Otroško kolo

Domov > Forum > Otroško kolo

Otroško kolo

SORTIRAJ PO:
rs1975 19.02.2019 07:14

Za sina bi moral kupiti drugo kolo. 8 let, višina cca. 140cm.

Kaj se bolj priporoča - nakup 24" ali raje 27,5" in okvir XS? 

obelix 19.02.2019 08:48
 Definitivno 24. Noben užitek ni vozit 2x preveliko kolo, ki je pretežko in preokorno, predvsem pa ni varno oz. je po mojem mnenju zelo nevarno za otroka s takim kolesom v prometu. Saj fant bi se tudi na 27.5 kolesu vozil, samo bo pa težko užival na kolesu, se pravi delal neumnosti, skakal, dvigoval prednjo gumo, ...., pač delal vse zabavne stvari...  Mi smo hčeri v podobni situaciji kupili 26 colsko XS kolo, ampak pri njej smo vedeli, da ne bo delala z njim nekih ekstremov, smo ga pa kupili na jesen, tako da je blo planirano, da bo še pol leta minilo do naslednje kolesarske sezone in je blo potem nekako ok. Za mulca, ki ima povsem druge apetite s kolesom, smo vseeno kupili kasneje 24-ko. 
obelix 19.02.2019 08:48
rs1975 19.02.2019 10:29
@obelix
 Definitivno 24. Noben užitek ni vozit 2x preveliko kolo, ki je pretežko in preokorno, predvsem pa ni varno oz. je po mojem mnenju zelo nevarno za otroka s takim kolesom v prometu. Saj fant bi se tudi na 27.5 kolesu vozil, samo bo pa težko užival na kolesu, se pravi delal neumnosti, skakal, dvigoval prednjo gumo, ...., pač delal vse zabavne stvari...  Mi smo hčeri v podobni situaciji kupili 26 colsko XS kolo, ampak pri njej smo vedeli, da ne bo delala z njim nekih ekstremov, smo ga pa kupili na jesen, tako da je blo planirano, da bo še pol leta minilo do naslednje kolesarske sezone in je blo potem nekako ok. Za mulca, ki ima povsem druge apetite s kolesom, smo vseeno kupili kasneje 24-ko. 
Hvala za mnenje. Predlog o 27,5" kolesu mi je namreč dal  prodajalec.

kamencek 19.02.2019 13:03

Če si se pripravljen vsako leto ukvarjati s prodajo starega in z nakupom novega kolesa, potem rajši vzemi manjše kolo.

Verjemi, otrok se bo rajši peljal, saj bo kolo lažje obvladal.

Midva sva svoji hčeri kupila kolo, za katerega je bilo jasno, da ga bo čez 3 mesece prerasla.

Kolega je sinu istih let kupil dve cifri večje kolo.

Ko smo hodili skupaj na sprehode, je on tekel za mulcem, ves prestrašen, da se bo mulc sesul. Ni mogel sam zajahati kolesa in ni mogel sam sestopiti z njega, poganjal pa ga je na vso moč in ni vedel, kako naj uporablja zavoro.

Midva pa lepo sproščeno - hčera je živahno brenčala okrog nas, do popolnosti obvladala kolo in ni ji bilo jasno, kako da se je treba s kolegovim mulcem toliko ukvarjati, ko pa se ona tako lepo vozi in celo zavorne sledi dela, ko se igra in raziskuje, česa je sposobna s kolesom.

Ja, strinjam se, kolega je rešen zoprnije, ker za novo sezono kolo že imajo, mi ga moramo šele kupiti.

Ampak mene je groza, ko gledam, kako ljudje otroke tlačijo v prevelike čevlje in na prevelika kolesa, češ, naj bo par let mir.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI