Katero kolo do 450 EUR

Domov > Forum > Katero kolo do 450 EUR

Katero kolo do 450 EUR

SORTIRAJ PO:
cvetkus 15.07.2019 14:14

Pozdravljeni,

prebral sem ogromno testov, komentarjev, vendar sem še bolj zmedeni kot takrat ko nisem imel nobenih informacij. 

Potrebujem info in sicer, katero kolo se splača kupiti  Focus Crater lake 3.7 ali X Fact Cross Spor, ki ima nekoliko boljšo opremo. 

Trenutno imam X-Fact kolo, ki je staro cca 7-9 let, in je potrebno menjave (za kolo sem dal cca 200 eur), tako je tudi moja žena izgubila voljo do kolesarstva, saj s temi kolesi dejansko ne moreš nikamor... 

Nisva neka težka amaterska profesionalca, vendar imam namen na leto narediti kaki 2 do 4 tisoč kilometrov. 

Prav tako sem zasledil znamko Nakamura, ki je od Intersporta in me tudi zanima razlika izdelave (kje je izdelano kolo) in med Kilimanjaro (X-Fact), razlika med Focusom in med zgoraj omenjenima znamkama.

Priporočate kaj druga za tako ceno? 

Vsak bo rekel, da je vseeno katero kolo kupim vendar se mi tudi to zdi kar nekaj denarja za kolo s katerim bi vsaj naslednjih par let imel mir. 

LP,

uroz 17.07.2019 07:33

2-4 tisoč je že kar nekaj, vsaj meni se tako zdi.

Kolo pa, če je budget fiksen, vzemi tistega ki ti je lepši. Za ta denar noben ni prav veliko boljši/slabši od drugega in z nobenih ne boš zadel lota ali pa bankrotiral če gre kaj narobe. Če že imaš xfact pa vzemi to če si na to navajen.

Glede budgeta pa takole, če ga boš imel spet 7 let je to cca 65€ na leto za kolo. Če res delaš take kilometre pa cca 50km/tura je to 1,6€ na turo. Veliko?

bécane 17.07.2019 07:48

Jaz bi vzel rabljenega.

IMHO pri nobenem novem kolesu za 450€ ne boš ostal na tej cifri. Bovdni so tako v riti, da je treba non stop štelati in slej, ko prej jih greš zamenjati; plašči in zračnice so poden in spet boš menjal, in še se najde, in kmalu si že na slabemu tisočaku ...

janja7811 17.07.2019 08:48

Od naštetih bi zase vzela Fokusa (meni bolj paše okvir) in boljše gume (Smart Sam se mi ne zdi ravno poden...) Sicer je to potrošna roba, a...  Pa običajno je imel Fokus kar uravnoteženo opremo.

Če je budžet fiksen - se morda splača pogledati še v Dechatlonu

recimo

https://www.decathlon.si/p/8500757_rdece-gorsko-kolo-st-540-275-palcno.html#/6519-1045-l_175_184cm

Pa vzemi tistega, ki ti bolj "sede", se na njem takoj dobro počutiš...

ElTorro 17.07.2019 12:40

@bécane

Jaz bi vzel rabljenega.

IMHO pri nobenem novem kolesu za 450€ ne boš ostal na tej cifri. Bovdni so tako v riti, da je treba non stop štelati in slej, ko prej jih greš zamenjati; plašči in zračnice so poden in spet boš menjal, in še se najde, in kmalu si že na slabemu tisočaku ...

Sicer se strinjam, da so rabljena kolesa čisto ok alternativa novim, in lahko za isti denar dobiš boljše kolo, ampak za to, da bi nekdo šel na novem budget kolesu menjavat zračnice in bovdne, pa še nisem slišal.

bécane 17.07.2019 14:21

Za eno leto sem rabil kolo za vožnjo cca 4 km dnevno. Nerad kupujem rabljeno in nabail novi no-name treking, ok, bil je še malo cenejšji cca 300 eur. Prvi teden vsak dan defekt, enkrat spredaj, drugič zadaj in ko sem menjal z novimi plašči sem videl zakaj, tako tanki plašči, da se je videlo skozi, praktično vsak kamenček na kolesarski je bil navarnost za defekt. Lahko bi kupil kaj ceneje, ampak sem se odločil za Scwalbe Maraton, da je bil mir. Ful sem bil živčen, ker na cestaku že več kot deset let nisem imel defekta. Zračnice sem pa tudi menjal, ker ko sem videl izdelavo tam pri ventilčku, sem vedel, da bo pri pumpanju slej ko prej odletelo.

Pride jesen in padec temperature in ne morem šaltat vseh prestav, itak zajle čisto v riti.

Vsakemo svoje, ampak 300- 450 eur je podn, če ne gre za kolo, ki je bilo znižano na 450 eur. Se pa strinjam, če že, potem verjetno Decatlon še najboljša izbira, Francozi so veliki in skozi ekonomijo obsega lahko spacajo kolo za 450 eur, ki je dugače ranga cca 600-700 eur.

Osebno bi šel pa še vedno na rabljeno varianto za tak budget. Koles je več kot gat na razpolago in sigurno kdo prodaja nekaj let staro in ne veliko voženo kolo in če je bilo novo preko jurja bo rabljena cena tam okoli 400 eur.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI