glede na srčni utrip je za napredek in vzdrževanje kondicije precej pomemben. Jaz sem zadnji dve leti, ker mi pas prav tako ni deloval zadovoljivo natančno, ta način treninga skoraj opustil. Sedaj sem se odločil, da bom več treniral na ta način. Pas je nekoliko nerodno vsakič pripenjati in tudi med tekom nekoliko moti, zato sem se odločil za uro s senzorjem. Ta tehnologija bo morala biti očitno še precej izpopolnjena, da jo bodo lahko uporabljali tekmovalci in boljši rekreativci. Očitno bom moral vseeno najprej poskusiti z zamenjavo baterije v pasu ali za zamenjavo pasu, ki je že precej slab.
marom 28.01.2019 13:25
@Milk-
 Pašček sem imel na pravem mestu in dovolj zategnjen. Ko sem videl, da ne kaže pravilno, sem nekoliko premikal uro, pa ni pomagalo. Trening glede na srčni utrip je za napredek in vzdrževanje kondicije precej pomemben. Jaz sem zadnji dve leti, ker mi pas prav tako ni deloval zadovoljivo natančno, ta način treninga skoraj opustil. Sedaj sem se odločil, da bom več treniral na ta način. Pas je nekoliko nerodno vsakič pripenjati in tudi med tekom nekoliko moti, zato sem se odločil za uro s senzorjem. Ta tehnologija bo morala biti očitno še precej izpopolnjena, da jo bodo lahko uporabljali tekmovalci in boljši rekreativci. Očitno bom moral vseeno najprej poskusiti z zamenjavo baterije v pasu ali za zamenjavo pasu, ki je že precej slab.


marom 28.01.2019 13:33
@marom
@Milk-
 Pašček sem imel na pravem mestu in dovolj zategnjen. Ko sem videl, da ne kaže pravilno, sem nekoliko premikal uro, pa ni pomagalo. Trening glede na srčni utrip je za napredek in vzdrževanje kondicije precej pomemben. Jaz sem zadnji dve leti, ker mi pas prav tako ni deloval zadovoljivo natančno, ta način treninga skoraj opustil. Sedaj sem se odločil, da bom več treniral na ta način. Pas je nekoliko nerodno vsakič pripenjati in tudi med tekom nekoliko moti, zato sem se odločil za uro s senzorjem. Ta tehnologija bo morala biti očitno še precej izpopolnjena, da jo bodo lahko uporabljali tekmovalci in boljši rekreativci. Očitno bom moral vseeno najprej poskusiti z zamenjavo baterije v pasu ali za zamenjavo pasu, ki je že precej slab.


Podoben problem, pas tudi meni ne deluje ok, in še normalno dihati je veliko težje. Garmin 935 mi kaže utrip na zapestju čisto odvisno od športa. Na kolesu popolnoma točno. Na teku točno, pod pogojem, da ni preveč mrzlo in da pred tekom nekaj časa počakaš, da se pulz "umeri". Pri uporabi palic (smučarski tek ipd.) ali kakršnemkoli prevelikem tresenju roke,meni kaže cca 20 utripov preveč. Pomaga tudi, če dam uro čim nižje na roki proti zapestju ampak to je verjetno odvisno od poteka žil, gostote dlak itd.

copi 28.01.2019 21:35
 Merilci srčnega utripa na zapestju so za kavčarje ne pa aktivne športnike.Milk drugič pa pred kakšnim trapastim nakupom preberi kakšen forum na to temo.Po toči zvoniti je prepozno.
bécane11488 29.01.2019 06:52

 Tako kot zapestni merilec krvnega tlaka ne more nadomestiti tistega nadlahtnega za tiste, ki si morajo meriti iz zdravstvenih razlogov, tudi ročni hrm ne more nadomestiti pasu, če rabiš spremljati utrip iz zdravstvenih razlogov ali pa za bolj resen trening.

So pa IMHO zapestne ure čist ok za rekreacijo in če je njen namen motivacijski, da vidiš koliko si pretekel/prehodil/prevozil; koliko cca kcal je šlo v zrak, da veš al' lahko poješ celo ali le pol pizze in, da boš še malo v plusu, etc.

In tisti, ki se greste mal bol zares, ne morte kupit ure s pasom za 20 eur, ker vam bo vsak kandelaber zagrenil življenje. Kaj je dobro, pa dandanes ni težko ugotoviti, pri vseh virih informacijah!

Milk- 31.01.2019 11:48
@copi
 Merilci srčnega utripa na zapestju so za kavčarje ne pa aktivne športnike.Milk drugič pa pred kakšnim trapastim nakupom preberi kakšen forum na to temo.Po toči zvoniti je prepozno.
Ni prepozno, ker sem uro po dveh dneh vrnil. Zanimalo me je predvsem, če so boljši in dražji modeli bolj zanesljivi in natančni, ali se tudi pri modelu 700 in 900 pojavljajo enake težave. Pa tudi kako je s tem pri drugih proizvajalcih, naprimer pri Polarju.

copi 31.01.2019 12:04
 In kaj si ugotovil? So dražji modeli boljši?
bostjan234 31.01.2019 12:17
bécane11488 31.01.2019 15:16
@Milk-
@copi
 Merilci srčnega utripa na zapestju so za kavčarje ne pa aktivne športnike.Milk drugič pa pred kakšnim trapastim nakupom preberi kakšen forum na to temo.Po toči zvoniti je prepozno.
Ni prepozno, ker sem uro po dveh dneh vrnil. Zanimalo me je predvsem, če so boljši in dražji modeli bolj zanesljivi in natančni, ali se tudi pri modelu 700 in 900 pojavljajo enake težave. Pa tudi kako je s tem pri drugih proizvajalcih, naprimer pri Polarju.

To bi bila zanimiva tema za spremljanje prodajalcev. Daj povej kje si kupil, me zanima, če bo novemu kupcu prodana kot nova in nerabljena (je bila samo v izložbi:)) !?

StaraKost 31.01.2019 16:52

 Boljši, dražji in celo najdražji modeli, so še vedno  neuporabni za malo resnejše meritve.

Jaz zadnja leta bolj tečem in me pas pri teku, nikoli ni motil, pri kolesarjenju pa sploh. Zato ne razumem tistih, ki pravijo, da jih pas moti. Pas po vsaken treningu splaknem pod mlačno vodo, da se spere sol. To je predpogoj, da dobro deluje. Kljub temu ga vsako leto zamenjam, ker stane samo okoli 15€. Pas je zelo lahek in mehak. Z meritvami sem zelo zadovoljen. Še to uporabljam V800, pas in senzor H7.

Milk- 01.02.2019 16:49

 Drugih podatkov kot teh, v tej temi, nimam, zato tudi sprašujem in ne morem vedeti, če so dražji boljši. Ravno zato, da bi to izvedel, sem odprl to temo. Iz do sedaj povedanega bi lahko sklepal, da tudi dražji modeli niso toliko natančni, da bi podatke o utripu lahko uporabil za resnejše načrtovanje, spremljanje in analize treningov, še posebno tistih, kjer je utrip zelo pomemben podatek, kot so naprimer intervalni treningi.

S pasom pa sem imel nekaj težav najbrž zato, ker sem z njim ravnal povsem drugače, kot je opisal Stara Kost.

Res je tudi, da so bili stari (trdi) pasi lahko precej moteči. Novi, mehki, so do stalnih uporabnikov veliko prijaznejši.

StaraKost 02.02.2019 22:45
 Meritev utripa na zapestju je najbolj nezanesljiva prav pri intervalnem treningu. Po mojih izkušnjah je HR pri intervalih, posebej krajših, popolnoma neuporaben. Saj veliki del  intervala porabiš, da prideš do planiranega utripa. Tako, da pri enem samem intervalu greš, čez več HR con. Prav zaradi tega mi je pri pri teku, ko delal  intervalne, vedno  vodilo tempo ali planirani čas za interval. Pri kolesarjanju pa potrebna moč. Utrip je samo sekundarna meritev, ki mi  pove, kako je na ta dan telo reagiralo na takšno obremenitev. 
senseigo 03.02.2019 12:31
 Polar od M 400 naprej pa gasa, jaz uporabljam V800 odlično deluje............
ElTorro 03.02.2019 13:22

@StaraKost
 Meritev utripa na zapestju je najbolj nezanesljiva prav pri intervalnem treningu. Po mojih izkušnjah je HR pri intervalih, posebej krajših, popolnoma neuporaben. Saj veliki del  intervala porabiš, da prideš do planiranega utripa. Tako, da pri enem samem intervalu greš, čez več HR con. Prav zaradi tega mi je pri pri teku, ko delal  intervalne, vedno  vodilo tempo ali planirani čas za interval. Pri kolesarjanju pa potrebna moč. Utrip je samo sekundarna meritev, ki mi  pove, kako je na ta dan telo reagiralo na takšno obremenitev. 

+1 glede (ne)uporabnosti utripa pri intervalni vadbi.

Poleg tega, da na sam utrip vplivajo tudi drugi dejavniki (kot si napisal), je tudi dejstvo, da utrip ne odraža tega, kaj delaš v tem trenutku, ampak kaj si delal malo prej.

copi 04.02.2019 08:53
@StaraKost

 Boljši, dražji in celo najdražji modeli, so še vedno  neuporabni za malo resnejše meritve.

Jaz zadnja leta bolj tečem in me pas pri teku, nikoli ni motil, pri kolesarjenju pa sploh. Zato ne razumem tistih, ki pravijo, da jih pas moti. Pas po vsaken treningu splaknem pod mlačno vodo, da se spere sol. To je predpogoj, da dobro deluje. Kljub temu ga vsako leto zamenjam, ker stane samo okoli 15€. Pas je zelo lahek in mehak. Z meritvami sem zelo zadovoljen. Še to uporabljam V800, pas in senzor H7.


Si mogoče že preizkusil vantage?



marom 04.02.2019 14:42

@Milk-

 Drugih podatkov kot teh, v tej temi, nimam, zato tudi sprašujem in ne morem vedeti, če so dražji boljši. Ravno zato, da bi to izvedel, sem odprl to temo. Iz do sedaj povedanega bi lahko sklepal, da tudi dražji modeli niso toliko natančni, da bi podatke o utripu lahko uporabil za resnejše načrtovanje, spremljanje in analize treningov, še posebno tistih, kjer je utrip zelo pomemben podatek, kot so naprimer intervalni treningi.

S pasom pa sem imel nekaj težav najbrž zato, ker sem z njim ravnal povsem drugače, kot je opisal Stara Kost.

Res je tudi, da so bili stari (trdi) pasi lahko precej moteči. Novi, mehki, so do stalnih uporabnikov veliko prijaznejši.


Če že imaš kakšno uro ali pa pametni telefon, je tole meni najboljši merilec utripa za na roko (ne na zapestju ampak ga daš kamorkoli drugam - pod komolec itd.).


Na pametnem telefonu si daš kakšno aplikacijo, ki omogoča zvočne opomnike, in ti govori trenutne vrednosti itd, tako da imaš lahko telefon v žepu in samo poslušaš vrednosti utripa, čas, razdaljo,tempo itd.


Na uri pa povežeš kot katerikoli drug senzor.


https://www.scosche.com/rhythm-plus-heart-rate-monitor-armband

marom 04.02.2019 15:34

@StaraKost

 Boljši, dražji in celo najdražji modeli, so še vedno  neuporabni za malo resnejše meritve.

Jaz zadnja leta bolj tečem in me pas pri teku, nikoli ni motil, pri kolesarjenju pa sploh. Zato ne razumem tistih, ki pravijo, da jih pas moti. Pas po vsaken treningu splaknem pod mlačno vodo, da se spere sol. To je predpogoj, da dobro deluje. Kljub temu ga vsako leto zamenjam, ker stane samo okoli 15€. Pas je zelo lahek in mehak. Z meritvami sem zelo zadovoljen. Še to uporabljam V800, pas in senzor H7.


Mogoče precej amaterskih športnikov (poudarek na amaterskih) preveč resno jemlje te meritve med trenigom...od HR, moči,itd., dosežen čas v "nadzorovanem okolju" je izjema. Kupiš pač tisto,kar ti najbolj ustreza. Tudi Hr na zapestju je lahko čisto OK, boljši je sicer tisti na podlakti. Odlično, da večine pas za HR ne moti...smo si pač različni :-)


Osebno sicer ne moč na kolesu, ne HR, ne moč na teku, niso nekaj na čemer bi osnoval trening ampak jih merim zgolj iz radovednosti...bolj se mi zdi pomemben HR v mirovanju, ki se ga lahko izmeri brez vsakih merilcev,le sekunde rabiš :-) in glede na ta HR se lahko prilagaja intenzivnost/vrsto vadbe, med katerimi sam bolj poredko pogledam kakšne vrednosti imam, ampak samo na koncu koliko CRjev-,Kom-ov ali PRjev je "padlo" :-) zaenkrat ta metoda deluje zelo učinkovito, pa še popolnoma prilagodljiva je, ker izhaja iz počutja (bottom-up) in ni treba slediti nekim vnaprej določenim planom treninga (top-down pristop) itd.


StaraKost 04.02.2019 18:20
@copi
@StaraKost

 Boljši, dražji in celo najdražji modeli, so še vedno  neuporabni za malo resnejše meritve.

Jaz zadnja leta bolj tečem in me pas pri teku, nikoli ni motil, pri kolesarjenju pa sploh. Zato ne razumem tistih, ki pravijo, da jih pas moti. Pas po vsaken treningu splaknem pod mlačno vodo, da se spere sol. To je predpogoj, da dobro deluje. Kljub temu ga vsako leto zamenjam, ker stane samo okoli 15€. Pas je zelo lahek in mehak. Z meritvami sem zelo zadovoljen. Še to uporabljam V800, pas in senzor H7.


Si mogoče že preizkusil vantage?



Ne, ker je zaenkrat slabši kot V800. Redno spremljam FB Vantage skupino. Še vedno ima porodne težave na več področij. GPS je zaenkrat manj natančen kot V800. OHR meritev je še vedno nezanesljiva. Kljub temu, da ima nekaj novih funkcij, še vedno nima nekaj zelo uporabnih, ki jih ima V800. Bo treba še počakati.

StaraKost 04.02.2019 18:32

 @marom

Na osnovi utripa v mirovanju ne moreš planirati nobene obremenitve.  Utrip v mirovanju ti samo pove ali si spočit ali ne. Pa rudi to ni popolnoma zanesljivo. Za planiranje napredka potrebuješ konkretne številke in konkreten plan. Potrebuješ meritve, ki kažejo tvojo zmogljivost in na osnovi njih gradiš višino obremenitev  na treningih.

Za začetnika je dovolj, da miga. V začetku je to dovolj za napredek. Vprašanje je do kdaj?

Samo za uživanje na kolesu in v teku, ne potrebuješ "ničesar".

copi 04.02.2019 18:38
@StaraKost
@copi
@StaraKost

 Boljši, dražji in celo najdražji modeli, so še vedno  neuporabni za malo resnejše meritve.

Jaz zadnja leta bolj tečem in me pas pri teku, nikoli ni motil, pri kolesarjenju pa sploh. Zato ne razumem tistih, ki pravijo, da jih pas moti. Pas po vsaken treningu splaknem pod mlačno vodo, da se spere sol. To je predpogoj, da dobro deluje. Kljub temu ga vsako leto zamenjam, ker stane samo okoli 15€. Pas je zelo lahek in mehak. Z meritvami sem zelo zadovoljen. Še to uporabljam V800, pas in senzor H7.


Si mogoče že preizkusil vantage?



Ne, ker je zaenkrat slabši kot V800. Redno spremljam FB Vantage skupino. Še vedno ima porodne težave na več področij. GPS je zaenkrat manj natančen kot V800. OHR meritev je še vedno nezanesljiva. Kljub temu, da ima nekaj novih funkcij, še vedno nima nekaj zelo uporabnih, ki jih ima V800. Bo treba še počakati.

Zanimivo,da ima ta špartanski model v800 boljši GPS  kot vantage, ki poleg GPS uporablja glonass. Nekje sem celo prebral, da glonass ni neka huda pridobitev glede navigacije.



marom 04.02.2019 20:58

@StaraKost

 @marom

Na osnovi utripa v mirovanju ne moreš planirati nobene obremenitve.  Utrip v mirovanju ti samo pove ali si spočit ali ne. Pa rudi to ni popolnoma zanesljivo. Za planiranje napredka potrebuješ konkretne številke in konkreten plan. Potrebuješ meritve, ki kažejo tvojo zmogljivost in na osnovi njih gradiš višino obremenitev  na treningih.

Za začetnika je dovolj, da miga. V začetku je to dovolj za napredek. Vprašanje je do kdaj?

Samo za uživanje na kolesu in v teku, ne potrebuješ "ničesar".


@StaraKost


Se te bere kot članke o treningu pred 30 leti. Ja,takrat smo trenirali kot opisuješ,ampak časi se spreminjajo. Drugačnost še ne pomeni,da je nekdo začetnik. Oziroma,mogoče res,ampak bolj kot začetnik bolj naprednega pristopa :-)

Ne bi preveč razglabljal, najprej priporočam kakšen strokoven članek o pulzu v mirovanju in različnih območjih le tega. Enako kot pri HR med obremenitvijo obstajajo območja HR v mirovanju. In, če upoštevaš še bioritem človeka, lahko zelo dobro prilagodiš trening na podlagi tega. Res pa moras najprej poznati in razumeti ta območja.


Kakorkoli,mislim,da ni treba ljudi prepričevati,da za napredek nujno potrebujejo nek konkreten plan in striktno sledenje le temu. Če neplansko treniranje kot sem ga opisal, deluje tudi za top dosežke v državi v različnih športih, je verjetno OK tudi za običajne športnike. 


Še sploh,ker sem prevečkrat videl ljudi,ki slepo sledijo planom in potem,ko ni željenega napredka,doživijo neprijetne psihične težave.


Res je, plan veliko ljudem olajša pot do napredka,ker jim je to lažje kot bolj poglobljeno razumevanje lastnega telesa.

Ni pa to edina pot do napredka tudi za top športnike.

PlaviPavo 05.02.2019 07:31
@marom

@StaraKost

 @marom

Na osnovi utripa v mirovanju ne moreš planirati nobene obremenitve.  Utrip v mirovanju ti samo pove ali si spočit ali ne. Pa rudi to ni popolnoma zanesljivo. Za planiranje napredka potrebuješ konkretne številke in konkreten plan. Potrebuješ meritve, ki kažejo tvojo zmogljivost in na osnovi njih gradiš višino obremenitev  na treningih.

Za začetnika je dovolj, da miga. V začetku je to dovolj za napredek. Vprašanje je do kdaj?

Samo za uživanje na kolesu in v teku, ne potrebuješ "ničesar".


@StaraKost


Se te bere kot članke o treningu pred 30 leti. Ja,takrat smo trenirali kot opisuješ,ampak časi se spreminjajo. Drugačnost še ne pomeni,da je nekdo začetnik. Oziroma,mogoče res,ampak bolj kot začetnik bolj naprednega pristopa :-)

Ne bi preveč razglabljal, najprej priporočam kakšen strokoven članek o pulzu v mirovanju in različnih območjih le tega. Enako kot pri HR med obremenitvijo obstajajo območja HR v mirovanju. In, če upoštevaš še bioritem človeka, lahko zelo dobro prilagodiš trening na podlagi tega. Res pa moras najprej poznati in razumeti ta območja.


Kakorkoli,mislim,da ni treba ljudi prepričevati,da za napredek nujno potrebujejo nek konkreten plan in striktno sledenje le temu. Če neplansko treniranje kot sem ga opisal, deluje tudi za top dosežke v državi v različnih športih, je verjetno OK tudi za običajne športnike. 


Še sploh,ker sem prevečkrat videl ljudi,ki slepo sledijo planom in potem,ko ni željenega napredka,doživijo neprijetne psihične težave.


Res je, plan veliko ljudem olajša pot do napredka,ker jim je to lažje kot bolj poglobljeno razumevanje lastnega telesa.

Ni pa to edina pot do napredka tudi za top športnike.


Meni na začetku merjenje na zapestju ni kazalo enakih vrednosti kot s prsnim pasom. Po forumskih navodilih jo med tekom zapnem dve luknjici tesneje kot običajno in zdaj so vrednosti enake. Ura je Garmin 225. 

@marom: Luštno se mi zdi, kako si na hitro in blagohotno zaključil, da bi se StaraKost moral naučit osnov o vlogi utripa. Tako za začetek. Da bo vedel, kaj govori. Daj se še ti. O tem, kaj je StaraKost že prispeval na tem forumu.




StaraKost 05.02.2019 09:40

 Da malo stopim v bran OHR meritvi. OHR ima svoj pravi smisel pri celodnevni in nočni  meritvi utripa, ker na ta način dobimo določene podatke, ki jih drugače ne moremo. To, da je pri urni ali nekaj urni obremenitvi za časa treninga bilo nekaj odstopanja ne spremeni končno dnevno meritev veliko.

Nekateri imajo težave pri OHR merjenju ne samo zaradi slabih senzorjev ali izvedbe. Problematičan je lahko že različen "tip kože", barva kože in posebej temperatura kože, ki lahko upliva na kvaliteto meritve. 

Če uporabljamo OHR meritev za to za, kar je namenjena + za manj zahtevne visokointenzivne treninge, so meritve zadovoljive. Za natančne meritve se še vedno priporoča merilni pas na prsih. Vsak se mora sam odločiti, kaj je za njega pomembno. Prav zato ura omogoča obe vrsti meritve.

@maron

Ko se zbudiš boš ugotovil, da še vedno vsi športniki hodijo na obremenilna testiranja in še vedno merijo obremenitve med treningom in tekmo. In prav te meritve uporabljajo pri planiranju treningov, da lahko popravijo svoje slabosti v primerjavi z drugimi in samim seboj. Čudno, da oni, če že jaz ne vem, ne vedo, da obstajajo področja utripa v mirovanju na osnovi katerih lahko bolj natančno in bolj enostavno pridejo do enakega rezultata.

Da se da trenirati in tekmovati tudi samo po občutku je popolnoma jasno. Saj so tako tekmovali in zmagovali vsi bivši šampioni, ker so takrat  imeli na razpolago samo merjenje časa in svoje občutke.  

Ne boš verjel, da smo si že pred več kot 50 leti merili juratnji utrip v mirovanju, ker ga med vožnjo nismo mogli. Še sedaj imam zvezek kjer imam zapisane vse treninge, kilometre, hitrosti, čase in jutarnji utrip.


WHBross 05.03.2019 09:46

Imam Polar Vantage V. Merilec srčnega utripa na zapestju praktično ne odstopa od prsnega merilca. Testirano na vsaj 20 večurnih treniningih (ura na zapestju, prsni merilec povezan s telefonom).

Međutim, bi rekli naši južni bratje. To velja zgolj pod pogojem, da se zapestje med vadbo bistveno ne premika. To ne pomeni, da moraš imeti zapestje fiksirano. Pri teku, hoji, itd. kjer pride do določenega minimalnega upogibanja zapestja, zadeva deluje v nulo. Problem nastopi v primeru, da hodite v hrib/turno smučate s palicami ali pa da pri vožnji kolesa intenzivneje upogibate zapestje (recimo, ko vstanete s sedeža, šprintih, itd.). V tem primeru se zapestje intenzivno upogiba in takrat tudi 9 led senzorjev (kolikor jih premore Vantage V) ne pomaga . Rešitev za slednje primere je, da uro namestite nekoliko više na roki, recimo 5 cm stran od zapestja.


p.s. GPS od Polar V800 se ne more primerjati z Vantage V in tudi na splošno je Vantage V klaso boljša. Res da niso dodali še vseh funkcionalnosti V800 (večino pa že), je pa celoten procesor, povezljivost z drugimi napravami bistveno hitrejše, da baterije, ki zdrži 40 ur aktivnega merjenja z vklopljenim gps-om niti ne omenjam (slednje je bil tudi glavni razlog za nakup, poleg zapestnega merilca seveda). Lastnik V800 sem bil 4 leta.


lpa


Merlin 05.03.2019 21:44

 Uporabljam sem dva One +,Microsoft band 2 ,Samsung Ger fit2 Samsung Gear fit2 pro in zdaj Polar M600. Samsunga sta se pri višjih pulzih izgubila. Microsoftov band in PM600 pa delujeta v vseh okoliščinah OK. Pri Microsoftu je žal pasek problematičen deluje pa super. Ravno tako z Polarjem, ki ima kar 6 ledic ni težav. Seveda tudi Polar pri kratkih intervalih zaostaja za cca 4 utripe. Kar je zame sprejemljivo.


1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI