Alu obroči namesto karbonskih

Domov > Forum > Alu obroči namesto karbonskih

Alu obroči namesto karbonskih

SORTIRAJ PO:
hmhm123 14.05.2019 20:06

Lepo pozdravljeni,

po prebiranju vsega o karbonskih obročih prihajam do spoznanja da jih morda res ne potrebujem toliko kot mislim, saj mi gre (iskreno) bolj za izgled, in bi bili dobri karbonski obroči ki (tudi) dobro izgledajo dražji od vrednosti kolesa - pa čeprav bi jih lahko imel za naslednja kolesa. V tem primeru bom najbrž investiral nekaj več pri naslednjem kolesu, nekoč.

Vozim karbonsko kolo z Ultegra opremo, posledično pogledujem po obročih ki "pašejo" v ta rang.

Iščem dobro priporočilo za visokoprofilne (izgled...) alu klinčer obroče.

V oči so mi padli naprimer tile:

https://www.dtswiss.com/en/products/wheels-road/performance/pr-1400-dicut-oxic/pr-1400-dicut-32-oxic/

Všeč mi je kompletna črna površina, sklepam da so tudi ležaji dobri, če bi imel pa še kak milimeter višji profil, bi bil pa idealen.

Hvala vnaprej za vaša mnenja / nasvete

bécane 14.05.2019 22:01

Vprašaj se koliko časa bo zavorna povšina ostala črna, v vsakem primeru se zdrajsa in je potem še grše kot alu. Če ne voziš po dežju in se ti da po vsaki furi čistiti nesnago iz gumic bodo dalj časa črni .... Meni osebno so cene teh črnih alu kar zasoljene, sploh ti okrog 1000 eur. Za veliko manj denarja dobiš alu Fulcrum 4, 35 mm, res pa da je zavorna površina alu. Raje kot jurja za alu, dodam še nekaj € in imam karbon. Če pa alu, pa Fulcrum 4 soliden srednji razred, če želiš višji profil. Fulcrum 3/Campa Zonda je top cena kvaliteta, špica alu pa nekaj v rangu Fulcrum Racing Zero.

Če pa res želiš črne so pa slabih 600 eur Vision Trimax 35 mm.

matejS 14.05.2019 23:12

Predlagam AForce 33 [1] z Sapim CX-Ray in notranjimi nipli.

33mm, "aero", togi, široki, tubless. Naredili so mi jih tukaj [2], cca 600EUR s poštnino.

V kolikor boš šel na karbonske obroče s standardnimi zavorami boš moral prilagoditi tehniko zaviranja. Sicer pa s stališča zasnove, karbonski obroči niso primerni za klasične zavore. V primeru ALU površine se toplota lepo odvaja, pri karbonskih orbočih pa se bolj počasi. Ne rečem, da se ne da lepo voziti tudi s karbonskimi (in tudi tehnologija je napredovala), ampak s stališča inžiniringa so disk zavore + karbonski obroči prava (a dražja) rešitev.

Drugače pa so Fulcrum 4 zelo dober in cenovno ugoden predlog.

[1] http://aforce.bellebikes.com

[2] https://dcrwheels.co.uk

veljo28289 15.05.2019 06:25
Kar se tiče alu obročev z črno zavorno površino ta ostane črna, vsaj pri kvalitetnih proizvajalcih kot so mavic-fulcrum-campagnolo kar pa ne drži za kavitec in podobne z eloksirano zavorno površino. Sam sem vozil mavic cosmic exhalit (5 sezon) in je površina ostala kot nova brez nekega posebnega vzdrževanja, je pa res da se nisem vozil z njimi po makedamu ali močnih neurjih. Sedaj vozim shamal mille z črno zavorno površino in ta je še vedno črna... Tako da je strah pred zdrajsanjem odveč če kupiš kvaliteto, uporabljaš original gumice za to površino in ne pretiravaš z vožnjo po makedamu in močnih neurjih!!! Od kvalitete mislim mavic, fullcrum, campagnolo in pa tudi dt swiss ;) Je pa res, da če pride kamenček med krtačko in zavorno površino bo ta naredil ris po črni površini... 
veljo28289 15.05.2019 06:25
coki 15.05.2019 09:45

Če denar ni problem kupi kar ti je všeč.

Drugače pa obroči v rangu 700-800 eur pašejo tudi na najdražja kolesa ( kar se tiče izgleda )

https://www.veb-company.si/obrocniki-poltabular-aluminij/obrocniki-vision-trimax-35-kb-7149502

za izgled kolesa bodo dovolj dobri

PrimožR 15.05.2019 13:43

Nekdo je napisal Mavic-Fulcrum(=Campagnolo, ista tovarna). Fulcrum Racing Zero je primerljiv s Campagnolo Shamal.

Vozim Fulcrum Racing Zero (navadne) in so za moje pojme odlični. Lahko kupiš tudi Nite varianto, a verjetno nima smisla. Nisem t.i. 'profesionalni rekreativec', pa opažam razliko glede na prejšnje in tudi razliko pri vožnji na rundah. Preverjeno so tudi zelo robustni.  Pri izbiri bo morda odločala tudi max. teža kolesarja in kolesa. Nekateri proizvajalci imajo tudi omejen tlak v zračnicah. Visokoprofilnih novih alu obročev verjetno ne boš našel, ker ne gre skupaj s fiziko (velik vztrajnostni moment-slabo pospeševanje). Racing Zero, Shamal in podobni so srednji profil.

Pri rekreaciji je tudi tako, da če je oprema všečna, preživiš na kolesu več časa. Morda ključen kriterij...

rs1975 16.05.2019 07:10

@coki

Drugače pa obroči v rangu 700-800 eur pašejo tudi na najdražja kolesa ( kar se tiče izgleda )

https://www.veb-company.si/obrocniki-poltabular-aluminij/obrocniki-vision-trimax-35-kb-7149502

Zakaj vzeti te namesto npr. fulcrum Quattro? Višina obroča je ista, razlika v ceni velika. So Vision res toliko boljši? 

Sicer sem tudi sam v dilemi katere obroče izbrati, ko bom menjal kolo. Trenutno vozim Quattro in sem z njimi zadovoljen. Z njimi naredil cca. 35k km, v tem času enkrat menjal ležaje na zadnjem obroči in eno špico. 

Za novo kolo se še nisem odločil ali naj vzamem z diski ali ne. Če bo z diski potem bom verjetno gledal tudi karbonske obroče. Če ne bodo diski potem raje gledam po višjem rangu alu obročev.

coki 16.05.2019 09:10
@rs1975

@coki

Zakaj vzeti te namesto npr. fulcrum Quattro? Višina obroča je ista, razlika v ceni velika. So Vision res toliko boljši? 

Sicer sem tudi sam v dilemi katere obroče izbrati, ko bom menjal kolo. Trenutno vozim Quattro in sem z njimi zadovoljen. Z njimi naredil cca. 35k km, v tem času enkrat menjal ležaje na zadnjem obroči in eno špico. 

Za novo kolo se še nisem odločil ali naj vzamem z diski ali ne. Če bo z diski potem bom verjetno gledal tudi karbonske obroče. Če ne bodo diski potem raje gledam po višjem rangu alu obročev.

Vision zato, ker želi črne obroče. Drugače pa so tudi Fulcrum v redu.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI