Čevlji

Domov > Forum > Čevlji

Čevlji

SORTIRAJ PO:
bojanz 13.04.2019 17:47
 Pozdravljeni rabim nasvet kakšne čevlje kupiti za cestno kolo ker imam široko nogo čez prste in visok nart in rad bi imel karbonski podplat da se ne zavijajo pri vožnji ker zdaj imam številko 47 nogo pa 45 da me ne tiščijo ampak mi blokerji pridejo 2cm preveč naprej ko sem imel pa sidi 45 so me pa tiščale prosim za kakšen nasvet hvala vsem 
coki 13.04.2019 19:06
 Si probal Sidi model mega?
bojanz 13.04.2019 20:23
 
bojanz 13.04.2019 20:26
 Imel sem sidi nekaj na g se ne spomnim imena zdaj imam specialized 47 da me ne tiščijo samo ker so pre dolge mi blokerji pridejo 2cm pre visoko
bécane11488 13.04.2019 21:16

 Večji oziroma preveliki čevlji ne morejo kompezirati širšega stopala in visokega narta. Rabiš prave čevlje, ki so široki in tudi high volume.

Pojdi na kakšno stran ala bike24.de in podobno in filtriraj iskanje.

Drugače pa, Sidi s serijo Road Mega naj bi bili ravno za noge kot je tvoja, modeli Ergo 5 Mega ali Genius 7 Mega; drugi proizvajalec, ki je zelo čislan za tvoj tip noge pa je LAKE, imajo tako Wide kot Extra Wide v ponudbi.

PS: če si ieml nekaj na G, je lahko, da si imel serijo Genius, samo ali si imel Mega izvedenko ?

bojanz 13.04.2019 21:45
 Ne vem katere sidi sem imel bom še oglasil pri cerinu in probal mega
sixsl 13.04.2019 23:32
 Sam imam nogo 46, šprintarce pa 47, proizvajalec pa Northwave, ki imajo prav tako modele za široke podplate. Ful zadovoljen, samo modela pa žal ne vem, sem jih pred štirimi leti kupil.
copi 14.04.2019 09:44
 Sidijevi zadnji modeli so zelo specifični ,ki ustrezajo le redkim stopalom. Najbrž so kakšni sposobni strokovnjaki odšli k konkurenci.
oschti 14.04.2019 11:25

 Predlagam Sidi Ergo4 Mega/Wide. Pred nakupom sem preizkusil Shimano, Spec, NortWave...a na koncu je moji "plavutki" ustrezal le Ergo4 Wide oz.Mega. Ima nekaj nastavitev za prilagajanje stopalu z ježkom čisto spredaj, zategovalci na narti in pri gležnju ter prilagoditev na petnem delu Ahilove tetive. Najbolj všeč mi je pritrditev "kodirnika", ki pri menjavi blokerjev omogoča točno nastavitev blokerja na ustrezno prejšnjo nastavitev (4 mala luknja na sredini podplata ), da se ne poruši bike fit.   

 https://www.chainreactioncycles.com/si/en/sidi-ergo-4-carbon-composite-mega-road-shoes-2018/rp-prod141336




bécane11488 14.04.2019 14:05

 Shimano so na meji kar naj bi bilo wide, je širše od klasike, ampak še vedno ne široko. Tudi veliko preostalih proizvajalcev dela samo na širini, ne pa na high volume in če imaš poleg široke noge še visok nart, lok stopala, ti wide kaj dosti ne pomaga.

Ergo 4 Mega, ki jih predlaga oschti, je dober predlog, Sidi dela high volume čevlje v Mega varianti, 4-ka pa zna biti še malo cenejša, ker ni zadnji model. V bistvu vidim, da ima maxisport 45 in 45,5 na zalogi in cena res ugodna. Zato pohiti.

Lake so nekaj podobnega kot Sidi, vendar ne vem, če se jih pri nas dobi. Jaz v takem primeru pišem proizvajalcu, mu dam mere noge i.e. dolžina, širina, višina/obseg in ti potem svetujejo pravo številko.

Nikita 15.04.2019 08:03

 Imam podoben problem. Ob nakupu novega kolesa spada zraven tudi, da si kupiš novo čelado in čevlje ali vsaj nekaj od tega. In kupil sem... mavicove, številka je skoraj 45, ob straneh pa me še vedno tiščijo.


Iskal nekaj novega... in našel v modelih Nortwave... Poleg tega, da so primerni za širše noge, so modeli tudi veliko manj dolgočasni, kakor sidijevi. Moje mnenje!

bécane11488 15.04.2019 09:47
 Čevelj je kot sedež, če ne še bolj individualen in ima kot vsaka ta zadnja tudi vsako stopalo svojega malarja. Če najdeš tiste prave se splača kupiti več parov.
icindr2 25.04.2019 13:51
Priporočam Shimano, tastare, ki jih potem po meri oblikuješ (custom fit: v peči in s kompresorjem stisneš). Jaz sem moral v Celovec it v Sione-bikes, ker na gorenjskem nima noben stare zaloge, oz. nima orodja/naprav. Gre pa za generacije modelov SH-RP9L mislim da...
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI