Kako sem premagal smrt

Domov > Forum > Kako sem premagal smrt

Kako sem premagal smrt

SORTIRAJ PO:
Maratonac 06.08.2019 02:12
 Tale naslov je pa še hujši , kot tisti , Kako sem pramagal raka. Je pa resničen sam , da je trajal samo 16 ur , šlo pa je takole . V službi mi ob 19h srce skoči v puls 150 , tolk , da sploh nisem mogel šteti udarcev , pritisk , ki pa mi ni bil moteč pa na 220 . Kličem jaz našega Interventa , da mi nagaja srce , prileti v 1 min vidi in že začne klicati naše znance na urgenci s katerimi delamo skupaj na prireditvah . Povem diagnozo atrijska fibrilacija z aritmijo in že slišim sireno rešilca . Me takoj zmerjo , jaz sem pred tem ravno pojedel sve tablete , zmerjo še enkrat na aparatih v avtu in odpeljejo na urgenco. Standardni nujni postopek , sprejem pri kardiologu,  še ena tableta za srce Concor in ena za redčenje krvi Eliquis in marš nazaj v čakalnico ležat , rekoč , da me bodo obravnavali na IPP , ker imajo oni čas. Ja pa so imel ravno operacijo infarkta in sem čakal in čakal. Končno me pridejo pogledat in doktor mi začne govoriti nekaj o elektrokonverziji , nič ne razumem. Konverzija valut , to mi je jasen , sam kaj ima tu srce zraven . Pa mi drugi , ki je prišel razloži , da mi bodo v Dnevni bolnici - nov oddelek ob Bohoričevi-  pazi zdaj , ustavili srce . Kaj boste ustavel , srce ? Ja pol ga bomo pa z elektrošokerjem zopet pognal . In kaj če zmanka elektrike ? Kaj bi pa vi vprašal na takšen šok , me prav zanima . In me zašibajo na hodnik. Tu je nov sistem hlajena , men pa vse dol lije , k da bi bil na maratonu . Srce bije , vsak pet šest udarc me še strese , pribam zaspati , vendar me premetava. Zjutraj ob 8 h pride sestra a lahko hodite , ja lohka in me odpelje pred vrata Dnevne bolnice . Čakam 1 uro in me sprejmejo , slečejo oblečejo v piđamo in začno montirati kable po meni . Zabijejo še križ v žilo in priklopijo 3 dcl neke infuzijske tekočine . Monitor piska li ga piska , po celi šok sobi . Še enktrat mi povedo , da mi bodo ustavili srce in nato z tistimi železnimi krogci , spet pognali srce v pravi ritem. Mene skrbi , k so okol mene same babe , ki skupaj ne znajo zalaufat auta če im crkne , pa bodo men srce . Ni moških mehankarjev , ebi ga ! Po enem dcl infuzije srce začne tolči morsejevo abesedo . Najbolj zajeban je tisto nič vmes med črkami , k srce ne da glasu od sebe , pa ne veš a ne misl več delat al bo pa še. Po 2 dcl srce kar naenkrat pade v pravi ritem 70 udarcev , ki jih pa nisem slišal , kajti piskanje je šlo že vsem na živce,  pa so  utišal monitor in spremljal samo na računalniku na svojem pultu. Sestra se vstane in reče , ritem je v redu , jaz pa vrnem takoj nazaj bekendom "a zdej pa ne bomo delal ", ona forhendom nodgovarja , ne zdaj pa ne bomo delal. Jaz že pulem žice s sebe , ko pravi , infuzija mora steći do kraja in diode morajo ostati priključene . Tekel je še pol ure in potem so me snel z žic , sem se hitr oblekel in mislil spizdet , sam sem moral počakati odpusno pismo. In namesto,  da bi bil mrtev , sem bil ob tej uri živ ! Spizdu  smrti zadnji moment ! Sam kaj.  ko me to ob naslednjem napadu vseeno prej ali slej čaka ! Srce se je pa zmatru zaradi take laufarije , k da sem prevozil 300km.
kamencek 06.08.2019 07:34

Uf, @Maratonac, tole se sliši pa resno!

Hvala, ker si zgodbo delil z nami in čestitam, ker si se izvlekel!

africa 06.08.2019 14:33

Hvala lepa za intimno izpoved.

Iz vašega zapisa lahko takoj vidim, kaj je vzrok vaših zdravstvenih težav. Hitite,..., brez konca..., hitite. Ustavite se malo in privaoščite svojemu telesu blagodejen počitek. Imejte se radi, življenje  se bo umirilo in uravnovesilo. Srečno.

Maratonac 29.11.2020 00:42

Še ena . Glede na zdravstvene težave , me kardiologinja napoti na test obremenitve . Saj veste tisto sobno kolo in vse špirale in žice na vašem telesu . Spravim se jaz gor , reče mi da držim kadenco , zdajle se več ne morem spomniti ampak mislim, da med 65 in 70 vrtljajev . Če to obrnem na dirkalno  kolo,  bi rekel ,  da je bil napor kot , da bi gonil dirkalca tam enih 28-30 km/h . Gonim jaz , mal je bilo vroče v ordinaciji , sicer zaradi srca in operacije črev , nisem  2leti sedel na kolo , zredil se na 110kg , pa mi je bilo v veselje gont kolo. In me sestra zaustavi po 5 min. Ustavite , ne smete več oz. mi ne dovolimo več kot 275 zgornji pritisk . Nadrukov sem 275 /112 in na testu  padel . Samo za nekaj pa je bilo le dobro ! Sedaj vsaj vem,  kakšen pritisk lahko prenesem , jaz nisem imel občutka , da je kaj narobe . No in prejšnji mesec sem se spravil hujšati , pa sedaj vsak dan gonim sobnega 1 uro in zelo malo jem . Sem se malo bal na začetku ampak  si vmes stalno merim pritisk , manj kil , manjši pritisk.  Danes je bil po 20 min. 160 . 

Načrt je shujšati na izpod 95kg , če bo šlo tudi izpod 90 in se obenem pripraviti na sezono 2021 . Obenem se bo tudi prepričal ali tista stalno dohtarska , morate shujšati  kaj velja . Kri imam za 10 , sestra ni mogla verjet , no pa ni prva . Najbolj sem bil ponosen , ko  je leta 1974 sestra,  še v tistih starih laboratorijih k so smrdel po razkužilu , da ti je na hodniku postal slabo , osupnila , ko je videla kakšne barve kri ji teče v injekcijo ! Sestra , ki dela že 10 let samo to , osupne !!! Danes sem uradno 1. dan v penziji in sedaj je celi dan moj , pa lahko vse planiram , samo še za korono se cepim pa bo za novo sezono vse pripravljeno ! Če me pa ujame , šc od mene, sem ga na definitivno nadrsal !

SODROVC 29.11.2020 09:46

Čestitke za odhod v penzijo. Dolgo si čakal oz. delal za to. Pa zdaj se posveti sebi, dovolj si za druge delal, teh par let, ki ti jih še ostane (upam, da še precej), pa uživaj, predvsem na kolesu. 

Nejc1986 29.11.2020 10:26

Iskreno ti zelim vse najboljše in uživaj v penziji... Lepo počasi...saj bo vse ok. Srečno.

Nikita 29.11.2020 21:12

V penziji boš bolj malo užival. Oziroma povejmo takole: malo vas bo takih. Jaz več nimam časa, prej sem ga imel več. Prej nisem ravno vedno tako hitel, sedaj imam silo še na žebelj stopiti. Prej nikoli nisem imel viška denarja, sedaj mi celo ostaja? Prej mi Janša ni zaprl oštarij, sedaj so že drugič pod ključem! Prej sem se lahko gibal, kjer sem hotel, razen, da nisem smel verjetno v Severno Korejo, sedaj ne smem več kakor 5 km zračne črte od središča "malo ovećeg sela" Sobote.

Pa kdo bi razumel upokojence? Še Erjavec jih ne razume, ko jim obljublja in misli, da je to dovolj, tisoč evrov pokojnine na mesec?

moltenspa68 30.11.2020 07:55

Gornje je malo tudi za hec...

sigix 30.11.2020 16:34

Bravo Maratonac, dober plan si zasnoval, tak, ki je nastal kot posledica razmišljanja in zdrave pameti, ne pa nekaj na silo in hitro. Do sezone 2021 je še dovolj časa.

Srečno in čim manj zdravstvenih tegob. Pa uživaj v penziji!

Maratonac 30.11.2020 19:43
@SODROVC

Čestitke za odhod v penzijo. Dolgo si čakal oz. delal za to. Pa zdaj se posveti sebi, dovolj si za druge delal, teh par let, ki ti jih še ostane (upam, da še precej), pa uživaj, predvsem na kolesu. 

Kako tvoje zdravje ?

Maratonac 30.11.2020 20:10

Blagodejni učinek 40 dnevnega treninga se že pozna . Prepolovljena tableta za pritisk in prepolovljena tableta za bremzanje srca , pri 9kg manj. 

kamencek 01.12.2020 10:34

Če prav razumem, voziš 1 uro na dan na sobnem kolesu in stradaš?

Na kakšni intenzivnosti pa voziš? Koliko % MSU?

Mitjaa23 01.12.2020 10:51
@Maratonac
 Tale naslov je pa še hujši , kot tisti , Kako sem pramagal raka. Je pa resničen sam , da je trajal samo 16 ur , šlo pa je takole . V službi mi ob 19h srce skoči v puls 150 , tolk , da sploh nisem mogel šteti udarcev , pritisk , ki pa mi ni bil moteč pa na 220 . Kličem jaz našega Interventa , da mi nagaja srce , prileti v 1 min vidi in že začne klicati naše znance na urgenci s katerimi delamo skupaj na prireditvah . Povem diagnozo atrijska fibrilacija z aritmijo in že slišim sireno rešilca . Me takoj zmerjo , jaz sem pred tem ravno pojedel sve tablete , zmerjo še enkrat na aparatih v avtu in odpeljejo na urgenco. Standardni nujni postopek , sprejem pri kardiologu,  še ena tableta za srce Concor in ena za redčenje krvi Eliquis in marš nazaj v čakalnico ležat , rekoč , da me bodo obravnavali na IPP , ker imajo oni čas. Ja pa so imel ravno operacijo infarkta in sem čakal in čakal. Končno me pridejo pogledat in doktor mi začne govoriti nekaj o elektrokonverziji , nič ne razumem. Konverzija valut , to mi je jasen , sam kaj ima tu srce zraven . Pa mi drugi , ki je prišel razloži , da mi bodo v Dnevni bolnici - nov oddelek ob Bohoričevi-  pazi zdaj , ustavili srce . Kaj boste ustavel , srce ? Ja pol ga bomo pa z elektrošokerjem zopet pognal . In kaj če zmanka elektrike ? Kaj bi pa vi vprašal na takšen šok , me prav zanima . In me zašibajo na hodnik. Tu je nov sistem hlajena , men pa vse dol lije , k da bi bil na maratonu . Srce bije , vsak pet šest udarc me še strese , pribam zaspati , vendar me premetava. Zjutraj ob 8 h pride sestra a lahko hodite , ja lohka in me odpelje pred vrata Dnevne bolnice . Čakam 1 uro in me sprejmejo , slečejo oblečejo v piđamo in začno montirati kable po meni . Zabijejo še križ v žilo in priklopijo 3 dcl neke infuzijske tekočine . Monitor piska li ga piska , po celi šok sobi . Še enktrat mi povedo , da mi bodo ustavili srce in nato z tistimi železnimi krogci , spet pognali srce v pravi ritem. Mene skrbi , k so okol mene same babe , ki skupaj ne znajo zalaufat auta če im crkne , pa bodo men srce . Ni moških mehankarjev , ebi ga ! Po enem dcl infuzije srce začne tolči morsejevo abesedo . Najbolj zajeban je tisto nič vmes med črkami , k srce ne da glasu od sebe , pa ne veš a ne misl več delat al bo pa še. Po 2 dcl srce kar naenkrat pade v pravi ritem 70 udarcev , ki jih pa nisem slišal , kajti piskanje je šlo že vsem na živce,  pa so  utišal monitor in spremljal samo na računalniku na svojem pultu. Sestra se vstane in reče , ritem je v redu , jaz pa vrnem takoj nazaj bekendom "a zdej pa ne bomo delal ", ona forhendom nodgovarja , ne zdaj pa ne bomo delal. Jaz že pulem žice s sebe , ko pravi , infuzija mora steći do kraja in diode morajo ostati priključene . Tekel je še pol ure in potem so me snel z žic , sem se hitr oblekel in mislil spizdet , sam sem moral počakati odpusno pismo. In namesto,  da bi bil mrtev , sem bil ob tej uri živ ! Spizdu  smrti zadnji moment ! Sam kaj.  ko me to ob naslednjem napadu vseeno prej ali slej čaka ! Srce se je pa zmatru zaradi take laufarije , k da sem prevozil 300km.

Uf, samo da si se izvlekel. Eni žal nimajo te sreče...
Maratonac 01.12.2020 11:05
@kamencek

Sobno kolo ima računalnik samo v porabo cca nisem glih prepričan. Iz prakse vem , da ga gonim s silo , ki bi bila potrebna za doseganje med 27-28km na dirkalcu po ravnem tako,  da so mi na računalniku važni samo prevoženi km . Ker se šele privajam - zdravstveni problemi - med 1h vožnjo,  počivam  4X po min. ali dve. 

Kar se pa stradanja tiče , daleč od tega , vendar ne jem z očmi . Zelenjava vseh vrst je tista , ki ti napolni želodec ampak v majhnih  količinah. Rdeče meso in vsi izdelki iz njega , moka in vsi izdelki iz nje ,   torte so izločeni , vse kar ima nad 170 cca na 10 dek . Važno je filati želodec s ćim manj kalorično hrano . Kuhana karfiola, brokoli in krompir je idealna hrana , zeljnata juha s kokošjim mesom , pečeno puranje meso , fižol s kis. zeljem veliko česna in čebule ,ter bučnim oljem  imam stalno v hladilniku in jem  2 žlici ko začutim potrebo . Jogurti 1.5 mleko 1.5 , tudi po 2 sladoleda ampak tisti dve mahni lučki . Ko se ti enkrat želodec skrči , enostavno moraš samo paziti , da si ga ponovno ne raztegneš . Pol juhe sedaj , pol pa ko začutiš potrebo . Pitje neumetnih tekočin, limonada , jabolčni sok , mandarine skratka  vso sadje razen banan .in kile se topijo brez kakršnih koli problemov . Sam moraš pa vedeti , da je vse od karaktera. Če rečem nema više , nema više in pika. Kadit sem prenehal v eni minuti in danes prižgem cigaret samo še,  ko me piči osa za termo obdelavo strupa . Žal mi je samo , da se tega nisem lotil prej , no saj je tudi nažiranje super sam seboj nosi ogromno škode . V pomoč mi je tale tabela .

http://www.osebnitrener.net/ivila/tabela-kalorinih-vrednosti

Primerjaj izdelke med seboj po hranilni lestvici , pa ti bo vse jasno . Vrednosti veljajo za 10 dkg 

SODROVC 01.12.2020 11:06

@Maratonac

@SODROVC

Kako tvoje zdravje ?

Hvala, je že bolje. Sem šparau vodo, je nisem dovolj pil in sem dobil vnetje sečil. Tako kot takrat v Kninu. Samo izotonični napitki niso dovolj za spiranje stranskih produktov med napori. Očitno.

Temp. preko 39°C, 3 dni in noči brez spanja, ker srce ni delalo v ritmu. Kaj več pa ne bi tu gor razlagal, se prec kdo najde in pol gre debata v maloro. 😏

Maratonac 01.12.2020 11:45
@SODROVC

@Maratonac

@SODROVC

Kako tvoje zdravje ?

Hvala, je že bolje. Sem šparau vodo, je nisem dovolj pil in sem dobil vnetje sečil. Tako kot takrat v Kninu. Samo izotonični napitki niso dovolj za spiranje stranskih produktov med napori. Očitno.

Temp. preko 39°C, 3 dni in noči brez spanja, ker srce ni delalo v ritmu. Kaj več pa ne bi tu gor razlagal, se prec kdo najde in pol gre debata v maloro. 😏

Ko ti srce pade iz ritma , človek ne more zaspati . Upam da si bil pri dohtarju, kakor tudi pri kardiologu . 

SODROVC 01.12.2020 11:50

@Maratonac
@kamencek

Sobno kolo ima računalnik samo v porabo cca nisem glih prepričan. Iz prakse vem , da ga gonim s silo , ki bi bila potrebna za doseganje med 27-28km na dirkalcu po ravnem tako,  da so mi na računalniku važni samo prevoženi km . Ker se šele privajam - zdravstveni problemi - med 1h vožnjo,  počivam  4X po min. ali dve. 

Kar se pa stradanja tiče , daleč od tega , vendar ne jem z očmi . Zelenjava vseh vrst je tista , ki ti napolni želodec ampak v majhnih  količinah. Rdeče meso in vsi izdelki iz njega , moka in vsi izdelki iz nje ,   torte so izločeni , vse kar ima nad 170 cca na 10 dek . Važno je filati želodec s ćim manj kalorično hrano . Kuhana karfiola, brokoli in krompir je idealna hrana , zeljnata juha s kokošjim mesom , pečeno puranje meso , fižol s kis. zeljem veliko česna in čebule ,ter bučnim oljem  imam stalno v hladilniku in jem  2 žlici ko začutim potrebo . Jogurti 1.5 mleko 1.5 , tudi po 2 sladoleda ampak tisti dve mahni lučki . Ko se ti enkrat želodec skrči , enostavno moraš samo paziti , da si ga ponovno ne raztegneš . Pol juhe sedaj , pol pa ko začutiš potrebo . Pitje neumetnih tekočin, limonada , jabolčni sok , mandarine skratka  vso sadje razen banan .in kile se topijo brez kakršnih koli problemov . Sam moraš pa vedeti , da je vse od karaktera. Če rečem nema više , nema više in pika. Kadit sem prenehal v eni minuti in danes prižgem cigaret samo še,  ko me piči osa za termo obdelavo strupa . Žal mi je samo , da se tega nisem lotil prej , no saj je tudi nažiranje super sam seboj nosi ogromno škode . V pomoč mi je tale tabela .

Primerjaj izdelke med seboj po hranilni lestvici , pa ti bo vse jasno . Vrednosti veljajo za 10 dkg 

Jaz najraje uporabljam oljčno olje. Maslo tudi, ampak bolj poredko. Si pa vsako jutro pripravim 3 jajca na olivnem olju, pa z mali kurkume, pa brez soli. Čez ene 10 min. pa popijem skodelico zelenega čaja, še raje pa rdečega. In sem za celo dopoldne OK. Če pa začnem pred kosilom s sadjem, pol bi pa kar nadaljeval. Ja, zmeša raven krvnega sladkorja.

Ko omenjaš česen: kombinacija uživanja ribjega olja in česna je odlična kombinacija za zniževanje gostote krvi. Eskimi/Inuiti, ki uživajo veliko severno morskih rib, imajo menda zaradi tega manj težav z omrzlinami.

Kar se pa kolesarjenja na trenažeju ali na sobnem kolesu tiče, pa dajem prednost kontroli srčnega utripa. Sicer gledam tudi na kadenco, ki pa jo prilagajam s prestavami, tako, da mi utrip na narašča preveč. Kilometri na trenažerju itak niso relevantni. Dandanes so rabljeni merilci utripa že tako poceni, da ga ni težko nabaviti.

Maratonac 01.12.2020 12:44
@SODROVC

@Maratonac
@kamencek

Jaz najraje uporabljam oljčno olje. Maslo tudi, ampak bolj poredko. Si pa vsako jutro pripravim 3 jajca na olivnem olju, pa z mali kurkume, pa brez soli. Čez ene 10 min. pa popijem skodelico zelenega čaja, še raje pa rdečega. In sem za celo dopoldne OK. Če pa začnem pred kosilom s sadjem, pol bi pa kar nadaljeval. Ja, zmeša raven krvnega sladkorja.

Ko omenjaš česen: kombinacija uživanja ribjega olja in česna je odlična kombinacija za zniževanje gostote krvi. Eskimi/Inuiti, ki uživajo veliko severno morskih rib, imajo menda zaradi tega manj težav z omrzlinami.

Kar se pa kolesarjenja na trenažeju ali na sobnem kolesu tiče, pa dajem prednost kontroli srčnega utripa. Sicer gledam tudi na kadenco, ki pa jo prilagajam s prestavami, tako, da mi utrip na narašča preveč. Kilometri na trenažerju itak niso relevantni. Dandanes so rabljeni merilci utripa že tako poceni, da ga ni težko nabaviti.

Imam oximeter z utripom in kardiogramom  , tako da je vse pod kontrolo . Glede utripa sem pa tako verziran , da v vsakem momentu vem iz glave kakšen je utrip !

Sedaj sem uvedel dodaten trening . 3X po 10 min z vmesnimi dolgimi počitki dopoldne in pa 1 uro s 4-mi  2min . počitki popoldne . ~ 36km/dan 

eustahija 01.12.2020 13:54

Maratonac, veliko uspeha ti želim pri uresničevanju tvojih ciljev. Kot pravijo, je vse v glavi. Predvsem je pomembna vztrajnost, močna volja ( trma) in  brez iskanja izgovorov.

Je pa dobro kombinirati še z aktivnostmi zunaj na svežem zraku ( hoja). Pomembno je predvsem obremenjevanje različnih sklopov mišic. Po 5000 km na kolesu sem dva dni hodil v hrib in me bolijo čisto druge mišice.😊 Jeb... se počutim kot bi komaj začel migati.

Maratonac 01.12.2020 18:46
@eustahija

Maratonac, veliko uspeha ti želim pri uresničevanju tvojih ciljev. Kot pravijo, je vse v glavi. Predvsem je pomembna vztrajnost, močna volja ( trma) in  brez iskanja izgovorov.

Je pa dobro kombinirati še z aktivnostmi zunaj na svežem zraku ( hoja). Pomembno je predvsem obremenjevanje različnih sklopov mišic. Po 5000 km na kolesu sem dva dni hodil v hrib in me bolijo čisto druge mišice.😊 Jeb... se počutim kot bi komaj začel migati.

Vem , sam ven ne grem , ker se ne želim pretepavat z ljudmi , ki me obhajao z leve sesne od spredaj in zadaj brez maske ! V nedeljo mi je prekipelo in sem dve babe tako nadrl , da je šla klicat policijo ! K bi saj prišla da ju  šibnejo za 800€ !

Nikita 02.12.2020 10:49

Ojoj, od moje zadnje objave se je nabralo kar precej receptov, nasvetov.

Sam zase vidim, da o tem vem skoraj nič. Kot prvo gostota krvi: ker jo imam pregosto enostavno vzamem en aspirin na dva dni (doktor je predpisal vsak dan). Bom pa res moral počasi razmišljati o čem naravnem? Torej na dva dni aspirin zjutraj in isti dan zvečer še eno tabletko za holesterol, slednje je doktor prav tako predpisal za vsak dan. Moram tudi napisati, da imam holesterol tako, tako... zadnje merjenje je bilo 5.8, doktor pa ni in ni zadovoljen. To je edino, kar uživam kemičnega. Kot sem napisal, počasi bo morda potrebno več znanja glede tega... da se več zdravil pridobi direktno iz narave.

Vsako drugo jutro eno žličko t. i. orehovega medu. Popijem tudi veliko čaja (razen šipka vse pridelam na svojem vrtu), še na kolesu ga vozim, skoraj nikoli kakšnih "uradnih" napitkov, gelov... Skoraj vsak dan zaužijem vsaj polovico limone in to  je to...

Poleg stalnega gibanja zunaj, ali na kolesu, peš... letos ne, drugače pa tudi v telovadnici igramo košarko nekako menim, da za svoje telo naredim vsaj za silo dovolj? Meni kdo mogoče drugače? Bi se dalo kaj bolje delati?

Tako na hitro sem prebral tudi "recept" za hujšanje Maratonca: osebno menim, da se prehitro ne sme spraviti zraven. Kaj je zašuštral v nekaj letih... je po mojem narobe, da to spravi dol v enem letu? Sam sem se spozabil eno tri leta in januarja prilezel do 92,7 kg... Potem sem sam sebi rekel, dovolj je. Kupil sem si cvrtnik na vroči zrak in sedaj veliko večino jedi pripravim tam, torej nič več v ponvi dunajske, pečenke, perutnino na olju. Tudi manj jem... načeloma dvakrat na dan, torej neki zajtrk in bolj kasno kosilo. Čeprav sem to malce opustil, sem se celo pomlad, poletje držal recepta: zajtrk, kosilo in potem 16 ur nobene resne hrane, morda kakšno sadje, pa tu in tam kakšen košček kruha. Tudi več ne s putrom. Nekje do septembra sem dosegel težo 78,9 kg, sedaj sem se spet malce zredil... že v načrtu sem imel, da pridem do kene idealne teže okrog 73, 74 kg v dveh letih. Pitje piva oz. alkohola je enako... včasih preveč, pa zmerno, pa nič... odvisno od prilike, mene ravno po vsej sili ne vleče v gostilno, ker bi se od nervoze ali pomanjkanja alkohola tresel... Sam alkohol torej ravno tudi ne redi... drži pa, da si po pivu lačen in tu je potrebna disciplina. Ali pa prazen hladilnik?

S srcem trenutno ni noben problem, bil sem tudi na kardiološkem pregledu... Tu in tam vozim kolo tudi z merilcem utripa, ampak nekako tudi menim, da je telo najboljši merilec?

Zakaj vse to pišem? Če je še kdo meni podoben, torej da ni niti navdušen, niti kaj prida ne ve o modernih zadevah, kar se tiče hranjenja, hujšanja, ne ve tudi skoraj nič o naravnih pripravkih, mu morda moja dejanja, izkušnje, pomagajo?

eustahija 02.12.2020 12:04

ja, jeb... smo pač v tistih letih, ko nas prične vse po malem jeb...😁 Še malo pa tudi jaz v klub največjega delodajalca.

Truplo, samo pripomba glede število obrokov. Več obrokov in ne nažiranja. Čeprav se tudi sam preveč ne držim vseh priporočil. Jem vse po vrsti in pogosto premalo pazim kaj jem. Morda edini plus, da se ne nažiram in izogibam pretirane kemije. Kolo pa gonim, ko je čas in vreme😄 .

Želim vsem veliko uspeha pri ustvarjanju ciljev in ostanite zdravi!

Maratonac 02.12.2020 18:08
@Nikita

Sam zase vidim, da o tem vem skoraj nič. Kot prvo gostota krvi: ker jo imam pregosto enostavno vzamem en aspirin na dva dni (doktor je predpisal vsak dan). Bom pa res moral počasi razmišljati o čem naravnem? Torej na dva dni aspirin zjutraj in isti dan zvečer še eno tabletko za holesterol, slednje je doktor prav tako predpisal za vsak dan. Moram tudi napisati, da imam holesterol tako, tako... zadnje merjenje je bilo 5.8, doktor pa ni in ni zadovoljen. To je edino, kar uživam kemičnega. Kot sem napisal, počasi bo morda potrebno več znanja glede tega... da se več zdravil pridobi direktno iz narave.

Vsako drugo jutro eno žličko t. i. orehovega medu. Popijem tudi veliko čaja (razen šipka vse pridelam na svojem vrtu), še na kolesu ga vozim, skoraj nikoli kakšnih "uradnih" napitkov, gelov... Skoraj vsak dan zaužijem vsaj polovico limone in to  je to...

Poleg stalnega gibanja zunaj, ali na kolesu, peš... letos ne, drugače pa tudi v telovadnici igramo košarko nekako menim, da za svoje telo naredim vsaj za silo dovolj? Meni kdo mogoče drugače? Bi se dalo kaj bolje delati?

Tako na hitro sem prebral tudi "recept" za hujšanje Maratonca: osebno menim, da se prehitro ne sme spraviti zraven. Kaj je zašuštral v nekaj letih... je po mojem narobe, da to spravi dol v enem letu? Sam sem se spozabil eno tri leta in januarja prilezel do 92,7 kg... Potem sem sam sebi rekel, dovolj je. Kupil sem si cvrtnik na vroči zrak in sedaj veliko večino jedi pripravim tam, torej nič več v ponvi dunajske, pečenke, perutnino na olju. Tudi manj jem... načeloma dvakrat na dan, torej neki zajtrk in bolj kasno kosilo. Čeprav sem to malce opustil, sem se celo pomlad, poletje držal recepta: zajtrk, kosilo in potem 16 ur nobene resne hrane, morda kakšno sadje, pa tu in tam kakšen košček kruha. Tudi več ne s putrom. Nekje do septembra sem dosegel težo 78,9 kg, sedaj sem se spet malce zredil... že v načrtu sem imel, da pridem do kene idealne teže okrog 73, 74 kg v dveh letih. Pitje piva oz. alkohola je enako... včasih preveč, pa zmerno, pa nič... odvisno od prilike, mene ravno po vsej sili ne vleče v gostilno, ker bi se od nervoze ali pomanjkanja alkohola tresel... Sam alkohol torej ravno tudi ne redi... drži pa, da si po pivu lačen in tu je potrebna disciplina. Ali pa prazen hladilnik?

S srcem trenutno ni noben problem, bil sem tudi na kardiološkem pregledu... Tu in tam vozim kolo tudi z merilcem utripa, ampak nekako tudi menim, da je telo najboljši merilec?

Zakaj vse to pišem? Če je še kdo meni podoben, torej da ni niti navdušen, niti kaj prida ne ve o modernih zadevah, kar se tiče hranjenja, hujšanja, ne ve tudi skoraj nič o naravnih pripravkih, mu morda moja dejanja, izkušnje, pomagajo?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kar se tiče aspirina , to ni navaden aspirin ampak verjetno aspirin 100 , ki ga jemljejo 1 leto tudi vsi infarktneži. Jaz jem 2x po 5mlg dnevno Eliqis , za redčenje krvi . Mesečna doza je 50€ in to je vse kar jem redno , brez pomislekov , kajti šumenje srca dela s tem strdke , ki slej ko prej končajo tam kjer ne bi smeli ! Pri odvečni teži 35 kg je na začetku zelo lahko hujšati , ustavi se tam pri 15kg odvečne teže. Samo,  ko sem tolkel po 250-km na dan , sem domov prihajal lažji za 3.5 kg. , pri čemer se pa je vseeno stopilo enih 15 dek maščobe , ko sem nadoknadil tekočino in hrano . 

Jaz sedaj nimam nobenega recepta , kot tistega glej tabelo cca posamezne hrane. To je vse in goni kolo , da gredo pojedene cca ven . Če ješ manj kalorij kot jih porabiš hujšaš in to je vse !

SODROVC 02.12.2020 18:40

Tiste tablete za zniževanja ravni holesterola v krvi (statini) sčasoma lahko povzročijo diabetes tip 1. Vsaj nekaj mojih znancev je, ki morajo sedaj jemati dvojna zdravila. Ima to smisel?  @Nejchi je opisoval svoje izkušnje s hujšanje z LCHF prehrano. In je mnenja, da prenizek holesterol človeku škoduje. 

Jaz sem dokaj vitek, pa imam holesterol tudi 7,2 in več. Tisti, ki jemljejo zdravila, pa niso sposobni kakšnih težjih naporov, holesterol namreč prenaša hranila do celic. Še najbolj pomembna so razmerja med enimi in drugimi maščobami v krvi. 

Moji izvidi: 

Skupni holesterol:  7    do 5,2 je OK 

Trigliceridi:           0,8    do 1,7 je OK 
HDL:                    2,2    do 2,8 je OK 
LDL:                    4,6     do 3,6 je OK 
Sladkor:               5,1    do 5,6 je OK 
sixsl 02.12.2020 19:06

@Nikita

Priznam, da nisem neki mojster na tem področju, samo, da imaš samo dva obroka dnevno je pa definitivno napačno.

Moraš se zavedati, da izvajaš kar nekaj rekreacije (kolo+basket) in sta 2 obroka  premalo. Poskusi raje s 5 manjšimi. Pa bolje kakšen kg preveč, pa da ostalo ostane kolikor toliko v mejah normale (holesterol, pritisk, krvna slika,...)

Nikita 02.12.2020 20:29

Saj sem napisal, da "načeloma" jem dvakrat. Kaj malega, od sadja, pa tudi košček kruha... se včasih zvečer poje. In najvažnejše: ne čutim ravno nekega gladu, lakote. To je meni najvažnejše in kot drugo, niti ne opažam, da ne bi imel moči... za kolesarjenje. Še vedno stotka, dvestotka... za moja leta niti tako počasi in sigurno ne po ravnem. Za zdaj čisto zadovoljen glede tega. Aja, če se mi da, tudi kaj tečem, čeprav redko.

Vem tudi, da bi pet obrokov bilo bolje... ampak, jaz zato enostavno nimam časa. Kdo bo pa petkrat pripravljal hrano?

En moj poletni urnik: Vstanem nekje ob 06.00 uri. Nekaj za zajtrk plus kava.  Od 07.00 do 10., 11., sem na kolesu. Potem si naredim neko kosilo ali kaj kupim... in okrog 13.30 sem ob vodi. Tam približno do 18.00 ure, kakor kdaj. Po tistem zavijem še na vrt za kakšno manjše opravilo in nato ob povratku domov tu in tam še kje spijem pivce, ali dve. Če je na vrtu kaj več za postoriti, potem ali odpade kolesarjenje, ali pa je na sporedu krajša tura oz. se vozi dlje in se kje v gostilni kaj poje.

Kdaj si naj kaj kuham?

SODROVC 03.12.2020 08:14

Za ohranjanje hormonskega ravnovesja in s tem ohranjanje mišične mase je nujno, da uživamo kvalitetne živalske maščobe, meso, ribe in polnomastno skuto. Brez maščob ni testosterona, ki ohranja mišice. Maščobe obnavljajo celice v telesu. Če kvalitetnih maščob ne uživamo, morajo holesterol narediti jetra. Torej?

Samo redukcijska dieta brez znanja o ustrezni prehrani vodi v katabolizem in izčrpanost, kar nas povede v malodušje in spet na stara pota. 

Me zanima, koliko ljudi se po 60. letu sploh še dviguje na drogu, koliko jih dela sklece. In koliko jih dela počepe z utežmi. Vem, da ne vsi tisti, ki se ukvarjajo z rekreacijo. So pa med njimi uspešni kolesarji, ker brez moči ni hitrosti. 

Maratonac 03.12.2020 20:19
@SODROVC

Za ohranjanje hormonskega ravnovesja in s tem ohranjanje mišične mase je nujno, da uživamo kvalitetne živalske maščobe, meso, ribe in polnomastno skuto. Brez maščob ni testosterona, ki ohranja mišice. Maščobe obnavljajo celice v telesu. Če kvalitetnih maščob ne uživamo, morajo holesterol narediti jetra. Torej?

Samo redukcijska dieta brez znanja o ustrezni prehrani vodi v katabolizem in izčrpanost, kar nas povede v malodušje in spet na stara pota. 

Me zanima, koliko ljudi se po 60. letu sploh še dviguje na drogu, koliko jih dela sklece. In koliko jih dela počepe z utežmi. Vem, da ne vsi tisti, ki se ukvarjajo z rekreacijo. So pa med njimi uspešni kolesarji, ker brez moči ni hitrosti. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaz sem na sezono shujšal do 12 kg. , Na koncu sezone pred 4 leti sem s 103 šel na 91kg , eno leto prej pa s 100 na 89 kg . Tole vmes pa je sedaj bilo točno 3 leta odkar nisem sedel na dirkalca in je šlo do 114kg. Če sem prej zgubljal s kolesarjenjem , ki ni bilo vsakodnevno , smatram , da mi bo to ratal tudi na sobnem vsakodnevno in reduciranjem - ne lakoto - hrane .  . Ratal mi je že 9kg v 46 dnevih ob zmanjšani prehrani in treningu .  Včeraj sem tolk gonu , da je začel smrtdet po ožganem zavorni jermen . Ni važen , v kleti imam še eno kolo ! Ma me je zeznel to , ker sem delal zid do zida s slaščičarno Pečjak in vsak petek pokupil za pol cene vse torte ki so ostale !

SODROVC 03.12.2020 20:33

Ha-ha-ha, Pečjak, ta pa pomaga, ko ima človek apetit. Mesec in pol pa minus 9 kg, dobr si. Saj bo, zdajle čez zimo bomo doma vrtel, na pomlad bojo pa ja že kej sprosti, da bomo šli mal na toplo pogledat, ne? Če ne na morje, pa vsaj v Prekmurje. Tam je tudi prej pomlad kot pri nas.

Mile 05.12.2020 11:32

Preveč pretiravamo. Jaz s 100 kg ne bi tako pretiraval. Par mesecev nazaj sem imel problem s holesterolom ! Odkod ne vem. Jem samo zdravo hrano, nič svinjetine, domače meso samo piletino (občasno) ali (zelo redko) goveje v juhi. Več pa rib. Od olj imam vse A,B,C. Maslinovo namesto sončničnega. Vzel malo daljše pripave za maraton (celoletna; tek, plavanje, pilates, kolo). 3 mesece prej me je začelo boleti, jetra, desna stran. Oddal kri in pokazal je višek holesterola. Pri mojih 75 kg za 180 cm. Hujšal sem iz začetnih 82kg, okoli 0,9 kg na mesec. 3 dni nisem zdržal na miru. Iz poletnih 72,5 sem pristal na 75 kg kak mesec pred tekom. Delal sem daljše pavze. Med pavzo pa so kar zratsle mišice, katerih na bajku nimaš, to bolj od pilatesa in teka. Telo je prišlo k sebi. Maraton PB sem izboljšal za 10 min, na 21km. In na virtuelnem sem dobil srebrno.

Malo skombiniraj še ostale športe, pilates, yoga doma, malo plavanja. Ob poti spomniov kar naprej vidim enega težkaša. Vsaj 120 kg. Tip je ob "teku"  (komajda tekel), shujšal na kakih 80-90 kg. Čisto počasi gre. 

Druga stvar pa ko greš na rojstni dan, mesa ne jem (trgovinsko), cukrano nič, gazirano nič. Bolj gledam in pojem solato z vodo zraven. 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI