Kako sem premagal smrt

Domov > Forum > Kako sem premagal smrt

Kako sem premagal smrt

SORTIRAJ PO:
Maratonac 06.08.2019 02:12
 Tale naslov je pa še hujši , kot tisti , Kako sem pramagal raka. Je pa resničen sam , da je trajal samo 16 ur , šlo pa je takole . V službi mi ob 19h srce skoči v puls 150 , tolk , da sploh nisem mogel šteti udarcev , pritisk , ki pa mi ni bil moteč pa na 220 . Kličem jaz našega Interventa , da mi nagaja srce , prileti v 1 min vidi in že začne klicati naše znance na urgenci s katerimi delamo skupaj na prireditvah . Povem diagnozo atrijska fibrilacija z aritmijo in že slišim sireno rešilca . Me takoj zmerjo , jaz sem pred tem ravno pojedel sve tablete , zmerjo še enkrat na aparatih v avtu in odpeljejo na urgenco. Standardni nujni postopek , sprejem pri kardiologu,  še ena tableta za srce Concor in ena za redčenje krvi Eliquis in marš nazaj v čakalnico ležat , rekoč , da me bodo obravnavali na IPP , ker imajo oni čas. Ja pa so imel ravno operacijo infarkta in sem čakal in čakal. Končno me pridejo pogledat in doktor mi začne govoriti nekaj o elektrokonverziji , nič ne razumem. Konverzija valut , to mi je jasen , sam kaj ima tu srce zraven . Pa mi drugi , ki je prišel razloži , da mi bodo v Dnevni bolnici - nov oddelek ob Bohoričevi-  pazi zdaj , ustavili srce . Kaj boste ustavel , srce ? Ja pol ga bomo pa z elektrošokerjem zopet pognal . In kaj če zmanka elektrike ? Kaj bi pa vi vprašal na takšen šok , me prav zanima . In me zašibajo na hodnik. Tu je nov sistem hlajena , men pa vse dol lije , k da bi bil na maratonu . Srce bije , vsak pet šest udarc me še strese , pribam zaspati , vendar me premetava. Zjutraj ob 8 h pride sestra a lahko hodite , ja lohka in me odpelje pred vrata Dnevne bolnice . Čakam 1 uro in me sprejmejo , slečejo oblečejo v piđamo in začno montirati kable po meni . Zabijejo še križ v žilo in priklopijo 3 dcl neke infuzijske tekočine . Monitor piska li ga piska , po celi šok sobi . Še enktrat mi povedo , da mi bodo ustavili srce in nato z tistimi železnimi krogci , spet pognali srce v pravi ritem. Mene skrbi , k so okol mene same babe , ki skupaj ne znajo zalaufat auta če im crkne , pa bodo men srce . Ni moških mehankarjev , ebi ga ! Po enem dcl infuzije srce začne tolči morsejevo abesedo . Najbolj zajeban je tisto nič vmes med črkami , k srce ne da glasu od sebe , pa ne veš a ne misl več delat al bo pa še. Po 2 dcl srce kar naenkrat pade v pravi ritem 70 udarcev , ki jih pa nisem slišal , kajti piskanje je šlo že vsem na živce,  pa so  utišal monitor in spremljal samo na računalniku na svojem pultu. Sestra se vstane in reče , ritem je v redu , jaz pa vrnem takoj nazaj bekendom "a zdej pa ne bomo delal ", ona forhendom nodgovarja , ne zdaj pa ne bomo delal. Jaz že pulem žice s sebe , ko pravi , infuzija mora steći do kraja in diode morajo ostati priključene . Tekel je še pol ure in potem so me snel z žic , sem se hitr oblekel in mislil spizdet , sam sem moral počakati odpusno pismo. In namesto,  da bi bil mrtev , sem bil ob tej uri živ ! Spizdu  smrti zadnji moment ! Sam kaj.  ko me to ob naslednjem napadu vseeno prej ali slej čaka ! Srce se je pa zmatru zaradi take laufarije , k da sem prevozil 300km.
kamencek 06.08.2019 07:34

Uf, @Maratonac, tole se sliši pa resno!

Hvala, ker si zgodbo delil z nami in čestitam, ker si se izvlekel!

africa 06.08.2019 14:33

Hvala lepa za intimno izpoved.

Iz vašega zapisa lahko takoj vidim, kaj je vzrok vaših zdravstvenih težav. Hitite,..., brez konca..., hitite. Ustavite se malo in privaoščite svojemu telesu blagodejen počitek. Imejte se radi, življenje  se bo umirilo in uravnovesilo. Srečno.

1
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI