Nakup cestnega kolesa

Domov > Forum > Nakup cestnega kolesa

Nakup cestnega kolesa

SORTIRAJ PO:
ElTorro 26.08.2019 17:16

@Agent41

Na strmih klancih tudi profiji vozijo 30+. Froome je recimo šel na Zoncolan z razmerjem 34/32. Na dirki, ne na nedeljskem izletu z ženo.

@SODROVC

Meni je na fittingu rekel, da priporoča nastavitev, kjer se najbolj udobno počutim na ročkah. Ker tam večina kolesarjev prebije večino časa. 

Vsak sicer vozi, kot mu ustreza, tako da tu ni "prav" in "narobe"...ampak če si večino časa na dropih, potem si izjema, in ne pravilo. Tudi profiji so med dirko večino časa na ročkah, drope pa uporabljajo le pri večjih hitrostih in pa da vmes malo zamenjajo položaj. In tisti, ki s(m)o večino časa na ročkah, nimamo "napačnih proporcev" kolesa...

SODROVC 26.08.2019 18:08

@ElTorro

@Agent41

Na strmih klancih tudi profiji vozijo 30+. Froome je recimo šel na Zoncolan z razmerjem 34/32. Na dirki, ne na nedeljskem izletu z ženo.

@SODROVC

Meni je na fittingu rekel, da priporoča nastavitev, kjer se najbolj udobno počutim na ročkah. Ker tam večina kolesarjev prebije večino časa. 

Vsak sicer vozi, kot mu ustreza, tako da tu ni "prav" in "narobe"...ampak če si večino časa na dropih, potem si izjema, in ne pravilo. Tudi profiji so med dirko večino časa na ročkah, drope pa uporabljajo le pri večjih hitrostih in pa da vmes malo zamenjajo položaj. In tisti, ki s(m)o večino časa na ročkah, nimamo "napačnih proporcev" kolesa...

Če se neugodno/neudobno počutiš na dropih, potem nekaj ni v redu. Saj večinoma sem tudi jaz na ročkah, vendar pa na dropih lahko počivam in še pritisne se lažje na pedala, kot pa če sediš na cestaku tako kot na trekkingu. Na dolgih, večdnevnih turah, mi paše voziti na dropih in to je marsikomu čudno. V grupi se pa vozi na ročkah zato, da so zavore vedno v dosegu oz. prsti počivajo na zavornih vzvodih.

ElTorro 26.08.2019 21:21

Kot pravim....kakor komu paše....mislim pa, da so redki, ki se enako udobno počutijo na dropih in na ročkah. 

Poleg tega mi je nelogično, da bi na dropih bolj učinkovito pedaliral... 

fuego 27.08.2019 07:18
 Stare specialke so se po večini vozle na dropih, ker ni bilo ročajev ampak samo ročka od bremze. Sploh , če gledaš Mercxa, Pantanija...Danes pa celo proji veliko vozijo na ročkah. Sam vozim obvezno na dropih na spustih, ker imam boljšo kontrolo nad kolesom in pa včasih proti vetru, drugače sem tudi večinoma na ročkah.
kamencek 27.08.2019 08:55
@ElTorro

Potrjujem, da je res! Spremeni se pozicija telesa, ne znam je sicer opisati, ker jo zgolj čutim, vendar imam v nogah večjo potisno moč, ko sem na dropsih.
ElTorro 27.08.2019 09:17

@kamencek
@ElTorro

Potrjujem, da je res! Spremeni se pozicija telesa, ne znam je sicer opisati, ker jo zgolj čutim, vendar imam v nogah večjo potisno moč, ko sem na dropsih.

Potem zanimivo, da redko vidiš profija, da v hrib goni na dropih.

Jaz ne vidim logike v tem... bolj zaprta pozicija na dropih pomeni, da težje dovajaš zrak v pljuča... 

fuego 27.08.2019 09:34
@ElTorro

@kamencek
@ElTorro

Potem zanimivo, da redko vidiš profija, da v hrib goni na dropih.

Jaz ne vidim logike v tem... bolj zaprta pozicija na dropih pomeni, da težje dovajaš zrak v pljuča... 

A si že videl kdaj šprinterja da ni na dropih?
ElTorro 27.08.2019 09:44

A si ga kdaj videl šprintati več kot minuto? Šprint je anaerobna zadeva, dovajanje kisika je manj pomembno od aerodinamike....in tudi če ima na dropih par W moči manj, je to še zmeraj manj pomembno od aerodinamike.

Pri 70 km/h ni nič bolj pomembno od aerodinamike.

fuego 27.08.2019 10:07
@ElTorro

A si ga kdaj videl šprintati več kot minuto? Šprint je anaerobna zadeva, dovajanje kisika je manj pomembno od aerodinamike....in tudi če ima na dropih par W moči manj, je to še zmeraj manj pomembno od aerodinamike.

Pri 70 km/h ni nič bolj pomembno od aerodinamike.

Si kdaj gledal Pantanija kako jo je šibal na Alpe D Huez skos na dropih?
ElTorro 27.08.2019 10:35

Ali pa 99% ostalih, kako niso na dropih?

Ena izjema ne pove veliko....tudi če bi bilo res, pa ni - Pantani na Huezu

SODROVC 27.08.2019 11:01

Da boste kdaj kaj verjeli, bo potrebno kaj prebrati v angleščini in potem to tudi sprobati v naravi. ;) Če najdem, bom posredoval.

Na dropih mi gre po ravnem in navzdol krasno, v klance pa, če niso prestrmi. V vetru je tudi lažje na dropih. Se pa tudi jaz veliko vozim na ročkah, jasno. Šlo je bolj za to, da se nekateri čudijo, kako to, da endurance kolesarji nimamo bolj pokončne drže. Naj mi nekdo pove, koliko moči lahko iztisne iz sebe v poziciji, ki jo ima na ponyju. In potem naj poizkusi voziti na dropih na specijalki.

ElTorro 27.08.2019 11:04

Jaz lahko na ročkah iztisnem iz sebe več moči kot na dropih...oziroma, natančneje povedano, isto moč lahko na ročkah držim dlje časa kot na dropih. 

Ne po občutku ampak po dejanskih številkah.

SODROVC 27.08.2019 11:09

@ElTorro

Jaz lahko na ročkah iztisnem iz sebe več moči kot na dropih...oziroma, natančneje povedano, isto moč lahko na ročkah držim dlje časa kot na dropih. 

Ne po občutku ampak po dejanskih številkah.

Še enkrat: na dropih na spustih in po ravninah, sploh v vetru. V klance itak na ročkah. 

Nekje na FB straneh sem našel študijo o moči, o visoki kadenci itd.. Zanimivo branje, škoda, da nisem shranil strani med priljubljene.

ElTorro 27.08.2019 11:31

Ne vem, če bereš samo nekatere poste....že fuego je napisal, da so uporabni predvsem na spustih in proti vetru, in jaz sem se pridružil temu mnenju.

Kar pravim je, da je nenavadno, če je nekdo večino časa na dropih... da mi je nelogično, da bi na dropih razvijal večjo moč not na ročkah (še posebej daljši čas - pustimo zdaj šprint, ki traja nekaj sekund).... in da zagotovo obstaja dober razlog, zakaj tudi profiji večino časa prebijejo na ročkah.

Predvsem pa, s čemer se je v bistvu začelo, se ne strinjam s tem, da kolesarji, ki so (skoraj) ves čas na ročkah nimajo pravega kolesa za svoje proporce. Ker so ročke "default" položaj, in če se najbolj udobno počutiš na ročkah, imaš točno pravo kolo za svoje proporce.

SODROVC 27.08.2019 11:45

Takole sem napisal : Poleg tega opažam, da večina kolesarjev ne uporablja "dropov" na balanci. Vsi držijo le za ročke ali pa še malo bolj nazaj. Me je en Avstrijec vprašal, zakaj sem toliko časa na dropih. Zato, ker se tako dobro počutim in tudi moč mišic je lažje uporabiti kot pa če bi sedel kot na trekking kolesu. Verjetno nimajo vsi kolesa za svoje telesne proporce in potem sedijo na kolesu kot pač sedijo. 

Ja, nekateri se na dropih ne počutijo ugodno in sem sklepal, da nimajo ustreznega kolesa. Ali pa BF ni bil narejen. Ali pa ne kolesarijo od mladih nog. Itd...

fuego 27.08.2019 11:46

@ElTorro

https://www.youtube.com/watch?v=OaH4VEyViC0

Pantani v napadu vedno na dropih. To so bli kolesarji včasih, ki so napadal. Ne pa Quintana in podobni.

SODROVC 27.08.2019 12:36

My assumption is that your bars should be where you're as low as possible while still (1) being comfortable indefinitely on the hoods and (2) able to make max power in the drops.

From what I've seen lately, both locally and in the pros, it seems like everyone's gone about 2cm lower than that.

ElTorro 27.08.2019 13:34

@fuego

@ElTorro

https://www.youtube.com/watch?v=OaH4VEyViC0

Pantani v napadu vedno na dropih. To so bli kolesarji včasih, ki so napadal. Ne pa Quintana in podobni.

Si pogledal link, ki sem ti ga postal? Linkan je točno na trenutek, ko je Pantani napadel.

Je na njem Pantani na dropih? Kaj pomeni "vedno"?

berni 27.08.2019 13:58

Da se še malo povrnem k naslovu teme...

nedavno sem nabavil tole https://www.bike24.com/p2297918.html?q=synapse+105 za sicer nekaj višjo ceno, saj imajo sedaj še višji (glej ga zlomka) popust, ker je že 2020 zunaj.

Z veseljem bi ga kupil v LBS, vendar niso imeli prave velikosti, dobavili pa bi ga lahko po polni ceni, ki pa je krepko višja in se lokalpatriotizem ne izide...

No, vprašal bi za mnenje glede obročev in sicer izkušnje o DT Swiss E1800 Spline z običajno (3 pawl) račno in Mavic Ksyrium UST Disc 2019 z novim rachet pestom. Mavic je tubeless ready in skupaj z plašči. Proti original kolesom bi pridobil cca 0,5 kg, cena je malo nižja pri DT Swiss. Za toliko se sicer da dobiti tudi kakšne karbonske kitajce...

fajfodol 09.10.2019 18:39

Pozdravljeni,

sem pred nakupom novega cestnega kolesa (drugega). Nekako se zanimam za Giant TCR Advanced serijo, oziroma se odločam med tema dvema modeloma:

klik. Imel sem v mislih, da bi vzel TCR Advanced 1 + obroče fulcrum racing zero,

vendar za ta denar dobim že karbonske obroče in diska zavore.

Cena/dobljeno se mi zdi da je pri Giantu kar dobra. Kakšna je sploh razlika med 

okvirji advanced in advanced pro? Oprema shimano 105, kolikor sem bral je cca 200 g težja od ultegre, kar se tiče pa delovanja, pa je baje podobno. Ima kdo izkušnje z delovanjem obeh?

Raje imam boljše obroče, kot opremo. In tisti ki vozite karbonske obroče, ki so na teh dveh kolesih ali lahko poveste kako ste kaj zadovoljni? 

V dilemi sem ali izbrati disk ali kolo z "navadnimi" zavorami. Visok sem 175 cm, verjetno bo velikost okvirja M v redu. 

Za 1x še nimam tekmovalnih ambicij, letno delam med 5000 - 7000km. Najraje bi slišal mnenja tistih, ki vozite specialke z disk zavorami in tiste, ki vozite giant advanced serijo.

Hvala za odgovore.

lp

ElTorro 09.10.2019 19:40

Jaz imam Advanced 0, in sem z njim zelo zadovoljen.

Advanced 1 ne bi vzel, ker se mi razlika med 105 in Ultegro ne zdi vredna takšnega denarja....grami mi niso ravno pomembni.

Jaz imam 178cm in velikost M....ampak je na fittingu mojster rekel, da je šlo skozi ker imam relativno dolge noge, če bi imel "povprečne" proporce pa bi rabil ML.

coki 09.10.2019 20:36

Advanced pro ima full karbonsko vilco advanced pa kombinacijo alu karbon.

Sam okvir pa mislim da je isti.

rs1975 10.10.2019 07:08

@ElTorro

Advanced 1 ne bi vzel, ker se mi razlika med 105 in Ultegro ne zdi vredna takšnega denarja....grami mi niso ravno pomembni.

Jaz imam 178cm in velikost M....ampak je na fittingu mojster rekel, da je šlo skozi ker imam relativno dolge noge, če bi imel "povprečne" proporce pa bi rabil ML.

Hm, tudi sam gledam tale TCR in sem v dvomih glede izbire prave velikosti. Za razliko od tebe imam jaz kratke noge in dolg trup (179cm/80cm). Kaj vzeti, M ali ML?

Drugače pa tudi mene zanimajo mnenja glede karbonskih obročev Giant SLR1, so vredni nakupa modela Advanced Pro? Bolj se nagibam k nakupu z disk verzijo, da ne bi bilo morebitnih problemov z zavorno površino pri karonskih obročih.... 

tris 10.10.2019 08:10

Giantovi karbonski obroči naj bi bili kar solidni,....ali so vredni nakupa pa je drugo vprašanje.Pri nakupu skupaj s kolesom je sigurno dober “deal“......ali bo vsak v njih videl dodano vrednost pa mora vsak sam oceniti. 

ElTorro 10.10.2019 10:47

@rs1975

@ElTorro

Hm, tudi sam gledam tale TCR in sem v dvomih glede izbire prave velikosti. Za razliko od tebe imam jaz kratke noge in dolg trup (179cm/80cm). Kaj vzeti, M ali ML?

Drugače pa tudi mene zanimajo mnenja glede karbonskih obročev Giant SLR1, so vredni nakupa modela Advanced Pro? Bolj se nagibam k nakupu z disk verzijo, da ne bi bilo morebitnih problemov z zavorno površino pri karonskih obročih.... 

Jaz bi rekel, da bo ML verjetno boljša izbira, razen če iščeš res agresivno pozicijo na kolesu.... nisem pa strokovnjak na tem področju, in to baziram zgolj na tem, kaj mi je rekel mojster ob fittingu.

Glede obročev - vprašaj v trgovini, koliko te stane če vzameš navadnega Advanceda z boljšimi obroči namesto PR2, če ti ostale razlike do Adv Pro niso pomembne.

Nejc1986 11.10.2019 06:07

Sam imam tcr advanced 1, prevozenih cca 8t km (star 11mesecev), original obroci. 

Zadovoljen. Visok 173cm , velikost M.

rs1975 11.10.2019 07:05
@ElTorro

@rs1975

@ElTorro

Jaz bi rekel, da bo ML verjetno boljša izbira, razen če iščeš res agresivno pozicijo na kolesu.... nisem pa strokovnjak na tem področju, in to baziram zgolj na tem, kaj mi je rekel mojster ob fittingu.

Glede obročev - vprašaj v trgovini, koliko te stane če vzameš navadnega Advanceda z boljšimi obroči namesto PR2, če ti ostale razlike do Adv Pro niso pomembne.

Kolikor vem pri Giantu ni možna sprememba opreme na kolesu, niti nakup brez obročev v tem primeru. Me pa moti pri Giantu, da noben ne nudi možnosti testnih voženj. Edino kar so mi ponudili je en krog okoli trgovine, samo s tem ne dobiš občutka katera velikost okvirja ti bolj ustreza...

tris 11.10.2019 07:49

Če res zelo ne zgrešiš velikosti, se vse da kasneje prilagodit, je pa res da je vse potem za plačat,.....ni pa rečeno , da ja pri pravi velikosti vse u nulo točno(npr.dolžina fajfe).

Tudi jaz razmišljam o novem kolesu, vendar bi prej opravil BF in potem na podlagi podatkov šel v nakup kolesana(najbolje tam ,kjer ti recimo kakšno zadevo menjajo brez doplačila).

Na podlagi BF ti vedo pred nakupom svetovat kakšen bicikl je za nekoga najprimernejši in morda kakšen ki si ga ogleduješ kar takoj odpade(npr. Da je preagresiven za določenega posmeznika).Dober BF zajema tudi pregled gibljivosti posameznika.

tris 11.10.2019 07:50

Če res zelo ne zgrešiš velikosti, se vse da kasneje prilagodit, je pa res da je vse potem za plačat,.....ni pa rečeno , da ja pri pravi velikosti vse u nulo točno(npr.dolžina fajfe).

Tudi jaz razmišljam o novem kolesu, vendar bi prej opravil BF in potem na podlagi podatkov šel v nakup kolesana(najbolje tam ,kjer ti recimo kakšno zadevo menjajo brez doplačila).

Na podlagi BF ti vedo pred nakupom svetovat kakšen bicikl je za nekoga najprimernejši in morda kakšen ki si ga ogleduješ kar takoj odpade(npr. Da je preagresiven za določenega posmeznika).Dober BF zajema tudi pregled gibljivosti posameznika.

fuego 11.10.2019 09:03

BF se dela na tvojem kolesu, kjer ti do mm nastavijo kolo. Ne vem kako bi ti pomagal BF pred nakupom, če bi potem kupil drugo kolo? A potem boš šel še enkrat na BF?

1 ... 4 5 6 7
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI