Cestna kolesa znamke btwin-decathlon

Domov > Forum > Cestna kolesa znamke btwin-decathlon

Cestna kolesa znamke btwin-decathlon

SORTIRAJ PO:
keny 07.03.2019 15:37

Pozdravljeni!

zanima me če ima kdo kakšno menje in izkušnje s kolesi btwin predvsem me zanima triban 520 in triban 540. Ali bi bilo to kolo primerno za začetnika v cestnem kolesarstvu ali bi bilo bolje gledati kakšno kolo znane znamke?.


obelix 08.03.2019 13:02

 Super so, sploh za ta denar. Nisem vozil, tako pravijo tuji testi. Če se gleda na vsak €, je to res dober buy. Edini problem sta kar visoka teža in predvsem večji par sprednjih zobnikov (52/36) . Ob kombinaciji z dokaj malo kaseto zadaj (11/28) vidim za začetnika to kot omembe vreden problem ali pa izziv :) . 

Poglej malo po naših specializiranih trgovinah, ponekod imajo še določene "ostanke" po dobrih cenah, nekatere imajo dobre spletne strani, tako da takoj vidiš, če kaj imajo, npr a2u, 11-11, wheelbase, funsports, freestyle, bikeek, valy,... Bo kakšen € dražje, ampak se splača preverit ... npr: https://www.wheelbase-shop.com/izdelek/kolo-focus-izalco-al-105-2018/

Jaz vidim skoraj največji problem decathlonovih koles, da jih je verjetno izjemno težko prodat oz. spravit od hiše, če bi si želel novo kolo, tako da tukaj bolj uveljavljene znamke imajo določeno prednost.

Jaz bi mogoče dodal 100€ + poštnino in pogledal tole: https://www.canyon.com/en-si/road/endurace/2019/endurace-al-6-0.html

Izgubiš sicer 11 redni sistem, ampak bo tudi ta 10 redni delal super, plus prenosi bodo primernejši za začetnika (manjša zobnika, večja kaseta), kar je tukaj najpomembnejše. Pa tudi sam okvir naj bi bil kvalitetnejši, zdaj a se to čuti ali ne ne vem, Canyon-a zelo zelo pohvalijo v vseh testih, kar se okvirja tiče.

Aja, pa to gledanje na vse zadeve kot, "zame je dovolj dobro poceni, sem začetnik", je lahko dvorezen meč. Če boš tako kupil vso opremo, oblačila, obutev, kolo, ... , se ti lahko hitro zgodi da boš dolgo trpel z slabo opremo ali pa boš kupoval ponovno in zmetal staro kramo v en kot in nikoli več uporabil. Jaz vsako zadevo kupim z mislijo, da mi mora služiti odlično 5 let in pogosto je to obdobje tudi precej daljše. Ti boš pa začetnik samo prvih par mesecev, po dveh, treh letih boš že lahko dober kolesar, glej tudi na to, da boš takrat imel višje zahteve, menjava opreme, koles, ...., je pa drag špas.  Seveda, če pa si impulzivne narave in se toliko poznaš, da več, da čez tri mesece specialka ne bo več aktualna, ker se boš zagnal v npr. mtb, potem pa ignoriraj zgoraj napisano :)

kicklen 10.03.2019 07:22
 Koles ne kupuj v diskontnih trgovinah kot npr. Hervis, Decathlon,... Pojdi v specializirano trgovino, ki jih pri nas kar mrgloi in povej kakšne zahteve in pričakovanja imaš od svojega kolesarjenja. Za slabih 1000 EUR dobiš za začetnika že super cestno kolo s kvalitetnješim okvirjem, boljšimi "groupseti" in lažjimi prenosi. Glej npr. Scott Speedster ali Cube Attain. Ti modeli za svojo ceno ponujajo kar veliko, če si šele začetnik pri cestnem kolesarstvu.
bécane11488 10.03.2019 08:00

 Se strinjam s kicklen. Sem za specializirane trgovine, pa še naše podpiramo.

Na primer, road.cc mora od nečesa živeti in predvidevam, da so plačani s strani Decathlona, da dajejo njihovim kolesom odlične ocene. Decathlon je ena največjih svetovnih športnih verig, UK trg je velik in zanimiv, tako da se Francozom splača vlagati vanj.

Kot drugo bi me tudi skrbelo ali Decathlon pripelje na Balkan enako kvaliteto kot v zahodnoevropske države. 

obelix 10.03.2019 13:42

Pri alu kolesih pod 1000€ gre za pri okvirjih za isti šmorn, precej neresno je tudi govoriti, da bo kolo iz specializirane trgovine imelo boljši okvir kot iz Decathlona. Hitro bi lahko konstruktivno zagovarjal, da je celo ravno obratno. 

@Becane: a da pa kakšen Scott , Cube, …. nebi pripeljal različna kolesa slabše kvalitete za balkanske države te pa ne skrbi?? Ja, si kar predstavljam, ko Decathlon naroči 10 000 kom boljše kvalitete okvirja za zahodni trg, potem pa zraven naroči še 50 kom nižje kvalitete za Balkan :) … Da pa kolo dobi dobro oceno, je pa takoj zadaj korupcija … , skratka ni teorije, da bi šlo po nekem naključju za dobro kolo?  Jaz nisem od Decathlona nič plačan, pa vseeno lahko pohvalim precej njihove robe, celo take pomembne zadeve, kot sta sedež in čelada. PA sem izredno zahteven uporabnik opreme. Sem prebral review-je, sprobal in lahko rečem, da niso plačal za dobre ocene!

@ Kicklen: Me zanima katero kolo iz naše trgovine dobiš po redni ceni za 800€, pa da ima enakovredno ali celo boljšo opremo, kot jo ima model Triban 540, "kvalitetnejšim" okvirjem, boljšimi wheelseti,  …  Daj kakšne tri linke.... Sem pogledal nalašč Cube Attain model s enakovredno ceno, kar sem našel, lahko rečem na tvoj komentar samo bull shit…. 

mastif 10.03.2019 13:50

Tole je definitivno boljši nakup, kot katerokoli kolo iz “diskontne” trgovine.

http://www.funsports.si/bike/kolesa-2019/cestna/aluminjast-okvir/caad-optimo-105-2018.html


lahko se pa “stegneš” do 1100€ in kupiš CAAD12 s 105 grupo in imaš najboljši alu okvir, z zelo dobro grupo. Čez kako leto pa še kake solidne obroče in imaš kolo, ki ga je po price/performance težko oz. nemogoče pokositi..

ElTorro 10.03.2019 18:13

@obelix

Poleg road.cc so plačali tudi cyclingweekly in eurosport.com, pa verjetno še kateremu, ker pohvale na račun BTwinov (oz. Tribanov) lahko prebereš marsikje.


Seveda nobeden od teh portalov ne da nič na svojo kredibilnost, ker lahko živijo le od podkupnin nekaterih proizvajalcev, ki jim plačujejo za pozitivne ocene. 


Hkrati je Decathlon edini, ki se poslužuje takšne taktike. 


//sarcasm off


Dejstvo je, da so izdelki trgovskih blagovnih znamk velikokrat po kakovosti vsaj enakovredni uveljavljenim blagovnim znamkam. Testi potrošniških revij (naših in tujih) to redno ugotavljajo pri skoraj vseh izdelkih. Ne vem, zakaj bi bila ravno kolesa pri tem izjema?

Seveda vedno obstaja možnost, da je nekdo nekomu plačal za dober review......ampak jaz ocenjujem, da je verjetnost, da ugleden spletni portal svoj ugled (ki ga je težko pridobil) tvega za nekaj takšnega precej manjša, kot da mi bo v trgovini prodajalec strokovno svetoval tisto kolo, ki se ga želi znebiti ali pri katerem ima največjo maržo.


bécane11488 10.03.2019 19:07

 Vi kar verjemite, da je enako :) Če so njihovi cestaki taki, kot njihove plastične superge, poliester športne majice, ki že po eni uri uporabe oddajajo neprijeten vonj, nogavice, ki grejo po prvem pranju na deklariranih 30°C skupaj za nekaj številk, tenis loparji, ki ga še sovražniku ne bi dal v roké, etc., potem boh pomagaj.

In tudi, če že kupiš kolo za nekaj sto evrov, bo potrebno še dodatno vložiti vanj. Preiskušeno (ne na cestaku)! Bovdni tako slabi, da že ob manjšem mrazu prestave ne delajo kot morajo, plašči tako tanki, da imaš defekt že, ko prevoziš prvi kamenček ...

ElTorro 10.03.2019 19:50

Glede na to, da očitno prodajajo sam drek, sem prav presenečen s koliko njihovimi izdelki imaš izkušnje ;)

kicklen 11.03.2019 07:26

@ Kicklen: Me zanima katero kolo iz naše trgovine dobiš po redni ceni za 800€, pa da ima enakovredno ali celo boljšo opremo, kot jo ima model Triban 540, "kvalitetnejšim" okvirjem, boljšimi wheelseti,  …  Daj kakšne tri linke.... Sem pogledal nalašč Cube Attain model s enakovredno ceno, kar sem našel, lahko rečem na tvoj komentar samo bull shit…. 


Za dobro jutro sem se kar nasmejal ob tvojih opazkah. Enakovredno ali celo boljšo opremo? Kvalitetnejši okvir? Boljšimi wheelseti? Fant moj ti pa res ne poznaš cestnih koles in opreme, ki je nameščena na kolesu. S idealen potrošnik, ki jih lahko take trgovine privlačijo in "nategnejo".

Glede na to, da delam v kolesarskem svetu 10+ let in se takim lahko samo nasmejim in zaželim srečno vožnjo. Ker na takih kolesih potrebuješ samo srečo in nič drugega.



ElTorro 11.03.2019 09:07

@kicklen

@ Kicklen: Me zanima katero kolo iz naše trgovine dobiš po redni ceni za 800€, pa da ima enakovredno ali celo boljšo opremo, kot jo ima model Triban 540, "kvalitetnejšim" okvirjem, boljšimi wheelseti,  …  Daj kakšne tri linke.... Sem pogledal nalašč Cube Attain model s enakovredno ceno, kar sem našel, lahko rečem na tvoj komentar samo bull shit…. 


Za dobro jutro sem se kar nasmejal ob tvojih opazkah. Enakovredno ali celo boljšo opremo? Kvalitetnejši okvir? Boljšimi wheelseti? Fant moj ti pa res ne poznaš cestnih koles in opreme, ki je nameščena na kolesu. S idealen potrošnik, ki jih lahko take trgovine privlačijo in "nategnejo".

Glede na to, da delam v kolesarskem svetu 10+ let in se takim lahko samo nasmejim in zaželim srečno vožnjo. Ker na takih kolesih potrebuješ samo srečo in nič drugega.



Speedster in Attain s primerljivo opremo sta vsaj 25% dražja. V čem sta boljša? A boš prodajal Cubeov RA0.8 wheelset kot boljši od Aksiuma?


A znaš svoje trditve s čemer koli konkretno podkrepiti, ali tvoja celotna argumentacija temelji na diskreditaciji blagovne znamke in osebni diskreditaciji tistih z nasprotnim mnenjem?


Milk- 11.03.2019 09:56

 Vidim, da so zgornji komentatji predvsem čustveno obarvani. Zagovorniki Decatlona proti nasprotnikom.

Jaz bom skušal biti bolj racionalen. Pri Decatlonu se dobi marsikatera stvar dovolj kvalitetna in zelo poceni. Nekatera športna oblačila, rokavice, kape itd. Tudi kolegu sem svetoval, naj gre po zračnice in plašče v Decatlon, saj so tam precej cenejši. Dvomim, da Michelin ali Hutchinson proizvajata posebno, nekvalitetno serijo, samo za Decatlon. Imajo pa tudi kar nekaj stvari, ki niso poceni ali pa so tako nekvalitetne, da jih ni pametno kupiti. Če se na stvari kolikor toliko spoznaš, ni težko ugotoviti, kaj se pri njih splača kupiti in kaj ne. Kdor pa se ne spozna, je hitro lahko razočaran. Ničesar pa ne moreš zgrešiti, če kupiš neko reč, ki je priznane (ne njihove hišne) znamke in je precej cenejša, kot jo prodajajo drugje.

Tudi njihova kolesa sem si že nekajkrat ogledoval. Cena te na prvi pogled hitro pritegne, toda ko sem si jih malo bolje pogledal, moram reči, da me niso prepričala. Oprema, če je Shimano ipd., je najbrž enaka, kot pri ostalih kolesih, razlika je predvsem pri okvirju, krmilu, sedežu ipd. Ne samo, da so težki, delujejo tudi precej robustno in neudobno. To niso kolesa s katerimi bi z užitkom dosegal visoke hitrosti in bi se s tabo zlila v celoto. Težko je reči katero kolo bi to bilo, to mora vsak ugotoviti sam. Pritrjujem pa tistim, ki pravijo, da je bolje pogledati v kar se da največ kolesarskih trgovinah in tam najti kolesa, ki so precej znižana (starejši modeli), niso pa nič slabša kot najnovejši letnik. Včasih je starejši model celo bolje opremljen, kot njegova novejša različica! Ko najdeš nekaj koles, ki so dovolj dobra in toliko znižana, da so zate cenovno dostopna, potem pa pot pod noge in od trgovine do trgovine, ter jih preizkusiti. Na katerem se boš najbolje počutil, boš moral ugotoviti sam, dobro pa je, da imaš še nekoga zraven, ki se dobro spozna na opremo in tehnične lastnosti koles, da ti glede tega svetuje, katero kolo od teh, ki jih boš imel v najožjem izboru, se najbolj splača kupiti. Zgoraj omenjeni Fusport (Canondale za 830€) se že splača preveriti. Tudi A2u, Valy in še kdo, imajo velikokrat zelo ugodna, kvalitetna kolesa.

Še zdaleč pa ni res, da je za začetnika vse dobro, oziroma da je težko kolo zanj še boljše, da bo bolj napredoval, če se bo na kolesu bolj matral. Resnica je ravno nasprotna. S takim kolesom ne bo dolgo "začetnik", pa ne zato, ker bo hitro napredoval, ampak zato ker bo hitro odnehal! S kvalitetnim, lahkim in hitrim kolesom, bo imel veliko več veselja in se bo bolj z veseljem vsedel nanj. Res pa je, da začetnik ne potrebuje vrhunskega tekmovalnega kolesa. Največ lahko prihrani, če se odloči za kvalitetno aluminijasto kolo, ki mu bo dolgo služilo. Tudi, če bo pozneje dosegel tako raven, da si bo omislil kvalitetno karbonsko kolo, tega kolesa ne bo prodal za par sto evrov, ampak ga bo obdržal kot drugo kolo, zato da ne bo za turistične namene uporabljal dragega karbonca.

ElTorro 11.03.2019 10:59

Jaz v bistvu nisem zagovornik Decathlona ampak predvsem zagovornik konstruktivnih nasvetov.

Zato se večkrat obregnem ob trditve kot so podkupovanje spletnih portalov ali pa to, da so specializirani proizvajalci boljši zato, ker pač so. Konec koncev lahko en Decathlon (na primer) preživi z nižjo maržo od specializirane kolesarske trgovine, in že zato za isto ceno ponudi več. 


Se pa vsekakor splača pogledati lanske modele.....tisti CAAD za 830 se tudi meni zdi zelo ugoden, je pa res, da je ostala samo še velikost 60.


copi 12.03.2019 01:19
Pri nizkocenovnih kolesih po mojem mnenju ni neke razlike v kvaliteti med dechatlonom in specializiranih trgovcih.Razlika je v tem da te nekdo nezavedno drugi pa zavedno nategni. Tudi specializirani trgovci prodajajo veliko jajc,najbrž za višjo ceno kot dechatlon. Določene stvari, ki jih Dechatlon prodaja so za to ceno povsem korektne od oblačil pa do zračnic (delano v istih fabrikah kot dražje znamke). Pri nizkocenovnih okvirjih je tako, da neka komercialna znamka kot je scott okvirje naroča pri istem kitajcu kot Dechatlon, pri visocenovnih okvirjih pa taista znamka naroča pri Giantu zato je tudi cena višja kot pri discontnem ponudniku kot je Dechatlon.
propel 12.03.2019 11:31
 Večina nas kupuje stvari po svojih zmožnostih,sam sem bolj socialen v tem športu ki je iskreno precej drag.V dechatlonu sem kupil spodnjo majico 500,vetrovko,pelerino in nekaj zračnic ter plašče za trekinga,in moram reči da sem kar zadovoljen sploh v primerjavi cen.Kar se pa kolesa tiče, pa je moje laično mnenje da če misliš resno kolesariti ne tvegaj z poceni kolesi.Kot sem rekel ker pač nisem med najbogatejšimi ,sem za svoje sanjsko kolo varčeval 3 leta,in naj si misli kdor hoče vam povem da mi ni žal nobenega centa.Drži se pregovora ,,NISEM TAKO BOGAT ,DA BI KUPOVAL POCENI,,.  
Milk- 12.03.2019 12:49

 Še enkrat.

Ni pomembna znamka kolesa niti trgovina v kateri ga boš kupil. Če odštejemo navadna kolesa za 100 do 200€, ki jih prodajajo v veleblagovnicah in ti lahko razpadejo že med vožnjo iz trgovine, so načeloma vsa kolesa od 500€ navzgor dovolj kvalitetno narejena in dovolj dobra za začetnika. Vprašanje je le, kaj ti kje za določen denar ponudijo in kako se na kolesu počutiš. Kolesa so precej različno koncipirana in vsakemu lahko odgovarja nekoliko drugačno kolo. Nekatera kolesa so taka, ki popolnoma ne odgovarjajo nikomur, to so večinamo taka kolesa, kot je naprimer Btwin ipd. Pri ostalih pa moraš preveriti, katero najbolj odgovarja tebi osebno. Je pa res, da začetnik to zelo težko ugotovi, še posebno, če se lahko samo vsede nanj v trgovini. Zato se ponavadi zgodi, da je prvi nakup kolesa, če nimaš izredne sreče, zgrešen.

ElTorro 12.03.2019 14:45
Jaz pa menim ravno nasprotno - z dobrim bike fittingom lahko skoraj vsako kolo nastaviš tako, da ti bo ustrezalo (če odmislimo ekstreme, ko poskušaš iz TT kolesa narediti endurance)
Milk- 12.03.2019 20:59
@ElTorro
Jaz pa menim ravno nasprotno - z dobrim bike fittingom lahko skoraj vsako kolo nastaviš tako, da ti bo ustrezalo (če odmislimo ekstreme, ko poskušaš iz TT kolesa narediti endurance)
Pri nekaterih kolesih to ne pomaga. Potrebno bi bilo zamenjati tudi kako komponento ali del opreme. Nekatera kolesa pa imajo okvir tak, da odgovarja vsem in hkrati nikomur. Tudi tukaj z nastavitvami ne boš naredil čudeža.

ElTorro 12.03.2019 21:04

Dvomim, da bi kolo z okvirjem, ki ne ustreza nikomur, konstantno dobivalo dobre ocene preizkuševalcev....

Je pa res, da je včasih treba menjati fajfo ali sedež, ja.....še zmeraj bistveno ceneje, kot da za 30% več kupiš "znamko" (kjer ravno tako ni garancije, da ti bo kolo 100% ustrezalo).


peak 13.03.2019 15:08

@keny

Pozdravljeni!

zanima me če ima kdo kakšno menje in izkušnje s kolesi btwin predvsem me zanima triban 520 in triban 540. Ali bi bilo to kolo primerno za začetnika v cestnem kolesarstvu ali bi bilo bolje gledati kakšno kolo znane znamke?.


Keny.. 

Na kratko... 

Lahko najdeš primerno kolo če bos našel dobrega svetovalca. Torej, potrudi se prvo v tej smeri in ti bo precej lažje. 

Lpj 

lone_rider 22.03.2019 09:37
 btwin je bil tudi v pelotonu, mislim da ga je tud Valar vozil na Touru
Appluk 08.05.2020 10:23

Kaj menite o tem kolesu https://www.decathlon.si/hibridno-kolo-riverside-920--id_8405267.html , namenjen bi bil za rekreacijo tam 15 - 25 km na dan, vožnja po asfaltu (včasih malo slabše kvalitete), kolesariti pa imam namen na začetu nalo ravnine potem pa kakšni klanci ( v moji bližini Slov. Bistrica - Trije kralji, Areh, Rogla...), bi pa bilo to mojo prvo kolo tako, da nekih izkušenj nimam kaj bi mi pasalo 😉.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI