Keramični ležaji

Domov > Forum > Keramični ležaji

Keramični ležaji

SORTIRAJ PO:
kamencek 07.08.2019 09:45

Se je kdo ukvarjal z raziskovanjem prednosti in slabosti keramičnih ležajev v obročih za cestna kolesa?

Keramika da ali ne in zakaj?

troy 08.08.2019 12:45

...za pedantne, ki prakticirajo premikanje duše do 3000km/letno in redno (na ca. 1000km) oljijo so lahko keramični (toleranca 0,005mm) se super vrtijo.  Za kolesarje, ki samo vozijo-vozijo, bi ob prvi menjavi predlagal montažo navadnih, bolj trpežnih (toleranca 0,02mm) in z dostopno ceno ca. 10€/kos.  Keramični so občutljivi na 'prah', kondenzat, ca. 3-5x dražji - moje os. mnenje.    Kaj pravite kolesarski mojstri?

bécane 08.08.2019 16:11

Si vse povedal in ni kaj dodati. Boljši so, ampak verjetno še profi ne bi občutil razlike !? Vzdrževanja je več, sploh če se vozi po dežju.

IMHO, tisti, ki si želijo oh in sploh in najboljše, naj si nabavijo, zakaj pa ne, imeli bodo top, bolj racionalni pa klasika ali morda še najbolje nekaj v stilu USB Ceramic, kjer je manj vzdrževanja.

PS1: Sam sem na zadnji variatni in ko sem kupoval, mi je bilo rečeno letni servis, ko sem po enem letu poklical in vprašal za servis, mi je model (hvala in slava mu) razložil naj pokličem in pridem, ko bodo kakšni čudni zvoki in trenurno sem v tretjem letu in še nobenih čudnih zvokov.

PS2: V dežju ne vozim, razem če me slučajno ujame kakšna ploha, ampak to se lahko zgodi samo 1x letno, ker spremljam napoved in če je malček šansa dežja, si izberem drugo rekreacijo. Se pa zgodi, da vremenerji napovejo 100% sonce in me ujame ploha, ampak ni problema: nobody's perfect.

urosvru68 08.08.2019 16:32
 Tudi sam uporabljam za vzpone Fulcrum Zero USB ceramic, enkrat letno doma razderem pesto, vse umijem in namažem z mastjo. Zaenkrat nobenih problemov, kolesa ko jih zavrtiš se še dolgo vrtijo 😀
urosvru68 08.08.2019 16:32
 Tudi sam uporabljam za vzpone Fulcrum Zero USB ceramic, enkrat letno doma razderem pesto, vse umijem in namažem z mastjo. Zaenkrat nobenih problemov, kolesa ko jih zavrtiš se še dolgo vrtijo 😀
kamencek 12.08.2019 07:33

Hvala vsem za napisano!

Fulcrum Zero USB Ceramic torej sploh ne bi bil tako slaba izbira. Prav ta wheelset sem namreč gledal.

Spadam med povprečno težke kolesarje (cca. 75 kilogramov), ne vozim v dežju, vozim le po cesti, žal pa nisem ravno pedanten in mi ni do razdiranja pest, čiščenja in mazanja.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI