Nasveti glede gravel kolesa

Domov > Forum > Nasveti glede gravel kolesa

Nasveti glede gravel kolesa

SORTIRAJ PO:
Pero36 27.06.2020 10:07

@LosBlancos

@Pero36

Sam imam Cube Nuroad race in sem zaenkrat zelo zadovoljen z njim. Kolo je za ta cenovni rang zelo dobro opremljeno. Res je, da ga vozim šele en mesec, ampak v tem času kolo deluje zelo dobro. Priporočam to kolo. 

Kje si ga pa nabavil če ni skrivnost? 

Se malo pa grem v nabavo, ne vem sicer kako je sedaj stanje z zalogo koles. A upam, da se se kaj dobi za 1500€.


Seveda ni skrivnost. Kupil sem ga v Domžalah. V Celju in v Mariboru sem pregledal vse trgovine, vendar kolesa ni bilo mogoče takoj dobiti. No v Domžalah mi je pa uspelo. Zaenkrat sem zelo zadovoljen. Prilagam link kolesa in trgovine kjer sem ga kupil. 

https://www.energijabikes.com/cube-kolesa/cestna-kolesa/nuroad/cube-nuroad-race-black-n-greyblue-2020.html



Pero36 27.06.2020 10:07

@LosBlancos

@Pero36

Sam imam Cube Nuroad race in sem zaenkrat zelo zadovoljen z njim. Kolo je za ta cenovni rang zelo dobro opremljeno. Res je, da ga vozim šele en mesec, ampak v tem času kolo deluje zelo dobro. Priporočam to kolo. 

Kje si ga pa nabavil če ni skrivnost? 

Se malo pa grem v nabavo, ne vem sicer kako je sedaj stanje z zalogo koles. A upam, da se se kaj dobi za 1500€.


Seveda ni skrivnost. Kupil sem ga v Domžalah. V Celju in v Mariboru sem pregledal vse trgovine, vendar kolesa ni bilo mogoče takoj dobiti. No v Domžalah mi je pa uspelo. Zaenkrat sem zelo zadovoljen. Prilagam link kolesa in trgovine kjer sem ga kupil. 

https://www.energijabikes.com/cube-kolesa/cestna-kolesa/nuroad/cube-nuroad-race-black-n-greyblue-2020.html



LosBlancos 27.06.2020 14:24

Uf energija bike, tam sem kupil pred 11 leti cestne cevlje:) bom tudi tam preveril po telefonu, preden se zapeljem po Sloveniji.

Pozna mogoce kdo Merido silex 400?

Ali pa budget tribana iz decathlona- bi se ga mogoce dobilo v Avstriji? 

obelix 29.06.2020 10:19

Glede Meride silex 400, to kolo se je pri meni uvstilo med top 2 kandidata, skratka je bil finalist :) . Sedel sem na njem minimalno, vozil sem se samo po praznem Bauerju pozimi, je bil cilj sesti malo bolj na kolo spomladi, ko bi bil na voljo tudi drugi kandidat, da bi ju sprobal na isti dan in dobil boljši občutek. Ker pa drugi kandidat v moji velikosti potem zaradi znanih okoliščin sploh ni prišel, še nisem naredil planirane primerjave, tako je moje mnenje zgolj na podlagi "štacuna testa".

Kolo je res zelo okretno, manevriranje je enostavno in zabavno, zelo posebna pa je predvsem pozicija na kolesu, ki je zelo pokončna. Za commuting npr v službo, za vsakdan, za daljša potovanja , za malo bolj zahtevne spuste, ...., odlično kolo, vendar ima to tudi drugo plat medalje in sicer zelo neaerodinamičen / pokončen položaj na kolesu, za tiste, ki želijo več brzine, oz. gravel kolo bliže specialki, se to ne bo dopadlo. Ker sam spadam med bolj to drugo skupino, bi moral kolo zapeljati vsaj malo več pred trgovino, da bi bolje spoznal pozicijo na dropih, realno pa bi želel odpeljati vsaj ene 20km, da bi dobil pravi odgovor, kar pa na žalost ponavadi ni opcija. 

Jaz sem gledal ravno 400-ko, ki je bila v temni barvi in moram rečt, da ko sem ga videl v živo, kolo zgleda neprimerno lepše kot na sliki, celo več, meni je bil noro všečen, prav tako so zelo lepi vari, močna vila spredaj, ogromno pritrditvenih točk na kolesu in na vili, skratka kolo daje občutek, da je narejeno zelo zelo kvalitetno. Je pa seveda tudi res, da cena za alu kolo z grx 400 opremo ni ravno nizka, pa gre vseeno "samo" za merido, npr. pri nuroad-u dobiš boljšo opremo za manj denarja....


Skratka meni zelo všečen kolo, ampak tudi zelo specifičen zaradi same geometrije in položaja na kolesu. Jaz se zaradi tega bolj odmikam proti drugi opciji, ampak mi je vseeno kolo tako zanimiv, da ko bosta oba finalista na voljo za pločnik test, obvezno stestiram preden se odločim. Pride pa Silex 400 letnik 2021 v Slo predvidoma že v septembru, na spletu pa sem na nekih čeških straneh že zasledil tudi barvne kombinacije za 2021. 


Če se mogoče najde kakšen lastnike silexa, velikost L, na relaciji LJ - Kamnik ali okolici, ki bi zamenjal z menoj kolo za en manjši krog, bi bil zelo hvaležen. V zameno dam za sprobat mojo race raketo Giant TCR advanced, pa skupaj narediva en krog. 

LosBlancos 05.07.2020 10:21

Nabavil Cube nuroad sl, vceraj naredil prvo konkretno turo z njim, pa blatu, makedamu lepem in grobem, single potki, asfaltu ni da ni. In morem reci da sem ultra zadovoljen, prej 11 let samo cesta, sedaj sem pa v eni voznji vec videl kot prej v pol leta.

big.G 12.07.2020 23:02

Po brezupnem iskanju rabljenega gravel kolesa, sem obupal in se zapeljal v LJ do bauerja po novo merido silex300. Verjetno edino XL gravel kolo v sloveniji na zalogi, v mojem budgetu. Glede na to, da mi je prioriteta cesta in da sem z gravel kolesom zamenjal MTB hardtail kolo, sem zelel spredaj 1x zobnik in neko solidno razmerje zadaj. Sicer je vozil še nisem nekaj konkretno, sem pa vceraj vseskupaj malo namazal, polepil z folijo, itd. Moram rečt, da je kvaliteta izdelave res zelo dobra za taki rang kolesa. Vsi detajli dodelani, solidna oprema, tudi mehanske disk zavore delujejo zelo suvereno in kvalitetno izdelane. Danes sem jih malo "utekel" in so potem zelo dobro zagrabile. Sicer mi barva kolesa ni najljubsa, vedno sem rekel, da gravel kolesu ustrezajo vojaške barve, ampak glede na zalogo nisem imel izbire. Napišem še kaj o sami vožnji kolesa, ko ga malo bolje stestiram.. ce pa kdo rabi se kako informacijo o samem kolesu, pa rade volje pomagam. 

Zmago_1 13.07.2020 07:53

@LosBlancos

Nabavil Cube nuroad sl, vceraj naredil prvo konkretno turo z njim, pa blatu, makedamu lepem in grobem, single potki, asfaltu ni da ni. In morem reci da sem ultra zadovoljen, prej 11 let samo cesta, sedaj sem pa v eni voznji vec videl kot prej v pol leta.


Kolega nabavil prejšnji teden 2x Nuroada zase in za ženo.

Hec je da koles res zmanjkuje, prodajalec pravi po tel. da imajo še kolesa tista za 1k in tista za 1,4k in da lah sproba,....pridemo tja in malo izbiramo in primerjamo, pride en mulec in kar kupi tistega za 1k. WTF? Kolega pravi jaz bi tudi kar vzel takega,...EEEEE SSSRY ta je bi zadnji te velikosti, imamo samo še unga za 1,4k in še ta je zadnji. Ja pol bom pa do jutri premislu?? Pa človk a ne vidiš da ga jutri ne bo več mu pravim, je vzel potem kar dva haha

Ob tem pohvala Domžale Energija trgovini, zelo prijazni, prilagodljivi  ter predvsem potrpežljivi pri zmišljevanju to in ono,.....tudi pri ceni in dodatni opremi,...tu človek enostavno z veseljem kupi kolo PRIPOROČAM!

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI