Nakup cestnega kolesa

Domov > Forum > Nakup cestnega kolesa

Nakup cestnega kolesa

SORTIRAJ PO:
ElTorro 26.08.2019 17:16

@Agent41

Na strmih klancih tudi profiji vozijo 30+. Froome je recimo šel na Zoncolan z razmerjem 34/32. Na dirki, ne na nedeljskem izletu z ženo.

@SODROVC

Meni je na fittingu rekel, da priporoča nastavitev, kjer se najbolj udobno počutim na ročkah. Ker tam večina kolesarjev prebije večino časa. 

Vsak sicer vozi, kot mu ustreza, tako da tu ni "prav" in "narobe"...ampak če si večino časa na dropih, potem si izjema, in ne pravilo. Tudi profiji so med dirko večino časa na ročkah, drope pa uporabljajo le pri večjih hitrostih in pa da vmes malo zamenjajo položaj. In tisti, ki s(m)o večino časa na ročkah, nimamo "napačnih proporcev" kolesa...

SODROVC 26.08.2019 18:08

@ElTorro

@Agent41

Na strmih klancih tudi profiji vozijo 30+. Froome je recimo šel na Zoncolan z razmerjem 34/32. Na dirki, ne na nedeljskem izletu z ženo.

@SODROVC

Meni je na fittingu rekel, da priporoča nastavitev, kjer se najbolj udobno počutim na ročkah. Ker tam večina kolesarjev prebije večino časa. 

Vsak sicer vozi, kot mu ustreza, tako da tu ni "prav" in "narobe"...ampak če si večino časa na dropih, potem si izjema, in ne pravilo. Tudi profiji so med dirko večino časa na ročkah, drope pa uporabljajo le pri večjih hitrostih in pa da vmes malo zamenjajo položaj. In tisti, ki s(m)o večino časa na ročkah, nimamo "napačnih proporcev" kolesa...

Če se neugodno/neudobno počutiš na dropih, potem nekaj ni v redu. Saj večinoma sem tudi jaz na ročkah, vendar pa na dropih lahko počivam in še pritisne se lažje na pedala, kot pa če sediš na cestaku tako kot na trekkingu. Na dolgih, večdnevnih turah, mi paše voziti na dropih in to je marsikomu čudno. V grupi se pa vozi na ročkah zato, da so zavore vedno v dosegu oz. prsti počivajo na zavornih vzvodih.

ElTorro 26.08.2019 21:21

Kot pravim....kakor komu paše....mislim pa, da so redki, ki se enako udobno počutijo na dropih in na ročkah. 

Poleg tega mi je nelogično, da bi na dropih bolj učinkovito pedaliral... 

fuego 27.08.2019 07:18
 Stare specialke so se po večini vozle na dropih, ker ni bilo ročajev ampak samo ročka od bremze. Sploh , če gledaš Mercxa, Pantanija...Danes pa celo proji veliko vozijo na ročkah. Sam vozim obvezno na dropih na spustih, ker imam boljšo kontrolo nad kolesom in pa včasih proti vetru, drugače sem tudi večinoma na ročkah.
kamencek 27.08.2019 08:55
@ElTorro

Potrjujem, da je res! Spremeni se pozicija telesa, ne znam je sicer opisati, ker jo zgolj čutim, vendar imam v nogah večjo potisno moč, ko sem na dropsih.
ElTorro 27.08.2019 09:17

@kamencek
@ElTorro

Potrjujem, da je res! Spremeni se pozicija telesa, ne znam je sicer opisati, ker jo zgolj čutim, vendar imam v nogah večjo potisno moč, ko sem na dropsih.

Potem zanimivo, da redko vidiš profija, da v hrib goni na dropih.

Jaz ne vidim logike v tem... bolj zaprta pozicija na dropih pomeni, da težje dovajaš zrak v pljuča... 

fuego 27.08.2019 09:34
@ElTorro

@kamencek
@ElTorro

Potem zanimivo, da redko vidiš profija, da v hrib goni na dropih.

Jaz ne vidim logike v tem... bolj zaprta pozicija na dropih pomeni, da težje dovajaš zrak v pljuča... 

A si že videl kdaj šprinterja da ni na dropih?
ElTorro 27.08.2019 09:44

A si ga kdaj videl šprintati več kot minuto? Šprint je anaerobna zadeva, dovajanje kisika je manj pomembno od aerodinamike....in tudi če ima na dropih par W moči manj, je to še zmeraj manj pomembno od aerodinamike.

Pri 70 km/h ni nič bolj pomembno od aerodinamike.

fuego 27.08.2019 10:07
@ElTorro

A si ga kdaj videl šprintati več kot minuto? Šprint je anaerobna zadeva, dovajanje kisika je manj pomembno od aerodinamike....in tudi če ima na dropih par W moči manj, je to še zmeraj manj pomembno od aerodinamike.

Pri 70 km/h ni nič bolj pomembno od aerodinamike.

Si kdaj gledal Pantanija kako jo je šibal na Alpe D Huez skos na dropih?
ElTorro 27.08.2019 10:35

Ali pa 99% ostalih, kako niso na dropih?

Ena izjema ne pove veliko....tudi če bi bilo res, pa ni - Pantani na Huezu

SODROVC 27.08.2019 11:01

Da boste kdaj kaj verjeli, bo potrebno kaj prebrati v angleščini in potem to tudi sprobati v naravi. ;) Če najdem, bom posredoval.

Na dropih mi gre po ravnem in navzdol krasno, v klance pa, če niso prestrmi. V vetru je tudi lažje na dropih. Se pa tudi jaz veliko vozim na ročkah, jasno. Šlo je bolj za to, da se nekateri čudijo, kako to, da endurance kolesarji nimamo bolj pokončne drže. Naj mi nekdo pove, koliko moči lahko iztisne iz sebe v poziciji, ki jo ima na ponyju. In potem naj poizkusi voziti na dropih na specijalki.

ElTorro 27.08.2019 11:04

Jaz lahko na ročkah iztisnem iz sebe več moči kot na dropih...oziroma, natančneje povedano, isto moč lahko na ročkah držim dlje časa kot na dropih. 

Ne po občutku ampak po dejanskih številkah.

SODROVC 27.08.2019 11:09

@ElTorro

Jaz lahko na ročkah iztisnem iz sebe več moči kot na dropih...oziroma, natančneje povedano, isto moč lahko na ročkah držim dlje časa kot na dropih. 

Ne po občutku ampak po dejanskih številkah.

Še enkrat: na dropih na spustih in po ravninah, sploh v vetru. V klance itak na ročkah. 

Nekje na FB straneh sem našel študijo o moči, o visoki kadenci itd.. Zanimivo branje, škoda, da nisem shranil strani med priljubljene.

ElTorro 27.08.2019 11:31

Ne vem, če bereš samo nekatere poste....že fuego je napisal, da so uporabni predvsem na spustih in proti vetru, in jaz sem se pridružil temu mnenju.

Kar pravim je, da je nenavadno, če je nekdo večino časa na dropih... da mi je nelogično, da bi na dropih razvijal večjo moč not na ročkah (še posebej daljši čas - pustimo zdaj šprint, ki traja nekaj sekund).... in da zagotovo obstaja dober razlog, zakaj tudi profiji večino časa prebijejo na ročkah.

Predvsem pa, s čemer se je v bistvu začelo, se ne strinjam s tem, da kolesarji, ki so (skoraj) ves čas na ročkah nimajo pravega kolesa za svoje proporce. Ker so ročke "default" položaj, in če se najbolj udobno počutiš na ročkah, imaš točno pravo kolo za svoje proporce.

SODROVC 27.08.2019 11:45

Takole sem napisal : Poleg tega opažam, da večina kolesarjev ne uporablja "dropov" na balanci. Vsi držijo le za ročke ali pa še malo bolj nazaj. Me je en Avstrijec vprašal, zakaj sem toliko časa na dropih. Zato, ker se tako dobro počutim in tudi moč mišic je lažje uporabiti kot pa če bi sedel kot na trekking kolesu. Verjetno nimajo vsi kolesa za svoje telesne proporce in potem sedijo na kolesu kot pač sedijo. 

Ja, nekateri se na dropih ne počutijo ugodno in sem sklepal, da nimajo ustreznega kolesa. Ali pa BF ni bil narejen. Ali pa ne kolesarijo od mladih nog. Itd...

fuego 27.08.2019 11:46

@ElTorro

https://www.youtube.com/watch?v=OaH4VEyViC0

Pantani v napadu vedno na dropih. To so bli kolesarji včasih, ki so napadal. Ne pa Quintana in podobni.

SODROVC 27.08.2019 12:36

My assumption is that your bars should be where you're as low as possible while still (1) being comfortable indefinitely on the hoods and (2) able to make max power in the drops.

From what I've seen lately, both locally and in the pros, it seems like everyone's gone about 2cm lower than that.

ElTorro 27.08.2019 13:34

@fuego

@ElTorro

https://www.youtube.com/watch?v=OaH4VEyViC0

Pantani v napadu vedno na dropih. To so bli kolesarji včasih, ki so napadal. Ne pa Quintana in podobni.

Si pogledal link, ki sem ti ga postal? Linkan je točno na trenutek, ko je Pantani napadel.

Je na njem Pantani na dropih? Kaj pomeni "vedno"?

berni 27.08.2019 13:58

Da se še malo povrnem k naslovu teme...

nedavno sem nabavil tole https://www.bike24.com/p2297918.html?q=synapse+105 za sicer nekaj višjo ceno, saj imajo sedaj še višji (glej ga zlomka) popust, ker je že 2020 zunaj.

Z veseljem bi ga kupil v LBS, vendar niso imeli prave velikosti, dobavili pa bi ga lahko po polni ceni, ki pa je krepko višja in se lokalpatriotizem ne izide...

No, vprašal bi za mnenje glede obročev in sicer izkušnje o DT Swiss E1800 Spline z običajno (3 pawl) račno in Mavic Ksyrium UST Disc 2019 z novim rachet pestom. Mavic je tubeless ready in skupaj z plašči. Proti original kolesom bi pridobil cca 0,5 kg, cena je malo nižja pri DT Swiss. Za toliko se sicer da dobiti tudi kakšne karbonske kitajce...

1 ... 4 5 6
Zadnji komentarji v kategoriji "CESTNO & TREKING"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI