Prodaja na Bolhi

Domov > Forum > Prodaja na Bolhi

Prodaja na Bolhi

SORTIRAJ PO:
simc 05.02.2019 12:19

 Pozdravljeni,

ali ima kdo izkušnje s prodajo kolesa na Bolhi. Dogaja se mi namreč , da me sprašujejo samo neki tujci. Piše mi v angleščini in kar neka čudna imena vse skupi mi je zelo čudno ali pa sem samo nezaupljiv.

Hvala za mnenja

Lp

giant_biker 05.02.2019 12:38
 Nategancija. Preko maila so me kontaktirali z dvema naslovoma in isto vsebino. So celo predlagali nekoliko višjo ceno (zaradi poštnine). Zahtevajo samo PayPal podatke.....
piki7 05.02.2019 13:51

 Nič dat od sebe, gre za standard nateg.

Če imaš pa čas, pa si kr dopisuj z njimi in jih nateguj nazaj z fake podatki :)

SHad 05.02.2019 14:53
 Kar se tiče prodaje biciklov in opreme daj raje tu oglas. Bolhi se najraje izognem.
bécane11488 05.02.2019 15:30

 Angleške in tudi druge sumljive maile je treba takoj brisat, itak spam! Briši tudi maile, ki so v SLO in želijo povratno informacijo na tuje tel številke ali email naslove. Sedaj so že tako napredni, da uporabijo Google translate :) Resen kupec te bo vedno poklical na telefon; ok tudi preko maila kontaktirajo, imajo vsaj nek normalen mail, ampak še vse kar mi je bilo poslano preko maila, so bili v glavnem preprodajalci, ki so hoteli nižati nastavljeno ceno za 50+%; take modele po hitrem postopku pošljem ...

Drugače pa sem prodajal že 5 koles v preteklosti, oglase dal na bicikl in bolho, z bicikla nobeden za noben oglas kontaktiral, na bolhi vse prodal. Vseh 5 me je lepo poklicalo na telefon in tudi ceno smo še mal poglihal, ampak v normalnih mejah.

robizo 05.02.2019 16:15

 Na bolhi in verjetno drugih prodajalnah se ti oglašajo goljufi s približno takimi sporočili:

 Zjutraj je ta oglas še v prodaji? prosim, odgovorite mi nazaj (andrejamasa01@gmail.com) hvala

Ali še vedno imate? odgovorite mi na moj e-poštni naslov (tanjamaja42@gmail.com)

Ali je še vedno na voljo za prodajo? Če je odgovor pritrdilen neposredno na moj email ... filipgomez89@gmail.com

Že to je dokaz, da niso resni, ker pošiljajo sporočilo na vse kar prodajaš in jim zato ne gre za nakup določene stvari ampak samo, da bi zagrabil vabo. 

Kako goljufija poteka je lepo opisano tukaj: https://siol.net/digisvet/nasveti/prodajali-smo-robotski-sesalnik-kupec-pa-je-imel-z-nami-drugacne-nacrte-489048

Po povzetju pošiljam samo slovenskim kupcem nekje do vrednosti 200 eur, če je vrednost večja, pa samo denar na roko za blago.

BosS 05.02.2019 17:07

Ob prenovi smo bili tudi na Bicikel.com deležni "robotskih" objav, množičnih registracij in še česa.
Nekaj podobnih kot jih navajate. To je zdaj urejeno.

Me je pa presenetilo, da sem bil teh objav oziroma zasebnih sporočil na bolhi, deležen pred kratkim.

V obeh primeri sem takoj posredoval sporočila na možnost pogovora v živo. V kratkem času sem prejel od njihove podpore povratno informacijo, da je bil uporabnik onemogočen. To se jim očitno dogaja redno in dnevno. Da se to ustrezno uredi, brez tega, da se zmanjša obisk praktično ne gre in to zaradi bolj restriktivne registracije.

janko30 05.02.2019 21:27
@robizo

 Na bolhi in verjetno drugih prodajalnah se ti oglašajo goljufi s približno takimi sporočili:

 Zjutraj je ta oglas še v prodaji? prosim, odgovorite mi nazaj (andrejamasa01@gmail.com) hvala

Ali še vedno imate? odgovorite mi na moj e-poštni naslov (tanjamaja42@gmail.com)

Ali je še vedno na voljo za prodajo? Če je odgovor pritrdilen neposredno na moj email ... filipgomez89@gmail.com

Že to je dokaz, da niso resni, ker pošiljajo sporočilo na vse kar prodajaš in jim zato ne gre za nakup določene stvari ampak samo, da bi zagrabil vabo. 

Kako goljufija poteka je lepo opisano tukaj: https://siol.net/digisvet/nasveti/prodajali-smo-robotski-sesalnik-kupec-pa-je-imel-z-nami-drugacne-nacrte-489048

Po povzetju pošiljam samo slovenskim kupcem nekje do vrednosti 200 eur, če je vrednost večja, pa samo denar na roko za blago.



janko30 05.02.2019 21:28
 Dobil ponudbe iz popolnoma istih mailov, polomljeni google prevajanje, skratka nateg.
steveO 06.02.2019 09:33

 Ok ampak kaj lahko mi naredimo da se bo to nehalo???

Ker takšne stvari ubijajo zaupanje in trgovanje s kolesi ipd....

burek66 06.02.2019 09:55

Enostavno: Na Bolhi objaviš svoj telefon. Tisti, ki je resen te bo poklical in kaj vprašal.

Sporočila pa ravno zaradi spamerjev ne beri.

  

robizo 06.02.2019 11:17

 Po moje bi se dalo, čeprav zgoraj berem, da bi se potem drastično zmanjšal obisk. Vsi ti goljufi so registrirani samo nekaj ur, potem pa se sami zbrišejo ali pa jih vzdrževalci strani. 

Ob registraciji bi se uvedlo nekaj v smislu "nisem robot", ampak ne klikanje kvadratkov na katerih so recimo prometni znaki, temveč naprimer tri vprašanja v smislu: "Kateri sorodnik je sestrin sin ?" Odgovor "nečak" bi moral vtipkati ročno. Dovolj bi bilo 100 takih vprašanj, izmed katerih bi bila tri vprašanja ob vsaki registraciji naključno izbrana. 

Tisti, ki pa tega ne bi zmogel, bi imel pa še zmerom možnost obrnit se na podporo. In če bi bilo ob prijavi napisano pojasnilo, da je to namenjeno preprečevanju registracij namišljenih uporabnikov - goljufov, sem prepričan, da ne bi bilo toliko manj registracij.

Ves čas govorim o prvi registraciji, ko bi bil pa enkrat registriran, bi pa bila prijava enako enostavna, kot je sedaj.

nemelk 06.02.2019 14:43
 Jaz sem bil najbolje oz najbolj negativno presenečen s prodajo na tem forumu - v mesecu dni me niti eden ni kontaktiral :)
SHad 06.02.2019 14:50

 Mogoče si imel neprimerno ceno.


fuego 06.02.2019 15:31

@nemelk
 Jaz sem bil najbolje oz najbolj negativno presenečen s prodajo na tem forumu - v mesecu dni me niti eden ni kontaktiral :)

Problem je v cenah v Sloveniji...pri nas vsak misli, da če je nekaj rabljeno da potem mora bit napol zastonj. Pejte pogledat mal na ebay koliko so cene koles višje kot na bolhi. Kar se pa prodaje tiče pa boš prej prodal preko facebooka. Na skupini združenje slovenskih kolesarjev je vedno polno oglasov. Tudi Fausto objavlja tam svoje članke. Tale forum je precej zamrl.



bine1 07.02.2019 07:32
@Boss

Ob prenovi smo bili tudi na Bicikel.com deležni "robotskih" objav, množičnih registracij in še česa.
Nekaj podobnih kot jih navajate. To je zdaj urejeno.

Me je pa presenetilo, da sem bil teh objav oziroma zasebnih sporočil na bolhi, deležen pred kratkim.

V obeh primeri sem takoj posredoval sporočila na možnost pogovora v živo. V kratkem času sem prejel od njihove podpore povratno informacijo, da je bil uporabnik onemogočen. To se jim očitno dogaja redno in dnevno. Da se to ustrezno uredi, brez tega, da se zmanjša obisk praktično ne gre in to zaradi bolj restriktivne registracije.

Nekam slabo ste uredili tole smetenje... ponudbe za posojila nimajo kaj za delati med malimi oglasi, to se verjetno strinjamo vsi?

SHad 07.02.2019 07:42

@fuego

@nemelk
 Jaz sem bil najbolje oz najbolj negativno presenečen s prodajo na tem forumu - v mesecu dni me niti eden ni kontaktiral :)

Problem je v cenah v Sloveniji...pri nas vsak misli, da če je nekaj rabljeno da potem mora bit napol zastonj. Pejte pogledat mal na ebay koliko so cene koles višje kot na bolhi. Kar se pa prodaje tiče pa boš prej prodal preko facebooka. Na skupini združenje slovenskih kolesarjev je vedno polno oglasov. Tudi Fausto objavlja tam svoje članke. Tale forum je precej zamrl.


Cene na Ebay so višje zato, ker Ebay pobere 10% + 3 % še paypal.

Pravzaprav imaš prav. Realna cena rabljenega je na po zastonj. To je cca 50% prodajne cene.



fuego 07.02.2019 07:56
@SHad

@fuego

@nemelk
 Jaz sem bil najbolje oz najbolj negativno presenečen s prodajo na tem forumu - v mesecu dni me niti eden ni kontaktiral :)

Problem je v cenah v Sloveniji...pri nas vsak misli, da če je nekaj rabljeno da potem mora bit napol zastonj. Pejte pogledat mal na ebay koliko so cene koles višje kot na bolhi. Kar se pa prodaje tiče pa boš prej prodal preko facebooka. Na skupini združenje slovenskih kolesarjev je vedno polno oglasov. Tudi Fausto objavlja tam svoje članke. Tale forum je precej zamrl.


Cene na Ebay so višje zato, ker Ebay pobere 10% + 3 % še paypal.

Pravzaprav imaš prav. Realna cena rabljenega je na po zastonj. To je cca 50% prodajne cene.




Ni zaradi ebaya..ampak ljudje znajo nekaj cenit. V Nemčiji ljudje ne razmetavajo z denarjem kar tako ampak je vse preračunano. Pri nas pa mora biti na vsakih pet let nov avto pa čeprav potem jem celo leto krompir. 2 -  3 leta star kolo je treba obvezno zamenjat...Razlika je v mentaliteti. Slovenci se obnašamo kot da smo polni denarja. Sam raje poslujem s tujci, ker znajo realno ocenit neko zadevo, pri nas pa se vsi cenkajo do onemoglosti. Še Hrvati se norčujejo iz nas, ker so Slovenci na morju eni redkih, ki naročajo sladoled na kepice pol pol...:)
Urednik 07.02.2019 08:03

@bine1

@Boss

Ob prenovi smo bili tudi na Bicikel.com deležni "robotskih" objav, množičnih registracij in še česa.
Nekaj podobnih kot jih navajate. To je zdaj urejeno.

Me je pa presenetilo, da sem bil teh objav oziroma zasebnih sporočil na bolhi, deležen pred kratkim.

V obeh primeri sem takoj posredoval sporočila na možnost pogovora v živo. V kratkem času sem prejel od njihove podpore povratno informacijo, da je bil uporabnik onemogočen. To se jim očitno dogaja redno in dnevno. Da se to ustrezno uredi, brez tega, da se zmanjša obisk praktično ne gre in to zaradi bolj restriktivne registracije.

Nekam slabo ste uredili tole smetenje... ponudbe za posojila nimajo kaj za delati med malimi oglasi, to se verjetno strinjamo vsi?

@bine1 vse kaže, da bolje kot Bolha, saj uporabniki ne prejemajo tega v zasebna sporočila. Hvala za posredno informacijo, da so prišli določeni spamerji nazaj. Na nivoju malega oglasa bo dodelano, da se lahko neprimerna vsebina prijavi in bo tako hitreje urejeno.
icindr2 07.02.2019 09:55

@bécane

 Angleške in tudi druge sumljive maile je treba takoj brisat, itak spam! Briši tudi maile, ki so v SLO in želijo povratno informacijo na tuje tel številke ali email naslove. Sedaj so že tako napredni, da uporabijo Google translate :) Resen kupec te bo vedno poklical na telefon; ok tudi preko maila kontaktirajo, imajo vsaj nek normalen mail, ampak še vse kar mi je bilo poslano preko maila, so bili v glavnem preprodajalci, ki so hoteli nižati nastavljeno ceno za 50+%; take modele po hitrem postopku pošljem ...

Drugače pa sem prodajal že 5 koles v preteklosti, oglase dal na bicikl in bolho, z bicikla nobeden za noben oglas kontaktiral, na bolhi vse prodal. Vseh 5 me je lepo poklicalo na telefon in tudi ceno smo še mal poglihal, ampak v normalnih mejah.


Ja no, smo tudi taki ki živimo v Slo in imamo tujo št.in TRR (na bolhi izidor123456), ampak takih nas je malo. Jaz osebno preko bicikel.com tudi nič ne prodam, vse preko bolhe, ponavadi tanove visoko/višje kakovostne stvari po 50% MPC (večina dobim ali nabavim preko sponzorjev in “uvozim” v Slo, ker se zavedam da so pri nas kakovostne stvari svinjsko drage in dostim ljudjem polepšam hobi), pa se vseeno najdejo primeri ki mi za pol nižajo ceno, takim svetujem da si grejo za ta denar v hofer/lidl kupit 😂 Kontakte imam večina preko sporočil na bolhi, potem ko se že zmeniva za nakup, je kontakt preko telefona, 90% stvari obavim osebno-prevzem. Za kako dražjo stvar, npr.kolo, se tudi (skoraj) na drugi konc Slo odpeljem malo na izlet. Na kupčeve stroške lahko tudi po pošti. Zaenkrat v 4letih nobenih slabih izkušenj z obeh strani.

Drugače pa vsa sporočila formata “odgovorite mi na mail...” s polomljeno slovenščino prijavim in brišem

icindr2 07.02.2019 10:01
@SHad

@fuego

@nemelk
 Jaz sem bil najbolje oz najbolj negativno presenečen s prodajo na tem forumu - v mesecu dni me niti eden ni kontaktiral :)

Problem je v cenah v Sloveniji...pri nas vsak misli, da če je nekaj rabljeno da potem mora bit napol zastonj. Pejte pogledat mal na ebay koliko so cene koles višje kot na bolhi. Kar se pa prodaje tiče pa boš prej prodal preko facebooka. Na skupini združenje slovenskih kolesarjev je vedno polno oglasov. Tudi Fausto objavlja tam svoje članke. Tale forum je precej zamrl.


Cene na Ebay so višje zato, ker Ebay pobere 10% + 3 % še paypal.

Pravzaprav imaš prav. Realna cena rabljenega je na po zastonj. To je cca 50% prodajne cene.




Tako je..75-80% za nerabljeno stvar, 50-60% za 1leto staro (ohranjeno, pa tudi če samo 10x rabljeno). To je nek standard
bécane11488 07.02.2019 11:31

 Tuj mail, telefon ni problem, problem je polomljen jezik, pa naj gre za slo ali tuj.

Odvisno kaj prodajaš, ni isto čevlji/cunje ali kolo, vsaj pri meni ne. Kolo eno leto star in v nulo ohranjen, no way, da ga dam za -50%. Čevlji in cunje so druga zgodba.

Sam vedno pred prodajo prečekiram naše cene in tudi na tujih bolj znanih e-trgovinah in najnižja cena mi je potem osnova. Novo in nerabljeno ( al to obstaja? razen pri švercerjih, ki preprodajajo ukradeno robo ali pri srečkotih, ki dobijo original in novo tekočega leta za pol cene ????; serije starih letnikov se da dobiti ceneje, ampak tudi pri nas prav tako) 15-20%, leto staro 20-30%, dve leti 40-45%, tri leta 50-55%. Kar je starejše, pa se sploh ne splača prodajat :)

Pri meni ti procenti špilajo in gredo skozi. Dvigne pa tudi meni pritisk, ko me kličejo modeli, ki hočejo 50% dol npr. za leto do dve u nulo ohranjeno kolo.

Isto izkušnjo imam s tenis loparji, pri nas bi takoj pol ali še več dol, četudi gre za lopar morda igran indoor cca 10 ur, wtf. Hvala bohu imamo tennis warehouse, kjer so cene realne in z lahkoto omenjeni lopar prodaš za 20-25% nižjo od nove. So uporabniki veseli, da lahko dajo za v nulo ohranjen artikel igran nekaj ur 150 namesto 200 EUR.

PS: kar se pa naših trgovcev tiče, še enkrat, za dobro blago priznanih BZ cene sploh niso napihnjene, celo malček ceneje se da dobiti; največji problem je izbor in zaloga po številkah. Zunaj imaš mogoče deset barv ene majice, naši pripeljejo samo dve ali tri, vsako po eno do dve številki in potem si primoran kupiti zunaj. Je pa verjetno jeba, ker smo tako majhni in verjetno morajo naši trgovci že jeseni oddati količinsko naročilo in potem verjetno bolj na ziher naročajo, da jim ostane čim manj neprodane zaloge, katero morajo potem prodajati po nižjih cenah. Izpad v prodaji verjetno rešujejo s servisiranjem koles in še kaj drugega ?

ElTorro 07.02.2019 11:40

Tudi jaz opažam bolj nerealno visoka pričakovanja prodajalcev kot pa nerealno nizka pričakovanja kupcev.

Sem šel recimo zdaj malo pogledat oglase....

Nekdo prodaja rabljen okvir za Tarmac SL5 za 1700 - na spletu dobim "v akciji" celo novo kolo z Dura Ace opremo za 3600, pri nas redna cena 4500 (pa se vedno dobi kak % popusta). 

Orca M20i za 1300 ima recimo ugodno ceno.....čeprav, za malenkost čez 2000 dobiš novega TCR Advanced 0, ki je verjetno kar primerljiv.

Malo nižje je M20iTEAM za 2100 in to brez obročnikov. Kdo bo to dal, če dobiš novega (2019 model) za 4 jurje - pa ima cca. 400 EUR vredne obročnike že namontirane in novo Ultegra grupo?

5 let star Roubaix za 1100 se mi zdi čisto realen - nekaj manj kot pol cene novega.


Dalje dol nisem šel.....še najboljši pa so mi tisti "cena po dogovoru" - a to so ljudje, ki imajo tako radi telefonske klice, da so veseli, ko nekdo pokliče "koliko pa stane....hvala, adijo"?

bécane11488 07.02.2019 12:36

 Se strinjam, tudi prodajalci rabljene opreme pretiravajo. Osnova mora itak biti nova primerljiva oprema, ker valjda bo večina tuhtala med novim in enakovrednim rabljenim. Seveda, če pride vmes nova grupa, je potem potrebno dodati še kakšen % dol, ampak ne kakšnih 10% :)

Če želiš nekaj dokaj hitro prodati se splača biti realen, ker se vedno najdejo tudi realni kupci. Jeba je, če mora kdo iz bilokaterih razlogov kaj prodati pod nujno, ampak takrat se ve, da moraš še malo spustiti. Ima pa lahko prenizka cena tudi negativen efekt (vsaj pri meni je tako), zakaj hudiča je cena tako nizka se vedno vprašam in prodajalca sploh ne kličem, ker že imam v glavi skrite napake, ukradena zadeva, etc.

PS: boss, urednik > vstavljanje emoji ne dela !

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI