Scott speedster 20 disc 2019

Domov > Forum > Scott speedster 20 disc 2019

Scott speedster 20 disc 2019

SORTIRAJ PO:
tadejluk83 16.05.2019 07:54
Pozdravljeni. 

Zanima me kakšno je vaše mnenje o kolesu Scott speedster 20 disc 2019?

https://www.grasca.si/cestno-kolo-scott-speedster-20-disc-2019

Je kolo solidno za to ceno (1100€), ali se splača v tem rangu vzeti kaj drugega? 

Hvala in lep pozdrav!

obelix 16.05.2019 08:38

Če lahko dodaš 200€ in imaš malo sreče z razpoložljivimi velikostmi na zalogi, potem je tole neprimerno boljša opcija https://www.11-11.si/cestno-kolo-giant-tcr-advanced-2-2018-disc

So diski "must have" kategorija? Verjetno bi se našlo še kakšne boljše alternative od Scotta v smeri, da namesto diskov dobiš boljšo opremo ali pa mogoče celo karbon okvir. Poglej si še malo ostale Giante in pa  Orbee http://www.sportr.si . Koliko si visok?

Komentar na kolo, prvo kar mi pade v uč je teža, z pedali bo to 10,5 kg, meni bi ta teža ubila pol veselja, ki ga daje specialka. Za ta denar bi raje gledal nekaj brez diskov in z boljšo 11 redno 105 grupo, oboje skupaj  bi se kar poznalo  pri teži. 

tadejluk83 16.05.2019 08:55
 Tega sem že gledal, a sem visok 190 cm in žal ni ustrezne velikosti zame. Kar se tiče diskov, pa sem imel v mislih kolo z njimi ja. Po pravici povedano, sem “začetnik” v kolesarskem svetu in težko pretehtam kaj je boljše vzeti. Bo pa to moje prvo cestno kolo, do sedaj sem imel zgolj treking kolesa, od tam tudi verjetno ta želja po diskih. 
coki 16.05.2019 09:05

Za 1500 eur dobiš karbonca z 105 opremo ( tudi tiagra dela zelo v redu )

poglej mal po spletu je kar nekaj ponudbe.

obelix 16.05.2019 09:20

Tadej, če si začetnik, bo prišlo zraven kolesa še milijon enih drugih stroškov, jaz bi na tvojem mestu letel takoj po tole:  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219086050171474&set=gm.2047752105529222&type=3&theater&ifg=1

L mislim da bi ti ustrezal, jaz vozim z 186 cm L, pa mi je kolo za nianso celo prevelik, imam npr. zic čist naprej...

tadejluk83 16.05.2019 12:11

Kaj vse misliš pod stroške? Čelado, oblačila, čevlje, bidon ter števec imam že kupljen. Bi moral pričakovati še kj drugega?

V trgovini sem sedel na L okvirju in mi je bilo rečeno, da mi je premajhen.   Kako opremo na kolesu v tem rangu (okrog 1000€) naj išcem? Lažje kolo, brez diskov in s kako opremo?

obelix 16.05.2019 12:40

Tadej, ne vem kako do tega pride, ampak če te bo specialka zagrabla na polno, potem kmalu oprema, oblačila, čelada, ..... od gorca ali pa trekinga, ne bo več dobra :) . Sem bil na istem, nekaj časa sem štukal z mtb opremo/cunjami, potem pa so se počasi začele nabirati cestne cunje in oprema. Čist površno, kam začnejo bežat misli potem, ko enkrat specialka prime, rabiš še zimske čevlje, letne oprijete cunje, prehodna oblačila in jakne, zimska oblačila, več parov rokavic, rokavčki, nogavčki, cestno čelado, pa seveda pred vsem tem boljše wheelsete, pa GPS štecev, kmalu zasrbijo prsti, da bi segel še po powermetru,...., da o kakšni dodatni prehrani, napitkih niti ne govorim, potem so še servisi, menjaš kakšno komponento,.... Pa verjetno sem še ful stvari pozabil, ampak skoz je nekaj :)  . Moj nasvet, predvsem pri kakšnih jaknah, windstoper zadevah, kupi enkrat in takrat dobro, pa po možnosti kmalu. Jaz sem predolgo uporabljal mtb zadeve, na cesti so druge okoliščine, mene je prevečkrat prezeblo, prepihalo, .... Če bi moral svetovat en must have kos oblačila, je to Castelli Gabba!!

Glede L velikosti zelo dvomim, da bi ti bil premajhen, pojdi v drugo trgovino po drugo mnenje. Tudi sicer je po mojem mnenju bolje, če ti je cestno kolo malo premajhen kot malo prevelik. Kakšni XL bi znali bit že pravi kozolci in pri pospeševanjih in vožnji stoje v klanec imaš potem občutek, kot da voziš šleparja za seboj, zelo neodzivno/okorno rata kolo. Naknadno pretirano krajšanje fajfe ima določene minuse, tako da to ni ravno top opcija.

Kakšno kolo iskati? Tukaj ni pravega odgovora, ker je odvisno od preferenc posameznika. Jaz bi sigurno želel 105 in po možnosti karbon pred diski, pa čeprav sem zagovornik diskov. Moj predlog je še vedno isti kot zgoraj.

Mile 16.05.2019 14:52

Težko kolo, ponavadi merijo za podatke velikost M. Tvoj bi bil XL, ali L z dolgo fajfo. Komplet bi imel okoli 11 kg, kar je velik za specialko (tolk so že dobri ALU MTB). Teli diski ko ti začnejo piskat boš prec drugo kolo gledal, ponavadi dajo še premajhne koluti gor.

Poglej pri Španu BMC , Canyon ali ROSE SL, maš boljše za isti denar ali ceneje.

tadejluk83 16.05.2019 16:30

Velja.

Najlepša hvala vsem za odgovore in nasvete!

LP

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI