NEENAKOMERNA OBRABA PLAŠČEV

Domov > Forum > NEENAKOMERNA OBRABA PLAŠČEV

NEENAKOMERNA OBRABA PLAŠČEV

SORTIRAJ PO:
Boogin1 17.07.2019 12:10
 Imam težavo.
Na KTM Trekking kolesu imam na obeh kolesih gume Continental SUPER SPORT 700/28.
Opazil sem, da sta obe tekalne povšine gume: prednja in zadnja opazno bolj obrabljene na levi strani-na strani disk zavor-kjer je rotor.
Kaj je lahko vzrok ?
Oba obroča sta preverjena in scentrirana v nulo.
Hvala za mnenja.
fuego 22.07.2019 15:07
 Mogoče se ti plašča nista v redu vsedla...
matejS 22.07.2019 20:12
Poglej, kako voziš. Zaradi ne-simetrije telesa lahko voziš malce nagnjeno. Sliši se malce smešno, a ni redko. Ko vožiš poglej fajfo napram gumi. Če je to, potem je to očitno.
Periglej 22.07.2019 20:55

 Morda se voziš po eni in isti krožni turi, kjer v ene ovinke bolj obremenjuješ kolo. Je dlje časa nagnjeno v levo, kot v desno ali dlje časa gre hitreje v leve ovinke kot v desne?


Drugače pa sem po naslovu najprej mislil, da sprašuješ za avto👍

Boogin1 22.07.2019 22:11

Hvala za odgovore. Še vedno iščem pameten razlog. Sem pa danes opazil, da so poleg večje obrabljenosti na levi strani, na levi strani tik ob obroču še razpoke in to samo na levi strani.

Zanimivo je to, da se mi je letos to že drugič zgodilo. Letos imam že drugi komplet, trenutne imajo prevožene 1700 km, obrabljene in razpokane so samo na levi strani, tudi napolnil sem jih manj, priporočeno je MIN 5,5 bar in MAX 8 bar, jaz sem jih polnil na 6 bar.

ElTorro 23.07.2019 08:48

Lahko je zvit okvir in sta kolesi nagnjeni malenkost v levo.

Če dosti voziš po asfaltu, lahko k temu pripomore dejstvo, da je večina cest rahlo konveksnih.

Lahko da pedaliraš tako, da favoriziraš desno stran, in se kolo pri tem avtomatsko nagiba malo na levo (za to je lahko recimo kriv sedež, če je obrnjen malo na stran in zato sediš nekoliko postrani...ali pa imaš eno nogo malenkost krajšo od druge).

Janja 05.08.2019 10:11
 Razpoke - kje je shranjeno kolo? Če je kolo naslonjeno z desno stranjo na steno (jaz ga tako običajno naslonim) in je leva stran bolj na soncu - mogoče staranje gume... samo mogoče.
Maratonac 06.08.2019 00:43
@Boogin1

Hvala za odgovore. Še vedno iščem pameten razlog. Sem pa danes opazil, da so poleg večje obrabljenosti na levi strani, na levi strani tik ob obroču še razpoke in to samo na levi strani.

Zanimivo je to, da se mi je letos to že drugič zgodilo. Letos imam že drugi komplet, trenutne imajo prevožene 1700 km, obrabljene in razpokane so samo na levi strani, tudi napolnil sem jih manj, priporočeno je MIN 5,5 bar in MAX 8 bar, jaz sem jih polnil na 6 bar.



Maratonac 06.08.2019 00:49

 Ti gume premalo pumpaš . Gume se pumpajo na nosilnost se pravi tvojo težo + kolo in ne tko mal od do vmes . Guma na 8 atm nosi max 90kg . Imaš premalo napumpane gume , ki jih ob bremzanju z diski zarola v drugo smer , ker je guma premehka .


guki 06.08.2019 22:47

Tu imaš za schwalbe kako se pumpajo

https://www.schwalbe.com/en/luftdruck.html

Boogin1 06.09.2019 19:09

Vsem hvala za odgovore. Zadevi sem končno prišel do dna. Pogled se mi je končno ustavil na notranji strani gonilk, kjer je poleg modela vpisana dolžina gonilke. Ne boste verjeli ampak desna gonilka na kateri so kot veste pritrjeni zobčeniki je bila daljša od leve gonilke, dolžina desne gonilke je bila 175 mm, dolžina leve gonilke 165 mm-tako je odtisnjeno na notranji strani gonilk, izmeril sem še z šublarjem in ugotovil, da je temu res tako, kar je posledično pomenilo večji zamah z desno nogo in pomik vstran v levo, začuda me to med vožnjo ni motilo in tega nisem opazil, gre za pa SHIMANO XT gonilke. Kolo sem kupil ZIMA 2017, seveda sem šel k prodajalcu in reklamiral. Prodajalec se izmotava in o reklamaciji noče nič slišati, izgovarja se, da sem to najbrž sam zamenjal, čeprav sem mu razložil, da odkar je bilo kolo kupljeno pri njemu se nobena od gonilk še nikoli ni snela oz. ni bil na gonilkah narejen karšenkoli servis ali mazanje. Ali je bila leva gonilka pomotoma tovarniško vgrajena z manjšo, ali je to zamenjal serviser v prodajalni, ko je pripravljal-sestavljal kupljeno kolo je vprašanje na katerega najbrž nikoli ne bom dobil odgovora.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI