RÖG brevet - 200 km

Domov > Forum > RÖG brevet - 200 km

RÖG brevet - 200 km

SORTIRAJ PO:
Nikita 26.07.2019 10:33

Pozdravljeni!

Letos bo štart 200 km dolgega RÖG breveta 07.09.2019 v vasici Grad na Goričkem. Sama kratica pomeni, da se bo odvijal po treh državah: v Avstriji, Madžarski in Sloveniji.

Letos bomo vozili po popolnoma novi progi, katera se bo, če mi bodo pustili, da bom spet traser, spreminjala malodane vsako leto. Da se ne vozimo stalno po istih cestah. Kaj menite o tem?

Brevet je dolg cca. 203 km in ima po bikemap.net-u nekaj čez 2.000 višincev, dočim prikazuje RideGPS celo 2.400 vzpenjanja, kar pa mislim, da je pretirano. No... če bo čas, bom zadevo do začetka enkrat prevozil... verjetno neki Garmin kolikor-toliko točno meri te zadeve.

Samo traso si lahko za sedaj ogledate na povezavi:

Tour de RÖG brevet -  07.09.2019

Toliko za sedaj, o novostih se bomo obveščali.


Še to: isti dan, nekoliko pozneje Krajinski park Goričko organizira tudi maraton. Nekaj o tem na tej povezavi:

Tour de RÖG maraton - 14. kolesarski rekreativni maraton 07.09.2019


Vabljeni na obe prireditvi!

ElTorro 26.07.2019 13:29

 Ne zanašaj se preveč na zanesljivost Garmina (ali katerega koli števca) glede višincev.


V ilustracijo - prejšnji teden sem naredil 100km po obronkih Dravskega polja. Garmin (z barometrom) mi je pokazal 590 višincev. Bryton, nameščen 20cm od Garmina, mi je pokazal 612. Strava je naračunala 895m, ridewithgps za to traso kaže 1142m.

Nikita 26.07.2019 13:46
@ElTorro

 Ne zanašaj se preveč na zanesljivost Garmina (ali katerega koli števca) glede višincev.


V ilustracijo - prejšnji teden sem naredil 100km po obronkih Dravskega polja. Garmin (z barometrom) mi je pokazal 590 višincev. Bryton, nameščen 20cm od Garmina, mi je pokazal 612. Strava je naračunala 895m, ridewithgps za to traso kaže 1142m.

Pri meni sta nekako najbolj skupaj šla garmin in bikemap.

Nikita 01.08.2019 06:49

 Nekaj vtisov z lansega breveta:

RÖG brevet 2018

Nikita 12.08.2019 08:14
 Slab mesec in štart... Žal na uradni spletni stran še nobene spremembe. Verjetno vsi na dopustu?
Nikita 22.08.2019 21:38

 "Dopusti" so končani, vse je na spletni strani, tudi GPS proga se lahko sname:

Potna knjiga, GPS...

Nikita 02.09.2019 09:44

Še nekaj dni za prijavo... Ajd, da nas bo več...

Nikita 03.09.2019 20:08

Točno ne vem, vendar mislim, da nikjer ne piše, da "štromarji" niso dovoljeni?

Torej, če kdo misli, da bi težko ali ne bi zmogel, je nova tehnika na voljo! 👍

ElTorro 03.09.2019 20:16

Audaxova pravila prepovedujejo eKolesa.

Nikita 03.09.2019 20:28
@ElTorro

Audaxova pravila prepovedujejo eKolesa.

Kot sem napisal, točno ne vem! Me pa čudi... če so breveti namenjeni predvsem druženju... in ne tekmovanju, čemu tako?

ElTorro 03.09.2019 21:34

Meni se zdi logično. Namenjeni so premagovanju velikih razdalj na človeški pogon.

Če bi šlo zgolj za druženje, bi lahko sodelovali tudi motoristi, pa traktorji, pa še kdo...


Prekolesariti 200km je vendarle nek dosežek... 200km z eKolesom pomeni le, da lahko dolgo sediš na kolesu in imaš dovolj rezervnih baterij s seboj.

Nikita 03.09.2019 22:39

@ElTorro

Meni se zdi logično. Namenjeni so premagovanju velikih razdalj na človeški pogon.

Če bi šlo zgolj za druženje, bi lahko sodelovali tudi motoristi, pa traktorji, pa še kdo...


Prekolesariti 200km je vendarle nek dosežek... 200km z eKolesom pomeni le, da lahko dolgo sediš na kolesu in imaš dovolj rezervnih baterij s seboj.

In kaj imam od tega, da prekolesarim 200 km? Kje se lahko pohvalim? Dobim kaj za to? Sem zaradi tega izredno srečen? Nič od tega: tisti kartonček nisem lani štemplal na vseh postajah, ne bom niti letos verjetno na nobeni in nekega uradnega dokaza, da sem prevozil to in to... ne bo. Ker se mi gre za druženje...

Na koncu koncev nekateri res niso sposobni, da prevozijo 200 km, kar mi lahko počnemo tudi nekaj dni zapored, če se nam le da. Vendar, če se jim ne da priložnost, pa makar z električnimi kolesu, ne bodo nikoli, nikoli na brevetu ali podobni turi. Se spomnim letošnjega Stelvia: velilko jih je lezlo gor s temi kolesi in če jih ne bi imeli, Stelvia tudi videli ne bi nikoli. Z električnimi kolesi se je že začel razmah kolesarstva... in se bo nadaljeval v še večji meri. Ko me enkrat ne bodo več držale noge... imam tudi sam priložnost, da "presedlam"... Še vedno se bom lahko "hvalil", da sem v dvainšestdesetem letu v enem dnevu prekolesaril od Bormia do prelaza Umbrali in nato še isti dan od Prata do vrha prelaza Stelvio. Ampak, enkrat bo verjetno prišel konec... z navadnimi kolesi mogoče več ne bo šlo? Torej, zakaj ne dati tudi takrat meni možnost... da pridem na brevet? In mogoče bi lahko uvedli posebno kategorijo, če že koga tako motijo ta kolesa? En dan bomo vsi stari oz. smo nekateri že, to si zapomni! Radi bi pa še živeli, tudi na kolesu!

ElTorro 04.09.2019 07:33

Jaz nimam nič proti eKolesom... ne dolgo tega sem jih v eni temi zagovarjal. In tudi jaz sem vesel, da ko bom toliko star, da ne bom več mogel zgolj z lastnimi močmi, bom lahko dobil električno pomoč, in kolesaril 5-10 let dlje, kot bi sicer lahko.

Ampak ni pa to isto kot premagati neko razdaljo zgolj s svojimi močmi.

Družit pa se lahko nekdo pride tudi z eKolesom, ali pa z mopedom. Ker so vse ceste, po katerih poteka brevet, javne, in nihče nobenemu ne more preprečiti, da se po njih vozi v istem času kot ti, ki sodeluješ na brevetu.

Edino "priznanja" ne bo dobil. In ker je priznanje nepomembno, je tudi omejitev nepomembna - in problema ni.

SODROVC 04.09.2019 07:46
@ElTorro

Audaxova pravila prepovedujejo eKolesa.

Letos so dovoljena na marsikaterem GF, vendar niso upoštevana v časovnih rezultatih. V randonneurstvu pa časi menda tako ali tako niso pomembni. Torej, e-kolesa niso prepovedana.

crni2 04.09.2019 08:06

Točno tako, e-kolesa niso na brevetih prepovedana, točneje povedano, za organizatorja ne obstajajo in se ne upoštevajo v rezultatih. Priznanja za 'prevožen' brevet se ne dobi! Tako je pri nas.

Mati vseh brevetov, Paris-Brest-Paris, pa prepoveduje e-kolesa:

https://www.paris-brest-paris.org/index2.php?lang=en&cat=randonnee&page=reglement ... glej 8.čl.

Glede druženja pa, res ne razumem, zakaj si e-kolesarji tako zelo želite družiti s tradicionalnimi kolesarji. Vse runde, breveti, trase ... so odprti 365 dni/leto in jih lahko v e-družbi prevozite kadarkoli. Dostopnost je popolnoma enaka kot za tradicionalne kolesarje - razen da mi ne izpostavljamo želje, da bi vozili v družbi z e-kolesarji. Izgleda, da je ljubezen samo enostranska  ;-)

ElTorro 04.09.2019 08:48

@crni

Po Sodrovcovi definiciji, tudi na PBP niso prepovedana. Kljub pravilniku, ki jih ne dovoljuje, se lahko v tistem času pelješ iz Pariza do Bresta in nazaj... ravno tako kot kateri koli drugi dan v letu, kot praviš, in to s kakršnim koli prevoznim sredstvom.

Vožnjo lahko eKolesom prepove le država, ali upravljalec ceste, po kateri poteka trasa (oziroma organizator, če mu je upravljalec za čas prireditve odstopil cesto).

Ampak, z eKolesom na brevetu ne sodeluješ - kvečjemu se voziš skupaj z udeleženci. Kot se lahko tudi z mopedom, avtomobilom ali helikopterjem (čeprav je slednje precej zakomplicirano).

To ni samo pri nas, ampak povsod...

Nikita 04.09.2019 09:17

@crni2

Točno tako, e-kolesa niso na brevetih prepovedana, točneje povedano, za organizatorja ne obstajajo in se ne upoštevajo v rezultatih. Priznanja za 'prevožen' brevet se ne dobi! Tako je pri nas.

Mati vseh brevetov, Paris-Brest-Paris, pa prepoveduje e-kolesa:

https://www.paris-brest-paris.org/index2.php?lang=en&cat=randonnee&page=reglement ... glej 8.čl.

Glede druženja pa, res ne razumem, zakaj si e-kolesarji tako zelo želite družiti s tradicionalnimi kolesarji. Vse runde, breveti, trase ... so odprti 365 dni/leto in jih lahko v e-družbi prevozite kadarkoli. Dostopnost je popolnoma enaka kot za tradicionalne kolesarje - razen da mi ne izpostavljamo želje, da bi vozili v družbi z e-kolesarji. Izgleda, da je ljubezen samo enostranska  ;-)

@Crni 2: "Glede druženja pa, res ne razumem, zakaj si e-kolesarji tako zelo želite družiti s tradicionalnimi kolesarji."

No, za tole temo ravno nisem prepričan, da se je sploh oglasil kakšen "e" kolesar? Sam namreč na srečo (zaradi zdravja, pripavljenosti...) za sedaj ne spadam mednje!

Zdaj v kakšni družbi bi oboji vozili... saj včasih niti izbirati ne moreš. Pred približno dvema mesecema smo imeli vožnjo s "traktorji" in treking kolesi po tistih goricah v okolici Lendave in dela Madžarske in pojavilo se je kar nekaj kolesarjev s kolesi na elektriko. Za eno dva vem... ne bi sodelovala, če bi bila vožnja s temi kolesi prepovedana. Imeli smo se lepo (vse napisano tudi v polet.si), sam sem v nekaj tistih res močnih klancih švical, oni pa bolj zlahka... in na koncu... saj se ve: "Dobra volja je najbolja".

Za ta brevet po treh deželah se je za sedaj prijavilo 7 udeležencev (ni prijavljen še "šejf", pa tudi neke Bosance se pričakuje", vse poznam in e kolesa tu ne bo. Če pa se bo še kdo pojavil... in to ni izrecno prepovedano, pa dobrodošel.

Nikita 04.09.2019 09:27
@ElTorro

Jaz nimam nič proti eKolesom... ne dolgo tega sem jih v eni temi zagovarjal. In tudi jaz sem vesel, da ko bom toliko star, da ne bom več mogel zgolj z lastnimi močmi, bom lahko dobil električno pomoč, in kolesaril 5-10 let dlje, kot bi sicer lahko.

Ampak ni pa to isto kot premagati neko razdaljo zgolj s svojimi močmi.

Družit pa se lahko nekdo pride tudi z eKolesom, ali pa z mopedom. Ker so vse ceste, po katerih poteka brevet, javne, in nihče nobenemu ne more preprečiti, da se po njih vozi v istem času kot ti, ki sodeluješ na brevetu.

Edino "priznanja" ne bo dobil. In ker je priznanje nepomembno, je tudi omejitev nepomembna - in problema ni.

Saj ne dobiš nobenega priznanja? Vsaj lani ga ni bilo. Sam ga sicer ne potrebujem, me pa vseeno zanima... Da pa sem vnešen v neko lestvico rezultatov pa mi "dol v..." Mogoče mi ne bi, če bi imel čas, sredstva, pa tudi kakšnih 10 let manj in bi sodeloval na veliko večih brevetih...

SODROVC 04.09.2019 10:34
@crni2

Točno tako, e-kolesa niso na brevetih prepovedana, točneje povedano, za organizatorja ne obstajajo in se ne upoštevajo v rezultatih. Priznanja za 'prevožen' brevet se ne dobi! Tako je pri nas.

Mati vseh brevetov, Paris-Brest-Paris, pa prepoveduje e-kolesa:

https://www.paris-brest-paris.org/index2.php?lang=en&cat=randonnee&page=reglement ... glej 8.čl.

Za PBP je čisto prav, da niso dovoljena. Ker bi to pomenilo, da bi imeli nekateri uradni udeleženci prednost oz. korist, ki bi jo pridobili z vožnjo v skupini, v kateri bi bili e-kolesarji. In zavetrje je vedno dobrodošlo, ne? ;)

ElTorro 04.09.2019 10:43
@SODROVC
@crni2

Točno tako, e-kolesa niso na brevetih prepovedana, točneje povedano, za organizatorja ne obstajajo in se ne upoštevajo v rezultatih. Priznanja za 'prevožen' brevet se ne dobi! Tako je pri nas.

Mati vseh brevetov, Paris-Brest-Paris, pa prepoveduje e-kolesa:

https://www.paris-brest-paris.org/index2.php?lang=en&cat=randonnee&page=reglement ... glej 8.čl.

Za PBP je čisto prav, da niso dovoljena. Ker bi to pomenilo, da bi imeli nekateri uradni udeleženci prednost oz. korist, ki bi jo pridobili z vožnjo v skupini, v kateri bi bili e-kolesarji. In zavetrje je vedno dobrodošlo, ne? ;)


Enako velja za vse brevete, a ne? Ali pa morda na 400km ni koristi od zavetrja?
SODROVC 04.09.2019 11:43
@ElTorro
@SODROVC
@crni2

Točno tako, e-kolesa niso na brevetih prepovedana, točneje povedano, za organizatorja ne obstajajo in se ne upoštevajo v rezultatih. Priznanja za 'prevožen' brevet se ne dobi! Tako je pri nas.

Mati vseh brevetov, Paris-Brest-Paris, pa prepoveduje e-kolesa:

https://www.paris-brest-paris.org/index2.php?lang=en&cat=randonnee&page=reglement ... glej 8.čl.

Za PBP je čisto prav, da niso dovoljena. Ker bi to pomenilo, da bi imeli nekateri uradni udeleženci prednost oz. korist, ki bi jo pridobili z vožnjo v skupini, v kateri bi bili e-kolesarji. In zavetrje je vedno dobrodošlo, ne? ;)


Enako velja za vse brevete, a ne? Ali pa morda na 400km ni koristi od zavetrja?
Ha-ha-ha, pokaži mi e-kolesarja, ki bi se te norije udeležil. Mu ne zdržijo baterije. ;) Pa volja tudi ne.

Nikita 04.09.2019 12:07
@SODROVC
@ElTorro
@SODROVC
@crni2

Točno tako, e-kolesa niso na brevetih prepovedana, točneje povedano, za organizatorja ne obstajajo in se ne upoštevajo v rezultatih. Priznanja za 'prevožen' brevet se ne dobi! Tako je pri nas.

Mati vseh brevetov, Paris-Brest-Paris, pa prepoveduje e-kolesa:

https://www.paris-brest-paris.org/index2.php?lang=en&cat=randonnee&page=reglement ... glej 8.čl.

Za PBP je čisto prav, da niso dovoljena. Ker bi to pomenilo, da bi imeli nekateri uradni udeleženci prednost oz. korist, ki bi jo pridobili z vožnjo v skupini, v kateri bi bili e-kolesarji. In zavetrje je vedno dobrodošlo, ne? ;)


Enako velja za vse brevete, a ne? Ali pa morda na 400km ni koristi od zavetrja?
Ha-ha-ha, pokaži mi e-kolesarja, ki bi se te norije udeležil. Mu ne zdržijo baterije. ;) Pa volja tudi ne.

Na to pa nisem pomislil! Kolik pa je potem domet teh koles?

ElTorro 04.09.2019 12:17

Ne dovolj za brevet....se pa lahko na nekaterih kolesih baterijo enostavno menja.

Zato sem tudi napisal "lahko dolgo sediš na kolesu in imaš dovolj rezervnih baterij s seboj"

SODROVC 04.09.2019 13:27

Lani sem na brevetu (Šalovci-Bratislava-Šalovci) v Bratislavi videl cele skupine e-kolesarjev, ki so potiskali sposojena e-kolesa v tisti nadvoz/most čez Donavo. Sem sklepal, da baterije ne zdržijo dolgo. Je pa odvisno od uporabnika, kako zna upravljati e-kolo.

Ja, res je, baterije se da menjati. In na KT je možna vsa oskrba randonneurja na PBP, torej tudi e-kolesarja in njegovega e-kolesa.😜

Nikita 05.09.2019 14:12

No, na moje malo razočaranje nas je prijavljenih samo sedem, eden še niti ni plačal, tako da...?

Morda nimajo sprotnega ažuriranja spletne strani in se še kdo pojavi... Pa sem pričakoval več: tokrat po nekaj letih (mislim da petih) naj ne bi deževalo, nova proga..., dobro tudi nova cena, he, he...

morison 05.09.2019 21:25

Nikita  pa  zgleda, da  itak  zaradi  vremena, ker  je  napovedan  dež.😳

Nikita 06.09.2019 07:50
@morison

Nikita  pa  zgleda, da  itak  zaradi  vremena, ker  je  napovedan  dež.😳

Ko sem pisal gornje... ni bilo na računalniku označeno, da bo v soboto dež. No, bomo videli.
Nikita 08.09.2019 21:37

Brevet smo spravili pod streho, žal nas je bilo samo 5. Malce na kratko, na dolgo bo verjetno več čez nekaj časa. Že od samega začetka smo imeli težave s gumami, tako smo menjavali gume trikrat, klicali na pomoč zaradi tlačilke enkrat, dež nas je v presledkih pral kar precej časa, težave z želodcem enega izmed udeležencev... Prevozilo se je 202 km, višincev je bilo okrog 2.100, na koncu smo imel pogostitev v graščini in to je to...

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI