Vozil sem Pinarello F12 Disc, Campangolo record

Domov > Forum > Vozil sem Pinarello F12 Disc, Campangolo record

Vozil sem Pinarello F12 Disc, Campangolo record

SORTIRAJ PO:
Mario64 01.09.2019 11:14

Imel sem testno vožnjo kolesa znamke Pinarello F12 Disc, Campagnolo record. Ker sem ljubitelj karbonskih cestnih koles Pinarello, me je matral firbec, ali je to kolo tako odlično na cesti. Dan pred tem sem srečal Primoža Čerina, uvoznika znamke Pinarello koles, odličnega kolesarja in prijatelja. Povabil me je, na ogled njegovega F12 in pogovor. Prvič v življenju(poznava se cca 33 let) je ostal brez besed. Kako je to noro kolo, Primož je izrekel samo pohvalne besede. Vau, povabila sta me na testno vožnjo s Anžetom.  odlično okvir 55, nalašč zame, na servisu še prilagoditev višine sedeža in 4 ure je moj. Najboljša vožnja za test kolesa, Šentjakob, Črnuče, Rašica, in po nemški cesti nazaj.

Sam vozim Pinarello FP7, odlično tekmovalno kolo(do sedaj mi ni bilo všeč nobeno do prihoda F12), ko sem videl sliko, sem vedel, da je zame. In da se privadim na kolo do Šentjakoba, tam levo mimo Belinke, na polno brez milosti, gas. Mimo pelje avto in odpre šipo, koliko km zavpijem 72km po ravnini z lahkoto. Čisti užitek, v hitrosti in eleganci, kolo je mirno in stabilno. Noro dober super. Vspon  iz Črnuč v Gameljne spust po gozdu-hiter spust, založim ovinke hudoo. Spust blizu 58km, neverjetno stabilno kolo. In gas na Rašico, s popolno lahkoto v hrib. Na vrhu sem videl, da sem šel gor v tretji prestavi na lahko. Torej sedaj so 1,2 zobnik 32, ali celo 34?? spust v dolino in test diskov. Cesta prazna, na polno dol založiš ovinek, noro in ustavim. Ta žival mora biti moja. Tako nor občutek v vseh razmerah  izredna vodljivost, stabilnost pri spustu, kolo ti da občutek varnosti in stabilnosti. Odlična izkušnja, ki polepša dan. Letos bo F12 moje kolo, le da od barv mi je za spremembo všeč oranžna barva. Včasih je potrebno kaj spremeniti, tudi barvo kolesa. oranžna je barva druge čakre, obilje. 

Ps: ko sem prišel domov sem na YouTubu našel video od testa F12 od Crisa Froma. Enake občutke je doživel, kot sem jih opisal. Res je najboljše kolo.