Brevet 2019

Domov > Forum > Brevet 2019

Brevet 2019

SORTIRAJ PO:
fuji 990 26.03.2019 07:59
 

S letošnjo pomladjo se je začela sezona čiščenja. Če ste lastnik kakega starega kolesa, ki ga nameravate postaviti v kosovni odpad, počakajte en trenutek. V kratkem bo namreč na vrsti druga izdaja “breveta starodobnikov”, tj. 200 km kolesarjenja s kolesi starimi 20 let ali več. Trasa breveta (Ljubljana-Trojane-Kamnik-Škofja Loka-Ig-Ljubljana) je dokazano najlažja med vsemi slovenskimi breveti, ki v svetovnem merilu sicer kotirajo visoko med rekreacijskimi “tourturami”. Razen starodobnikov so dobrodošli tudi drugi posebneži: lezikolesa, tricikli, bolidi, tandemi, kolesa na ročni pogon, itd. Seveda so vabljeni tudi vsi običajni ostali. V prešnji izvedbi tega breveta se je našel junak, ki ga je prevozil (in pri tem celo užival) s single-speedom. Zdaj čakamo samo še na kolesarja s fixijem (kar sicer močno odsvetujemo).

 

Se vidimo 6. aprila!

Nikita 26.03.2019 09:55

 Lani sem tudi sam nekako "not padeu" v brevete... In odpeljal 200 in nekaj kilometrov po treh deželah, torej Sloveniji, Madžarski in Avstriji. Bilo je v redu...


Ker sem bil "zadolžen", da splaniram novo traso tega breveta... bom hočeš nočeš moral letos spet zraven. Nova trasa je več ali manj narisana, Andrej oz. Many je traso že prevozil, vendar v obratni smeri. Verjetno nekih sprememb ne bo... če pa že, pa minimalne. Morda se vidimo... v začetku septembra? Start je v Gradu na Goričkem pri našem največjem gradu v Sloveniji.


Vmes sem prišel še na idejo, da bi vozili brevet skozi 4 države. Morda tak brevet v Evropi še ne obstaja? Zanimivo je tudi, da se trasa ne bi bistveno podaljšala, nekje 230 do 250 km bi je bilo. Za letošnji urnik je tak brevet nemogoče umestiti, za drugo leto... pa baje ni problema. Start bi bil v Markovcih na Goričkem.


Tudi petdržavni ali šestdržavni brevet... je v naših krajih čisto izvedljiv, kajti niti Bosna, niti Slovaška... nista tako daleč stran, kakor nekdo misli!

ElTorro 26.03.2019 10:23

 4 države lahko spraviš noter tudi v dobrih 100km, če res hočeš :)


Za 6 pa dvomim, da prideš s 600 skozi....po mojem najkrajše če vzameš Slovaško in Češko, samo si blizu 700.

Nikita 26.03.2019 12:15

@ElTorro

 4 države lahko spraviš noter tudi v dobrih 100km, če res hočeš :)


Za 6 pa dvomim, da prideš s 600 skozi....po mojem najkrajše če vzameš Slovaško in Češko, samo si blizu 700.


Štiri države nikakor ne moreš dati v stotko. Sem narisal in dobil najkrajšo varianto v 155 km, pa tudi v samo nekaj čez 800 višincih. Upoštevati pa je treba:

1. Start v Gradu oz. Markovcih, oboje na Goričkem, ker bodo organizatorji. Vsaj za sedaj toliko vem... ni pa še nič dokončno,

2. Namen je, da se v vsaki državi pelješ nekaj deseti kilometrov in ne kilometer ali dva, blago rečeno,

3. Vsaj za Madžarsko je najbolj primeren kraj za kontrolno točko Monošter, dobro, to je blizu, mene pa bolj vleče proti Körmendu in od tam v Avstrijo proti Güssingu. To je vsaj 50 km dlje! Od Körmenda do Monoštra je neka hitra cesta s polno prometa, morda pa obstaja v celotni dolžini kakšna vzporedna (en del sigurno je) cesta in potem Güssing odpade. To bo potrebno raziskati... Po svoje pa je tik pred prečkanjem te hitre ceste pri Körmendu in nadaljevanjem proti Avstriji eno primerno mesto za kontrolno točko, bencinska črpalka in trgovina na enem mestu, imaš tudi prostor za sedeti v senci...

4. Za Hrvaško ni veliko variant za nekaj deset kilometrov, najde pa se in to kar podaljša traso. Izogniti se je potrebno tudi Čakovcu, kajti tam je velik promet... Pri Macincu je smiselno iti na sever, ne vem pa točno za Nedelišće in dalje gor na Železno goro. Nikjer na Hrvaškem v tem delu kvaliteta cest ni problem, ker so res v dobrem stanju,

5. Po svoje se moramo izogniti tudi Murski Soboti, Feldbachu in morda tudi Gornji Radgoni in Bad Radkersburgu. V sami Avstriji je veliko možnih variant, odločil se bom, imam višek ali manjek kilometrov in višincev. Malo je tudi problem, da če se izognemo Bad Radkersburgu in zavijemo proti zahodu... je naslednji primeren most preko reke Mure komaj pri Tratah oz. Murecku po nemško. To skoraj 100% odpade! Še ne vem, morda skozi Radence! Tudi možnost kontrolne točke na avtobusni postaji, kjer ima gostilno en bivši kolesar in bi verjetno šel organizatorjem na roko?

6. Višiincev naj ne bi bilo preveč, vendar je 800 res premalo, kar sem dobil ob risanju najkrajše trase,

7. Trasa tudi ne more biti, sme biti speljana po nekih "vukojebinah", ker bi se nam kolesarske in kolesarji morebiti kje izgubili...

In še bi lahko našteval...

Za sedaj je to "delovna" varianta breveta 200 km in verjetno bo kar ostala, manjši popravki pa so še vedno možni:

https://www.bikemap.net/en/r/4625798/#/z14/47.0116302,15.9150267/terrain

Na željo enega izmed zanesljivih udeležencev je trasa speljana nad in okoli impozantnega gradu Riegersburg, pa tudi mimo tovarne čokolade se peljemo... hmmmmmmmmmmm, kako omamno tam diši, he, he...

Na koncu je potrebno, ko imaš traso določeno, izdelati, napisati še en tak krajši potopis in vse opremiti s fotografijami. Vsaj tak je načrt... in sam se ga bom držal. Fotografije pa seveda lahko pridobim samo tako, da se sam zapeljem po trasi in fotografiram. Nekdo bo potem to še prevedel v angleščino in morda v nemščino... za madžarščino že dvomim, vse dal na uradno spletno stran in potem se samo čaka... na prijave!

Tole sem strasiral tako na hitro danes zjutraj za brevet skozi štiri države, probal bom zadevo skrajšati za kakšnih vsaj 50 km in spraviti višince tam nekje med 1700 in 1800.

https://www.bikemap.net/en/r/4823032/

Kar se tiče breveta skozi pet ali šest držav... bomo videli, če bo interes?


Aja, nekje v začetku avgusta se vozi tudi 400 km brevet od Markovec do Bratislave in nazaj. To me zanima in verjetno se ga bom udeležil, kajti štart je ponovno na Goričkem.

SODROVC 26.03.2019 12:46
@Nikita

 Lani sem tudi sam nekako "not padeu" v brevete... In odpeljal 200 in nekaj kilometrov po treh deželah, torej Sloveniji, Madžarski in Avstriji. Bilo je v redu...


Vmes sem prišel še na idejo, da bi vozili brevet skozi 4 države. Morda tak brevet v Evropi še ne obstaja?

Tudi petdržavni ali šestdržavni brevet... je v naših krajih čisto izvedljiv, kajti niti Bosna, niti Slovaška... nista tako daleč stran, kakor nekdo misli!


Obstaja brevet "6prestolnic 6 kultur". Slovenija, Hrvaška, Madžarska, Slovaška, Avstrija.  Dobrih 1270 km.

Nikita 26.03.2019 13:19
@SODROVC
@Nikita

 Lani sem tudi sam nekako "not padeu" v brevete... In odpeljal 200 in nekaj kilometrov po treh deželah, torej Sloveniji, Madžarski in Avstriji. Bilo je v redu...


Vmes sem prišel še na idejo, da bi vozili brevet skozi 4 države. Morda tak brevet v Evropi še ne obstaja?

Tudi petdržavni ali šestdržavni brevet... je v naših krajih čisto izvedljiv, kajti niti Bosna, niti Slovaška... nista tako daleč stran, kakor nekdo misli!


Obstaja brevet "6prestolnic 6 kultur". Slovenija, Hrvaška, Madžarska, Slovaška, Avstrija.  Dobrih 1270 km.

Tole je pet? Si pozabil verjetno Češko? Ampak... tole je predolgo, vsaj zame! Zakaj bi dva, tri dni to vozikal? Kakšnih 500, morda 600 km... več pa niti metra, vsaj ne jaz! In tu bi bilo potrebno umestiti brevet skozi 5 ali 6 držav. Glede razdalje tole sicer na pamet... mogoče niti ni možno!

ElTorro 26.03.2019 13:21

@Nikita

Morda nekaj takšnega za 200.....nekje pač malo raztegneš da dobiš 10-15 zraven....

https://ridewithgps.com/routes/29565971

Nikita 26.03.2019 13:36

@ElTorro

@Nikita

Morda nekaj takšnega za 200.....nekje pač malo raztegneš da dobiš 10-15 zraven....

https://ridewithgps.com/routes/29565971

Da se narisati veliko variant, vsak ima svoj okus. Preko Madžarske si uporabil cesto, katera je kar prevozna, ni pa notri ne Monošter, niti kaj višje... trasa po Avstriji proti jugu mi ni všeč... ker se tam vozim vsaj petdesetkrat na leto. Ker bomo na brevetu več ali manj Prekmurci... pravim, to vozimo prevečkrat. Kar se tiče Hrvaške stran od ceste Čakovec - Lendava... Tam je preveč prometa! Tudi tovornega! Če se zanemari cca. 1 km makadama, je mogoče smiselno preko Mure pri Sv. Martinu na Muri oz. Hotizi.


Tudi preračunavati se mi ne da... koliko je to km in višincev? Če se kje da, zakaj ni v metričnem sistemu?

Bugo14167 26.03.2019 14:58

@Nikita

@ElTorro

 4 države lahko spraviš noter tudi v dobrih 100km, če res hočeš :)


Štiri države nikakor ne moreš dati v stotko. Sem narisal in dobil najkrajšo varianto v 155 km


lahko lahko =)

crni2 26.03.2019 15:12

Kot prvo, minimalna dolžina breveta je 200 km. Ostale popoldanske vožnje (beri 100 km pa še malo okoli) se tu ne štejejo.

Kot drugo, fuji 990 je lepo odprl temo: Brevet 2019. A je res treba, da v vsako temo rinete svoje odklope in modrovanja, a se je res tako težko držati rdeče niti naslova ...

ElTorro 26.03.2019 15:26

@Nikita

@ElTorro

@Nikita

Morda nekaj takšnega za 200.....nekje pač malo raztegneš da dobiš 10-15 zraven....

https://ridewithgps.com/routes/29565971

Da se narisati veliko variant, vsak ima svoj okus. Preko Madžarske si uporabil cesto, katera je kar prevozna, ni pa notri ne Monošter, niti kaj višje... trasa po Avstriji proti jugu mi ni všeč... ker se tam vozim vsaj petdesetkrat na leto. Ker bomo na brevetu več ali manj Prekmurci... pravim, to vozimo prevečkrat. Kar se tiče Hrvaške stran od ceste Čakovec - Lendava... Tam je preveč prometa! Tudi tovornega! Če se zanemari cca. 1 km makadama, je mogoče smiselno preko Mure pri Sv. Martinu na Muri oz. Hotizi.


Tudi preračunavati se mi ne da... koliko je to km in višincev? Če se kje da, zakaj ni v metričnem sistemu?

Hmm, jaz imam v metričnem - morda si stran zapiše v kak piškotek, niti nisem pomislil, da drugim prikaže drugače. Ta trasa je 190km (zato sem napisal da je treba še malo raztegniti - morda tisti del po Avstriji, ki vam zaradi zasičenosti ni všeč) in 1600 višincev.


Čakovec-Lendava po mojem ni več tak problem, odkar so Hrvati prepovedali tovorni promet na tej cesti.....je pa res, da se od prepovedi dalje tam še nisem peljal. 


Če greš preko pri Hotizi pa težko potem narediš "nekaj deset" kilometrov po HR.....če bi šel namesto Razkrižje-Čakovec-Središće raje Gibina-Sv.Martin-Središće (in se sprijaznil s tem, da je HR del pač le 12km), lahko potem madžarski del potegneš gor do Monoštra in prideš ravno na 200km.


Nikita 26.03.2019 18:51
@Bugo

@Nikita

@ElTorro

 4 države lahko spraviš noter tudi v dobrih 100km, če res hočeš :)


Štiri države nikakor ne moreš dati v stotko. Sem narisal in dobil najkrajšo varianto v 155 km


lahko lahko =)

Daj no, saj sem lepo napisal, da mora biti štart na Goričkem! To je prevara, da veš, he, he! Pa tudi, da je potrebno voziti po vsaki državi kar nekaj deset kilometrov in ne 796m, kakor imaš ti prikazano... Malce heca, a?

Nikita 26.03.2019 18:57
@ElTorro

@Nikita

@ElTorro

@Nikita

Morda nekaj takšnega za 200.....nekje pač malo raztegneš da dobiš 10-15 zraven....

https://ridewithgps.com/routes/29565971

Da se narisati veliko variant, vsak ima svoj okus. Preko Madžarske si uporabil cesto, katera je kar prevozna, ni pa notri ne Monošter, niti kaj višje... trasa po Avstriji proti jugu mi ni všeč... ker se tam vozim vsaj petdesetkrat na leto. Ker bomo na brevetu več ali manj Prekmurci... pravim, to vozimo prevečkrat. Kar se tiče Hrvaške stran od ceste Čakovec - Lendava... Tam je preveč prometa! Tudi tovornega! Če se zanemari cca. 1 km makadama, je mogoče smiselno preko Mure pri Sv. Martinu na Muri oz. Hotizi.


Tudi preračunavati se mi ne da... koliko je to km in višincev? Če se kje da, zakaj ni v metričnem sistemu?

Hmm, jaz imam v metričnem - morda si stran zapiše v kak piškotek, niti nisem pomislil, da drugim prikaže drugače. Ta trasa je 190km (zato sem napisal da je treba še malo raztegniti - morda tisti del po Avstriji, ki vam zaradi zasičenosti ni všeč) in 1600 višincev.


Čakovec-Lendava po mojem ni več tak problem, odkar so Hrvati prepovedali tovorni promet na tej cesti.....je pa res, da se od prepovedi dalje tam še nisem peljal. 


Če greš preko pri Hotizi pa težko potem narediš "nekaj deset" kilometrov po HR.....če bi šel namesto Razkrižje-Čakovec-Središće raje Gibina-Sv.Martin-Središće (in se sprijaznil s tem, da je HR del pač le 12km), lahko potem madžarski del potegneš gor do Monoštra in prideš ravno na 200km.


Na Hrvaškem jaz navijam, da se gre dol do Središča ob Dravi (več variant do tja) in najbolje nazaj, da pri Macincu zaviješ levo in se po res solidni cesti pelješ do Sv. Urbana (tam je tisti plavi vodovodni stolp), se spustiš do Štrigove in potem, kakor se ti zljubi. Po ravnem do Sv. Martina na Muri, morda takoj preko hriba do Gibine, morda gor v hrib in potem do Term Sv. Martina (pazi, to sta dva kraja: Sv. Martin na Muri in Terme Sv. Martin), pa še bolj okoli... ni problem, le, da potem več ali manj prideš na tisto cesto Čakovec - Lendava. Kakšen je promet dandanes... ne vem. Kje pa sploh sedaj vozijo tovornjaki oz. a ni prepoved prehoda teh na mejnem prehodu Mursko Središće samo ponoči?

Nikita 26.03.2019 18:59

@crni2

Kot prvo, minimalna dolžina breveta je 200 km. Ostale popoldanske vožnje (beri 100 km pa še malo okoli) se tu ne štejejo.

Kot drugo, fuji 990 je lepo odprl temo: Brevet 2019. A je res treba, da v vsako temo rinete svoje odklope in modrovanja, a se je res tako težko držati rdeče niti naslova ...

Ja in? Saj pišemo več ali manj o letošnjem brevetu 200 km. Če ti ni za brati, pač ne beri? Kaj pa je Fuji napisal takega, da bi potem o tem ozko pisali celo sezono? A ni zaželjeno, da se tema malce razširi?

Agent041 27.03.2019 07:50

 @Nikita:

Toliko v vednost in morebitno pomoč, povezava Sv. Martin in Hotiza je že nekaj let v celoti asfaltirana.


Nikita 27.03.2019 12:30

@Agent041

 @Nikita:

Toliko v vednost in morebitno pomoč, povezava Sv. Martin in Hotiza je že nekaj let v celoti asfaltirana.


Seveda je asfaltirana, če greš iz Hotize do Lendave in preko meje ter nazaj, he, he...

Ne, asfaltirano je do mostu na hrvaški strani in nekaj čez, potem je na naši strani kakšen kilometer makadama. Ko prideš do asfalta je levo znamenito Mirišče, sama cesta pa se konča pri glavni, kjer je spet politični paradoks: levo je naša hiša, desno pa tista betonarna, katera je sedaj na hrvaški strani in je od ceste Lendava - Sobota oddaljena nekaj milimetrov.


Razen... če so cesto asfaltirali od jeseni do sedaj? Nikakor ni vse asfaltirano nekaj let! Kje si pa to pobral, da je temu tako? Bom pa kar najhiterje krenil malce tja in pogledal!

Agent041 27.03.2019 12:43
@Nikita

@Agent041

 @Nikita:

Toliko v vednost in morebitno pomoč, povezava Sv. Martin in Hotiza je že nekaj let v celoti asfaltirana.


Seveda je asfaltirana, če greš iz Hotize do Lendave in preko meje ter nazaj, he, he...

Ne, asfaltirano je do mostu na hrvaški strani in nekaj čez, potem je na naši strani kakšen kilometer makadama. Ko prideš do asfalta je levo znamenito Mirišče, sama cesta pa se konča pri glavni, kjer je spet politični paradoks: levo je naša hiša, desno pa tista betonarna, katera je sedaj na hrvaški strani in je od ceste Lendava - Sobota oddaljena nekaj milimetrov.


Razen... če so cesto asfaltirali od jeseni do sedaj? Nikakor ni vse asfaltirano nekaj let! Kje si pa to pobral, da je temu tako? Bom pa kar najhiterje krenil malce tja in pogledal!

Zgleda da si nekaj pogrešil. S specialko se vozim tukaj preko 1-2x tedensko, in iz Hotize do Sv. Martina je sigurno vse asfaltirano in to že nekaj časa. Asfaltirali so mislim da 2017. Sam sem pa le nekaj km vstran od meje doma. Prej pa je bilo, kot si rekel.

Nikita 27.03.2019 17:53

@Agent041
@Nikita

@Agent041

 @Nikita:

Toliko v vednost in morebitno pomoč, povezava Sv. Martin in Hotiza je že nekaj let v celoti asfaltirana.


Seveda je asfaltirana, če greš iz Hotize do Lendave in preko meje ter nazaj, he, he...

Ne, asfaltirano je do mostu na hrvaški strani in nekaj čez, potem je na naši strani kakšen kilometer makadama. Ko prideš do asfalta je levo znamenito Mirišče, sama cesta pa se konča pri glavni, kjer je spet politični paradoks: levo je naša hiša, desno pa tista betonarna, katera je sedaj na hrvaški strani in je od ceste Lendava - Sobota oddaljena nekaj milimetrov.


Razen... če so cesto asfaltirali od jeseni do sedaj? Nikakor ni vse asfaltirano nekaj let! Kje si pa to pobral, da je temu tako? Bom pa kar najhiterje krenil malce tja in pogledal!

Zgleda da si nekaj pogrešil. S specialko se vozim tukaj preko 1-2x tedensko, in iz Hotize do Sv. Martina je sigurno vse asfaltirano in to že nekaj časa. Asfaltirali so mislim da 2017. Sam sem pa le nekaj km vstran od meje doma. Prej pa je bilo, kot si rekel.

Uh... potem pa bo držalo, me že dve leti ni bilo tam? Skoraj ne morem verjeti, da sem tako zamešal leta? Sicer pa, vesela in vzpodbudna novica, da je tako. Do sedaj sem se in so se verjetno ostali s specialkami izogibali tega prehoda. Tako bo za brevet še ena varianta in mislim, da bo tu čez super zaviti in se malce zapeljati tam okoli Hotize, Male in Velike Polane, Brezovice... kaj meniš?


Za tovornjake pa je tako: trenutno je prepoved vožnje tovornjakov preko prehoda pri Murskem Središću. Tako, da je na tej cesti prometa manj, ga je pa sigurno sedaj več... od Središča ob Dravi do Čakovca? In mi bi... po tej cesti? Sicer pa so naši tovornjakarji že sprožili alarm pri zunanjem ministru... morda se enkrat za spremembo ta naš Cerar tudi uspe s kom skregati?

Agent041 28.03.2019 07:47

Vsekakor priporočam, da greste skozi našo Polansko občino :)

Edino pazi pri načrtovanju, da neboš delal poti iz Velika Polana v Gomilice, saj je ta cesta skoraj do konca leta zaprta zaradi obnove (gradi se tudi kolesarska steza). Ampak tako ali tako predpostavljam, da bi šel skozi Male Polane ter Brezovice takoj za Nedelico in Turnišče.

Nikita 28.03.2019 09:00
@Agent041

Vsekakor priporočam, da greste skozi našo Polansko občino :)

Edino pazi pri načrtovanju, da neboš delal poti iz Velika Polana v Gomilice, saj je ta cesta skoraj do konca leta zaprta zaradi obnove (gradi se tudi kolesarska steza). Ampak tako ali tako predpostavljam, da bi šel skozi Male Polane ter Brezovice takoj za Nedelico in Turnišče.

Vem za zaprtje ceste, saj sem moral zadnjič delati solidni ovinek iz Velike Polane do Beltinec ravno preko Brezovice in Nedelice. Bo pa držalo, da se sedaj, ko je ta cesta pri Hotizi asfaltirana, lahko marsikaj spremeni. Ker brevet ni dirkanje, bi tako valovito kolesarjenne npr. skozi Nedelico bilo kar dobrodošlo! Sicer pa letos itak ne bo štirideželnega breveta, drugo leto pa bodo ceste že urejene...

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI