Kolesarske hlače

Domov > Forum > Kolesarske hlače

Kolesarske hlače

SORTIRAJ PO:
gran 26.08.2019 12:03

 Če se že slovenske proizvajalce omenja, bi jaz omenil še And by Andraž. Vedno nosim tega, razen takrat, ko je ravno v pralnem stroju - takrat vzamem tistega, ki sem ga kupil ob nakupu kolesa. 


Imam pa tudi jaz v načrtu kupit še en kvaliteten dres pozimi/spomladi za naslednjo sezono, tako da sem hvaležen vsem, ki ste tu podali mnenja in predloge.

Mile 26.08.2019 15:10

Imam oboje, od Kitajcev in kolesarskihdresov. Oboje mi je všečno, s tem da kdresov 2018. dres malo boljše odvaja toploto, manj se švica. Bral sem da "predobrih" spodnjih dresov raje ne kupujem, za "Bacteriostatic treatment" baje uporabljajo nanose srebra (živo srebro), to je pa kancerogeno. Enako uporabljajo v hladilnikih, samo na njih ne sediš in švicaš. Od kdresov sem vzel spodnji del, repliko, mislim da niso dodajal tega nanosa, majo bolj dražji dresi to imajo. Zanimiv da se malo o tem govori.



LosBlancos 26.08.2019 19:21
 Mislim, da bom vzel enega izmed Adrije ali Oblaka, samo moram prej videt vlozke, ker tega ki ga imam sedaj dvomim da njihovi kolesarji imajo riti na njem:) 
Ban 27.08.2019 12:13

Doma imam ene 5 kompletov dresov od adrie, pa so v zadnjih dveh letih vložki čisto drugačni, boljši, kot tisti izpred petih let. Sem jih pa vedno kupoval direkt v klubu, predvidevam pa, da so v žolni enaki.

PrinceUD 27.08.2019 12:27
@Mile

Imam oboje, od Kitajcev in kolesarskihdresov. Oboje mi je všečno, s tem da kdresov 2018. dres malo boljše odvaja toploto, manj se švica. Bral sem da "predobrih" spodnjih dresov raje ne kupujem, za "Bacteriostatic treatment" baje uporabljajo nanose srebra (živo srebro), to je pa kancerogeno. Enako uporabljajo v hladilnikih, samo na njih ne sediš in švicaš. Od kdresov sem vzel spodnji del, repliko, mislim da niso dodajal tega nanosa, majo bolj dražji dresi to imajo. Zanimiv da se malo o tem govori.



Ja Kitajčki imajo pa  samo the best of the best, oni pa že ne uporabljajo srebra. Pa kje ti živiš ? Ni bolj kancerogenih oblačil od kitajskih, oziroma vse  poceni proizvodnje, za katero sploh ne veš kje in kako se izvaja.

LosBlancos 28.08.2019 14:56

Ok, danes sem probal par dresov, casteli, giordana, sportful in razocarano ugotovild, da sem nelje zmes med M in L, Kaj je bolje vzet, da se komaj v hlace spravis ali da so malenkost prevelike? 


Ze dva dni klicem klub adrio in pa zolno pa se mi nobeden ne oglasi ne na telefon in ne na maile. Kaka ideja kako pridet do njih? 

fuego 28.08.2019 16:21
@LosBlancos

Ok, danes sem probal par dresov, casteli, giordana, sportful in razocarano ugotovild, da sem nelje zmes med M in L, Kaj je bolje vzet, da se komaj v hlace spravis ali da so malenkost prevelike? 


Ze dva dni klicem klub adrio in pa zolno pa se mi nobeden ne oglasi ne na telefon in ne na maile. Kaka ideja kako pridet do njih? 


Kako vmes? :) Dres je raztegljiv in mora bit oprijet. Itak, ko se postaviš v specialkarsko držo postane v zgornjem delu ohlapnejši. Hlače pa tudi ne smejo biti prevelike, ker te potem samo žulijo.
Ban 28.08.2019 16:39
@LosBlancos

Ok, danes sem probal par dresov, casteli, giordana, sportful in razocarano ugotovild, da sem nelje zmes med M in L, Kaj je bolje vzet, da se komaj v hlace spravis ali da so malenkost prevelike? 


Ze dva dni klicem klub adrio in pa zolno pa se mi nobeden ne oglasi ne na telefon in ne na maile. Kaka ideja kako pridet do njih? 

A kličeš tole številko? (0)7 338-02-75 Štefko?

LosBlancos 28.08.2019 18:04


A kličeš tole številko? (0)7 338-02-75 Štefko?

Ja to klicem... 



LosBlancos 28.08.2019 18:06

@fuego

@LosBlancos

Ok, danes sem probal par dresov, casteli, giordana, sportful in razocarano ugotovild, da sem nelje zmes med M in L, Kaj je bolje vzet, da se komaj v hlace spravis ali da so malenkost prevelike? 


Ze dva dni klicem klub adrio in pa zolno pa se mi nobeden ne oglasi ne na telefon in ne na maile. Kaka ideja kako pridet do njih? 


Kako vmes? :) Dres je raztegljiv in mora bit oprijet. Itak, ko se postaviš v specialkarsko držo postane v zgornjem delu ohlapnejši. Hlače pa tudi ne smejo biti prevelike, ker te potem samo žulijo.

Dres je raztegljiv, vendar se pocutim pri M stevilki malo spresan:) 

Mam 175 / 80  kg



um_etnik 28.08.2019 23:57

Pri skoraj istih merah 175/78 nosim M

Mile 29.08.2019 10:07

Jaz imam pa obraten problem na 82kg, 2XL spodaj, zgoraj XL, rokavčki na L, rokavice na M/L. Obrat od kajakašev. Kolegica iz Brazilije ima spodaj še malo širše, Rusinja pa v S ali XS.

Mislim da moraš malo oprijeto nostiti. Če boš mel lufta neu dobr.

dvince 29.08.2019 10:40

Oj kateri model kolesarskih hlač ima daljše hlačnice za suhce z daljšo stegnenico?

Vedno imam problem, da so mi dresi preveč ohlapni ali prekratki.


LosBlancos 29.08.2019 15:51

Castelli endurance x2, a ima smisel nabavit te hlace, ko pa moje ture ne trajajo vec kot 3 ure, ker nimam casa? 

bécane11488 29.08.2019 16:01

Ima, pa ne zaradi endurance v nazivu. Niso nič bolj endurance kot tiste dražje, malček je razmerje spremenjeno v materialih kot poliamid, poliester, elastane. Ene imajo malo več enega in malo manj drugega materiala, vse so pa udobne. Kar šteje pri endurance je vložek in mislim, da je model Endurance najbolj cenovno ugoden z vložkom Progetto. Vzemi, ne bo ti žal.

Janja 29.08.2019 16:56

@dvince

Oj kateri model kolesarskih hlač ima daljše hlačnice za suhce z daljšo stegnenico?

Vedno imam problem, da so mi dresi preveč ohlapni ali prekratki.


Delajo tudi po meri, recimo:

http://www.sportx.si/

LosBlancos 29.08.2019 18:48
@bécane

Ima, pa ne zaradi endurance v nazivu. Niso nič bolj endurance kot tiste dražje, malček je razmerje spremenjeno v materialih kot poliamid, poliester, elastane. Ene imajo malo več enega in malo manj drugega materiala, vse so pa udobne. Kar šteje pri endurance je vložek in mislim, da je model Endurance najbolj cenovno ugoden z vložkom Progetto. Vzemi, ne bo ti žal.

Vedno bolj se nagibam k temu, da bom vzel te hlace. Bi raje dal denar zolni, samo kaj ce se mi ne oglasijo 



fuego 30.08.2019 09:37

Doktoriral bote s temi hlačami. To greš v trgovino pa probaš. Ne morš kupovat na podlagi tega katere drug nosi. Nobena rit ni enaka. Eni imajo bolj eni manj utrjene riti. Do sedaj sem imel problem samo z enimi Craftovimi hlačami, kjer me je res rob vložka ribal. Sem dal hlače potem v Tamai in mi je zamenjala vložek in sem jih vozil še 3 leta.

LosBlancos 31.08.2019 10:08

A ima kdo izkusnje z skins leg warmer, razmisljam da bi si to nabavil, zanima me a vzamem M kot imam hlace ali raje L, ce bolj na knap... 

crni2 31.08.2019 13:13
@LosBlancos

A ima kdo izkusnje z skins leg warmer, razmisljam da bi si to nabavil, zanima me a vzamem M kot imam hlace ali raje L, ce bolj na knap... 

He, he, he … kakšno vprašanje, počakaj malo, samo da vzamem kristalno kroglo iz predala, pa ti odgovorim … ;-)

LosBlancos 31.08.2019 13:17

@crni2

@LosBlancos

A ima kdo izkusnje z skins leg warmer, razmisljam da bi si to nabavil, zanima me a vzamem M kot imam hlace ali raje L, ce bolj na knap... 

He, he, he … kakšno vprašanje, počakaj malo, samo da vzamem kristalno kroglo iz predala, pa ti odgovorim … ;-)

Se strinjam butasto vprasanje:) 



fuego 02.09.2019 10:37
@LosBlancos

@crni2

@LosBlancos

A ima kdo izkusnje z skins leg warmer, razmisljam da bi si to nabavil, zanima me a vzamem M kot imam hlace ali raje L, ce bolj na knap... 

He, he, he … kakšno vprašanje, počakaj malo, samo da vzamem kristalno kroglo iz predala, pa ti odgovorim … ;-)

Se strinjam butasto vprasanje:) 




Zakaj ne greš do trgovine in probaš??? Ti je nerodno ali kaj? Če si novinec je vedno treba probat. Kasneje že veš kaj rabiš. Pa še vedno so razlike v številkah med proizvajalci. Če vzameš ameriškega proizvajalca boš vedno lahko vzel manjšo številko, italijanskega pa ponavadi večjo.
LosBlancos 02.09.2019 10:45

Ni problem probat, ce bi le bilo kaj za probat. Ali pa ne znam na pravem mestu iskati, vsaj kaj se tice Mbja. Drugace sem pa ze narocil opremo, bomo videli ce sem zadel z velikostjo😜

LosBlancos 23.11.2019 11:29

A je že kdo imel to izkušnjo z tujo trgovino, da je cena za Angleže 30% nižja kot za vse ostale? A je to sploh dovoljeno? JAz sem pa že mislil kako dobro ceno sem našel za hlače!

ElTorro 23.11.2019 23:23

@LosBlancos

A je že kdo imel to izkušnjo z tujo trgovino, da je cena za Angleže 30% nižja kot za vse ostale? A je to sploh dovoljeno? JAz sem pa že mislil kako dobro ceno sem našel za hlače!


Od lani dalje je to v EU praviloma protizakonito. 

Cena se za državljane različnih držav različne lahko razlikuje le, če za to obstaja tehten razlog. Lahko pa velja različna cena za Anglijo kot za ostale države, prav tako lahko rečejo, da v Slovenijo ne prodajajo. 

Prepovedano pa je reči, da Anglež dobi po eni ceni, Slovenec pa po drugi.

To seveda velja le, če je spletna trgovina bazirana v EU.

wavemaker 24.11.2019 07:08

Lahko, da imajo za Angleže v funtih

LosBlancos 24.11.2019 07:13

Gre se za eno najbolj znanih angleskih trgovin Sigmasport. 

MatMat 24.11.2019 12:05

Vsa čast vsem ki kupujete cunje, čevlje itd po spletu. Ja, ok, če poznaš znamko in veš katero številko potrebuješ, ni problema. Bolj rizično je kupovanje zadev, ki jih nikoli nikoli nisi dal nase. Jaz sem se samo enkrat na ta način našponal in si kupil premajhen dres, čeprav sem se izmeril po merah proizvajalca in naročil, po njihovem, pravo številko.

LosBlancos 24.11.2019 17:10
@MatMat

Vsa čast vsem ki kupujete cunje, čevlje itd po spletu. Ja, ok, če poznaš znamko in veš katero številko potrebuješ, ni problema. Bolj rizično je kupovanje zadev, ki jih nikoli nikoli nisi dal nase. Jaz sem se samo enkrat na ta način našponal in si kupil premajhen dres, čeprav sem se izmeril po merah proizvajalca in naročil, po njihovem, pravo številko.

Ce nisi probal dresa je bolje da pogledas vse objave tistih ki so kupili ta dres, vecina jih kar korektno napise kako je z velikostjo. 


V tem primeru je pa res svinjarija da Anglezi dobijo 30% popusta ostali pa prst v rit. Da ne omenim totalna ignoranca na maile!! 



LosBlancos 25.11.2019 10:14


Thanks for getting in touch, the discounts we offer are region specific so depending on where you are ordering from this offer may not be available to yourself.

If you are shopping in the UK then it may be that you are using a VPN service that is changing the region your are shopping in.

I hope this helps and let me know if you have any other questions,

Best 

To je bil odgovor, na moje vprasanje zakaj 30% razlika v ceni! 
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI