Bele steze

Domov > Forum > Bele steze

Bele steze

SORTIRAJ PO:
bécane11488 29.03.2019 17:38

 Malo iščem in ne najdem, zato odprta tema ...

Sem že leta na cestah, ampak sem si omislil še all-road aka bolj na široko gravel kolo in nimam pojma kje poiskati informacije, kam iti, da zavijem dol z asvalta in da ni makadama samo za vzorec.

Ker sem iz Ljubljane, me seveda zanima, kam se odpraviti med tednom, ko ni časa, na cca 1-2 urce turo in da je čimveč makadama, med vikendom lahko tudi daljše turce.

Seveda naj bo tema tudi za tiste izven Ljubljane, za vso SLO, kajti med vikendom ni problema se vsesti v avto, odpeljati na določeno točko in opraviti turco. Če dopišete še kakšno dobro oštarijo, toliko bolje 😋 Nisem pa "norc", da bom šel s kolesom npr. iz Lj v Mursko in nazaj 😊

Vsem pa že vnaprej hvala za predloge 👌

sixsl 29.03.2019 18:32
@bécane

 Malo iščem in ne najdem, zato odprta tema ...

Sem že leta na cestah, ampak sem si omislil še all-road aka bolj na široko gravel kolo in nimam pojma kje poiskati informacije, kam iti, da zavijem dol z asvalta in da ni makadama samo za vzorec.

Ker sem iz Ljubljane, me seveda zanima, kam se odpraviti med tednom, ko ni časa, na cca 1-2 urce turo in da je čimveč makadama, med vikendom lahko tudi daljše turce.

Seveda naj bo tema tudi za tiste izven Ljubljane, za vso SLO, kajti med vikendom ni problema se vsesti v avto, odpeljati na določeno točko in opraviti turco. Če dopišete še kakšno dobro oštarijo, toliko bolje 😋 Nisem pa "norc", da bom šel s kolesom npr. iz Lj v Mursko in nazaj 😊

Vsem pa že vnaprej hvala za predloge 👌

Glede, da si iz Lj, boljše variante kot barje praktično nimaš. Imaš ogromno makadama vmes še malce na asfalt zaviješ. A niso lani eno verzijo Franje organizirali po teh barjanskih cestah in baje trdijo, da se zna dobro prijeti.

bécane11488 29.03.2019 18:45
 Po barju sem reden gost, ampak več ali manj poznam res bolj kratke odseke makadama. Probam najti to zaprašeno Franjo, če pa ima kdo link pa super!
ElTorro 29.03.2019 18:45

 Na Štajerskem koncu je v poletnem času  prva polovica Pohorske transverzale (od Bellevueja do Peska) po mojem odlična za gravel.

Dober makadam, malo gor in dol, pa skoraj cel čas si nad 1000m in se tako malo ogneš vročini.

Jure Klančar 29.03.2019 19:06

 Po barju je več lepih ampak je seveda vse v kombinaciji s asfaltom. Drugače pa je zelo lepa pot od gornjega Iga do krima ter potem na rakitno. Če se spustiš v podpeč je tudi možno zaviti za en del na stransko makedam cesto. Za daljše ture pa je potem menišija in ture okoli soteske iške. Če te zanima še kaj več ti lahko pošljem linke do GPSa, imam že kar nekaj shranjenih :D

sixsl 29.03.2019 19:35
@bécane
 Po barju sem reden gost, ampak več ali manj poznam res bolj kratke odseke makadama. Probam najti to zaprašeno Franjo, če pa ima kdo link pa super!
Becane, tukaj imaš opis Barjanke:
https://polet.delo.si/na-kisiku/maraton-franja-kdo-gre-na-barjanko
bécane11488 29.03.2019 19:42

 Ig-Krim-Rakitna sem prevozil leta nazaj, ko sem imel še MTB. Ta turca sigurno spet pade z drop balanco!

Vidim pa, da bom moral večkrat zaiti dol z asvalta in potem na slepo in se bo našlo dosti tega.

ElTorro, hvala za idejo, to bo sigurno padlo poleti!

bécane11488 29.03.2019 19:46
@sixsl
@bécane
 Po barju sem reden gost, ampak več ali manj poznam res bolj kratke odseke makadama. Probam najti to zaprašeno Franjo, če pa ima kdo link pa super!
Becane, tukaj imaš opis Barjanke:
https://polet.delo.si/na-kisiku/maraton-franja-kdo-gre-na-barjanko
Merci mille fois, je že clipano v Onenote in bo danes zvečer branje pred spanjem!

Nejc1986 29.03.2019 21:40

 Tudi sam sem precej ljubitelj takih poti in tudi jaz lahko toplo priporocam pohorsko tranzverzalo. Morda še izlet na Nanos iz Podnanosa in potdm do turisticne kmetije Abram.


Urslja gora je pa itak super...

icindr2 30.03.2019 10:38
Ob Savi je teh potk malo morje, poglej na kaki strani ki uporablja "opensource maps", so vrisane gor...drugače pa okoliški hribi, če imaš rajši klance.
icindr2 30.03.2019 10:38
Na barjanki je pa bolj revno z makadamom...
_BraneK 30.03.2019 18:07

 Barjanka, zraven je tudi .gpx

bécane11488 30.03.2019 19:19

 Hvala _BraneK.

Nisem še dajal .gpx na Garmina in vidim, da je možmo shraniti file na PC samo kot image v .exe formatu. Ne upam ravno .exe dajati na garmina. Kje ga lomim 😊

mastif 30.03.2019 21:13
 Podobno vprašanje sem hotel zastaviti tudi sam. Ko kolesarim po cesti vidim, da je veliko označenih s modrimi tablami (npr. L034). Veliko teh poti vodi tudi po makadamskih poteh. Mogoče kdo ve, kje dobiti podatke o vseh teh poteh? 
sixsl 30.03.2019 23:31

@mastif
 Podobno vprašanje sem hotel zastaviti tudi sam. Ko kolesarim po cesti vidim, da je veliko označenih s modrimi tablami (npr. L034). Veliko teh poti vodi tudi po makadamskih poteh. Mogoče kdo ve, kje dobiti podatke o vseh teh poteh? 
če se ne motim so tole ture katere so označene z modrimi tablami;

http://www.gremonapot.si/kolesarstvo/kolesarske-poti.aspx

bécane11488 31.03.2019 09:08
@bécane

 Hvala _BraneK.

Nisem še dajal .gpx na Garmina in vidim, da je možmo shraniti file na PC samo kot image v .exe formatu. Ne upam ravno .exe dajati na garmina. Kje ga lomim 😊


Evo, z malo googlanja uspelo, brez PC-ja, ampak rabiš samo telefon, navigacijo in oblak.
_BraneK 31.03.2019 10:58

Potem so tu se the Dust Lust series

Iz Ljubljane SE in SW. Mogoce lahko kaj skombiniras, da izpustis hribe, npr. SW: Krim/Rakitna, ce bi se rad samo po barju peljal. SE je bolj razgiban, ce se prav spomnim. Predvsem zacetni del ima en precej zahteven spust.

MatMat 31.03.2019 21:45

Če si iz Ljubljane, lahko skočiš tudi do Vodic, kjer se v smeri Brnika, Komende, Šenčurja, Preddvora...odpre morje raznoraznih stranskih (makadam, poljskih, asfaltnih) cest. 

Jaz za svoje makadam/asfalt ture velikokrat pobrskam po strani bikemap.net, si prenesem GPX-e in v Google Earth bolj natančno pregledam pot. Na podlagi tega si narišem svoje nove trase. Bistvo mi je da se izognem glavnim cestam, kar je tudi razlog da sem sploh kupil gravel kolo.  

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI