Ali je dovoljeno kolesariti po SS (strada statale) cestah v Italiji?

Domov > Forum > Ali je dovoljeno kolesariti po SS (strada statale) cestah v Italiji?

Ali je dovoljeno kolesariti po SS (strada statale) cestah v Italiji?

SORTIRAJ PO:
markomarko 22.04.2019 18:47

A ve kdo mogoče, če je dovoljeno s kolesom po Italijanskih SS cestah?

En del moje planirane kolesarske ture gre od Kozine do Sežane. Razmišljam o varianti skozi Bazovico, zato bi moral del poti prekolesariti po SS14. Se sme s kolesom po tej cesti?

Vnaprej hvala za odgovor.

Primoz75 22.04.2019 18:54
 uh seveda se da. Na poti boš srečal veliko italjanskih kolesarjev, ki se vsakodnevno odpravljajo biciklirati po Krasu. 
Quercus 15.12.2020 08:28

Brez težav se da iti po omenjeni trasi.

Predvsem pa bodi v sožitju z italijani in jih lepo pozdraviš pa ne bo problemov.

SODROVC 15.12.2020 09:16

Na RWGPS ali podobni aplikaciji si izriši pot. Vključi Avoid Highways in bo vse OK. Si pa lahko z rumenim možicljem ogledaš vsak detajl izrisane poti/ceste.

Hribolaznik2239722397 15.12.2020 17:45

To je navadna enopasovnica. Itak, da se da, tako kot pri nas. Ni dovoljeno voziti po cestah, ki omogočajo višje hitrosti od običajnih (https://www.google.com/amp/s/www.laleggepertutti.it/137233_su-quali-strade-e-possibile-andare-in-bici-i-doveri-del-ciclista/amp).

Maratonac 15.12.2020 18:50

To so medkrajevne ceste , skoraj vse SS imajo avtoceste kot alternacijo , zato je vožnja kolesarja dovoljena . Naredil sem ohoho km po Italiji , pa me ni nobeden dol spodu , razen 2x z avtoceste in enkrat iz Benetk .

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI